תוכנית הלימודים של חמאס: אימונים בנשק חם

שר הפנים בממשלת חמאס: "המטרה של האימונים היא להתכונן לשלב הבא של שחרור כל האדמות הפלסטיניות הכבושות"

אסף גבור | 13/1/2014 8:10 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בצד העמקת הידע באסלאם לא מבזבזים בחמאס זמן ומשלבים כבר בתוכנית הלימודים הכשרה צבאית. 49 בתי ספר ברחבי הרצועה שלחו 13 אלף תיכוניסטים למחנות אימונים. "המטרה היא להכשיר את הדור הבא של לוחמי הארגון", הסביר שר החינוך והתרבות מטעם חמאס, אסאמה אל-מזיני.

תלמידים בחמאס מתאמנים
תלמידים בחמאס מתאמנים צילום: AP
תוכנית האימונים מתפרסת על פני שישה ימים, והיא כוללת הרצאות על סוגים של לוחמה ועל תורת הלחימה של ישראל. הנערים מתאמנים בנשק ובירי חי ועוברים קורסים של הגנה עצמית ורפואת חירום.

"אנחנו לומדים איך להשתמש בנשק ואיך להתמודד מול האויב הציוני", אמר אחד הנערים לכתב ערוץ טלוויזיה פלסטיני שהגיע למחנה. "המאמנים מרחיבים את הידע הצבאי שלנו כדי שנוכל להגן על האדמה שלנו, ולאחר מכן גם על מסגד אל אקצה, וכדי שנוכל לשחרר את אסירינו שנמצאים בידי האויב הציוני".

"אנחנו רוצים להגיע למצב שבו בסוף הקורס התלמידים ידעו אמנות לחימה ברמה בסיסית וייחשפו לשימוש במספר כלי נשק כדי שהם יוכלו לעמוד בפני האויב הציוני, אם יחליט לפלוש לרצועת עזה", אמר שר החינוך שנכח במסלול ההכשרה. הוא הגדיר את התוכנית כ"משימה לאומית".

אל-מזיני דחה את הטענה שמחנות האימונים הללו הופכים את החברה בעזה למיליטנטית ואלימה. "ממשל חמאס החליט לתת את האימונים האלה כדי להעניק לצעירים משמעות למדינה ולאומה ולבנות דור של צעירים שמחונך לניצחון", אמר.

שר הפנים בממשל חמאס, פתחי חמד, ביקר גם הוא במתחם האימונים ואמר: "המטרה של התוכנית היא להתכונן לשלב הבא של שחרור כל האדמות הפלסטיניות הכבושות וסילוק צבא הכיבוש מהן. מקומם של הנערים הוא בזירת המלחמה".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק