ח"כים בימין נגד טיבי: "שיעבור לפרלמנט הירדני"

זעם בכנסת בתגובה לדבריו של ח"כ אחמד טיבי לפיהם "יילחם בכנסת נגד הדרישה להכרה במדינה יהודית". ח"כ רגב טענה כי מדובר בסוס טרויאני. ח"כ שקד הציעה כי "אם הוא מעוניין לפעול נגד מדינת ישראל שיעשה זאת מחוץ לכותלי הכנסת"

אריק בנדר | 9/1/2014 13:09 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגובות קשות בכנסת על דבריו של ח"כ אחמד טיבי, לפיהם "יילחם בכנסת נגד הדרישה להכרה במדינה יהודית".
"עדיף שיעבור לרמאללה". ח''כ אחמד טיבי במליאה צילום: פלאש 90
 יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב (ליכוד ביתנו), אמרה היום כי "זה לא מפתיע אותי שח"כ טיבי וח"כים ערבים אחרים לא מוכנים לקבל אותנו כאן כמדינה יהודית. לכן הם בעיני סוסים טרויאנים.

"הצעתי בעבר ואני מציעה גם כעת שח"כ שנבחר לכנסת יצהיר אמונים לא רק למדינת ישראל ולחוקיה, אלא גם למדינת ישראל כמדינת העם היהודי. אי הכרה בנו כמדינה יהודית היא לב הבעיה. חברי כנסת שלא מכירים בנו כמדינה יהודית לא צריכים לכהן בכנסת שלנו, במדינה שלנו, וכלל שנמהר לטפל בכך כן ייטב".

גם ח"כ איילת שקד תקפה את התבטאויותיו של ח"כ טיבי. לדבריה "אם הוא מעוניין לפעול נגד קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית הוא יצטרך לעשות זאת מחוץ לכותלי הכנסת".

ח"כ שקד ציטטה את חוק יסוד הכנסת לפיו תישלל אפשרותו של טיבי להתמודד לכנסת הבאה: "רשימת מועמדים לא תשתתף בבחירות לכנסת ולא יהיה אדם מועמד בבחירות לכנסת, אם יש במטרותיה או במעשיה של הרשימה או במעשיו של האדם, לפי העניין, במפורש או במשתמע, אחד מאלה: שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

חבר נוסף במפלגת הבית היהודי, ח"כ יוני שטבון, אמר: "אם לחבר כנסת אחמד טיבי לא נאה לחיות ולכהן כחבר כנסת במדינה יהודית אני מציע לו שיעבור לירדן ויכהן בפרלמנט הירדני". 

בתוך כך, טוען ח"כ מוטי יוגב כי "בהתנגדותו של ח"כ אחמד טיבי לרעיון חילופי האוכלוסיות של שר החוץ אביגדור ליברמן הוא בעצם מעיד שטוב לו כערבי להיות אזרח ולהתגורר במדינת ישראל". ח"כ יוגב הוסיף כי "בעמדותיו של אחמד טיבי ובביקוריו הרבים אצל ראשי הרשות ברמאללה ובהזדהותו המלאה עם עמדותיהם נכון היה שיתפטר מכנסת ישראל, יוותר על אזרחותו ויעבור לגור ברמאללה ואולי אף ייבחר לפרלמנט שם. בתמונות בהם הוא נראה יושב עם בכירי הרשות הפלסטינית הוא נראה יותר שמח ויותר שייך מאשר בכנסת ישראל".

מוקדם יותר התפרסם כי בראיון לעיתון הירדני "אלדוסתור" אמר ח"כ טיבי כי הפלסטינים לא יכירו לעולם בישראל כמדינה יהודית  וכי הוא מתכוון להילחם בכנסת נגד ה"דרישה המוזרה הזאת", כדבריו. טיבי, שנחשב כמקושר להנהגה הפלסטינית, ציין בראיון שפורסם הבוקר, כי הרעיון של חילופי האוכלוסיות, לא עלה במהלך השיחות בין הישראלים לפלסטינים ולא נדון בשולחן המשא ומתן בין הצדדים.היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...