פלסטינים נוטעים עצים וחוסמים הכניסה לאלעזר

המפגינים, יחד עם פעילי מחאה זרים, נטעו עצי זית בכניסה ליישוב שבגוש עציון, והם מוחים על "הקמת היישוב על אדמות פלסטיניות"

אסף גבור | 13/1/2014 12:41 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
קבוצת מפגינים פלסטינים המשתייכים ל"וועדה העממית למלחמה בגדר וההתנחלויות" חסמו את הכניסה ליישוב אלעזר שבגוש עציון. הפלסטינים החלו לשתול עצי זיתים סמוך לכניסה ליישוב כאות למחאתם.
שלושה מפגינים נעצרו. צומת אלעזר
שלושה מפגינים נעצרו. צומת אלעזר צילום מסך: גוגל מפס


המפגינים הפלסטינים טוענים כי היישוב הוקם על אדמות חקלאיות השייכות למחוז בית לחם הפלסטיני, וכוחות הביטחון שהגיעו למקום עצרו שלושה מהם.

מחמד בריגיה, נציג הוועדה, אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית כי "35 פלסטינים לצד 'פעילי חברה' זרים חסמו את הכניסה ליישוב אלעזר וגרמו לפקקי תנועה של המתנחלים הגרים באזור".

הוא הוסיף כי הפעולה הזאת היא תחילתה של פעולות שרשרת דומות. "מדובר בפעולות מחאה שמוכיחות את סרובנו להימצאותן של ההתנחלויות על האדמות הפלסטיניות", טען בריגיה.

בתגובה לאירוע אמר דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש עציון: "לא נעבור לסדר היום על פרובוקציות של ערבים בהובלה של אנרכיסטים, הבאות לדי ביטוי בהתפרעויות והשתלטות על קרקעות אשר מתבצעות מדי יום על אדמות באזורנו".

פרל הוסיף: "כל פרובוקציה תיענה בהתערבות מיידית מצד המועצה ומצד מערכת הביטחון ומערכות אכיפת החוק כמו הצבא, המשטרה והמנהל האזרחי. יש להתייחס אליהם בחומרה ולמנוע את כניסתם שעומדים מאחורי הניסיונות להתסיס את השטח לאזור, ולמצות עימם את הדין".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...