ירושלים: אדם חבוש בקסדה שדד חנות מכולת באיומי אקדח ונמלט

nrg חדשות, 22:07, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אדם חבוש בקסדה לראשו גנב כסף מזומן באיומיר אקדח ממכשיר הכספונט בחנות מכולת בירושלים. לאחר מכן נמלט החשוד מהמקום. המשטרה מנסה לאתרו.  

יעלון: "צ'יץ' הקדיש את חייו למען ביצור ביטחונה של ישראל"

יוחאי עופר, 21:25, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ספד לשלמה (צ'יץ')להט, בטקס לזכר חללי חיל השיריון: "צ'יץ היה מאותם לוחמים ומפקדים שכבר כנערים לחמו למען הקמתה ועצמאותה של מדינת ישראל, ולאחר הקמתה, בחרו להקדיש את חייהם למען ביצור ביטחונה". 

דרעי: "נתניהו ולפיד קברו את מדיניות הרווחה"

זאב קם, 21:01, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו״ר ש״ס, אריה דרעי, הגיב לפרסום ספר התקציב:
״נתניהו ולפיד קברו היום סופית את מדיניות הרווחה של מדינת ישראל״.

"אזרחי ישראל יאלצו לשלם בשנה הקרובה מכיסם ומלחמם על החובבנות של שר האוצר, ועל חוסר האונים של ראש הממשלה המאפשר לו לעשות ככל העולה על רוחו". 

אורי אריאל: "אמירת נתניהו בנוגע לשתי מדינות איננה מחייבת"

זאב קם, 20:31, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ אורי אריאל התייחס לדברים שאמר ראש הממשלה נתניהו בפגישתו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה: "מעולם שום מוסד ישראלי רשמי ודאי לא ממשלתי או הכנסת וכן מוסדות הליכוד אישרו את דברי ראש הממשלה בדבר שתי מדינות לשתי עמים. לכן האמירה לא מחייבת את מדינת ישראל ולא תתקיים לעולם". 

בנט תוקף את נתניהו על אמירתו כי הוא מחוייב לפתרון שתי המדינות

זאב קם, 20:25, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

השר נפתלי בנט התייחס הערב בחריפות לאמירתו של ראש הממשלה נתניהו כי הוא מחויב לפתרון שתי המדינות ואמר: "מי שמחוייב למלחמה בדעאש ובחמאס לא יכול לתת להם מדינה. רעיון המדינה הפלסטינית התעופף בקיץ האחרון יחד עם הטילים על נתב"ג, וטוב יהיה אם נתפכח ממנו ומהר". 

ילד כבן 6 נחבל בראשו מפגיעת קורה במהלך בניית סוכה

nrg חדשות, 19:46, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ילד כבן 6 נחבל בראשו מפגיעת קורה במהלך בניית סוכה בבני ברק. הוא פונה לבית החולים במצב בינוני. 

ההצעה הפלסטינית לאו"ם: נסיגה ישראלית מלאה בתוך שנתיים

סוכנויות הידיעות, 18:57, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הפלסטינים פרסמו את טיוטת ההחלטה אותה הם מבקשים להגיש להצבעת מועצת הביטחון של האו"ם. לפי הטיוטה שפורסמה בסוכנות AP, תאריך היעד לנסיגה ישראלית מכל יהודה ושומרון ייקבע לנובמבר 2016, כולל מזרח ירושלים.

הצעת ההחלטה, שהתקבלה קוראת לסיים את "הכיבוש הישראלי ללא דיחוי, ולהגשים את חזון שתי המדינות, כולל קיום עצמאי, ריבוני רציף ובר קיימא של מדינה פלסטינית, המתקיימת לצד ישראל בשלום ובביטחון".

ההצעה הפלסטינית דורשת עוד לסיים את כל פעולות ההתיישבות מעבר לקו הירוק, ופריסה של "נוכחות בינלאומית" בשטחים בהם תוכרז המדינה הפלסטינית. 

אובמה בפגישתו עם נתניהו: "נפעל בנושא איראן ודאעש"

אריאל כהנא, 18:46, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה נתניהו נפגש בשעה זו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה. בדברי הפתיחה של הפגישה אמר נתניהו כי "יחסי ישראל-ארה"ב חזקים וטובים במשך כל השנים", וביקש מהנשיא האמריקאי לפעול בנושא האיראני.

בתגובה אמר הנשיא אובמה כי הפגישה נערכת בזמן קשה לישראל, שנמצאת ב"שכונה קשה", אך הבטיח כי ארה"ב "תפעל בנושא הגרעין האיראני". 

שני פצועים סורים פונו לבית החולים "זיו" במצב בינוני-קשה

יאיר קראוס, 17:59, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שני פצועים סורים ממלחמת האזרחים בסוריה, הובאו היום לטיפול על ידי צה"ל למרכז הרפואי "זיו" בצפת, לאחר שנפצעו באורח קשה ובינוני. במרכז הרפואי זיו טופלו עד כה 382 פצועים, כש-17 מהם, כולל ילדים עדיין מאושפזים במחלקות השונות. 

ראש עיריית פ"ת: "פועלים ערבים היו מעורבים באירועים נוספים"

יונתן אוריך, 17:04, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש עיריית פתח תקוה, איציק ברוורמן, פנה לשר לבטחון פנים ולמפכ״ל המשטרה, לאור התחזקות החשדות כי מותו של נתנאל עראמי ז"ל בוצע על רקע לאומני.

"לאור מספר אירועים נוספים שאירעו לאחרונה בעיר פתח תקוה בהם היו מעורבים לכאורה שוהים בלתי חוקיים ופועלים ערבים העובדים באתרי בניה ברחבי העיר, נפגעה תחושת הביטחון של תושבי העיר", אמר ברוורמן.  

אהרונוביץ': "ידעתי שחיסול רוצחי הנערים הוא משימה לימ"מ"

nrg חדשות, 16:58, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הגיע היום לביקור בבסיס הימ״מ. במהלך הביקור הוענקו ללוחמי היחידה המצטיינים דרגות, ובהמשך העניק השר למפקד היחידה ,תנ״צ ש׳, מגן הוקרה על פעילותם של לוחמי הימ״מ.

"הרבה זמן חיפשו את רוצחי הנערים, וכשהגיע המידע המיוחל ידעתי שזו משימה עבורכם ורק עבורכם. בשבילכם ובשבילי זו גאווה, בשביל משפחות הנערים זו סגירת מעגל ומעל הכל מסר ברור שלטרור יש מחיר כבד ולא ננוח ונשקוט עד שנגיע לכל אחד ואחד מהם", אמר השר.
 

ראש ממשלת אוסטריה: "בלי השלום יצמחו כוחות חזקים יותר מחמאס"

זאב קם, 16:26, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר הכנסצת, ח"כ יורי אדלשטיין, נפגש היום עם ראש ממשלת אוטסריה, היינץ פישר. השניים שוחחו על סוגיית הגרעין האיראני והסכם השלום עם איראן. במהלך הפגישה אמר אדלשטיין כי ישראל תברך על הסכם עם איראן "רק אם הוא יאסור עליה לחלוטין פיתוח נשק גרעיני".

ראש ממשלת אוסטרליה אמר לאדלשטיין כי על ישראל לחתור להסכם עם הפלסטינים: "אם לא תקדמו את השלום ייצמחו כוחות יותר חזקים מחמאס, ודעא״ש הוא דוגמה לכך".  

שר החקלאות: המס על העסקת עובדים זרים בחקלאות לא יעלה

דליה מזורי, 16:05, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר החקלאות יאיר שמיר הודיע כי מס המעסיקים על עובדים זרים בחקלאות לא יעלה. לדברי שמיר, הוא הצליח לתקן כוונתו של שר האוצר לפיד להעלות את מס המעסיקים מ-10 ל-20 אחוז, אותה כינה - "איוולת".  

ח''כ הרצוג: 'מחירי הדיור הוא כישלון מהדהד של נתניהו ולפיד'

זאב קם, 15:20, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק הרצוג על דו"ח משרד השיכון ביחס למחרי הדיור: "העלייה במחירי הדיור היא כישלון מהדהד של נתניהו ולפיד. אפשר להוריד את מחירי הדיור בשלל דרכים, אבל הממשלה הזאת מוכיחה שוב ושוב שהיא פשוט לא רוצה. לאחר כל ההבטחות, מסיבות העיתונאים וההצהרות ראוי שנתניהו ולפיד יסבירו לאלפי זוגות צעירים ולמעמד הביניים כולו כיצד הגענו למצב בו רכישת דירה בישראל הפכה למדע בדיוני". 

ביהמ"ש העליון לא יאפשר לחברת אפק לבצע קידוחי נפט בגולן

יאיר קראוס, 14:36, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ביהמ"ש העליון החליט להותיר את החלטתו שלא לאפשר לחברת אפק לבצע קידוחים לחיפוש נפט בגולן.

אתמול פנתה חברת אפק אל בית המשפט וביקשה לבטל את הצו או להתנות אותו במתן ערבות. התנגדותם הייתה לצו הארעי שהוצא לבקשת ארגון "אדם טבע ודין" ומטה המאבק של התושבים לפיו אין לבצע כל עבודה המשנה את פני הקרקע בשטח בו מתוכננים קידוחי נפט בגולן עד להחלטה אחרת, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל קבע שלא לבטל את הצו ולהותיר את החלטתו על כנה. 

משרד החינוך ביטל בדקה ה-90 סיור תלמידים לקבר יוסף

יונתן אוריך, 13:43, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

משרד החינוך החליט לבטל בדקה ה-90 את הגעתם של מאות תלמידים לאמירת ”סליחות“ בקבר יוסף בשכם. במסגרת הסיור שתואם מבעוד מועד עם משרד החינוך וצה“ל, היו צפויים להגיע כ-550 תלמידי ישיבות תיכוניות למקום.

ממשרד החינוך נמסר כי ”המשרד אינו מאשר כניסת טיולים לשטח A. בתוך כך, לא אושרו כניסתם של מוסדות החינוך הללו“.

יו״ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, אמר כי ”מדובר בהחלטה מבישה של שר החינוך שי פירון, אשר מונע הנחלת מורשת ישראל מתלמידים"

 

שתי הולכות רגל בנות 50-60 נפצעו אנוש בתאונת דרכים בבאר שבע

נעמה אנגל משאלי, 13:15, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שתי הולכות רגל בגילאי 50-60 נפצעו בצומת גראנד קניון בבאר שבע, לאחר שרכב חולף פגע הן.
ומת גראנד קניון.

מצבן מוגדר אנוש והן מפונות לבית החולים סורוקה.  

פעילי דאעש ערפו את ראשיהם של 9 ​​לוחמים כורדים

סוכנויות הידיעות, 13:03, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

פעילי דאעש ערפו את ראשיהם של 9 ​​לוחמים כורדים, בהם שלוש נשים, שנתפסו בעימותים ליד גבול טורקיה וסוריה.  

שיקים שחזרו בימי מבצע צוק איתן לא יחשבו במניין שיקים שחזרו

זאב קם, 12:23, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ועדת החוקה של הכנסת אישרה היום תקנות חדשות שאמורות לסייע לתושבי הדרום שגרים במרחק 40 ק"מ מרצועת עזה, לפיהן כל השיקים שחזרו בתקופת ימי מבצע "צוק- איתן" לא יספרו במניין השיקים החוזרים ולא יהפכו את חשבון הבנק לחשבון מוגבל.

על פי החוק, לקוח בנק שהוחזרו לו מעל 10 שיקים במשך שנה מוכרז כלקוח מוגבל. התקנות החדשות שאושרו היום קובעות כי שיקים שחזרו לתושבי הדרום שגרים במרחק 40 ק"מ מרצועת עזה, או אם סניף הבנק בו מתנהל החשבון נמצא בטווח 40 ק"מ מרצועת עזה, בתקופת ימי מבצע "צוק- איתן", השיקים שהוחזרו לא יספרו במניין השיקים החוזרים, לנושא חשבון מוגבל. 

יעלון: צ'יץ' שייך לאותו דור שלחם למען הקמתה של המדינה

יוחאי עופר, 11:56, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הביטחון משה בוגי יעלון ספד לראש עיריית תל אביב לשער שהלך הבוקר לעולמו ואמר כי "שלמה להט, צ'יץ', שייך לאותו דור שלחם למען הקמתה של המדינה כנערים צעירים ומחויבים, הקדישו את חייהם לביטחונה ובתום מסלול השירות הצבאי המפואר שלהם, פנו לעשייה ציבורית שהותירה חותם עמוק על שדרות החברה הישראלית.

"צ'יץ' נכח בצמתים היסטוריים בתולדותיה של ישראל, והיה בהם שותף פעיל ומרכזי, כלוחם וכמפקד, באופן שהשפיע על צה"ל וחייליו שנים רבות לאחר מכן.
"גם כראש עיר הייתה השפעתו של צ'יץ' עצומה וראייתו רחוקת טווח, ובמקביל לפרויקט שיקום השכונות שהוביל, תל אביב בהנהגתו הפכה להיות עיר מגוונת ורב תרבותית, בעלת שם עולמי, שהיום ניצבת בשורה אחת עם ערים מרכזיות אחרות בעולם". 

הוארך מעצרו של המורה החשוד בהזדהות עם דאעש

יאיר קראוס, 11:54, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הוארך מעצרו של המורה מוסטפא מחאמיד (24) מאום אל-פחם שנעצר בתחילת השבוע בחשד להזדהות עם ארגון טרור או התאחדות בלתי מותרת.

בביתו של המורה נמצאו דגל דאעש שהיה תלוי בסלון ביתו, אביזרי מדיה, מחשבים וספרות בענייני ג'יהאד.  

בכיר חמאס: אם היינו מעבירים כוחות לגדה צבא הכיבוש היה נכשל

אסף גבור, 11:27, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בחגיגה לכוחות ביטחון פלסטיניים שהשתתפו במבצע צוק איתן בעזה אמר בכיר חמאס מחמוד א-זהאר כי "אנחנו יודעים כמה חשוב להילחם על כל סנטימטר מאדמתנו, ולשחררה בדרך זו".

לקראת פריסת כוחות ביטחון של הרשות הפלסטינית בעזה ציין כי המו"מ הבלתי ישיר עם ישראל יתחדש אחרי חג הקורבן והוסיף כי "צריך להעביר את הניצחון הזה לגדה ולשחרר אותה".
 

הולכת רגל נפגעה ממשאית ונפצעה בינוני בבית שמש

nrg חדשות, 11:08, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הולכת רגל נפגעה ממשאית ונפצעה באורח בינוני ברחוב הנשיא בבית שמש. מתנדבי איחוד הצלה העניקו לה טיפול רפואי ראשוני כשלאחריו היא פונתה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.  

לוב: מיליציות חמושות דחו את הצעת האו''ם למשא ומתן

סוכנויות הידיעות, 10:37, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הארגון האיסלאמיסיטי "השחר הלובי" נשבע להמשיך במבצעים הצבאיים נגד כוחותיו של הגנרל לשעבר חליפה חפתר, העומד בראש כוח צבאי שהכריז מלחמה על המיליציות החמושות בבנגאזי.

הארגון, השולט בבירה טריפולי ובמוסדות הדת המרכזיים במדינה הכריז כי "אף אחד, לא משנה מי, יצליח לעצור את מאבקינו". הדיווח מגיע על רקע ניסיונות הממשלה הלובית לשים קץ לאלימות. 

זוג הולכי רגל נפגעו קשה וקל מפגיעת אוטובוס מתל אביב

nrg חדשות, 10:19, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

זוג הולכי רגל נפגעו מאוטובוס ברחוב לוינסקי בתל אביב. מתנדבי איחוד הצלה מסניף תל אביב העניקו טיפול ראשוני לאשה שנפצעה בינוני עד קשה וסובלת מחבלת בראשה, ולגבר שנפצע באורח קל. לאחר טיפול ראשוני בזירה פונו הנפגעים להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים.  

מפכ''ל המשטרה מכנס כעת את צמרת הארגון לדיון חירום

יונתן אוריך, 10:06, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מפכ"ל המשטרה מכנס כעת את צמרת הארגון לדיון חירום כדי לשוחח על ההתפתחויות האחרונות בצמרת הארגון.  

אוסטרליה תשלח מטוסים שיסייעו בתקיפות האוויריות נגד דאעש

סוכנויות הידיעות, 09:50, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה האוסטרלי, טוני אבוט, אישר כי שני מטוסים לא חמושים יישלחו כדי לתמוך בתקיפות האוויריות של הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש בעיראק.

מדובר במטוס התראה ובמטוס תדלוק, שינחתו בבסיס כוחות אוויריים מחוץ לדובאי. שרי הקבינט באוסטרליה טרם קיבלו החלטה סופית לגבי התערבות כוחות המדינה בלחימה. 

הרצוג: שלמה להטהקדיש את שנותיו לשרת את המדינה

זאב קם, 09:47, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק הרצוג ספד לשלמה להט ואמר כי הוא "הקדיש את מרבית שנותיו לשרות למען המדינה ולעשייה לטובת הציבור, ועשה את זה בכישרון גדול ובאהבה אין קץ.

"הוא השתייך לדור שתמיד העדיף את ה'אנחנו' על ה'אני' וכך התנהל מאז הצטרפותו לשרות בהגנה, דרך תפקידיו השונים בצה"ל ועד לשני עשורים מלאי עשייה כראש עיריית תל אביב-יפו. יחד עם תל אביב של צ'יץ' הפכה ישראל כולה למדינה מערבית מפותחת. הוא היה איש חזון וראש עיר עם חזון. יהי זכרו ברוך" 

12 הרוגים ועשרות פצועים בתאונת רכבות בצפון הודו

סוכנויות הידיעות, 09:40, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

12 נהרגו ו-45 נפצעו בהתנגשות בין שתי רכבות נוסעים בצפון הודו, כך דיווח דובר מרשות הרכבות בהודו. אחת מהרכבות סטתה מהמסילה והתנגשה ברכבת אקספרס אחרת.

כוחות חילוץ ישלימו את עבודות החילוץ בזמן הקרוב, לקראת חידוש תנועת הרכבות. מבדיקה ראשונית עולה כי טעות אנוש של הנהג היא שגרמה לסטיית אחת מהרכבות מהמסילה.

 

בנט ביקר בעיר דוד: הוכפלה כמות המשפחות, זה אירוע היסטורי

זאב קם, 09:32, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הכלכלה, נפתלי בנט, ביקר באישון לילה בעיר דוד, ליד הבתים החדשים שאוכלסו בידי יהודים: "מה שקרה לפני יממה זה שבמשך כמה שנים ביצעו רכישות בשקט, ובלילה אחד איכלסו עשרות רבות של בתים וכמעט הכפילו את כמות המשפחות היהודיות פה בעיר דוד.

"למעשה היום בכל האזור הזה של עיר דוד, שנמצא דרומית לכותל המערבי, יש רוב ישראלי. יש רוב ישראלי והמשמעות היא שעיר דוד תישאר לתמיד בידי מדינת ישראל. זה אירוע היסטורי ואנחנו מאוד שמחים. אני ממליץ לכולם בחגים הקרובים - בואו לבקר בעיר דוד ולראות איפה הכל התחיל". 

חולדאי ספד לצ'יץ': "החשוב בראשי העיר של תל אביב"

nrg חדשות, 08:29, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש עיריית ת"א רון חולדאי אמר הבוקר עם מותו של שלמה להט צ'יץ': "עם מותו של שלמה להט צ'יץ' איבדה העיר תל אביב את אחד האנשים שעשו את תל אביב יפו למה שהיא היום - מרכז תרבות, אמנות ועסקים בינלאומי. צ'יץ' היה לא רק אחד הטובים והמוצלחים שבראשי העיר שהיו לתל אביב ב-105 שנותיה - הוא היה גם אחד החשובים שבהם.

"הקדימות החריגה שהוא נתן בימי כהונתו לשלושה נושאים - החינוך, הרווחה והתרבות - קידמה בשנות דור והפכה את תל אביב יפו למושא של קנאה ומקור השראה". 

ריבלין ספד לשלמה צ'יץ' אשר הלך לעולמו: 'הורדוס של ת''א'

nrg חדשות, 08:17, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד לשלמה (צ׳יץ׳) להט אשר הלך לעולמו לפנות בוקר:
״צ׳יץ׳ היה הורדוס של תל אביב, הוא היה מבוניה הבולטים של העיר וממעצבי צביונה הדו לאומי והמאוחד כעיר של תרבות, של התפתחות, של קידמה. בכל שנותיו העניק צ׳יץ׳ לעם ולארץ מיכולות ההנהגה והניהול בהן התברך, כמפקד בצה״ל, כפוליטיקאי, כאדם. אין לי ספק שהחברה הישראלית תחסר אותו. יהי זכרו ברוך״
 

התחזית: מעונן חלקית. ייתכן גשם מקומי במהלך היום

nrg חדשות, 07:25, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

היום יהיה מעונן חלקית ללא שינוי ניכר של הטמפרטורות. במשך היום ייתכן גשם מקומי.

הטמפרטורות: ירושלים 16-24, תל אביב 20-27, חיפה 20-26, רמת הגולן 16-28, באר שבע 18-29. 

ראש עיריית תל אביב לשעבר שלמה להט (צ'יץ') הלך לעולמו

nrg חדשות, 06:56, 01/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש עיריית תל אביב לשעבר שלמה להט (צ'יץ') הלך הבוקר לעולמו והוא בן 87. 

קריית אתא: אדם נמצא ללא רוח חיים. הרקע לאירוע פלילי

nrg חדשות, 22:56, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

רחוב העצמאות בקריית אתא נמצא אדם דקור ללא רוח חיים. ככל הנראה הרקע לאירוע פלילי.

 

באר שבע: שוטרים פרצו לדירה ומנעו ניסיון התאבדות

נעמה אנגל משאלי, 20:21, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שוטרי תחנת באר שבע פרצו לדירת מגורים בעקבות דיווח של בן משפחה למוקד 100. באחד החדרים נמצאה בחורה צעירה במצב של חוסר הכרה, כשחבל כרוך סביב צווארה. היא הועברה לטיפול רפואי בבית החולים סורוקה. 

היועמ"ש: "רוצה לראות עורכי דין ערבים בעבודת הפרקליטות"

יעל פרידסון, 19:42, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

משרד המשפטים ערך היום בחיפה כנס ארצי ראשון מסוגו לעידוד השתלבות משפטנים ואקדמאים מהאוכלוסייה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית ביחידות המשרד וברשות השופטת, בו השתתפו מאות סטודנטים ומשפטנים מהמגזר הערבי.

במהלך הכינוס אמר היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, כי "אני רוצה לראות עורכי דין ערבים משתלבים בעבודת הפרקליטות והייעוץ והחקיקה. אני רוצה לראות עורכי דין ערבים משתלבים בצמרת המשרד". 

נתניהו: "אנחנו לא מתמודדים עם פליטים אלא עם מבקשי עבודה"

אריאל כהנא, 19:10, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בנאום בפני 250 מנהיגים יהודים בניו יורק אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייחסו לסוגיית הפליטים כי "יש לנו זכות להגן על גבולותינו. אם מדברים על מבקשי מקלט, בואו לגבול הסורי ותראו כיצד מצילים חיים למאות סורים פצועים. זו מדינה יהודית". 

החל ממחר: משרד התחבורה ומשרד התיירות יצטרפו לשביתה

nrg חדשות, 19:05, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ההסתדרות הודיעה כי משרד התחבורה ומשרד התיירות יצטרפו מחר לשביתת מחאה על כוונת האוצר לפטר 1,500 מעובדי רשות הדואר. 

מנכ"ל 'בצלם': "הניסיון לפגוע בארגון לא עמד במבחן החוק"

nrg חדשות, 18:13, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בעקבות החלטת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, לבטל את ההחלטה לשלול מ"בצלם" את האישור להפעיל מתנדבי שירות לאומי, אמר מנכ"ל בצלם חגי אלעד כי "הניסיון המתוקשר לפגוע בארגון אזרחי עצמאי בשל הסתייגות אישית ממנו, באמצעות סילוף של העובדות, לא עמד הפעם במבחן החוק". 

ח"כ וורצמן: "הגיעה העת לשנות את המציאות בהר הנוכחית הבית"

זאב קם, 17:27, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי), סייר היום (ג') ברובע היהודי בירושלים בעקבות ההתפרעויות בעיר דוד במזרח העיר. "הגיעה העת לשנות את המציאות הנוכחית בהר הבית. אנו עדים למציאות הלא נורמלית בה חלקים מהציבור הערבי ממשיך להתפרע ולפגוע בריבונותנו בירושלים", אמר וורצמן.  

יו"ר המועצה לשלום ולביטחון: "אסור להיות אדישים, למרות השקט"

נעמה אנגל משאלי, 17:24, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר המועצה לשלום וביטחון, תא"ל (במיל') גדי זהר, אמר כי "בתום 52 ימי לחימה, בהם תקף חמאס את ישראל בכלל ואת חלקה הדרומי בפרט, גוברת התחושה כי טרם נמצא פתרון. אמנם מועד הפסקת האש פג לפני ימים אחדים והשקט נותר, אך אל לנו להישאר אדישים".

"מועד הפסקת האש אותו סימנה הממשלה, נקבע באופן שרירותי וללא כל הסכם שיגבה אותו לאורך זמן. ללא מהלך מדיני מרחיק לכת, שתוצאותיו יובילו לקידום הסדר ארוך טווח, לא ירחק היום בו ישראל תיאלץ לשוב ולהתמודד עם סבב אלימות נוסף. חובה עלינו לקרוא להסדר שיגן על אזרחי המדינה וישיב להם את ביטחונם". 

ח"כ אדלשטיין: "אי אפשר לגלות אדישות לגל האנטישמיות הנוכחי"

nrg חדשות, 16:58, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו״ר הכנסת הניח זר באנדרטה לזכר ניספי השואה בוינה ונשא נאום באירוע הוקרה לחסידי אומות העולם. אדלשטיין התייחס בנאומו לאירועים האנטישמיים באירופה: ״בתי כנסת מותקפים ואלפים פוקדים הפגנות ענק עם סיסמאות אנטישמיות מצמררות. אין ביכולתנו לדעת מה יהיו ההשלכות של הגל הגואה הזה, אך איננו יכולים להרשות לעצמנו לגלות אדישות"
 

מצרים: עונשי מאסר ל-68 תומכים בתנועת האחים המוסלמים

סוכנויות הידיעות, 16:35, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בית משפט במצרים גזר עונשי מאסר של 10-15 שנים על 68 תומכים באחים המוסלמים, בעקבות השתתפותם במהומות אלימות לאחר הדחתו של נשיא מצרים לשעבר מוחמד מורסי, שגבו 50 הרוגים.

החשודים הואשמו בהרג של 30 אזרחים. ארגוני זכויות אדם במצרים ומחוצה לה הביעו דאגה לנוכח גזר הדין, ולאור כליאתם של אלפי תומכים נוספים בתקופת שלטון מורסי.
 

אלוף פיקוד העורף: "צוק איתן היה מבצעון. לא כך תתנהל מלחמה"

nrg חדשות, 16:33, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מפקד פיקוד העורף, האלוף אייל אייזנברג, אמר בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי בנושא הפקת לקחים ממבצע "צוק איתן" כי "מדובר במבצעון, ולא כך תתנהל המלחמה הגדולה, וזה האתגר האמיתי לשם אנחנו בונים את הכוח". 

אם ובתה, נפצעו באורח בינוני-קשה מפגיעת רכב

nrg חדשות, 16:17, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אם ובתה נפגעו מרכב ברחוב שבזי בתל אביב, במהלך רכיבה על אופניים. מצבה של האם הוגדר בינוני עד קשה ומצבה של הילדה הוגדר בינוני.  

בעלי בית''ר י-ם: אם האוהדים לא יכולים לשלם – שלא יבואו

זאב קם, 16:15, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אלי טביב, הבעלים של בית"ר ירושלים, בוועדה לפניות הציבור: "לדבר מבחוץ זה הכי קל, יש פה משהו פופוליסטי. מדובר במחירים סבירים, וכמו שאומן קובע סכום קבוע לתשלום – זו גם זכותנו.

ראש הוועדה, ח"כ עדי קול (יש עתיד): "יש פה קהל שבוי שהולך אחרי הקבוצה שלו. צריך לשתף את האוהדים כדי למצוא פתרון, ובעלי הקבוצות צריכים לפעול להורדת המחירים הלא הוגנים"

 

השר אריאל: "אבו מאזן לא היה פרטנר ולא יהיה פרטנר"

זאב קם, 16:02, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

השר אורי אריאל סייר בבתים החדשים בעיר דוד ואמר כי ״ההתיישבות בירושלים תמשיך במלוא עוזה בכל חלקי העיר. אבו מאזן לא היה פרטנר ולא יהיה פרטנר ובמקום לעסוק במרדפים אחרי מקסמי שווא של שלום צריך להמשיך ולעסוק בהתיישבות בכל חלקי הארץ".

אריאל המשיך ואמר כי "אנחנו ערוכים לשווק אלפי יח״ד בירושלים וביהודה ושומרון באופן מיידי ואני מצפה שעם שובו של ראש הממשלה מביקורו בארצות הברית זה יתאפשר״
 

אדם הצית את עצמו בצומת סביון; מצבו קשה

nrg חדשות, 15:54, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח תל השומר גבר כבן 30 במצב קשה עם כוויות בכל חלקי גופו כשהוא בהכרה שהצית את עצמו בצומת סביון. 

אלוף במיל' עמוס גלעד: "חמאס נתעב במדינות ערב למעט קטאר"

יוחאי עופר, 15:25, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אלוף במיל' עמוס גלעד, ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון אמר כי "ברגע שהחמאס ניסה לזכות להערכה בעולם הערבי הוא לא זכה לה כי הוא נתעב במדינות שם מלבד קטאר".

את הדברים אמר גלעד בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי בנושא הפקת לקחי צוק איתן.
 

שריפה בבניין בדרום ת"א; לא דווח על נפגעים

nrg חדשות, 15:22, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שריפה במחסן תת קרקעי בבניין בדרום ת"א. במקום פועלים חמישה צוותי כיבוי כאשר לוחמי האש מנסים להשיג שליטה. לא דווח על נפגעים בשלב זה. הכבישים הסמוכים נסגרו לתנועה.
 

מישור אדומים: פצוע פונה ממפעל יקבי ארזה בשל שפך חומצה במקום

nrg חדשות, 14:52, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מישור אדומים: שני צוותי כיבוי וצוות חומ"ס פועלים באירוע שפך של חומצה במפעל יקבי ארזה, מדובר בשפך של חומצה גופרתית מהמקום פונה עד כה פצוע אחד.
 

ארה"ב ואפגניסטן הסכימו: החיילים יישארו שנה נוספת

סוכנויות הידיעות, 14:34, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בשעה האחרונה הגיעו ארה"ב ואפגניסטן, בראשות נשיאה החדש, להסכם שלפיו החיילים האמריקאים יישארו במדינה שנה נוספת - כך דווח בסוכנות הידיעות "אי-פי". 

המשנה ליועמ''ש: השירות הלאומי ימשיך לשלוח מתנדבים לבצלם

יעל פרידסון, 14:33, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, קובעת כי החלטתו של מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי להפסיק את אישור ארגון "בצלם" כגוף הרשאי להפעיל מתנדבים במסגרת השירות, בטלה.

בסוף חוות הדעת מדגישה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, כי אין לפרש את החלטתה כהזדהות עם ארגון "בצלם", עם מטרותיו, תכניו או האג'נדה המקודמת על ידו. 

השדולה לשחרור פולארד לנתניהו: "תתבע את שחרורו"

זאב קם, 14:18, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראשי השדולה לשחרור יונתן פולארד, חברי הכנסת נחמן שי ואיילת שקד, פנו הבוקר לראש הממשלה.

״השנים חולפות ודבר אינו קורה", נאמר בפנייה. "פולארד בכלא ואין כל מועד לשחרורו. אנו מצפים כי בפגישה עם הנשיא הערב תתבע את שחרורו הקרוב, מסיבות הומניטריות. אין כל ערך להמשיך במאסר, אסור בשום אופן לקשור בין גורלו של פולארד למו״מ המדיני או לשחרור אסירים פלשתינאים. פולארד משלים 30 שנה בכלא. זה די והותר. הגיע זמן השחרור״.
 

פריינטי: "אין לי עור של פיל שמתאים לתפקיד המפכ"ל"

יעל פרידסון, 14:02, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בשיחה סגורה לכתבים שיתף הניצב הפורש יוסי פריינטי במניעים להחלטתו לפרוש. לדבריו, ההחלטה התבשלה אצלו מזה זמן רב והוא פנה למפכ"ל כבר לפני שלושה חודשים ואמר לו שהוא לא רוצה להיות מפכ"ל, אבל המפכ"ל שכנע אותו להישאר בתפקיד.
באחרונה, עם התגברות המרוץ למפכ"לות הוא הרגיש שיהיה מי שיחפש עליו חומרים והחליט לוותר על התפקיד. "אני יכול להילחם במחבלים אבל אין לי עור של פיל שמתאים לתפקיד המפכ"ל" אמר פריינטי והוסיף כי מבחינתו מדובר על ויתור של חלום אך הוא שלם עם ההחלטה. לדבריו, אחרי תפקיד של מפקד מחוז ירושלים אין עוד תפקיד שהוא מעוניין לעשות בארגון והוא לא רצה להרגיש ברווז צולע. 

ראשל"צ: 2 קטינים נעצרו בחשד לעבירות מין בתלמידה בבית ספר

nrg חדשות, 13:47, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראשון לציון: חשד לביצוע עבירות מין, מעשה סדום בכוח ומעשים מגונים, ללא הסכמה של תלמידים בבית ספר במרחב השפלה בתלמידת בית ספר בת 14.5 בזמן שהיו בהסעה בדרך לביתם. שני חשודים בני 15-16 שנעצרו יובאו הבוקר להארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשלצ, החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים. 

נתניהו ייפגש הערב עם מזכ"ל האו"ם בן קי מון

אריאל כהנא, 12:55, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש הערב עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון במטה הארגון. השניים נפגשו לפני כחודשיים בישראל בעיצומו של מבצע צוק איתן. מוקדם יותר הוא צפוי לשוחח עם ראשי הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה.

ביומיים הקרובים נתניהו יקדיש חלק גדול מזמנו להעברת מסרים לכלי התקשורת במפגשים סגורים ובראיונות גלויים. אחר הצהרים ייפגש בניו יורק עם עורכים ופרשנים בכירים בתקשורת האמריקנית ויציג בפניהם את עמדותיו העדכניות בנושאים שעומדים על סדר היום. נתניהו צפוי לחזור על המסרים העיקריים שהציג אתמול בנאומו לפיהם המדינה האסלאמית המסוכנת ביותר היא איראן, ו"לתת לאיראן להתחמש בנשק גרעיני זה כמו לתת דאע״ש להתחמש בנשק גרעיני".  

ח"כ רוזנטל: לחיאני הוא איש מושחת שצריך לשבת בכלא

, 12:10, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ רוזנטל (העבודה) בתגובה לגזר דין לחיאני: "קיים פער בלתי נסבל בין חומרת מעשיו לבין קלות העונש. הוא איש מושחת מאוד שטינף את החיים הציבורים ופגע בתושביו.

"חשוב שהפרקליטות, שהעריכה שהעסקה תשלח את לחיאני לכלא, תערער על קלות העונש. לא ייתכן שהוא ימשיך לעסוק בכספי ציבור וענייני ציבור".
 

ח"כ גלאון על סילוואן: "תכנית הימין הקיצוני למנוע רצף לגדה"

זאב קם, 12:06, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר מרצ, זהבה גלאון על ההתיישבות בסילוואן: "הפעילות של המתנחלים היהודים היא חלק מתכנית אסטרטגית של הימין הקיצוני להקים מובלעות יהודיות בלב שכונות פלסטיניות בירושלים כדי לכתר את העיר ולמנוע רצף טריטוריאלי לגדה ולא לאפשר חלוקת ריבונות בירושלים והקמת מדינה פלסטינית. כל פעולה כזו בירושלים עלולה להבעיר את העיר וזה בדיוק מה שמתנחלי הימין רוצים לעשות בעיר בגיבוי ממשלת נתניהו".
 

ח"כ קריב על גזר דין לחיאני: פוגע בחברה שלמה

זאב קם, 10:57, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ יפעת קריב (יש עתיד) בתגובה לגזר דין לחיאני: "תזכורת מהדהדת לכך ששחיתות בשלטון המקומית משתלמת. אני מוטרדת מהחלטת בית המשפט וקבלת הסדר הטיעון.

"מדובר בגזר דין מוזר שלא מתקבל על הדעת, גזר דין שמטיב עם אדם אחד ופוגע בחברה שלמה. אנו חיים במציאות של אשליית הדמוקרטיה בשלטון המקומי".

.
 

צעיר טבע בחוף הנפרד בבת ים ומצבו אנוש

יונתן אוריך, 10:31, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

צעיר טבע בחוף הנפרד בבת ים ומצבו אנוש. מתנדבי איחוד הצלה מבצעים בו ניסיונות החייאה וניידת טיפול נמרץ בדרכה למקום.  

ערבים יידו אבנים לעבר אוטובוס בשער שכם בירושלים. אדם נפצע קל

יעל פרידסון, 10:10, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אבנים נזרקו על אוטובוס בסמוך לשער שכם בירושלים, האוטובוס המשיך בנסיעה עד לכניסה לרחבת הכותל המערבי. מתנדבי איחוד הצלה מסניף ירושלים מעניקים כעת טיפול רפואי ראשוני לנפגע קל מפגיעת אבן ושברי זכוכיות, ולמספר נפגעים קל מחרדה. 

ח''כ אלקין בירך על המתיישבים החדשים בסילוואן

זאב קם, 09:57, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ זאב אלקין (ליכוד) יו״ר ועדת חוץ וביטחון ויו"ר משותף של השדולה לירושלים מברך את המתיישבים היהודים החדשים בעיר דוד: ״בזכות הפעילות הנחושה והמתמידה שלכם חזר היום אחד האתרים ההיסטוריים החשובים ביותר בהיסטוריה היהודית להיות נגיש לכלל עם ישראל״. 

סוכן סמוי סיכל הברחת טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים

יאיר קראוס, 09:36, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

סוכן משטרתי שהופעל ע"י השב"ס וימ"ר צפון סיכל הברחת טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים. לפי החשד, אסירים מארגון פת"ח הציעו לסוהר 20,000 ₪ עבור הברחת כרטיס זיכרון.

הסוכן ביצע עסקה מבוקרת עם אזרח ישראלי תושב מזרח ירושלים, במהלכה נתפסו 156 כרטיסי זיכרון. שני האסירים והאזרח חשודים במתן שוחד וסיוע לארגוני טרור, והיום יובאו להארכת מעצר.
 

יאיר קראוס

המופתי של ירושלים: "הכניסה לבתים בסילוואן - המשך הכיבוש"

אסף גבור, 09:29, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

"זהו מעשה נפשע שממשיך את הכיבוש ומרחיב את ניסיונות ייהוד ירושלים על ידי המנחלים ", אמר המופתי של ירושלים השיח מוחמד חוסין בתגובה לכניסת המשפחות היהודיות לבתים בסילוואן.

בשיחה עם nrg אמר חוסין " ממשלת ישראל צריכה להפסיק את הפעילות הפושעת של המתנחלים ולהורות למשטרה לעצור אותם".
 

לחיאני על גזר הדין: "לא ציפיתי לכך, נלמד את גזר הדין"

יונתן אוריך, 09:25, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

לחיאני מסר הצהרה לתקשורת בתום הקראת גזר דינו ואמר כי הוא "מודה לציבור, למשפחתי, לחבריי ולעורכי הדין שלי. לא ציפיתי לכך, ציפיתי למשהו אחר, נלמד את גזר הדין ונסיק מסקנות בהקדם".

לחיאני טען, שוב, כי ההלוואות שבגינן עמד למשפט "הוחזרו בתחילת דרכי לפני למעלה מעשר שנים בצורה שקופה וגלויה, לכן קשה לי לתפוס שהן מייצרות תוצאה שכזו".  

עבודות שירות ומאסר על תנאי נגזרו על שלומי לחיאני

יונתן אוריך, 08:58, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש עיריית בת-ים לשעבר, שלומי לחיאני, ירצה חצי שנת עבודות שירות וכן נגזר עליו מאסר על תנאי באורך חצי שנה בשל עברות הפרת אמונים, לאחר שהורשע בשלוש עברות במסגרת עסקת טיעון. בנוסף הוטל עליו קלון, כך שלא יוכל לשרת במשרה ציבורית כשבע שנים. כמו כן הוא ישלם קנס של 250 אלף שקלים.

משמעות הקלון היא כי בבת-ים ייערכו בחירות בתוך כחודשיים. 

הוולכת רגל כבת 80 נהרגה כתוצאה מפגיעת רכב סמוך לבית ג'אן

יאיר קראוס, 08:38, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הולכת רגל נהרגה כתוצאה מפגיעת רכב סמוך למועצה בבית ג'אן. היא נמצאה מחוסרת הכרה עם חבלת ראש קשה, ללא דופק וללא נשימה.

אנשי מד"א ורופא מקומי ביצעו בה פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה.


לאחר שחובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי במקום וביצעו בה פעולות החייאה - 

שריפה פרצה במאפייה באשקלון; לא היו נפגעים

נעמה אנגל משאלי, 08:34, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ארבעה צוותי כיבוי פעלו לפנות בוקר באשקלון לאחר ששריפה פרצה במאפייה. הצוותים זיהו עשן והחלו בפינוי העובדים מהמבנה. עובד ששאף עשן ועובד נוסף חולצו ע"י מד"א.

צוותי הכיבוי השתלטו על השריפה, ונזק נגרם למקום. חוקר שריפות פתח בחקירה. 

מנורת לילה שנפלה על מיטת ילד גרמה לשריפת בית באשדוד

נעמה אנגל משאלי, 08:28, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שלושה צוותי כיבוי אש פעלו הבוקר באשדוד כדי להשתלט על שריפה שפרצה בבית. הצוותים שהגיעו למקום זיהו עשן עולה מחדר שינה בדירה, ומיד פעלו לסריקה לאיתור לכודים וכיבוי האש.

לאחר סריקה נמצאו דיירי הבית מחוץ לדירה. מחקירה ראשונית עלה כי מדובר במנורת לילה בחדר ילדים שנפלה על מיטת ילד בשנתו, וגרמה לשריפה. לא היו נפגעים. 

מהומות בסילוואן לאחר הכניסה הלילה: שוטר נפצע קל

יעל פרידסון, 08:21, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שוטר יס"מ נפצע קל בראשו לאחר מהומות שנוצרו בסילוואן לאחר שעמותת "אלעד" נכנסה לכמה בתים בשכונה. במקום נוצרה התקהלות של כמה תושבים מקומיים, שיידו אבנים וירו זיקוקים. 

התחזית: מעונן חלקית עד נאה. ייתכן טפטוף ברצועת החוף

nrg חדשות, 06:45, 30/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

היום: מעונן חלקית עד נאה, הטמפרטורות תעלנה במקצת. בשעות הבוקר יתכן טפטוף ברצועת החוף. אחר הצהריים יתכן גשם מקומי בצפון מזרח הארץ.

הטמפרטורות החזויות: בירושלים - 25, תל אביב - 28, חיפה - 27, באר שבע - 29 ובאילת עד 35 מעלות היום בצהריים.