חשד לתג מחיר בשומרון: "ד''ש מאש קודש"

פעולת נקם? על פי דיווח פלסטיני רכב הוצת וכתובות רוססו בכפר בשומרון. יעלון: "נפעל כלפי הקבוצות הקיצוניות באפס סובלנות ובנחישות"

איתמר פליישמן ויוחאי עופר | 8/1/2014 10:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: תג מחיר
חשד ל"תג מחיר" בשומרון: רכב פלסטיני הוצת היום (ד') ולצדו התגלו כתובות "תג מחיר", ו-"דש מאש קודש" בכפר מדמא.
אירוע נקמה? תג מחיר בשומרון
אירוע נקמה? תג מחיר בשומרון צילום: זכריה-רבנים לזכויות אדם
על פי דיווח פלסטיני אחד מתושבי הכפר הבחין במציתים וניסה לעצור אותם, אך אלו הצליחו להימלט.

במקביל דיווחו הבוקר הפלסטינים על עימותים עם מתנחלים בכפר עוריף הסמוך ליצהר ובתגובה תיגבר צה"ל את נוכחותו בכפר ובכפרים שכנים.

לא ידוע אם הצתת הרכב היא פעולת נקם של המתנחלים בעקבות האירוע אתמול בכפר קוסרא, במהלכו הוכו מתנחלים ע"י קבוצת פלסטינים, אך בהמשך חולצו משם ע"י תושבים אחרים. בצה"ל חששו כי במהלך הלילה והיום המתנחלים יבצעו אירועי "תג מחיר" כנקמה ולכן נערכו לכך מבעוד מועד.

בתוך כך, שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון הגיב על האירוע אתמול בשומרון ואמר כי "התופעה הפסולה המכונה 'תג מחיר' היא בעיניי טרור לכל דבר, ואנו פועלים ונפעל כלפי מבצעיה באפס סובלנות וביד נחושה וקשה כדי למגר אותה. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה שמתוכה ייצאו תופעות מסוג זה: הן פסולות חוקית ומוסרית, מכערות את פניה של ישראל ופוגעות באופן קשה בהתיישבות, שתושביה הם ממלכתיים ושומרי חוק. אין כל קשר בין פורעי החוק הללו לבין ההתיישבות ואנשיה ישרי הדרך".
 
צילום: זכריה-רבנים לזכויות אדם
תג מחיר בשומרון צילום: זכריה-רבנים לזכויות אדם

יעלון הוסיף כי "לא נאפשר לקבוצות שוליות, קיצוניות ואלימות להשתלט בכוח ובניגוד לחוק על קרקעות לא להן, לאיים על תושבים פלסטיניים שמעבדים את אדמותיהם ולהתנהג בשטח באופן ביריוני שמסכן את שלום הציבור ועלול להצית תבערה. נמשיך להפעיל את כל האמצעים העומדים ברשותנו כדי לסלק אותן מתוכנו".


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...