במקום מבקשי המקלט: ירדנים יעבדו במלונות באילת?

בעקבות שביתת הפליטים המועסקים בענף, גובשה הצעה בבתי המלון להעסיק באופן זמני עובדים מעקבה: "השב"כ נתן את הסכמתו"

יהודית זילברשטיין | 9/1/2014 8:37 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פתרון יצירתי לשביתת מבקשי המקלט: מחלקות בבתי המלון באילת שהושבתו גם אתמול בגלל היעדרם של מבקשי המקלט, השובתים במחאה על מדיניות הממשלה כלפיהם, מצאו דרך לפתור את בעיית כוח האדם הזמנית. הפתרון המסתמן הוא הוא יבוא של עובדים מעקבה השכנה. העובדים הירדנים, על פי ההסדר המוצע, יגיעו בבוקר לעבודה, ובערב ישובו לבתיהם.

> יו"ר הכנסת: מבקשי המקלט לא ייכנסו למשכן
> "השביתה תימשך עד להודעה חדשה"

מסתננים בנגב. פתרון יצירתי?
מסתננים בנגב. פתרון יצירתי? צילום: אדי ישראל
הנהלות של רשתות בתי המלון כבר פנו לגורמים המוסמכים, וביקשו לאפשר לאלפי ירדנים לחצות מדי בוקר את הגבול דרך מעבר "רבין" ולעבוד באילת.

ברשת מלונות ישרוטל באילת מועסקים כ-700 מבקשי מקלט, ונכון לאמש איש מהם לא שב לעבודה. "השביתה הזו היא מכה קשה עבורנו", מספר דוד בלום, מנהל כוח האדם של הרשת. "עובדים מעקבה יאפשרו לבתי המלון לתפקד".

באילת גרים כ-5,000 מבקשי מקלט, כ-2,000 מהם מועסקים בבתי המלון ועוד כ-1,500 במסעדות , בגינון ובבתי מלאכה.

"במחלקת ירדן במשרד החוץ מעוניינים מאוד ליישם את האופציה הירדנית, וכך גם במשרד התיירות", אומר מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, שבתאי שי. "גם השב"כ נתן את הסכמתו בכפוף לבדיקה הביטחונית הנדרשת".
 
שי מספר כי חלק מהעובדים השובתים מגיעים לבתי המלון, אולם חוששים להיכנס לעבוד וטוענים כי מארגני השביתה מסיירים ליד בתי המלון ומאיימים עליהם שלא "לשבור שביתה". העובדים חוששים שאם אכן יעבדו השובתים ינקמו בהם. בכמה בתי המלון באילת כבר שוקלים להעמיד אולטימטום לעובדים, שאם לא יחזרו מיד לעבודה הם יפוטרו.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...