יו"ר הקואליציה מקדם: זכויות לערבים נוצרים על פני מוסלמים

רישום ערבים נוצרים בתעודת הזהות כ"נוצרים" בלבד, ייצוג נפרד ברשויות מקומיות ושוויון הזדמנויות בעבודה. חקיקה שמקדם ח"כ יריב לוין כדי לצמצם את כוחו של הרוב המוסלמי. לוין: "הם לא באמת ערבים, נהפוך אותם לבעלי ברית שלנו"

שלום ירושלמי | 8/1/2014 6:56 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מחלישים את כוחו של הרוב המוסלמי בקרב ערביי ישראל? זה מה שמתכנן יו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין. הח"כ יוזם שורה של מהלכים וחוקים שיפלו לטובה את הערבים הנוצרים על פני הערבים המוסלמים במדינה.

עוד בנושא:
> משבר הזהות של הערבים הנוצרים בישראל
> אחים לנשק: עשרות נוצרים מבקשים להתגייס לצה"ל
> ראש עדה נוצרי מתוקצב על ידי המדינה, ופועל נגד גיוס לצבא

כנסיית הקבר כיום
כנסיית הקבר כיום צילום: פלאש 90
"החקיקה שלי תעניק ייצוגיות נפרדת והתייחסות נפרדת לציבור הנוצרי, שיופרד מהערבים המוסלמים", אומר לוין. "זה מהלך היסטורי וחשוב שיכול לאזן את מדינת ישראל ולחבר בינינו ובין הנוצרים, ואני מקפיד שלא לקרוא להם ערבים, כי הם לא ערבים", מבחין לוין.

על פי אחד החוקים שיוזם לוין, הערבים הנוצרים יוכלו לרשום את עצמם כ"נוצרים" בלבד תחת סעיף הלאום בתעודת הזהות כדי להפריד באופן רשמי ביניהם ובינם המוסלמים. הם גם יוכלו לקבל שורה של הטבות על פי מכסה מיוחדת ומועדפת. "הנוצרים יוכלו להיות דירקטורים בחברות ממשלתיות, הם יקבלו ייצוג נפרד ברשויות המקומיות ויקבלו שוויון הזדמנות בעבודה", מבהיר לוין. "החוק הראשון שאני מעביר הוא ייצוג לנוצרים בוועדה המייעצת לנציבות שוויון הזדמנויות בתעסוקה".

לוין החליט לזרז את מהלכי האפליה שלו בעקבות ההתייחסות של הערבים-המוסלמים במדינה להצעה האחרונה שהעלה אביגדור ליברמן להעביר את הגבול בין ישראל והמדינה הפלסטינית מעבר ליישובי ואדי ערה.

לוין מתנגד להצעה מכיוון שהוא אינו תומך במדינה פלסטינית, אבל טוען שהיא "חשפה את הצביעות של הערבים המוסלמים שגרים בארץ. מצד אחד הם תוקפים את מדינת ישראל הנוראה וכמהים למדינה הפלסטינית. מצד שני הם לא רוצים לגור במדינה הפלסטינית הזו ושולחים את הפלסטינים מיהודה ושומרון לגור שם. בושה".

האוכלוסייה הערבית-נוצרית בארץ מונה קרוב ל-160 אלף נפש. ההשכלה של הנוצרים הייתה תמיד גבוהה יותר מזו של המוסלמים ובכלל. לפי נתוני הלמ"ס, שיעור הזכאים לתעודת בגרות בקרב הנוצרים מגיע ל-63 אחוז , ומספר לומדי הרפואה גדול פי שלושה מאשר בקרב כלל האוכלוסייה.

גם אחוז הסטודנטיות הערביות-נוצריות גבוה יותר מאשר במגזרים האחרים. לוין ישמח לשמור על הפערים הללו, לפחות על פי החוקים שהוא מתכנן. "המטרה לתת לנוצרים מערכת הטבות", אומר לוין. "הם לא מוסלמים ולא ערבים, אלא נוצרים. יש להם אופי שונה. הם יכולים להזדהות עם המדינה ולקבל בדיוק את מה שמקבלים הדרוזים".

"בינינו ובין הנוצרים יש הרבה מן המשותף", אומר לוין. "הם בעלי ברית טבעיים שלנו, משקל נגד מול המוסלמים שרוצים לחסל את המדינה מבפנים. הנוצרים חוששים גם מהאסלאם הקיצוני שמדיר אותם. אם נדע לתת טיפול נבחר והולם לאוכלוסייה הזו, הם גם יתגייסו לצה"ל. טיפול כזה יקרין גם על חלק מהאוכלוסייה המוסלמית שמסתייגת מההנהגה שלה בכנסת.

"מצד שני, אנחנו ננקוט יד ברזל ואפס סובלנות כלפי ערבים שנוטים להזדהות עם הטרור של המדינה הפלסטינית", אומר לוין. "אנחנו נבהיר להם שלהיות אזרח ישראלי זו זכות שאינה מובנת מאליה. מי שמותח את החבל יגלה כי החבל נקרע, הוא נשאר תלוי באוויר, במקום שלא נעים להיות בו", מסכם לוין.
הראיון המלא עם לוין יתפרסם ביום שישי במוספשבת

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...