חטיפת

חסן יוסוף, לפני שבוע: נעביר את ההתקוממות ליו"ש

בכיר חמאס נאם באוניברסיטת ביר-זית בפני סטודנטים והצהיר כי ארגונו ימשיך בדרך הטרור למרות הסכם הפיוס עם הרש"פ. לדבריו, "כל סנטימטר מאדמת פלסטין ההיסטורית היא חלק מההתנגדות שיוצאת מרצועת עזה"

פזית רבינא | 15/6/2014 22:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חסן יוסוף, בכיר חמאס שנעצר אתמול במסגרת מבצע "שובו בנים" שנועד לאתר מידע על אודות מקום הימצאם של שלושת הנערים שנחטפו שבגוש עציון, אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגל-עד שער, הופיע לפני שבוע בדיוק באוניברסיטת ביר-זית בפני הסטודנטים המקומיים, ושם הצהיר על המשך מעשי הטרור של ארגונו.

עוד חדשות ב-nrg:
- באדיבות "דעאש": תמונות טבח המוני בעיראק
- קרובי משפחתו של האב שרצח את ילדיו הרסו את ביתו
- בפעם השנייה: אשכנזי ורעייתו נחקרו במשך עשר שעות

בדבריו הצהיר יוסוף כי למרות הסכם הפיוס עם הרשות הפלסטינית, ארגונו ימשיך בהתקוממות החמושה נגד ישראל ואף "יעביר אותה לשטחי יהודה ושומרון". יוסוף אמר כי "אומרים עלינו שחמאס נחלש בגלל הפיוס", אולם מיד הוסיף: "לא, אני אומר לכם בבירור, כדי שכל כלי התקשורת ישמעו: אנחנו היחידים, עזה היא היחידה, שיש להם אפשרויות אחרות (לבצע פיגועים). כולם יודעים שעזה היא היחידה שהצליחה להכניע את האויב, והיא תעשה זאת גם בפעמים הבאות בעזרת אללה".

 לקול מחיאות הכפיים של הסטודנטים הנוכחים ציין יוסוף "אני לא אומר את הדברים האלה לשווא. ההתנגדות בעזה שילמה מחיר כבד, אבל עזה נמצאת היום בכל פלסטין. כל סנטימטר מאדמת פלסטין ההיסטורית היא חלק מההתנגדות של רצועת עזה".

בהמשך הדברים התייחס יוסוף למלחמתה של ישראל בארגונו, והסביר כי "אמרו על חמאס שהוא לא קיים ביהודה ושומרון, שעצרו את פעיליו ושפגעו בהם, עד שתקופת חמאס ביהודה ושומרון נגמרה. אבל אז, במפתיע, מתחת לפני השטח גדלים שוב שתיליו של חמאס להתקוממות שאף אחד לא יכול לעמוד נגדה".
הוא הוסיף כי "אמרו שחמאס עבר מרמאללה לרצועת עזה, אבל אנחנו אומרים - לא, זאת רמאללה, וזאת אלבירה".

במהלך השיחה נשמעו קריאות הביניים "יא קסאם (גדודי הזרוע הצבאית של חמאס - א"ג), נשמיד את הציונים", ועל הרקע שלהם הילל המנהיג הוותיק את הדור הצעיר של הארגון, שהצליח להשיג בבחירות למועצת הסטודנטים בביר-זית עשרים מושבים. הוא הביע גם תקווה שהישג זה יהיה סימן לניצחונו של חמאס בבחירות הכלליות שייערכו ברשות, בהתאם להסכם הפיוס. "אתם הזרעים של עתידנו. אתם החזקים, אתם הגדולים, אתם הבסיס לשלב הבא, שיגיע בקרוב. כמו שאתם ניצחתם, כך גם אנו נראה את הניצחון".

אמש הגיעו החיילים לביתו של בכיר הארגון חסן יוסוף, אחד ממנהיגיו הבכירים, ועצרו אותו כחלק ממבצע "שובו אחים" המשולב של צה"ל, המשטרה וכוחות שב"כ. יחד עם יוסוף נעצרו גם עוד כשמונים פעילים אחרים של הארגון, במטרה לנסות להוציא מהם קצה חוט שיוביל למידע על אודות מקום הימצאם של הנערים.

אסף גבור סייע בהכנת הידיעה
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק