התנועה לאיכות השלטון: להאריך את ההשעיה של שמעון גפסו

יאיר קראוס, 11:39, 02/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (יום ג') ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבקש מוועדת ההשעיה להאריך את תקופת ההשעיה של ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, לתקופה המקסימאלית של שנה ובכך להפסיק לפגוע בתפקוד העירייה ולהימנע מבזבוז המשאבים. 

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את הרמטכ“ל לשעבר אשכנזי

יונתן אוריך , 11:28, 02/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יחידת להב 433 של המשטרה סיימה היום (ג‘) את חקירת הפרשה הדרמטית שטלטלה את צמרת המדינה - פרשת הרפז - במסגרתה נחקרו חשדות לביצוע עבירות פליליות על ידי בכירים בצה"ל ובמערכת הביטחון בעבר ובהווה, בין היתר על רקע מערכת יחסים עכורה בין לשכת הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ולשכת שר הביטחון דאז אהוד ברק.

החקירה בנושא נפתחה באוגוסט 2013, אז החליט היועמ"ש לממשלה על פתיחה בחקירה פלילית, בעקבות חומרים חדשים שהתקבלו. במשטרה ציינו היום כי במסגרת החקירה נחקרו עשרות מעורבים, חלקם באזהרה, ובוצעו מגוון רחב מאוד של פעולות חקירה, לרבות טיפול בהיקף נרחב מאוד של חומרים אשר נאספו על ידי מצ"ח, על ידי מבקר המדינה ובמהלך החקירה הנוכחית. 

בעקבות התרעה ביטחונית: סריקות ומחסומים הוקמו בכפר יונה

יונתן אוריך, 11:16, 02/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בעקבות התרעה ביטחונית באזור: שוטרי מרחב שרון עורכים סריקות ומקימים מחסומים באזור כפר יונה. ייתכנו עומסי תנועה. המשטרה מבקשת מהציבור להגביר ערנות ולדווח למוקד 100 על כל דבר חריג. 

מתנדבות השירות הלאומי באילת ייסעו חינם בתחבורה הציבורית

nrg חדשות, 11:11, 02/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מתנדבות השירות הלאומי, המשרתות ומתגוררות בעיר אילת ייהנו מהיום (יום שלישי) מנסיעה חינם בתחבורה הציבורית, בכל הקווים בארץ, כולל בקווים לאילת. כך החליט שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.  

שריפת קוצים פרצה ביער שבין נס הרים לעין כרם, אין ניפגעים

יעל פרידסון, 10:25, 02/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שריפת קוצים פרצה הבוקר ביער שבין נס הרים לעין כרם. אין נפגעים. כביש 386 נסגר לתנועה בשני הכיוונים. כוחות משטרה וכב״ה מטפלים במקום.
 

י-ם: הוועדה לתכנון ובנייה דנה בנושא הפקת נפט בשפלת יהודה

יאיר קראוס, 10:21, 02/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

החלה ישיבת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים הדנה בבקשתה של חברת IEI לבצע ניסוי להפקת נפט מפצלי שמן בשפלת יהודה. פעילי סביבה ותושבים מפגינים כעת מול ישיבת הועדה בקריאה לחבריה שלא לאשר את קיום הניסוי 

ראש המל"ל: "חמאס לא קיבל אף לא תנאי אחד שהציב להפסקת האש"

זאב קם, 10:00, 02/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש המועצה לביטחון לאומי, יוסי כהן, בפתח ישיבת ועדת חוץ וביטחון: "לישראל הישגים צבאיים רבים במבצע צוק איתן. חמאס הוכה קשות ולא קיבל אף לא תנאי אחד שהציב להפסקת האש. כוחות הביטחון של ישראל הנחיתו על חמאס במשך 50 יממות את המכה הקשה ביותר שספג מאז הקמתו. חמאס הופתע פעם אחר פעם מעוצמת והיקף המכות שספג ומחברת הברזל של ישראל. הקהילה הבינלאומית שנתנה לנו לגיטימציה במבצע מבינה היום טוב יותר את המציאות הביטחונית שישראל מתמודדת עימה. נמשיך לעבוד עם הקהילה הבינלאומית כדי לשנות מציאות זו. ישראל ממשיכה להיות ערוכה לפעול מול כל איום בכל גזרה". 

ח"כ שי על ועדת החקירה: "מועדון החברים של אלקין"

זאב קם, 09:56, 02/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ביקורת חריפה באופוזיציה על ועדת החקירה שהקים יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ זאב אלקין.

"זה מועדון החברים של אלקין 

מזכ"ל האו"ם: "ההכרזה על אדמות מדינה ביו"ש -בלתי חוקית"

סוכנויות הידיעות, 08:47, 02/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

"החלטת ממשלת ישראל על הכרזת 4,000 דונם של האדמה הפלסטינית כשטח ישראל סוללת את הדרך להקמת התנחלויות נוספות", אמר היום (ג') דוברו של מזכ"ל האו"ם בן קי מון. לדבריו מזכ"ל האו"ם חושש מאוד מהחלטה זו ו"מדובר בהחלטה שכפי שאו"ם חזר ואמר בהזדמנויות רבות אינה חוקית לפי החוק הבינלאומי ופוגעת לגמרי בניסיון להגיע לפתרון של שתי המדינות". דבריו מצטרפים לביקורת האמריקאית על המהלך.  

משפט טלנסקי נפתח מחדש בבית המשפט המחוזי בירושלים

יעל פרידסון, 08:44, 02/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח מחדש משפטו של אהוד אולמרט בפרשת טלנסקי. אולמרט עצמו לא הגיע לבית המשפט לאחר שקיבל אישור מהרכב השופטים 

בקבוק תבערה הושלך לעבר אוטובוס בשומרון, פצוע קל

יוחאי עופר, 22:06, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בקבוק תבערה הושלך לעבר אוטובוס ישראלי שנסע באזור צומת תפוח בשומרון. אזרח ישראלי נפצע באורח קל בידו וטופל במקום, נזק נגרם לאוטובוס. כוחות צה"ל פתחו בסריקות אחר מיידי הבקבוק. 

ילדה בת שלוש נפצעה קל מיידוי אבנים בירושלים

יעל פרידסון, 21:52, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אוטובוס שעבר בשדרות עוזי נרקיס נפגע מאבנים שיודו לעברו. ילדה בת שלוש נפגעה משברי זכוכית, ופונתה לבית החולים "הדסה" הר הצופים. 

שינוי בשעות התרגיל של פיקוד העורף באשקלון

nrg חדשות, 21:05, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

התרגיל יתקיים מחר (ג') בין השעות 20:00-23:00 ומחרתיים בשעות דומות. 

מועצת זכויות האדם של האו"ם: משלחת תחקור את פשעי דאעש

AFP, 19:54, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מועצת זכויות האדם של האו"ם החליטה פה אחד היום בערב (שני) לשלוח משלחת חירום לעיראק כדי לחקור פשעים שבוצעו בידי לוחמי ארגון "המדינה האיסלאמית". המועצה בת 47 החברים קיבלה החלטה לפתוח בחקירה ללא הצבעה, לאחר שעיראק הזהירה את הקהילייה הבינלאומית שהיא מתמודדת עם "מפלצת טרוריסטית". 

מקדוניה עצרה 100 מהגרים לא חוקיים מסוריה ועיראק

AFP, 18:59, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

משטרת מקדוניה הודיעה היום (שני) שעצרה יותר מ-100 מהגרים סורים ועיראקים, ביניהם נשים וילדים, אשר התחבאו בקרונות רכבת שהובילה פחם מנמל סלוניקי ביוון. "המהגרים באו בעיקר מסוריה ועיראק והם הגיעו ליוון מטורקיה", אמר איוו קוטבסקי, דובר משרד הפנים המקדוני.

המהגרים נעצרו בתחנת רכבת בעיר המקדונית וולס, הוסיף קוטבסקי. במשטרה עדיין חוקרים מי עומד מאחורי רשת הברחת המהגרים. המהגרים שילמו 3,200 אירו כדי להגיע לטורקיה, ועוד 600-800 אירו כדי שיסיעו אותם מיוון לסרביה דרך מקדוניה, אמר קוטבסקי.

מקדוניה נמצאת על "הנתיב הבלקני" של הגירה בלתי חוקית לתוך אירופה. השנה עברו דרך מקדוניה מהגרים מסוריה, פקיסטן, אפגניסטן וסומליה. רובם הגיעו למקדוניה דרך יוון.  

המורדים באוקראינה מפחיתים מדרישותיהם: רוצים רק אוטונומיה

סוכנויות הידיעות, 18:57, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נציגי הבדלנים, שנוכחים בדיונים על הפסקת האלימות באזור מזרח אוקראינה שנערכות במינסק, דיווחו כי הסכימו רק לאוטונומיה, בתמורה לכיבוד ריבונותה של קייב. 

נתניהו: שהאו''ם יפנה את ועדות החקירה לטרוריסטים

אריאל כהנא, 18:22, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם חברי הקונגרס ואמר להם כי "אני חושב שהאו"ם יעשה לעצמו טובה ענקית אם במקום המתקפות האוטומטיות על ישראל, הוא יפנה את תשומת ליבו ואת וועדות החקירה שלו לעבר אותם טרוריסטים שרומסים את הערכים והנורמות שעליהם נוסד האו"ם. אני חושב שזהו מאמץ משותף שעל כולנו לעשות כנגד ארגוני הטרור האסלאמיים שמאיימים על התרבויות והחברות שלנו". 

ממחר ועד ליום חמישי: תרגיל צבאי בעיר אשקלון

יוחאי עופר, 18:19, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

החל ממחר בשעה 19:00, ועד יום ה' בשעה 02:00, יקיים פיקוד העורף תרגיל צבאי בעיר אשקלון, ברחוב ברגר.

במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של רכבי חירום וביטחון וכן ייראו חיילים בלבוש מיגון מלא. כמו כן, במהלך התרגיל יעשה שימוש ברימוני עשן.
דובר צה"ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים השנתי ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות. 

החל מסע הלוויתו של סמ''ר שחר שלו שנפצע בעזה ונפטר אתמול

יאיר קראוס, 17:46, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

החל מסע הלוויתו של סמ''ר שחר שלו שנפצע בעזה ונפטר אתמול מפצעיו. אלפים מחבריו, בני משפחתו ותושבים מהגולן מלווים כעת את ההרוג ה-72 של מבצע צוק איתן שנפטר אתמול בבית החולים רמב''ם בחיפה לאחר כחודש שבהם הרופאים נאבקו על חייו. 

ר"מ אוסטרליה: 'המדינה האיסלאמית' היא כת הדוגלת במוות

AFP, 16:42, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוט הגן היום (שני) על מעורבותה הצבאית של ארצו נגד לוחמי ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש), והגדיר את הקבוצה הג'יהאדיסטית "כת של שוחרי מוות" אשר עוסקת בטיהור אתני.

אמש, הסכימה אוסטרליה לסייע לארה"ב במאמצים הבינלאומיים להעביר משלוחי נשק לכוחות כורדיים הנלחמים בדאעש בצפון עיראק, כמו גם בהעברת סיוע הומניטרי לעיירה הנצורה אמרלי.

אך לאחר שעיתונים מקומיים דיווחו שלוחמי SAS, כוח העילית של צבא אוסטרליה, יטוסו עם הצוותים הנושאים משלוחי נשק וציוד, תבקש אבוט להבהיר את האסטרטגיה שלו. "כפי שהמצב נראה כעת, לא לעשות כלום משמעו להותיר מיליוני אנשים בסכנת מוות, המרת דת בכפייה וטיהור אתני", אמר אבוט.

"אני מסרב לקרוא לתנועה האיומה הזו 'מדינה איסלאמית' מפני שלא מדובר במדינה; זו כת הדוגלת במוות", אמר ראש הממשלה האוסטרלי. 

בריטניה מגנה את החלטת ישראל לבנות בגוש עציון

סוכנויות הידיעות, 16:24, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הממשל הבריטי פרסם היום הצהרה שבה גינה את החלטת ישראל לשנות את ייעוד הקרקע של כמה אלפי דונם בגוש עציון, ואמרה כי צעד זה פוגע מאוד במוניטין הבינלאומי של ישראל. 

צפון קוריאה ביצעה ירי ניסיוני של טיל חדש לטווח קצר

AFP, 16:03, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

צפון קוריאה ירתה מה שנראה כטיל לטווח קצר אל הים ממזרח למדינה היום (שני), במסגרת סדרת ניסויים בטילים ורקטות, אמרו בכירי צבא.

הטיל שוגר ב-10:30 זמן מקומי מאתר הנמצא צפון-מזרחית לפיונגיאנג לכיוון הים של יפן. הטיס עף למרחק של כ-220 קילומטר, כך אמר רמטכ"ל צבאה של קוריאה הדרומית.

בצבא הדרום לא הוציאו הודעה שסיפקה פרטים טכניים על התקרית, אבל קצין בכיר אמר ל-AFP בעילום שם: "נראה כי צפון קוריאה בחנה טיל סקאד קצר-טווח או טיל טקטי אחר".  

ח"כ יוגב על חוקת המפלגה: "עלולה להביא לאבדן אמון הציבור"

זאב קם, 15:55, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ועדת החוקה של הבית היהודי פרסמה את הנוסח הסופי שיובא להצבעה בשבוע הבא בישיבת מרכז המפלגה. "דווקא על רקע הזינוק במעמד המפלגה היה חשוב להגיע להסכמות שיהיו מקובלות על כל הצדדים כדי להעביר ברוב גדול חוקה שפונה להנהגת המדינה". ח"כ מוטי יוגב השמיע ביקורת על פרסום הדברים בתקשורת וטען כי החוקה מרכזת סמכות יתר ליו"ר "כולל שליטה מוחלטת במזכירות. לא בהכרח שתגדיל את הבית היהודי, אלא עלולה להביא לאבדן אמון ציבורי רחב, ואף לפיצול הציבור."

החוקה קובעת בין היתר כיצד יתנהלו הפריימריז לרשימה לכנסת, הבטחת ייצוג לנשים בכל ארבעה מקומות ברשימה לכנסת ובנוסף קובעת כי יו"ר המפלגה יוכל לשריין שלושה אנשים מטעמו ב- 15 המקומות הראשונים ברשימה. 

נאט"ו תכין כוח "חוד החנית" שיוכל להתמודד עם תוקפנות רוסית

סוכנויות הידיעות, 15:54, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מפקד נאט"ו אנדרס פוג רסמוסן אמר היום (ב') שמנהיגי המדינות החברות בברית יתבקשו לאשר השבוע את הקמתו של כוח ברמת מוכנות גבוהה וריכוז נשק במזרח אירופה שמטרתו תהיה להגן על המדינות החברות בברית במקרה של התנהגות תוקפנית מצד רוסיה, כך דיווחה סוכנות הידיעות איי פי.

רסמוסן אמר היום במסיבת עיתונאים שהכוח החדש יורכב מכמה אלפי חיילים שיגוסו על בסיס רוטציוני ויגיעו מ-28 המדינות החברות בארגון. הכוח, שייתמך בכוחות אוויריים וימיים, יהווה "חוד החנית" שניתן יהיה להטילו למערכה בטווח זמן מהיר ביותר.

נאט"ו תפתח פסגה ביום חמישי בוויילז שהנושא המרכזי בה צפוי להיות תגובתה של הברית הצפון אטלנטית לפעולותיה של רוסיה במזרח אוקראינה. 

השר פרי לילדי עוטף עזה: "עכשיו תורכם לשמור על מדינת ישראל"

nrg חדשות, 13:56, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי ביקר בתיכון "השקמה" בקיבוץ יד מרדכי, עם פתיחת שנת הלימודים. "אנחנו הדור הישן עסקנו בבניית המדינה ועתה משימתכם היא שמירה על מה שבנינו, בטחונה של המדינה ועל ערכיה". 

צרפת: מניין ההרוגים בפיצוץ הבניין עלה ל-7

AFP, 13:38, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מניין ההרוגים מהפיצוץ שאירע אמש בבניין מגורים בפרבר מחוץ לפריז עלה ל-7 בני אדם. כוחות ההצלה במקום פועלים כעת על מנת לאתר אדם אחד נוסף הנעדר. 

נציב קבילות החיילים באיגרת לחיילי צה"ל: "אני מצדיע לכם"

יוחאי עופר, 13:34, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נציב קבילות החיילים, האלוף (במיל') יצחק בריק, שלח איגרת למפקדי וחיילי צה"ל שהשתתפו במבצע 'צוק איתן' בה כתב כי הוא מצדיע לחיילים על פועלם.

"אני עומד היום ומצדיע לכם ולחיילי צה"ל על רוח לחימה למופת במבצע 'צוק איתן', על אמונתכם בצדקת הדרך, על הבנתכם היטב שאין אחרים שיעשו את המלאכה ואין אחרים שיעמדו כחומה בצורה מול אויב אכזר המנסה לפגוע ללא כל הבחנה באזרחי ישראל." 

הרצוג: "הרפורמה היחידה שהממשלה מציגה היא אופק חלש"

זאב קם, 13:05, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בסיור שערך יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, בבתי הספר בערים רמלה, שוהם וכפר קאסם התייחס יו"ר האופוזיציה לקיצוץ בתקציב החינוך. "הממשלה הזאת פגעה בצורה קשה באזרחי ישראל ועכשיו היא מבטיחה פגיעה גם בדור העתיד".

ח"כ הרצוג התייחס לרפורמות עליהן הכריז שר החינוך פירון ואמר כי הרפורמה היחידה שתבוא לידי מימוש היא "אופק חלש - רפורמה שמבטיחה פחות השקעת מדינה, פחות חינוך ציבורי ופחות תקציבים. ישראל מפגרת אחרי רוב מדינות ה-OECD בגובה ההשקעה הציבורית בתלמיד ועכשיו הפערים רק יגדלו". 

צבא סוריה מגביר את הירי על לוחמי "ג'בהאת אלנוסרה"

אסף גבור, 12:44, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

צבא סוריה מגביר את התקיפות על האזורים שנכבשו בידי לוחמי ארגון "ג'בהאת אלנוסרה", ופועל רבות על מנת למנוע מעבר של לוחמים נוספים לאזור קונייטרה מכיוון הגבול הירדני והעיר דרעא הסורית.

יחידות ארטילריה של צבא סוריה שנמצאות במקום, פוגעות בחמושים וגורמות לפגיעות רבות בקרב המורדים. במעבר קונייטרה עדיין נמצאים כוחות של "ג'בהאת אלנוסרה" ודגל הארגון מתנוסס במקום הדגל הסורי שהוסר על ידי הלוחמים לאחר כיבוש המעבר.
 

צבא אסד מגביר את התקיפות על המורדים בקוניטרה

אסף גבור, 12:28, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

סוכנות הידיעות הרשמית סאנא מדווחת כי צבא סורי מגביר את התקיפות על המוקדים שנפלו בידי ארגון המורדים ג'הבת אל נוסרה.

עוד מדווחת הסוכנות כי נעשים מאמצים של צבא סוריה למנוע מעבר של לוחמים נוספים להגיע לאזור קוניטרה מכיוון הגבול הירדני והעיר דרעא הסורית הנמצאת בסמוך לגבול הירדני מזרחית לקונטרה.  

מליאת הכנסת תתכנס ביום חמישי הקרוב לדיון פגרה מיוחד

זאב קם, 12:25, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מליאת הכנסת תתכנס ביום חמישי הקרוב לדיון פגרה מיוחד, כך אישר הבוקר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, בעקבות פניות שהתקבלו בנושא מצד סיעות האופוזיציה. הדיון יעסוק, בין היתר, בתכנית הסיוע של הממשלה ליישובי הדרום לאחר מבצע "צוק איתן", בקיצוץ בתקציבי משרדי הממשלה שאישרה אתמול הממשלה, בחוק מע"מ אפס שמבקש לאשר שר האוצר לפיד ובאלימות המשתוללת במגזר הערבי. 

עתירה לבג"צ: האישור שניתן לקידוחי הנפט בגולן בלתי חוקי

יאיר קראוס, 11:38, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ארגון אדם טבע ודין ערער לבג"צ נגד החלטת המדינה לאפשר לחברת אפק לחפש נפט בדרום מזרח הגולן. לטענת העותרים האישור בועדה המחוזית בצפון ניתן "ללא תשתית עובדתית מלאה, תוך הפעלת שיקול דעת פגום ובחוסר סבירות קיצוני".

התוכנית שאושרה לאחר שתי ישיבות ארוכות ושלל תסקירים בטיחותיים שהגישו הצדדים זכתה למחאות מצד ארגוני סביבה ותושבים המתנגדים למהלך. בחברת אפק טוענים מנגד כי מדובר במיחזור של טענות שכבר נידונו בהרחבה בועדה המחוזית ובבגץ. "הטענות נדחו על הסף על ידי הגורמים המקצועיים". 

שר החוץ הרוסי על ההסכם בין ישראל לחמאס: "טוב שהיוזמה הצליחה"

אלכס נירנבורג, 11:09, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר החוץ הרוסי ברך על הסכם הרגיעה בין ישראל וחמאס ואמר: "טוב שהיוזמה המצרית הצליחה. אני מקווה שהמצב ברצועה ישתפר מעט עם ההקלות על המצור". 

אוקראינה: "צבא רוסיה מנסה לכבוש את שדה התעופה בלוגאנסק"

אלכס נירנבורג, 11:04, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

משרד ההגנה האוקראיני הודיע רשמית כי טנקים של צבא רוסיה מסתערים על שדה התעופה של העיר לוגאנסק ומנסים לכבוש אותו מהכוחות האוקראינים המוצבים במקום.

דובר מטעם משרד ההגנה הוסיף כי בימים האחרונים שיגרה רוסיה למזרח אוקראינה כ-10 אלפים חיילים. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הכחיש זאת ואמר כי אין נוכחות צבאית רוסית במזרח אוקראינה. 

תלמידים מהדרום נגד הממשלה. השר כהן בתגובה: ישראל לא אשמה

נעמה משאלי-אנגל, 10:58, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שנת הלימודים בתיכון "שער הנגב" נפתחה בשיעור שהעביר שר הרווחה מאיר כהן לתלמידי כיתות י"ב. השר העביר לתלמידים מסר מישיבת הממשלה שנערכה אתמול ועדכן אותם על הצעדים לחיזוק עוטף עזה אותו כינה ״עוטף ישראל״.

לאחר דברי ביקורת שהושמעו כלפי התנהלות הממשלה אמר: "הייתי במילואים ביישובי העוטף ואני מוכן לקבל אמירות של ביקורת, אך חשוב להבהיר שישראל לא אשמה במה שקורה בעזה. חובתנו היא להגן על אזרחי ישראל ויש לנו עסק עם חמאס שהבסיס שלו נגדנו הוא דתי. את חמאס לא מעניין אזור דייג ולכן צריך לשלב בין ההישג הצבאי לפתרון המדיני".  

בית שמש: אדם חשוד שהשחית גדר בי"ס וריסס גרפיטי על קיר במקום

יעל פרידסון, 10:47, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בית שמש: ברח׳ נחל סורק בעיר עוכב אדם שכתב גרפיטי על מחיצה שנבנתה בתוך בית הספר ״גדר הפרדה״ ו״בושה לציונות״ וגרם נזק לגדר שהוצבה בחצר בית הספר.

בהתאם להחלטת העירייה להכניס לשטח בית הספר תלמידות דתיות, נבנתה חציצה מגבס בין חלקי בית הספר בו לומדים תלמידים חילוניים והוקמה גדר בחצר בית הספר. הורי תלמידים מחו במקום וחשוד אחד עוכב בגין גרימת נזק. 

השר פרץ בבית ספר באשקלון: "הוכחתם תעצומות נפש"

נעמה אנגל-משאלי, 10:40, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

במהלך טקס בבית הספר "אסף מימון" באשקלון, חיזק השר עמיר פרץ את ידי התושבים ואמר כי "בתקופה הקשה שעברה על אשקלון אתם, תלמידים והורים, עמדתם בחזית והוכחתם תעצומות נפש. הטקס הזה כאן בפתיחת שנת הלימודים הוא התשובה הציונית ההולמת לארגוני הטרור". 

דיווח ערבי: קרי ביקש מנתניהו לחדש המו"מ עם הפלסטינים

אסף גבור, 10:11, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

האם הולך ומתגבש סבב נוסף של שיחות בין ישראל לפלסטינים? מקור פלסטיני גילה לעיתון אל-קודס אל ערבי כי שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי שוחח טלפונית עם ראש הממשלה הישראלי בנימין נתניהו במטרה לבחון אפשרות של חידוש השיחות מול הפלסטינים.

על פי המקור קרי הבהיר לנתניהו כי חידוש השיחות יחייב את שחרור הפעימה הרביעית של "אסירי אוסלו", שהיו אמורים על פי הפלסטינים להשתחרר במסגרת סבב השיחות הקודם שהסתיים במרץ האחרון.

בעיתון ציינו כי עד כה לא התקבלה תשובה חיובית ממשרדו של בנימין נתניהו לשר האמריקאני מה שהוביל לביטול ביקור מתוכנן של קרי לאזור.  

ג'אבל מוכבר: רעולי פנים מיידים אבנים לעבר המשטרה סמוך לבי"ס

יעל פרידסון, 10:08, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בג׳בל מוכבר עשרות רעולי פנים מיידים אבנים לעבר כוח משטרה בסמוך לאשכול בתי ספר, שוטר אחד נפגע מאבן בראשו ומפונה לטיפול רפואי.

הרקע להפרות הסדר הוא אי שביעות רצון ההורים מההנהלה המונה חמישה בתי ספר. ההורים מנעו הבוקר את כניסת התלמידים והשביתו את הלימודים.

כוח משטרה שהגיע לסייע למנהלת הותקף ע״י עשרות פורעים והוא מפזר אותם תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. מנהלת בית הספר עזבה את המתחם בסיוע המשטרה. 

תושב שועפט נעצר לאחר שניסה למנוע את פתיחת בית הספר במקום

יעל פרידסון, 09:56, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

תושב שכונת שועפט עוכב לחקירה לאחר שניסה למנוע את פתיחת בית הספר במקום. מחקירה ראשונית עולה כי הרקע למעשה הוא אי שביעות רצון מקליטת תלמידים מחוץ לשכונה.

המשטרה מסרה כי הלימודים במקום מתקיימים כרגיל. 

נצרת: בן 13 ובן 19 נפצעו קל מיריות ורימון הלם שהושלך בעיר

nrg חדשות, 09:54, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נצרת: סמוך לחצות בשכונת הוורדים בנצרת נורו יריות והושלך רימון הלם מרכב חולף לעבר מתחם בתים השייך לאותה משפחה.

כתוצאה מהירי קטין כבן 13 מאזור הצפון וצעיר בן 19 תושב שפרעם נפצעו קל בפלג גוף תחתון, הרקע פלילי. משטרת נצרת פתחה בחקירה ובסריקות. 

עו"ד אלי מלכה נבחר לתפקיד היועץ המשפטי של עיריית ירושלים

יעל פרידסון, 09:52, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

עו"ד אלי מלכה, אשר שימש בעבר כסגן היועץ המשפטי לעירייה וכיום משמש כממלא מקום היועץ המשפטי לעירייה, נבחר לכהן כיועץ המשפטי לעירייה הקבוע.  

ח''כ גלאון: ''הסיפוח בגוש עציון - הממשלה בשירות המתנחלים''

זאב קם, 09:44, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון אמרה בתגובה להחלטת הדרג המדיני להכריז על 4000 דונם בגוש עציון כקרקע של המדינה כי ההחלטה "חושפת שוב את העובדה הידועה, שממשלת ישראל עובדת בשירות המתנחלים ושמטרת הסיפוח הוא לייצר רצף טריטוריאלי בין הקו הירוק לבית"ר עילית ולכפר עציון".

"ישראל מוכיחה שהיא מוכנה להעניק צ'ופרים רק למי שיורה עליה קסאמים ובה בעת לירוק בפרצופו של השותף המתון של ישראל ברשות הפלסטינית, אבו מאזן".

גלאון הוסיפה כי הסיפוח הינו חבלה ב"אופק המדיני" ובאפשרות להגיע להסדר. "ישראל גם מענישה בענישה קולקטיבית אוכלוסיה שלמה שנאלצת לשלם על מעשה הרצח המחריד של יחידים. צריך להזכיר שביתם של המעורבים ברצח שלושת הנערים בחברון כבר נהרס. דהיינו, המשפחות של הרוצחים שילמו מחיר על הפעולה של בניהם, אז למה צריך להעניש עכשיו את כל תושבי האיזור?". 

ח"כים מהקואליציה: ניאבק למתן הטבות לאשקלון וליישובים נוספים בדרום

זאב קם, 09:35, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

חבר ועדת הכלכלה, ח״כ דוד צור (התנועה), הודיע היום בפתיחת שנת הלימודים באשקלון, שייאבק למען מתן חבילת הטבות לעיר.

ראש העיר איתמר שמעוני וח"כ צור השתתפו בפתיחת שנת הלימודים בבית הספר אסף מימון באשקלון. באירוע השתתף גם השר לאיכות הסביבה עמיר פרץ, תושב שדרות.

עד כה נענו כעשרה חברי כנסת לקריאתו של ח״כ צור להצטרף להפעלת לחץ למתן הטבות לאשקלון וליישובים נוספים הממוקמים בטווח של עד 40 ק״מ מעזה.

ח״כ צור פנה ליו״ר ועדת הכלכלה פרופסור אבישי ברוורמן לקיים דיון דחוף בנושא. 

צה?"ל הכריז שטח צבאי סגור על מרחב קונייטרה בשל חשש מזליגה

יוחאי עופר, 09:28, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

צה"ל הטיל שטח צבאי סגור על מרחב קונייטרה, עד מחר בשעה שמונה בבוקר בשל המשכות הקרבות בסוריה והחשש מזליגה של האירועים לשטח ישראל.

מוקדם יותר זוהתה נפילת פצמ"ר ברמת הגולן. 

לאחר עיכובים: שנת הלימודים בבית שמש נפתחה כסדרה

רעות וילף, 09:24, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

לאחר הידברות בין משרד החינוך, להורים ולנציגי הרשויות שנת הלימודים בבית שמש נפתחה כסדרה.  

שערי בית ספר בקרית משה בירושלים ננעלו כמחאה על הצפיפות

nrg חדשות, 09:14, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מאבטח שהגיע לבית ספר בשכונת קריית משה בירושלים, הבחין בשלטים המוחים על חוסר בכיתות לימוד והצפיפות בהן. בנוסף מצא כי שערי בית הספר נעולים בשרשראות. המאבטח הזעיק את המשטרה, שהסירה את השרשראות. הלימודים מתקיימים כסדרם בבית הספר.


 

המשבר באוקראינה: אוסטרליה מחריפה את הסנקציות על רוסיה

אלכס נירנבורג, 09:09, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוט הודיע בפרלמנט בקנברה כי ארצו תחריף את הסנקציות על רוסיה, בשל ההסלמה הביטחונית באוקראינה.  

השר בנט על הישוב החדש גבעות: "זו הדרך. הם רוצחים אנחנו בונים"

רעות וילף, 09:08, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הכלכלה נפתלי בנט אמר הבוקר (ב') לרגל פתיחת שנת הלימודים וחנוכת מעון חדש בישוב תקוע שבגוש עציון כי ממשלת ישראל קיבלה שתי החלטות שמסמלות את הדרך הנכונה.

"ההחלטה הראשונה היא לחזק את עוטף עזה כדי שיגיעו יותר משפחות לנגב הצפוני, ובמקביל החלטה משמעותית בגוש עציון כדי שגם לפה יגיעו משפחות חדשות".

את הדברים אמר בנט בהתייחסו לבניית היישוב החדש גבעות. "זוהי דרך הנכונה. כולם דיברו על תמונת הניצחון, אני חושב הבוקר שזאת תמונת הניצחון. אני רואה את המעון החדש בגוש עציון ומאות משפחות שבאות לתקוע וזאת תמונת הניצחון של הציונות וזו הדרך שלנו לשחר ציונות. הם רוצחים אנחנו בונים, הם מחפשים הרס ואנחנו מחפשים בנייה".  

ארה"ב: קוראים לממשלת ישראל לא לספח 4,000 דונם בגוש עציון

nrg חדשות, 09:05, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מחלקת המדינה פרסמה הודעה בלילה לפיה "אנחנו קוראים לממשלת ישראל לשנות את ההחלטה", בהתייחסם להודעת מתאם הפעולות בשטחים על סיפוחם של שטחי ההתיישבות "גבעות" באזור גוש עציון.

גורמים במשרד החוץ האמריקאי כינו את המהלך של ישראל "לא מועיל" למאמצי השגת פיתרון בר קיימא לשני העמים.  

קרבות קשים בין צבא סוריה למורדים סמוך לגבול ישראל

סוכנויות הידיעות, 09:01, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

חילופי אש כבדים בין הצבא הסורי של אסד למורדים סמוך לגבול עם ישראל. 

הנשיא ריבלין באגרת למורים: במלחמה שלכם אין אויבים

זאב קם, 08:31, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

לכבוד פתיחת שנת הלימודים שלח נשיא המדינה ראובן ריבלין אגרת למורים שבה כתב: "במלחמה שלכם אין אויבים. במלחמה שלכם אם לא כולם מנצחים, כולם מפסידים. המערכה שלכם דורשת מכם להיות צוק איתן של סובלנות ומתינות, לשמש דוגמא ומופת לכך, שגם בימים הקשים האלה, אפשר וצריך אחרת, בהקשבה ובכבוד".  

חוטובלי: הטרור רק מתעצם כשישראל מוותרת על שטח

זאב קם, 08:27, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי התייחסה לסיפוח הישראלי של אדמות בגוש עציון ואמרה כי "ההכרה בקרקעות אלו היא מעשה סמלי שהולך בכיוון הנכון. המהלך הכולל יושלם עם סיפוח מלא של ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. היום ברור לרוב הציבור כי הטרור רק מתעצם כשישראל מוותרת על שטח". 

בית שמש: ביה"ס יושבתו במחאה על החלטת ראש העיר לסגור בי"ס

יעל פרידסון, 08:07, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בית שמש: כל בתי הספר הממלכתי והממלכתי דתי יושבתו היום. כך החליט ועד ההורים. זאת במחאה על כך שראש העיר משה אבוטבול סגר בית ספר ממלכתי בשם "שפות ותרבויות" ופתח במקומו בית ספר חרדי.  

פתיחת שנה"ל: השבתות מקומיות במספר בתי ספר באשקלון

רעות וילף, 07:29, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מספר השבתות מקומיות צפויות במספר בתי ספר באשקלון, זאת בשל טענות ההורים על ליקויי בטיחות.

כמו כן, שיבושים צפויים גם במספר מוקדים בנתניה ובפרדס חנה בשל מחאות הורים על הצפיפות בכיתות. 

טייבה: כל בתי הספר יושבתו כמחאה על רצח מנהל תיכון עמל

רעות וילף, 07:23, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בטייבה יושבתו כל בתי הספר וגני הילדים, זאת במחאה על רצח מנהל תיכון "עמל" בעיר, יוסוף חאג' יחיא, שנרצח בשבוע שעבר בידי רעול פנים.  

פירון: נעשה הכל כדי שהחברה הישראלית תחזור להיות חברת מופת

רעות וילף, 07:19, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר החינוך שי פירון אמר בראיון לרשת ב' כי הוא מתרגש עם פתיחת שנת הלימודים החדשה הבוקר. הוא התייחס לתופעת הגזענות שהייתה בישראל בחודשים האחרונים ואמר כי במשרדו יעשו הכל כדי שהחברה הישראלית תחזור להיות חברת מופת.  

תחזית: מעונן חלקית עם ירידה בטמפרטורות

nrg חדשות, 06:42, 01/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

היום יהיה מעונן חלקית עם ירידה של הטמפרטורות. עד שעות הצהריים ייתכן טפטוף עד גשם מקומי קל. הלילה: מעונן חלקית עד מעונן 

אחרי המבצע בעזה: שנת הלימודים תחל בשבועיים של חזרה לשגרה

נעמה אנגל משאלי, 22:05, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שנת הלימודים תשע"ה בפתח, למעלה מ- 2 מיליון תלמידי בתי הספר וילדי הגנים צפויים להתחיל את שנת הלימודים בכל הארץ.

אחרי מבצע "צוק איתן"- שנת הלימודים הקרובה תחל בשבועיים של חזרה לשגרה, בהם יתקיימו מגוון פעילויות, ביניהן פעולות הפגה, מתן מענים רגשיים ותכנית להתמודדות מניעת גזענות והסתה.  

נתניהו: "אני מקווה שבחגים יהיה לכם גם זמן לבלות"

רעות וילף, 21:29, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הערב בהערכת המצב של משרד החינוך בירושלים.

"אני מבקש לומר משהו לילדי ישראל" אמר נתניהו, "אני יודע שלא היה לכם חופש גדול אמיתי, ואני מקווה שבחגים שבאים עלינו עכשיו, בחודש תשרי, תמצאו זמן גם לבלות וגם לנוח".

"אני רוצה לשבח אתכם על זה שהקשבתם להורים שלכם בזמן המבצע שעברנו, ועל העובדה שהייתם חלק מהלכידות הלאומית". 

חילופי מפקדים בעוצבת "שועלי הדרום"

יוחאי עופר, 21:26, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

תת-אלוף איתי וירוב החליף את תת-אלוף מיקי אדלשטיין בתפקיד מפקד עוצבת "שועלי הדרום" בפיקוד הדרום.

תת אלוף אדלשטיין כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות וצפוי לשמש כמפקד "עוצבת סיני" והמרכז לאימוני יבשה. 

מחר לא יפתחו כל מוסדות חינוך בעיר טיידה

רעות וילף, 20:57, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מחר לא יפתחו כל מוסדות חינוך בעיר טיידה זאת כמחאה על רצח מנהל תיכון שהתרחש בשבוע שעבר.  

עיראק: שני מחבלים מתאבדים הרגו 10 אנשי ביטחון

סוכנויות הידיעות, 20:13, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שני מחבלים מתאבדים פוצצו כלי רכב ממולכדים ליד עמדות של כוחות הביטחון בעיר רמאדי שבעיראק. על פי מקורות מקומיים נהרגו בתקיפה 10 אנשים.

פיצוץ אחד פגע בבניין המשמש כבסיס של כוחות מיוחדים עיראקיים בעיר המערבית לבגדד, ואילו השני פגע במחסום משטרתי, ​​אמרו המקורות. 

משרד החוץ: דובר חדש למשרד החל ממחר

אריאל כהנא, 20:06, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

דובר משרד החוץ, יגאל פלמור, סיים את תפקידו. החל ממחר יחליפו בתפקיד עמנואל נחשון.

 

סוריה: 37 ילדים נהרגו בתקיפות אוויריות של הממשלה

סוכנויות הידיעות, 19:06, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

לפחות 37 ילדים נהרגו בהפגזות ותקיפות מהאוויר של הממשלה הסורית ב-36 השעות האחרונות, כך מסרה האגודה הסורית לזכויות האזרח. 

יעלון על אישור התקציב לדרום: חובתנו לסייע לתושבי העוטף

יוחאי עופר, 18:59, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הביטחון משה בוגי יעלון בתגובה לאישור התוכנית הכלכלית לעוטף עזה: "במהלך הלחימה נוכחנו פעם נוספת במנהיגות מקומית אחראית ביישובי עוטף עזה. הם היו המפקדים בשטח, וכל שיחה ומפגש עימם העניקו לנו, מקבלי ההחלטות, גיבוי להמשך הפעילות הצבאית והמדינית.

"חובתנו היא לסייע לתושבי העוטף ושדרות לשוב לשגרת עשייה מהר ככל האפשר, ולממש תוכנית חומש כלכלית ותשתיתית, שתוסיף ותטפח את האזור במגוון רחב של תחומי חיים ופעילות, במקביל להמשך חיזוק מרכיבי הביטחון. שגשוג, פריחה ועשייה זו התשובה הציונית לקמים עלינו״. 

סומליה: מורדי שבאב ביצעו פיגוע בבירה מוגדישו

סוכניות הידיעות, 18:45, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מורדי שבאב בסומליה ביצעו היום פיגוע תופת באמצעות מכונית נגד מטה המודיעין במוגדישו הבירה. לפחות שבעה חמושים וחמישה אזרחים נהרגו.

הסיבה לתקיפה על פי הארגון נגד הקומפלס המורכב גם מבית מעצר גדול, היא שהמקום משמש עבור "עינויים והשפלות" של "מוסלמים חפים מפשע". 

ח"כ מיכל רוזין: "האופק המדיני של ביבי הוא מדינת אפרטהייד"

זאב קם, 18:09, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בתגובה לפרסום אודות הכרזת המנהל האזרחי, בהוראת הדרג המדיני, בנוגע ל4,000 הדונם מעבר לקו הירוק שהוכרזו כשטחי ישראל אמרה ח"כ מיכל רוזין ממרצ כי "עוד לא יבשה הדיו על הסכם הפסקת האש והכרזת המנהל האזרחי ליישם את החלטת הממשלה סותמת את הגולל על חזון שתי המדינות".

"ביבי שוב מוכיח לנו שהאופק המדיני היחיד שהוא מנווט אותנו אליו הוא זה של מדינת אפרטהייד דו לאומית".
 

הלימודים בבתי הספר התיכוניים בשלישי יחלו בחולון בשעה עשר

רעות וילף, 17:55, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ארגון המורים הודיע כי הלימודים ביום שלישי יחלו בכל בתיה"ס העל יסודיים בחולון בשעה 10:00.

"אנו מקווים שעיריית חולון תתעשת ותבוא עמנו בדברים לפתרון הבעיות, על מנת שלא
נאלץ להחריף את העיצומים". 

ריבלין בביקור תנחומים אצל משפחת ממן: הלב נשבר מאובדן החיים

זאב קם, 17:51, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים היום ביקור תנחומים אצל משפחת החייל סמל נתנאל ממן ז"ל שנפצע במהלך מבצע "צוק איתן" מנפילת פצמ"ר על הרכב בו נסעו הוא ואחיו, ונפטר מפצעיו לאחר שבוע בו נלחם על חייו.

הנשיא חיזק את בני המשפחה, חיבק אותם בחום ואמר :"באתי לנחם אתכם בשם עם שלם. שילמתם את המחיר הכבד ביותר שניתן לדמיין והלב נשבר מאבדן החיים".
 

חולון: ארגון המורים הסיר את האיום לשבש את פתיחת הלימודים

רעות וילף, 17:43, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר


ארגון המורים מסר כי "למרות התעלמות העירייה מהבעיות התלויות ועומדות בבתיה"ס העל יסודיים וסירובה לבוא בדברים למציאת פתרונות, אנו מודיעים שנענינו לפנייתו והתערבותו האישית של שר החינוך, הרב שיפירון והחלטנו שלא לשבש את פתיחת שנה"ל בחולון כפי שתוכנן מלכתחילה".

ביום שלישי יחלו הלימודים בכל בתיה"ס העל יסודיים בחולון בשעה 10:00. 

הנשיא ריבלין ביקר את משפחתו של נתנאל ממן: "הלב נשבר"

nrg חדשות, 17:40, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים היום ביקור תנחומים אצל משפחת החייל סמל נתנאל ממן ז"ל.

הנשיא חיזק את בני המשפחה ואמר: "באתי לנחם אתכם בשם עם שלם. שילמתם את המחיר הכבד ביותר שניתן לדמיין והלב נשבר מאבדן החיים".  

ראש הממשלה הפלסטינית: "נשכור בתים לחסרי דיור ברצועה"

, 17:12, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש ממשלת האחדות הפלסטינית ראמי חמדאללה הודיע כי הממשלה הפלסטינית עובדת במלוא המרץ בשיתוף עם כל המוסדות והארגונים הבינלאומיים לקדם את שיקומה של רצועת עזה.

חמדאללה ציין כי ישנה אפשרות שהרשות הפלסטינית תשכור בתים לחסרי דיור ברצועת עזה.

 

שר הביטחון על יירוט המזל"ט: "לא נאפשר פגיעה בריבונות"

יוחאי עופר, 17:10, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

"לוחמי מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר, במקרה הזה מסוללת פטריוט, הוכיחו פעם נוספת ערנות רבה ומקצועיות גבוהה ביירוט כלי הטיס הבלתי מאויש, ועל כך הם ראויים להערכה". אמר שר הביטחון, בוגי יעלון, לאחר יירוט המזל"ט שחדר מסוריה.

"לא נאפשר כל פגיעה בריבונות שלנו או ניסיון לפגוע באזרחנו וחיילינו בצפון הארץ, בין אם במכוון או שלא במכוון", הוסיף יעלון.  

פיצוץ הבניין בפריז: מניין ההרוגים עלה לשניים

AFP, 15:49, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

לאחר כמה שעות של חיפושים באתר הבניין בן ארבע הקומות שהתפוצץ בצרפת מסיבה לא ברורה, עלה מניין ההרוגים לשניים. 

ח"כ אקוניס: ההתנתקות - אחת התכניות הרעות שקיבלה ישראל

זאב קם, 15:39, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

סגן השר במשרד רה"מ, אופיר אקוניס (ליכוד) סייר היום במוזיאון גוש קטיף. במהלך הסיור אמר סגן השר: "ההתנתקות היא אחת התכניות הרעות ביותר שקיבלה אי פעם ממשלה בישראל".

לדבריו, "ההחלטה על גירוש יהודי גוש קטיף והריסתו הביאה אסון בטחוני למילוני ישראלים". 

דובר צה"ל: המזל"ט שיורט בצפון שייך לצבא אסד

יוחאי עופר, 15:36, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

המזל"ט מסוריה: מדובר צה"ל נמסר לתקשורת הזרה כי המזל"ט שיורט באזור קוניטרה היה שייך ככל הנראה לצבא סוריה. לפי הערכות, המטוס נכנס בטעות לשטח האווירי של ישראל. 

ראשון לציון: שריפה פרצה בדירה בעיר, צוותי כיבוי במקום

nrg חדשות, 15:35, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ארבעה צוותי כיבוי מטפלים בשעה זו בשריפה שפרצה בדירה ברחוב היקב 8 ראשון לציון. הדירה נשרפה כליל הצוותים סורקים לאיתור לכודים ופועלים לשחרור עשן מהבניין. 

הלווייתו של סמל שחר שלו תתקיים מחר בשעות אחר הצהריים באלוני הבשן

יאיר קראוס, 15:14, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ההלוויה של לוחם צה"ל סמל שחר שלו תתקיים מחר (ב')בשעות אחר הצהריים במושב אלוני הבשן ברמת הגולן.

סמל שלו הינו החלל הראשון מאלוני הבשן והוא צפוי להיקבר בבית העלמין החדש במושב. יהיה החייל ההרוג הראשון שמובא לקבורה במקום. 

מחלף אשדוד: בתאונה נפצעו 5 בני אדם בהם תינוקת בת שנה וחצי

נעמה אנגל משאלי, 15:06, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מחלף אשדוד: בתאונת דרכים קשה נפצעו חמישה בני אדם מתוכם שלושה במצב בינוני עד קשה עם פגיעות ראש וגפיים בהם תינוקת כבת שנה וחצי. פארמדיקים של מד"א העניקו טיפול לפצועים ופינו אותם מהמקום. השלושה פונו ע"י ניידות טיפול נמרץ של מד"א לחדר הטראומה בבית החולים תל השומר. כמו כן מהמקום פונו 2 נפגעים במצב קל עם חבלות בגב ובגפיים לבית החולים קפלן ברחובות.  

תושבים בצפון הארץ מדווחים על פיצוצים עזים

יאיר קראוס, 14:13, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

תושבים באזור קריית-שמונה, רמת הגולן ואצבע הגליל דיווחו כי שמעו קולות נפץ חזקים. טרם התברר האם מדובר בזליגת ירי מהקרבות בסוריה או שמא בירי מכוון.  

פוטין: לתת מעמד מדינה למזרח אוקראינה

AFP, 13:41, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

לדברי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שיחות על סיום הסכסוך באוקראינה מוכרחות לכלול הענקת מעמד מדינה למזרח אוקראינה. 

ח"כ סטרוק על החלטת שר הביטחון: "תשובה ציונית לרצח הנערים"

יוחאי עופר, 13:40, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ אורית סטרוק מברכת על החלטת שר הביטחון לחזק את ההתיישבות בגוש עציון ולהוסיף חיים יהודיים במקום בו נעקרו חיים בצורה אכזרית כ"כ. "מן הראוי שהישוב גבעות יהיה רק הראשון בסדרת מעשי התיישבות שיתנו תשובה ציונית הולמת לחטיפה ולרצח הנתעב של 3 הנערים". 

אלוני הבשן: שחר הוא הרוג הראשון שלנו, מי יתן שגם האחרון

, 13:39, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בהודעה שפרסמה קהילת אלוני הבשן, שם התגורר סמל שחר שלו שמת היום מפצעיו לאחר שנפצע קשה במהלך מבצע "צוק איתן" הודו התושבים לעם ישראל על השתתפותו בתפילות לשלומו של שלו.

"הקהילה מרכינה ראשה על לכתו בטרם עת של אחד מבניה שחר שלו הי"ד, שנלחם בגבורה למען ארצנו ונפצע קשה בתחילת המבצע ומאז נלחם על חייו עד שנדם. שחר נולד וגדל באלוני הבשן והוא עבורינו ההרוג הראשון במערכות ישראל, מי יתן שגם האחרון"

בהמשך נכתב כי "קהילת אלוני הבשן כולה מחבקת את משפחת שלו באבלה הקשה מנשוא. 'וניקתי דמם לא ניקתי וה' שוכן בציון'.  

חיפה: בן 30 נפצע באורח בינוני מדקירה שארעה סמוך ללב המפרץ

יאיר קראוס, 13:36, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

חיפה: בן 30 נדקר בשדרות ההסתדרות במפרץ חיפה, סמוך למתחם לב המפרץ. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד״א שהוזעק טיפל בנפגע ופינה אותו במצב בינוני לבית החולים רמב״ם עם דקירות בפלג גופו העליון. נסיבות האירוע אינן ידועות.

 

ח"כ פריג': "הממשלה מוכיחה שוב שלמתנחלים העבריינות משתלמת"

זאב קם, 13:34, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ): ממשלת נתניהו מוכיחה שוב שבעבור המתנחלים העבריינות תמיד משתלמת. המועצה האזורית גוש עציון נוהגת כאחרונת עברייני הבנייה, מקימה מאחזים בלתי חוקיים ובונה ללא תוכנית בניין ערים, ובתמורה מקבלת מהממשלה רוח גבית בדמות עוד ועוד שטחים לבנייה. מי שמגדיר את ההכרזה כ"תשובה ציונית", אומר למעשה שהציונות היא מסווה לעבריינות, שכן מדובר בפרס לפורעי חוק. היום החלה הספירה לאחור לקראת העימות הבא, וכשהוא יפרוץ, נתניהו ויעלון לא יוכלו להתנער מאחריות.  

אפגניסטן: 23 הרוגים בתאונה בין מיניבוס למכלית דלק

סוכנויות הידיעות, 13:26, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

23 בני אדם נהרגו הבוקר בתאונת דרכים בין מיניבוס לבין מכלית דלק במחוז הראט שבמערב אפגניסטן: דובר משטרת המחוז ראוף אחמדי אמר כי נסיבות התאונה אינן ברורות אך ככל הנראה היא נגרמה באשמת שני הנהגים - תאונות דרכים קטלניות הן דבר שבשגרה במדינה בשל כבישים רעועים ובשל תרבות נהיגה פרועה. 

ראש מועצה אזורית גולן על מותו של שחר שלו: מחבקים את בני המשפחה

יאיר קראוס, 13:26, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש מועצה אזורית גולן פרסם את הודעתו בעקבות מותו של סמל שחר שלו שנפטר היום מפצעיו לאחר שנפצע קשה במהלך "צוק איתן". "אנו מרכינים ראש על מותו בטרם עת של לוחם הצנחנים, שחר שלו, מאלוני הבשן אשר נפצע קשה בלחימה בעזה.

"אנו מחבקים את בני משפחת שלו ומחזקים אותם ואת תושבי אלוני הבשן בשעה קשה זו. מי יתן ויהא זה הנופל האחרון". שלו, בן 20, הוא ההרוג ה-72 במבצע.  

נקבע מותו של החלל ה-72 במבצע "צוק איתן"

יוחאי עופר, 13:11, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מת מפצעיו סמל שחר שלו, לוחם בחטיבת הצנחנים, בן 20 מאלוני הבשן, שנפצע בפעילות מבצעית בדרום רצועת עזה במהלך מבצע "צוק איתן".

שלו נפטר היום (א') בבית החולים היום רמב"ם לאחר שהועבר בשבוע שעבר באמצעות מסוק מבית החולים סורוקה.

פרטי ההלוויה טרם פורסמו. 

איסלנד: הכוננות הועלתה לאחר התפרצות חדשה

AFP, 12:50, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

איסלנד העלתה את הכוננות שבה לרמה חדשה לאחר שהתרפצות וולקנית חדשה נצפתה ליד הר הגעש שהשבית בעבר את כל הטיסות באירופה. 

מנכ"ל משרד השיכון למנכ"לי המשרדים "להציג חזית אחידה לקיצוץ

זאב קם, 12:28, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון שלמה בן אליהו, שלח מכתב למנכ"לי משרדי הממשלה השונים בו הוא קרא להם להציג חזית אחידה ולדרוש כי במידה והקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה יאושר, מנכ"לי המשרדים יהיו אלה אשר יצביעו על הסעיפים התקציביים מהם תבוצע ההפחתה, כל אחד במסגרת תפקידו. 

שר האוצר ייכנס מסיבת עיתונאים לתקשורת הזרה ב-16:00

זאב קם, 12:24, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר האוצר, יאיר לפיד, יערוך היום בשעה 16:00 בלשכת העיתונות הממשלתית בירושלים, מסיבת עיתונאים מיוחדת לתקשורת הזרה המוצבת בישראל במסגרת הפסקת האש של מבצע צוק איתן. שר האוצר ייתן התייחסות מדינית ביטחונית במסגרת הפסקת אש של מבצע צוק איתן. השר יתייחס ליום שאחרי המבצע, לוועידה האזורית אותה מקדם, וועידת המדינות התורמות וההשלכות הכלכליות של מבצע צוק איתן.האירוע פתוח לכלל ערוצי התקשורת, כולל התקשורת הישראלית. 

ח"כ גלאון: "השימוש בצוק איתן כדי לסחוט כספים - פתרון אכזרי"

זאב קם, 12:20, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, התייחסה לקיצוץ הרוחבי בתקציב המדינה, ואמרה: "ההחלטה של לפיד לבצע קיצוץ רוחבי בתקציב המדינה כדי לממן את מבצע צוק איתן, מוכיחה את חוסר היכולת שלו לנהל מדיניות תקציב רצינית. כהרגלו בקודש, לפיד שם את האינטרסים הפוליטיים שלו לפני האינטרס של הציבור, ובמקום לבטל פטורים מיותרים ממס או לדרוש התייעלות משמעותית במערכת הביטחון, הוא הולך על הפתרון הקל והאכזרי ביותר, שיחסל את מה שנשאר מהשירותים החברתיים הקורסים בישראל".

גלאון מוסיפה: "משמעות הקיצוץ האדיר, בגובה 690 מיליון ש"ח מתקציב החינוך היא הגשת החשבון על מבצע "צוק איתן" לילדים ולנכדים של כולנו. השימוש ב"צוק איתן" כדי לסחוט עוד ועוד כספים, תוך הימנעות ממענה על שאלות קשות כמו לאיזה מטרות נועדו הכספים והאם נעשה בהם שימוש ראוי, היא מסורת ארוכת שנים במערכת הביטחון. חשוב להזכיר לציבור, שכל שקל שלא יקוצץ מתקציב משרד הביטחון יבוא על חשבון איכות החינוך של ילדינו, המשטרה, הדירות הזולות שלא ייבנו ושכרם של הרופאים והעובדים הסוציאליים."
 

נתניהו: "ערוכים לכל תרחיש בגזרה גם בגבול הגולן"

סופיה רון מוריה, 11:54, 31/08/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה בחוף אשקלון: "רוצה לברך את חברינו שנתנו לנו הרבה כוח להוביל את המערכה הזאת בנחישות ובתקיפות להחזיר את הביטחון לישראל. תמיד נלחמנו בתקיפות באלה שרצו להשמידנו. כך גם נהגנו הפעם. הכינו את חמאס מכה קשה. פגענו במערך המנהרות, מפקדות טרור מגדלי הטרור. חמאס נסוג מכל הדרישות שהציב לפני הפסקת האש. אנחנו ערוכים לכל תרחיש בגזרה הזאת וגם בגבול הגולן.