פלסטינים מאזור חברון ניחמו את משפחת פרנקל

בליווי רב מגוש עציון הגיעו הפלסטינים למשפחת פרנקל השכולה בנוף איילון. "המשימה שלנו היא לחזק את המשפחה וגם לקחת צעד לשחרור העם שלנו"

צביקה קליין | 6/7/2014 11:59 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ניחום אבלים פלסטיני: שני פלסטינים בליווי הרב רפי אוסטרוף מאזור גוש עציון הגיעו היום (א') לנחם את משפחת פרנקל השכולה על בנה נפתלי ז"ל בנוף איילון, זאת לאחר רציחתו יחד עם גיל-עד שער ואייל יפרח לאחר שנחטפו.

• לכל העדכונים, כנסו לעמוד החדשות של nrg

אחד הפלסטינים המתגורר באזור חברון אמר ל-nrg בתום הביקור כי "אני בא ממשפחה שכולה, איבדתי את האח שלי ויש לנו במשפחה אסירים לשעבר, לצערי גם זרקנו עליכם אבנים. מה לעשות".

למה החלטתם לבקר את משפחת פרנקל?
"אני חושב שחוסר פיוס באזור הזה בא מחוסר התמודדות עם הכאבים. ברגע שנלמד להתמודד עם הכאב אחד של השני ונפסיק עם הכעס אחד על השני המצב יהיה טוב יותר. המשימה שלנו היא לחזק את המשפחה וגם לקחת צעד לקראת השחרור של העם שלי. אנחנו מאמינים כי רק דרך הלבבות של היהודים יבוא השחרור שלנו".
 
צילום: אבישג שאר ישוב
''קיבלו אותנו בצורה מדהימה''. משפחת פרנקל בלווית בנם נפתלי צילום: אבישג שאר ישוב

לטענתו, הביקור היה מעולה וקיבלו אותם בצורה יפה וחמימה. "מאוד הזדהיתי איתם, הם קיבלו אותנו מאוד מאוד יפה, האמא (רחל פרנקל) היתה מקסימה. אני רואה מולי משפחה יהודית שאיבדה את הבן שלה פותחת לי דלת. זה לא מובן מאליו. זה נגע ללבי ובעם שלי. הלוואי שכל משפחה לא תהיה שכולה, וגם אם כן, שתגיב כמו שהגיבו משפחת פרנקל זה מחזק אותנו ברחוב שלנו".

מה אמרתם להם?
"אמרנו שאנחנו משתתפים בצער שלהם. מצטערים על כל פגיעה בבני אדם, לא משנה אם יהודי או מוסלמי. אנחנו לא רוצים שאף אדם ייפגע ורוצים להגיע להסדר פוליטי. מה שהאמא (פרנקל) אמרה בתקשורת לפני כמה ימים (סביב רצח הנער הערבי) נגע בחלק גדול מהעם הפלסטיני".

הוא הוסיף והזכיר את דבריה, "כאב זה כאב, וכולנו בני אדם". עוד אמרו שני הפלסטינים למשפחת פרנקל כי
"זה לא רק הקיצונים שלא מאפשרים את קידום ההסכם, אפילו אנשי השלום עצמם והפוליטיקאים לא עושים מספיק, צריכים לפעול כמה שיותר למען השלום".

עוד סיפרו על יוזמה משותפת של יהודים ומוסלמים על כך שב-15 ביולי, צום י"ז בתמוז, לקיים צום משותף לבני שתי הדתות וכינו את היוזמה "שביתת רעב נגד האלימות".

מארגן הביקור הוא יו"ר המועצה הדתית גוש עציון הרב רפי אוסטרוף, שהסיע את הפלסטינים לנוף איילון אמר כי "פלסטינים שאני מכיר רצו לבקר ולנחם את המשפחות, אז  הבאתי אותם. המשפחות קיבלו אותנו בצורה מדהימה. הם אפילו לא חשבו פעמיים אם לתת להם להכנס, זה היה להם מובן מאליו שזה בסדר. ממה שאני מבין מדובר בפלסטינים היחידים שהגיעו לבקר את המשפחה".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק