העם היהודי כולו חייב להוקיע את הקרן החדשה

הקרן החדשה היא גוף שפעולתו פוגעת בישראל. המצעד במנהטן הוא המקום המתאים להתחיל בתהליך ההתנערות ממנה

מתן פלג | 22/4/2014 12:33 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
ביוני הקרוב יתקיים במנהטן המצעד הציוני השנתי, "יום המצעד הישראלי", זו הפעם החמישים. מדובר באחד המפגנים הפרו-ישראליים החשובים ביותר לעם היהודי בתפוצות, ובפרט לקהילה היהודית בארה"ב, אשר משקלה בעיצוב עתידו של עם ישראל אינו נופל בהרבה מזה של העם היושב בציון.

מתוך מאות הארגונים שאמורים להשתתף במצעד השנה ישתתף גם גוף הנתפס בעיני רבים לא רק כזר מוחלט למהותה של הציונות אלא כאחד היריבים המשמעותיים ביותר שלה: "הקרן החדשה לישראל".

אחת הסיבות העיקריות שהקרן החדשה מהווה יריב כה קשה לציונות נובעת מן הניסיון שלה להצטייר בעולם היהודי - לרבות בישראל - באופן ההפוך ביותר, כקרן ציונית ממש. קשריה בעבר עם קרן פורד, הידועה בהיסטוריה האנטישמית שלה, כמו גם מעורבות הארגונים הנתמכים על ידה בדוח גולדסטון, שהאשים את צה"ל בפשעי מלחמה, או התבטאותה של חדווה רדובניץ', סמנכ"לית הקרן לשעבר, כי "היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה טרגדיה", אינם תמיד עולים בזיכרונו של התורם הממוצע בזמן שהוא נתקל בעוד מסע פרסום שהקרן עורכת לעצמה חדשות לבקרים.

הקרן החדשה מצהירה מחד גיסא כי לא תתמוך בארגונים הקוראים לחרם על ישראל ולא בפעילויות המעודדות חרמות עליה, אבל רק לאחרונה (11.4.2014) הודיעה דוברת הקרן נעמי פייס ב"מעריב" כי "מכיוון שהיא (הקרן) מתנגדת לכיבוש ולפעולת ההתנחלות (...) היא לא תימנע מלתמוך בארגונים המעודדים אי צריכה או רכישה של מוצרים המיוצרים בהן".

ההבדל בין ארגונים המעודדים "חרם" על ישראל ובין ארגונים המעודדים "אי צריכה" של מוצרים ישראליים דומה להבדל שבין ארגון טרור לארגון שהורג חפים מפשע למען מטרות פוליטיות - כלומר, אין  למעשה הבדל.

ואכן, הקרן החדשה תומכת בארגונים כמו "הטלוויזיה החברתית", המקדמת שימוש באפליקציית הסלולר Buycott (שילוב המילים "קנייה" ו"החרמה") לזיהוי ולהחרמת מוצרים ישראליים. ראש סניף הנגב
בארגון "עדאלה", ד"ר תאבת אבו-ראס, הודה בעצמו לאחר שליחות בבריסל כי רצה "לעודד מעצבי מדיניות להגביר את הלחץ הדיפלומטי על ישראל".

בשל העובדה שהקרן החדשה היא למעשה גוף התומך באי-צריכת מוצרים ישראליים, העם היהודי כולו חייב להוקיע אותה. המושג "חרם" הוא צאצא ישיר של המושג "מצור", וירושלים כבר ידעה מצורים שהביאו לחורבנה. לכן, אין לנו המותרות להיות קלי דעת בעניין הזה. עלינו להוקיע את המבקשים להחריבנו ללא היסוס.

גם אם אין זו כוונתה המפורשת של הקרן החדשה לישראל, הרי שתוצאות פעולותיה עלולות לגרום לכך. ההיסטוריה אינה שופטת על פי מידת הכוונה אלא רק על פי מידת התוצאה. המצעד במנהטן הוא המקום המתאים ביותר להתחיל בתהליך ההתנערות מהקרן החדשה לישראל.

הכותב הוא מנכ"ל תנועת "אם תרצו"
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

טור אורח

nrg מציע במה לכותבים אורחים על ענייני השעה

לכל הטורים של טור אורח

עוד ב''דעות''

פייסבוק