המחבל מי-ם הודה: פיגוע הדריסה בוצע מתוך כוונה לפגוע ביהודים

יעל פרידסון, 12:21, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הותרו לפרסום פרטי חקירת הפיגוע בצומת הגבעה הצרפתית בו נרצח שלום יוחאי שרקי בשבוע שעבר. מפרטי החקירה עולה כי החשוד סטה מנתיבו במהירות, עלה על המדרכה ופגע בשני צעירים יהודים שעמדו בתחנת האוטובוס.

בחקירתו הודה החשוד, חאלד קוטינה בן 37, תושב ענתא, בביצוע דריסת היהודים במכוון וסיפר בחקירתו כי באותו היום תכנן לפגוע ביהודים, זאת כנקמה על 'חייו האומללים', ולאחר שבני משפחתו עוכבו ביציאה במחסום באותו יום. 

הבית היהודי: "נעמוד על הדרישה לשנות בחירת השופטים"

זאב קם, 11:51, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מפלגת הבית היהודי התייחסה הבוקר (ג') לעניין שינוי השיטה לבחירת השופטים בבית המשפט העליון – סלע מחלוקת בין מפלגת כולנו לבין הבית היהודי והליכוד במשא ומתן הקואליציוני. "ב-20 השנים האחרונות מערכות רבות במדינה נכנסו לשיתוק בשל העברת כוח יתר למערכת המשפט", הסבירו בבית היהודי את תמיכתם בשינוי השיטה.

לדברי המפלגה, "על השופטים לשפוט, על הממשלה למשול. לא ייתכן שצה"ל ומערכת הביטחון מקבלים פקודות ממשפטנים. השבת הסדר לשפיות היא אבן יסוד של דרישות הבית היהודי, דרשנו זאת במשא ומתן הקואליציוני ואין לנו כוונה לוותר על כך".
 

מצרים: 20 שנות מאסר למוחמד מורסי בגין הרג מפגינים

סוכנויות הידיעות, 11:29, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית משפט במצרים גזר לפני הצהריים (ג') על נשיא מצרים לשעבר, מוחמד מורסי, ועל 12 בכירים נוספים ב"אחים המוסלמים", 20 שנות מאסר, ללא אפשרות לחנינה. זאת בגין מותם של מפגינים נגדו בדצמבר 2012.

מדובר בפסיקה הראשונה נגד מנהיג "האחים המוסלמים" לשעבר מאז הוא הודח מנשיאות מצרים ביולי 2013. מורסי רשאי לערער על גזר הדין החמור.  

הרצוג: "הדרישה לשנות שיטת בחירת השופטים - פחדנות"

זאב קם, 10:32, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, התייחס הבוקר (ג') לדיווחים על הדרישה בליכוד ובבית היהודי לשינוי השיטה לבחירת שופטים לבית המשפט העליון, כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני. "פחדנים – נמאסתם", כתב הרצוג בעמוד הפייסבוק שלו. "שוב מתעוררים הקולות המאיימים על בית המשפט העליון, שוב אנחנו שומעים שממשלת הימין המסוכנת שתקום פה תנסה לקשור את ידיו בצורות שונות. מי שמפחד משלטון החוק ורוצה להתערב בצורה גסה בבחירת השופטים או להצר את צעדיהם מנסה להשיג שליטה של פוליטיקאים במקום שחייב להיות נקי משיקולים פוליטיים".

עוד הוסיף הרצוג: "השופטים בישראל אינם מוטים ואינם מתואמים עם איש כפי שמנסים בליכוד ובבית היהודי לטעון, ורק מי שמתכנן לדרוס, לפגוע ולעוות את הערכים הבסיסיים וחוקי היסוד של ישראל מרשה לעצמו לשחק משחקים פוליטיים מסוכנים על גבו של שלטון החוק ועל גבם של הישראלים עליהם הוא שומר".
 

מטוס אל על נחת בשלום בנמל התעופה בן גוריון

nrg חדשות, 10:17, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מטוס "אל על" שהמריא מתל אביב לפראג נחת בשלום בשדה התעופה בן גוריון. מוקדם יותר הוכרז מצב חירום בנמל, בעקבות תקלה טכנית שהתגלתה בגלגל הימני של המטוס. כוחות גדולים של מד"א, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ הוזעקו למקום. 

יונה יהב: "אלה היו הימים הקשים בחיי"

יאיר קראוס, 09:26, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, התייחס לאירועים האחרונים סביב דו"ח משרד הבריאות על זיהום האוויר.

"אלה היו הימים הקשים בחיי. אפילו במלחמת לבנון השנייה לא חוויתי תסכול כזה וחוסר אונים. אני, כאבא וכראש עיר צריך לתת תשובות ברורות לילדי חיפה ולהורים המודאגים.
איך זה שמשרדי הממשלה הפקירו אותנו בשבוע האחרון וזרוּ פאניקה בציבור?"
 

מצב חירום בנתב"ג: מטוס ייאלץ לנחות בעקבות תקלה בגלגל

nrg חדשות, 09:25, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מצב חירום 2 הוכרז בנתב"ג בעקבות תקלה טכנית בגלגל הימני של טיסת LY073 מתל אביב לפראג. כוחות גדולים של מד"א, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ עושים את דרכם לשדה התעופה. הנחיתה צפויה בעוד כחצי שעה. 

פעילי סביבה בחיפה: "צר לנו על הזיג-זג של יונה יהב"

יאיר קראוס, 08:45, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

פעילים וארגונים העוסקים במאבק נגד הרחבת התעשייה במפרץ, תקפו את ראש עיריית חיפה, יונה יהב על תגובתו להודעת משרד הבריאות.

"משרד הבריאות נסוג מהודעתו על הקשר בין תחלואת ילדים מסרטן לבין זיהום במפרץ חיפה. המשרד לא נסוג מהקשר בין תחלואת ילדים בשאר המחלות, או מחלות מבוגרים בכלל בהם סרטן ריאות, שד ולימפה, מחלות לב ונשימה", נאמר בהודעה, "שלל מחקרים מצביעים על קשר, בין השאר של משרד הבריאות עצמו, ואסור להתעלם מכך!
צר לנו על הזיג-זג של ראש עיריית חיפה" 

דליפת גז בקיבוץ בארי שבנגב; אין נפגעים, צוותים במקום

נעמה אנגל משאלי, 08:31, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

דליפת גז התגלתה הבוקר (ג') בקיבוץ בארי שבנגב המערבי. חמישה צוותי כיבוי הגיעו למקום והחלו לטפל בדליפה. אין נפגעים.  

החלון ברכב של הרצוג התנפץ מאבן שהותזה מרכב אחר

nrg חדשות, 08:02, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לאחר חקירת ניפוץ השימה ברכבה של מיכל הרצוג - אשת יו"ר המחנה הציוני עולה כי לא מדובר באבן שנזרקה לרכבה אלא ככל הנראה רכב שעבר בסמוך לבית פגע בשתי אבנים שהיו פזורות על הכביש ואלה עפו ופגעו ברכבה של הרצוג. 

התחזית: היום תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות והן תהיינה רגילות

nrg חדשות, 06:49, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

היום תחול ירידה ניכרת של הטמפרטורות ועלייה בלחות. הטמפרטורות ישובו להיות רגילות לעונה. הרוחות יתחזקו ובדרום הארץ ייתכן אובך.

הטמפרטורות: ירושלים 11-21, תל אביב 14-22, חיפה 12-21, רמת הגולן 11-23, באר שבע 12-26. 

התקדמות במו"מ במהלך פגישה בין נתניהו וכחלון

זאב קם, 00:04, 21/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נועד הערב לפגישה ממושכת ובאווירה טובה במשרד ראש הממשלה עם יו״ר כולנו, משה כחלון. במהלך הפגישה הושגה התקדמות במו״מ הקואליציוני בין שני הצדדים.
במקביל נועדו הערב במשכן הכנסת צוותי המו״מ של הליכוד ושל כולנו המגבשים את ההסכם. פגישת המשך בין שני המנהיגים נקבעה למחר. 

סוף לעונה האירופית: מכבי ת"א הפסידה לפנרבחצ'ה בתום הארכה

nrg ספורט, 23:09, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מכבי ת"א הפסידה לקבוצת פנרבחצ'ה/אולקר הטורקית בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב בתום הארכה, בתוצאה 75:74. 

הפיצוץ באשדוד: "על המדרכה ראינו גבר שנפגע מהדף"

נעמה אנגל משאלי, 23:00, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

פרמדיק מד"א יחיאב זהבי שהגיע למקום פיצוץ הרימון באשדוד, סיפר: "על המדרכה ראינו גבר כבן 38 בהכרה מלאה שספג רסיסים ונפגע מהדף. בתוך הרכב שככל הנראה בדיוק יצא מחנייה וספג פגיעה, ישבה צעירה כבת 20, היא הייתה בהכרה מלאה וסבלה מחבלה קלה ברגל". זהבי הוסיף כי: "הענקנו להם טיפול רפואי ופינינו אותם לבית חולים כשהגבר מוגדר במצב בינוני והצעירה במצב קל".  

הדריסה בגבעה הצרפתית: המשטרה הודיעה שמדובר בפיגוע

מנדי גרוזמן, 22:03, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ונציג המשטרה הגיעו לניחום אבלים בבית משפחת שרקי. במהלך הפגישה הודיעו השניים למשפחה באופן רשמי כי מדובר בפיגוע. 

ארה"ב שלחה ספינות מלחמה לתימן כדי לחסום אספקה איראנית

סוכנויות הידיעות, 21:52, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ספינת מלחמה אמריקאית עושה את דרכה לתימן כדי לחסום אספקת כלי נשק מאיראן, כך דווח לפני שעה קלה באתר USA TODAY. 

אשדוד: שני בני אדם נפצעו בעקבות פיצוץ שאירע ברכב חונה

nrg חדשות, 21:50, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רכב חונה התפוצץ ברחו' הציונות באשדוד. מדיווח ראשוני עולה כי שני בני אדם נפצעו באורח בינוני וקל בעקבות הפיצוץ.  

ראש ממשלת טורקיה: "שותפים לכאב של הארמנים"

AFP, 20:31, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

"טורקיה שותפה לכאב של הארמנים שהוריהם או סביהם נהרגו על ידי השלטונות העות'מאניים במהלך מלחמת העולם הראשונה", כך אמר ראש הממשלה הטורקי אחמט דבוטאולו.

הדברים נאמרו לאחר שהאפיפיור הכיר באופן רשמי בטבח הארמנים כ"השמדת עם", ולאור הביקורת על סירובה של אנקרה להכיר בכך.  

כביש 6: נהג ירד מרכבו כדי להחליף גלגל ונדרס למוות

nrg חדשות, 20:23, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר כבן 35 נהרג לאחר שנפגע ממשאית בכביש 6. כפי הנראה, התאונה אירעה לאחר שהוא ירד מרכבו כדי להחליף גלגל. חובשים ופארמדיקים של מד"א קבעו את מותו במקום.  

המשטרה: בן ה-5 שנדרס למוות בבית אל נכנס בין גלגלי האוטובוס

יוחאי עופר, 19:30, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לאחר חקירה של התאונה הקטלנית ביישוב בית אל, בה נהרג הילד בניה שוקרון, נמסר מהמשטרה כי הוא ירד לכביש שלא במערב חצייה. "הילד ירד אל הכביש שלא במעבר מוסדר, כאשר הוא רכוב על תלת אופן. ברדתו לכביש הוא נכנס בין גלגלי האוטובוס מבלי שנהג האוטובוס הבחין בו, ותוך כדי נסיעה דרס אותו למוות. 

פורסם שם בן ה-5 שנדרס למוות בבית אל

יוחאי עופר, 18:43, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הילד בן ה-5 שנדרס למוות על ידי אוטובוס בבית אל הוא בניהו שוקרון. הילד נפגע לאחר שנכנס עם אופניו בין גלגלי האוטובוס. חובשים ופראמדיקים העניקו לו טיפול רפואי לאחר שנפצע אנושות, אולם בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו. 

הותר לפרסום: בניהו שוקרון בן ה-5 נהרג בתאונת הדרכים בבית אל

יוחאי עופר, 18:33, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הותר לפרסום כי בניהו שוקרון בן ה-5 הוא ההרוג בתאונת הדרכים בבית אל. בניהו נפגע מוקדם יותר על ידי אוטובוס בשעה שרכב על אופניו. מותו נקבע על ידי רופא במקום האירוע. הלוויתו תיערך הערב ביישוב בית אל.  

גבר כבן 30 נדקר באשדוד; מצבו בינוני

נעמה אנגל משאלי, 18:32, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר נדקר בסמוך למרכז המסחרי בשכונה ד' באשדוד. חובשים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ופינו אותו לחדר הטראומה בבית החולים ברזילי באשקלון כאשר מצבו בינוני והוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון. 

כתב ה"וושינגטון פוסט" יועמד לדין באיראן באשמת ריגול

AFP, 17:22, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כתב ה"וושינגטון פוסט", ג'ייסון רזיאן, יועמד למשפט "באשמת ריגול ושיתוף פעולה עם ממשלות עוינות", כך דווח בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

רזיאן, כתב העיתון בטהרן, נמצא במאסר מזה תשעה חודשים, אולם עדיין לא נקבע תאריך לדיון בעניינו בבית המשפט. לדבריה של עורכת דינו, כתב האישום אינו מכיל "שום הוכחה". 

ויצו על העיצומים: "לא ניתן לעמוד בתוספות השכר שדורשים"

רעות וילף, 17:05, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ויצו הגיב אחר הצהריים (ב') להכרזת ההסתדרות על עיצומים במעונות היום של הארגון מחר עד השעה 11:00. "כארגון חברתי מוביל מכירה ויצו בצורך בשכר הוגן ומתייחסת ברגישות וברצינות לתנאי עבודתם של כל עובדיה, לרבות מטפלות המעונות", נמסר מהארגון. "אנו מוקירים את המטפלות על עבודתן המסורה, הקשה והאחראית ומבקשים לשפר את תנאי שכרן במסגרת הסכם עבודה חדש. מיותר אף לציין כי ויצו מחויבת לעדכון שכר המינימום על פי חוק ותעשה כן כבר במשכורת חודש אפריל".  

הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת רכב במודיעין

nrg חדשות, 16:31, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הולך רגל שחצה כביש במעבר חציה בשדרות החשמונאים במודיעין, נחבל בראשו מפגיעת רכב. מתנדבי איחוד הצלה העניקו לפצוע טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים במצב בינוני. נסיבות התאונה ייבדקו ע"י המשטרה.  

נהג האוטובוס מבית אל עוכב לחקירה

יעל פרידסון ויוחאי עופר, 16:27, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה בבית אל עוכב לחקירה על ידי המשטרה. בוחן תאונות נמצא בדרכו לזירת התאונה.
בתאונה נדרס למוות ילד כבן 5 שרכב על אופניו וככל הנראה נכנס עם האופניים בין גלגלי אוטובוס של המועצה האזורית מטה בנימין, מבלי שנהג האוטובוס הבחין בכך.  

חייל נעצר בהר הבית לאחר שקד קידה במקום

יוחאי עופר, 16:03, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חייל צה"ל נעצר לפני זמן קצר בהר הבית. לטענת השוטרים, ביציאה מההר הלך החייל כשפניו לעבר מקום המקדש, וקד קידה קלה, כדרך שנוהגים לצאת מבית כנסת או מקום קדוש.

הוא נלקח לנקודת המשטרה הסמוכה להר הבית. עו"ד רחביה פילץ מארגון חוננו בדרכו לתחנת המשטרה בכדי לפעול למען שחרורו של החייל. 

משרד הבריאות פרסם אזהרת רחצה בחוף ניצנים

דליה מזורי, 16:00, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מהרחצה בחוף ניצנים, בעקבות הזרמת שפכים לים המזהמים את מימיו.
 

תושב קרית מלאכי נעצר בחשד לגידול סמים

נעמה אנגל משאלי, 15:58, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המשטרה עצרה תושב תושב קרית מלאכי בשנות העשרים לחייו, בחשד שגידל סמים בדירה בעיר. בחקירתו התברר כי הוא ואדם נוסף חשודים בהפעלת מעבדת סמים נוספת במושב סמוך לגן יבנה, שם מצאה המשטרה מספר שתילים של חומר החשוד כסם, שהוחזק בתוך דירה שכורה.

בסוף השבוע האחרון הוגש נגדו בבית משפט שלום באשקלון כתב אישום בגין גידול יצור והכנת סמים מסוכנים.
 

ילד בן 5 נדרס למוות על ידי אוטובוס ביישוב בית אל

יעל פרידסון ויוחאי עופר, 15:55, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ילד כבן 5 נהרג היום מתאונת דרכים לאחר שנפגע על ידי אוטובוס ביישוב בית אל. פראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי לאחר שנפצע אנושות, אולם בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו. 

הנשיא אירח מנהלי בתי-ספר שהשתתפו בתוכנית לחיזוק דו הקיום

nrg חדשות, 15:51, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא המדינה אירח במשכנו מפגש של מנהלי בתי ספר המשתתפים בתוכנית "מן הבארות". התכנית כוללת 30 מנהלי בתי-ספר יהודים וערבים הנפגשים מדי שבוע, ללימוד משותף של מקורות בנושאים הקשורים לקיום משותף כאזרחי מדינת ישראל.

המנהלים שיתפו את הנשיא באתגרים איתם הם מתמודדים ובחוויותיהם מהתוכנית, והביעו בפניו את הערכתם לאופן שבו הוא מקדם חיים משותפים ופועל בנושאי דו קיום.
 

ח"כ פרץ מבקש דיון דחוף בעניין מפעל אקסטרא פלסטיק בשדרות

נעמה אנגל משאלי, 15:34, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לבקשת ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) פנה יו"ר ועדת הכספים הזמנית, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) לועדת ההסכמות בבקשה לקיים דיון דחוף בעניינו של מפעל "אקסטרא פלסטיק" בשדרות.

"לא סביר שהבעלים לא יתרום את חלקו לאחר שהבנקים השתכנעו לתת למפעל הזדמנות להמשיך לתפקד", אמר פרץ. לבקשה לכנס את ועדת הכספים בדחיפות בנושא זה הצטרפה ח"כ רויטל סוויד (המחנה הציוני).
 

כתב אישום הוגש נגד הנהג שגרם למותו ברשלנות של שוטר

נעמה אנגל משאלי, 15:25, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הפרקליטות הגישה לבית המשפט לתעבורה כתב אישום נגד יהודה אטיאס בגין גרימת מותו ברשלנות של יניב אסרף ז"ל, שוטר בסיירת האופנועים, בתאונת דרכים לפני חמישה חודשים בצומת ערוער.

אטיאס נאשם בכך שלא נתן זכות קדימה וגרם בכך להתנגשות הקטלנית של אופנועו של אסרף ברכבו. נוסף לכך, ביקשה הפרקליטות לפסול את רשיון הנהיגה של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.
 

פעוט כבן חצי שנה נחבל קשה בראשו מנפילת חלון בביתו בבית שמש

nrg חדשות, 15:15, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

פעוט כבן חצי שנה נחבל קשות בראשו בביתו ברחוב מצפה הרש"פ בבית שמש. מתנדבי איחוד הצלה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשמצבו מוגדר בינוני עד קשה וכשהוא בהכרה מעורפלת, נסיבות האירוע בבדיקה.

מדוברות איחוד הצלה נמסר: "בהגעת המתנדבים למקום נתקלו בפעוט שהיה בעריסתו ומסיבה שאינה ברורה נפל עליו חלון ממ"ד שפגע בראשו. למרבה הנס נמנע אסון גדול יותר לאחר שהעריסה בלמה חלקית את העוצמה של נפילת החלון מה שגרם לעריסה להישבר". 

שביתה במעונות ויצ''ו בכל רחבי הארץ: המעונות ייפתחו ב-11:00

רעות וילף, 14:56, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מחר כל מעונות ויצו ברחבי הארץ יישארו סגורים עד השעה 11:00. כ-3,200 מטפלות ועובדות יחלו בצעדים ארגוניים ויתייצבו לעבודה רק ארבע שעות לאחר מועד הפתיחה הרגיל.

ההחלטה לפתוח בעיצומים מגיעה על רקע מבוי סתום במו"מ וניסיון ההנהלה להכשיל את ההידברות בין הצדדים, תוך הצגת עמדות נוקשות ובלתי מתפשרות והתעלמות מוחלטת מדרישות העובדים.  

נתניהו בישיבת המטכ''ל: עם ישראל סומך עליכם

יוחאי עופר, 14:50, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת פורום המטה הכללי: "המשמעות של עצמאות בעיניי היא קודם כל היכולת להגן על עצמך. מול האיומים שהולכים ונצברים סביבנו יש לנו מענה, והמענה הזה נמצא בחדר הזה. אני סומך עליך הרמטכ״ל, ואני סומך עליכם ועל צה״ל. עם ישראל סומך עליכם". 

מפרשית התהפכה במפרץ אילת; נוסעיה חולצו בשלום

nrg חדשות, 14:45, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שוטרים מצוות שיטור ימי אילת מנעו לפני הצהריים (ב') את שקיעתה של מפרשית שהתהפכה במי ים סוף. במהלך סיור שגרתי הבחינו השוטרים במפרשית ההפוכה, בארבעת נוסעיה שהיו במים ובסירות של מועדון השיט מנסות לסייע להפוך אותה בחזרה.

השוטרים סייעו בשאיבת המים מתוך המפרשית באמצעות משאבה חשמלית, ולאחר מכן היא נגררה אל החוף לשם בדיקת נזק. מצבם של נוסעי המפרשית, שחולצו אל החוף, טוב.  

הדקירה בהרצליה: משטרת גלילות עצרה חשוד במעשה

nrg חדשות, 13:44, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לפני זמן קצר נעצר החשוד בדקירה שהתרחשה בהרצליה. החשוד, כבן 36, נעצר בסריקות שבוצעו באזור האירוע על ידי משטרת תחנת גלילות, והוא מועבר לחקירה. 

המשטרה מחפשת אחר חשוד במעשי שוד במחוז דן

nrg חדשות, 13:31, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

במרחב דן מתנהלת חקירה, בגין מספר אירועי שוד שאירעו בתחומי המרחב והמחוז על-ידי חשוד המעורב לכאורה במעשים. תיאורו של החשוד: גובה - 1.70. בעל מבטא ישראלי וגוון עור בהיר.

כל המזהה את החשוד מתבקש להתקשר למשטרה.
 

שריפה בלוד: אישה כבת 50 חולצה מדירה בוערת, מצבה בינוני

nrg חדשות, 13:25, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אישה כבת 50 חולצה מדירה שעלתה באש ברחוב החשמונאים בלוד כשהיא סובלת משאיפת עשן. פרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי במקום, ופינו אותה לבית-החולים אסף הרופא. מצבה בינוני. 

ח"כ פירון: הרב ליכטנשטיין היה ביטוי לשילוב של תורה וציונות

רעות וילף, 13:18, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

השר לשעבר שי פירון בעקבות פטירת הרב ליכטנשטיין: "אינני יכול שלא לראות את דמותו של הרב ליכטנשטיין שר את המנון המדינה בטקס חלוקת פרסי ישראל.

ככהן בקודש הקודשים, כמלך משמים, כגדול דור הרואה במעמד פרסי ישראל כאילו הייתה תפילת הנעילה של חג העצמאות. הרב היה ביטוי עמוק לשילוב של תורה, חכמה, יראה, ענווה וציונות דתית במלוא תפארתה".
 

ראש הממשלה: הרב ליכטנשטיין ייזכר כמנהיג מהמעלה הראשונה

זאב קם, 13:10, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה הביע צער על פטירתו של הרב אהרן ליכטנשטיין: ״ידענותו התבטאה ביצירותיו הספרותיות והיא שימשה דורות של תלמידים. לפני שנה כשהענקתי לו את פרס ישראל, ראיתי לנגד עיניי רב, מורה ומחנך גדול, אדם ציוני, שורשי, חריף שכל וחד מחשבה.

הרב ליכטנשטיין ייזכר כמנהיג ציוני-תורני מהמעלה הראשונה. הוא אהב את ארץ ישראל, את עם ישראל ואת תורת ישראל".
 

אלפי שוטרים ומתנדבים יתפרסו ברחבי הארץ בימי הזיכרון והעצמאות

nrg חדשות, 13:08, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

משטרת ישראל השלימה היערכותה לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות, במהלכם יפקדו המוני בית ישראל את בתי העלמין בבוקר יום הזכרון, בערב בבימות הבידור ומקומות הבילוי ולמחרת בפארקים ומתחמי הקניות והבילוי השונים.

במסגרת ההיערכות הכוללת באגף המבצעים, תועלה רמת הכוננות המבצעית של מ"י לרמה ג' ואלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים יתפרסו במוקדי הבילוי השונים ובריכוזי הקהל וכן יתוגברו מוקדי 100, במטרה לתת מענה אבטחתי נדרש והעלאת תחושת הביטחון של הציבור.

 

מעל ל-180 נוסעים חולצו ממעבורת טורקית שעלתה על שרטון

סוכנויות הידיעות, 13:05, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מעל ל-180בני אדם חולצו ממעבורת שעלתה על שרטון סמוך לאי בטורקיה, לאחר המתנה לילית מתוחה שארכה כ-14.

מעבורת הנוסעים הייתה בדרכה לאי גוקסדה (Gokceada), סמוך למצרי הדרדנלים, כאשר עלתה על השרטון בעקבות רוחות חזקות שדחפו אותה בעת סערה שהתחוללה באזור. המעבורת ניזוקה, אך לא היו נפגעים בקרב הנוסעים.
 

שביתת 1,200 עובדי מפעל BTL בנהריה הסתיימה

יאיר קראוס, 12:53, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כ-1,200 עובדי מפעלי טכנולוגיית להבים BTL בנהריה ובתפן סיימו את השביתה, וייכנסו למו"מ עם ההנהלה בתיווכה של הממונה האזורית על יחסי עבודה.
 

שריפה פרצה בבניין מגורים בלוד, חשש ללכודים במקום

nrg חדשות, 12:48, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ארבעה צוותי כיבוי אש מנסים להשתלט על שריפה שפרצה בדירה בבניין מגורים ברחוב החשמונאים בלוד. יתכן ויש לכודים במקום.
 

16 בני אדם נהרגו בתאונת דרכים בקזחסטן

nrg חדשות, 12:34, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

תאונת דרכים קטלנית שאירעה אתמול (א') בקזחסטן קיפחה את חייהם של 16 בני אדם, בהם שלושה ילדים, בהתנגשות בין מיניבוס לטנדר.

גופותיהם של 13 מתוך 19 נוסעי המיניבוס נמצאו בזירת התאונה, יחד עם גופת נהג הטנדר. שני נוסעים נוספים מתו מפצעיהם בבית-החולים.
 

לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות תתוגבר התחבורה הציבורית

nrg חדשות, 12:12, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

התחבורה הציבורית ברחבי הארץ תתוגבר לקראת אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות: אגד תתגבר את קווי השירות לבתי העלמין ותעניק הנחה לבני משפחות חללי צה״ל החל מהשעה 16:00בערב יום הזיכרון.

בערב יום העצמאות יתוגברו הקווים בין ירושלים לת"א לנוחות החוגגים ובמקביל תופעל מתכונת קווי הלילה בתל אביב, חיפה, ירושלים וראשון לציון.
 

1,200 עובדי להבים ותפן סיימו את השביתה

יאיר קראוס, 11:55, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כ-1,200 עובדי מפעלי טכנולוגיית להבים BTL בנהריה ובתפן סיימו את השביתה וייכנסו למו"מ עם ההנהלה בתיווכה של הממונה האזורית על יחסי עבודה. 

הרב יצחק יוסף: הרב ליכטנשטיין היה חלק מרבנים שישבו בתוך עמם

זאב קם, 11:35, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הרב הראשי לישראל יצחק יוסף: "הרב ליכטנשטיין שייך לדור של רבנים שידעו שאין להתפשר על קוצו של יו״ד בהלכה היהודית, ובד בבד בתוך עמם הם ישבו. פטירתו היא אבדה גדולה לעולם התורני.

"זכורה לי תמיכתו בפסק ההלכה של מרן אבי זצ"ל (הרב עובדיה יוסף) בנושא העלאת יהודי הפלאשמורה, שלכאורה לא היה קשור אליו, אבל הוא מצא לנכון לתמוך ולסייע".
 

הנדקר בהרצליה הוא פועל ערבי שנדקר, ככל הנראה, על רקע לאומני

nrg חדשות, 11:22, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הבחור בן ה-28 שנדקר בהרצליה לפני זמן קצר הוא פועל ערבי. סיבת הדקירה היא, ככל הנראה, לאומנית לאחר שהדוקר היהודי צעק תוך כדי ביצוע המעשה "מוות לערבים". 

אנדרטת הנגמש והארז בגולן עוברת שיפוץ על-ידי קק"ל

יאיר קראוס, 11:21, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אנשי קק"ל משפצים את אנדרטת הנגמש והארז בגולן לזכרם של שמונה חיילים שנהרגו במלחמת יום כיפור. במהלך המלחמה פגז סורי פגע בנגמש סמוך לעין זיוון, ויצר חור שבתוכו ניטע ארז לזכר אנשי הצוות שנהרגו.

הארז גדל והחור בנגמש כבר לא יכול להכיל אותו. לקראת יום הזיכרון נעשית עבודה להצלת הארז על-ידי חיתוך רצפת הנגמש והרחבת שטח המחייה של העץ.
 

בן 28 נדקר בקטטה בהרצליה, מצבו קל

nrg חדשות, 11:13, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר כבן 28 נדקר ככל הנראה במהלך קטטה ברחוב קהילת ציון בהרצליה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי. מצבו קל והוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון.
 

הנשיא: הרב ליכטנשטיין הטביע חותם על מדינת ישראל כולה

זאב קם, 10:41, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא המדינה הביע צער על מות הרב ליכטנשטיין: "הרב היה בלשון חכמינו 'אריה שעלה מבבל', כוח תורני רב עצמה, איש מוסר, גדול תורה, חתן פרס ישראל לספרות תורנית, שהקים יחד עם הרב עמיטל ז״ל עולם שלם של תורה.

אישיותו הציבורית הטביעה את חותמה על הציונות הדתית ועל מדינת ישראל כולה. אני תקווה שתורתו ומורשתו ימשיכו להדריך את דרכינו".
 

סוכל ניסיון הברחת פחם מיוחד לרצועת עזה

יוחאי עופר, 10:36, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ניסיון הברחה של 18 טון פחם מיוחד מסוג metallurgical coke לתוך רצועת עזה סוכל אתמול. בפעילות משותפת של רשות המסים ושירות הביטחון כללי, והודות לערנותם של עובדי המכס במעבר הגבול ניצנה, שדרכו הועבר המשלוח בדרכו לעזה, סוכל ניסיון ההברחה. 

השר אריאל על הרב ליכטנשטיין: אבד צדיק מן הארץ

זאב קם, 10:19, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

השר אורי אריאל מבכה את פטירת הרב ליכטנשטיין: אבד צדיק מן הארץ. הרב ד"ר אהרון ליכטנשטיין, סימל את החיבור העדין בין הספרא והסייפא ובין הקודש והחול, תוך הקפדה על אהבת עם ישראל כולו וקירוב לבבות.

הרב ליכטנשטיין הוא סמל לחיבור בין חלקי האוכלוסייה השונים בחברה הישראלית, והותיר מלבד משפחתו וקרוביו גם עשרות אלפי תלמידים יתומים. מן השמים ננוחם״.
 

כביש 6 נחסם עקב משאית שעולה באש במחלף באקה

nrg חדשות, 10:18, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כביש 6 נחסם ממחלף באקה וצפונה עקב משאית שעולה באש. יש לנסוע בדרכים חלופיות. 

ח"כ אלקין: גאה להיות בין תלמידיו של הרב ליכטנשטיין

זאב קם, 10:16, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ זאב אלקין: "יחד עם רבים אחרים, אני מרכין ראש ומבכה את מותו של אחד מגדולי הרבנים בדורנו, הרב אהרון ליכטנשטיין.

הרב לימד את תלמידיו לחפש את האמת של התורה דרך שקלא וטריא בלתי פוסקים, ולחתור לחיבור אמיתי של פנימיות התורה עם מעורבות עמוקה בבניין מדינתו של העם היהודי בדורנו. אני גאה להיות בין תלמידיו ובוגרי ישיבתו".
 

פרופסור אביעד הכהן על הרב ליטנשטיין: אבדה שאין לה תמורה

זאב קם, 10:15, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

פרופסור אביעד הכהן, מתלמידיו של הרב ליכטנשטיין: "זו אבדה שאין לה תמורה לעולם היהודי כולו. מדובר בתלמיד חכמים מן המעלה הראשונה, ענק שבענקים, שכל שבילי התלמוד על מפרשיו היו נהירים לו.

איש הגות ומורה דרך לרבים, ומעל לכל אדם שמידותיו הנאצלות, מוסריותו, יושרו וישרותו, ענוותנותו ורגישותו לכל אדם באשר הוא אדם, היו השיעור הטוב ביותר שרב יכול להעניק לתלמידיו".
 

השר בנט: הרב ליכטנשטיין היה סמל לשילוב עולמות

זאב קם, 09:57, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

השר נפתלי בנט הגיב על הידיעה על מות הרב ליכטנשטיין: "הוא היה סמל לשילוב עולמות והקים עולה של תורה בארץ ישראל. לפני חמישים שנה, בזמנים בהם התורה הייתה מונחת בקרן זווית בא הרב ליכטנשטיין ושילב בין ההשכלה והדיוק לבין הקפדה על ההלכה. הכל בשפה ברורה ותוך חיבור לציבור אותו לימד והנהיג. תנחומיי לעשרות אלפי התלמידים שהותיר, למשפחתו ולכל קרוביו". 

הלווית הרב ליכטנשטיין תצא מחר מישיבת הר עציון להר המנוחות

צביקה קליין, 09:56, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הלוויתו של ראש ישיבת ההסדר הר עציון וחתן פרס ישראל הרב אהרן ליכטנשטיין תיערך מחר בשעה עשר בישיבת הר עציון ואח"כ תצא להר המנוחות בירושלים. 

הבית הלבן: טבח הנוצרים האתיופים הוא רצח המוני אכזרי

סוכנויות הידיעות, 09:49, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הבית הלבן גינה את הטבח שבוצע ב-30 אתיופים נוצרים בלוב, וכינה את המעשה "רצח המוני אכזרי", בעקבות הסרטון שהפיץ ארגון דאעש שביצע ותיעד את ההוצאה להורג.

"ארה"ב מגנה בכל תוקף את הרצח ההמוני האכזרי של אתיופים נוצרים בידי אנשי דאעש בלוב", אמרה דוברת המועצה לביטחון לאומי, ברנדט מיהאן.
 

ארבעה פלסטינים נעצרו בחשד להתפרצויות ליישובי בנימין

יוחאי עופר, 09:36, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המשטרה עצרה ארבעה פלסטינים תושבי חרבתא החשודים בהתפרצויות ליישובים באזור המערבי של חבל בנימין. במהלך החיפושים בבתי החשודים נתפסו שני קטנועים גנובים ורכוש החשוד כגנוב. העצורים הועברו לטיפול מחלקת פשעים במשטרת בנימין להמשך חקירה. 

הרב ד"ר אהרן ליכטנשטיין הלך לעולמו בגיל 81

אסף גולן, 09:31, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בכיר רבני הציונות הדתית וחתן פרס ישראל הרב ד"ר אהרן ליכטנשטיין הלך לעולמו בגיל 81. טרם נקבע מועד הלוויה. 

שני פצועים סורים קיבלו הלילה טיפול בישראל

יאיר קראוס, 09:23, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

למרכז הרפואי פדה פוריה הגיעו הלילה שני פצועים סורים. אחד הפצועים, בן 28, הגיע עם פציעה ברגל מלפני שבוע, שבר ברגל ימין ורסיסים. פצוע נוסף, בן 40, עלה על מוקש והגיע עם רגל שמאל קטועה ושבר ברגל ימין. עד כה טופלו במרכז הרפואי 166 פצועים סורים.
 

דרוזים וצ'רקסים מפגינים במחאה על עיכוב בהעברת כספי הממשלה

יאיר קראוס, 09:17, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

דרוזים וצ'רקסים מפגינים הבוקר בצמתים מרכזיים בצפון, במחאה על עיכוב בהעברת 185 מליון שקלים שהתחייבה הממשלה שיופנו לצורך פרוייקטים ורפורמות ביישובים הלא יהודים. ראשי רשויות מפגינים יחד עם תושבי יישוביהם, כאשר ההפגנה המרכזית מתקיימת בצומת כלא צלמון.  

ארגון להב"ה מבקש להפגין נגד לוסי אהריש בטקס הדלקת המשואות

יעל פרידסון, 09:02, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב"ה, פנה למשטרה בבקשה לקיים הפגנה מול לוסי אהריש שתדליק משואה בטקס יום העצמאות. לדבריו, "אהריש לא ציונית, לא נאמנה למדינת ישראל, ויש להצטער שדווקא היא נבחרה להדליק משואה".

המשטרה דורשת לקיים את ההפגנה מחוץ לטווח הראיה של הטקס, ולדברי עו"ד איתמר בן גביר המייצג את הארגון: "גורמים במשטרה עושים הכל כדי לפגוע בחופש הביטוי".
 

בשעה 11:30 יתקיים דיון בבית הדין לעבודה על הפיטורים בכיל

נעמה אנגל משאלי, 08:50, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בשעה 11:30 יתקיים בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים דיון תזכורת, לאחר שהמו"מ בין הנהלת כיל לוועד העובדים הגיע למבוי סתום.

בשבוע שעבר הודיע הנהלת כיל לבית הדין הארצי לעבודה על ביטול ההסכמות שהתקבלו בדיון שנערך לפני כחודש, ועל ביטול הקפאת מכתבי הפיטורים תוך 48 שעות. נשיא בית הדין השופט יגאל פליטמן, נעתר לבקשת ההסתדרות וקבע כי כיל תשהה את הודעתה על ביטול ההסכמות ולא תוכל לפטר עובדים עד למועד הדיון שהוקדם בשישה ימים לבקשת כיל. 

שלושה חיילים מצרים נהרגו בפיצוץ בצפון סיני

אסף גבור, 08:46, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מקורות רפואיים במחוז צפון סיני הודיעו כי שלושה חיילים מצרים נהרגו בפיצוץ של משוריין שהיה בסיור הבוקר באיזור רפיח. חייל נוסף נפצע והוא פונה לבית-החולים יחד עם גופות ההרוגים.

הפיצוץ נגרם ממטען נפץ שהוטמן בתוואי הסיור. חיילים מבצעים כעת סריקות כדי לוודא שאין מטענים נוספים, וכדי למצוא את האחראים להנחת המטען.
 

אלקין: הבית היהודי קיבלה הצעות שעונות על הדרישות שלה

nrg חדשות, 08:15, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ זאב אלקין, התייחס בגלי צה"ל לסטטוס שפרסם בנט כי לא יוותר על תיק הדתות.

"אני לא חושב שלנהל משא ומתן דרך איומים כאלה ואחרים זאת הדרך הנכונה", אמר אלקין, "כל מפלגה קבלה הצעות שעונות על הדרישות שלה, גם הבית היהודי". 

משאיות של עיריית חיפה חסמו את הכניסה לבתי הזיקוק

יאיר קראוס, 08:00, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

משאיות זבל של עיריית חיפה חסמו הבוקר את שערי המכליות של בז"ן ומסוף חיפה כימיקלים.


עיריית חיפה: ״מדהים שיצא דוח של משרד הבריאות ולא שמענו ממנו הסברים כבר שבוע. אפילו לא התבטאות אחת של המשרד הרפה או של המשרד להגנת הסביבה שחולק איתו את אותה אימפוטנציה. משום מה זה לא מעניין אף אחד ועיריית חיפה ניצבת כרגיל בחזית. אז או שיתנו הסברים או שבעל הבית ימשיך להשתגע״. 

התחזית: הטמפרטורות יעלו במידה ניכרת וייעשה חם מהרגיל

nrg חדשות, 06:52, 20/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

היום יהיה בהיר, עם עליה ניכרת של הטמפרטורות. ייעשה חם מהממוצע בעונה.

הטמפרטורות: ירושלים 16-29, תל אביב 17-30, חיפה 16-27, רמת הגולן 14-29, באר שבע 15-33. 

נפתלי בנט: מסירת תיק הדתות לש"ס - סוף המו"מ עם הבית היהודי

זאב קם, 23:43, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט צייץ בטוויטר כי נטילת תיק הדתות מידי מפלגת הבית היהודי ומסירתו למפלגת ש"ס יהווה סוף למו"מ עם הליכוד לכינון הממשלה ה-34.  

י-ם: גבר בן 45 נפצע קל מזריקת אבנים סמוך למחסום חיזמא

nrg חדשות, 23:03, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כתוצאה מיידוי אבנים לעבר אוטובוס בשדרות סיירת דוכיפת , סמוך לכיכר חיזמא בי-ם נפצע גבר כבן 45. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי והוא פונה לביה"ח שערי צדק במצב קל, כתוצאה מפגיעת רסיסי זכוכית בעיניו.

 

האיחוד האירופי מתכנן ועידת פסגה בנושא מהגרים בלתי חוקיים

סוכנויות הידיעות, 23:00, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא האיחוד האירופי דונלד טוסק מתכנן לקיים ועידת חירום בנושא מהגרים בלתי-חוקיים, בעקבות הטרגדיה שבה טבעה ספינת מהגרים בים התיכון, וקיים חשש כי 700 נוסעיה נספו.

טוסק אמר כי ישוחח עם מנהיגים באיחוד האירופי בנסיון לגבש פתרון למצב. "הוא יקבל החלטה על קביעת ועדת פסגה אחרי שיקיים את ההתייעצויות בנידון", אמר דוברו של טוסק.  

כדורגל: הפועל באר שבע ועירוני קריית שמונה נפרדו בתיקו 2

nrg חדשות, 22:52, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

במסגרת משחק בליגת העל בכדורגל נפרדו הפועל באר שבע ועירוני קריית שמונה בתוצאה תיקו 2.  

מקסיקו: נתפס ראש קרטל סמים גדול

סוכנויות הידיעות, 22:25, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש קרטל הסמים הגדול 'חוארז' במקסיקו נתפס, ברצף הצלחות של המשטרה במלחמה נגד סוחרי הסמים. ביום שישי נתפס חזוס סלאס אגואיו, 38, בחווה שלו בכפר הצפוני ווילה אהומדה.

אגואיו היה מבוקש על-ידי הרשויות בארה"ב בשל עבירות של סחר בסמים ומעורבות ברצח שבוצע בעיר הגבול אל-פאסו ב-2009. הוא הפך למנהיג קרטל 'חוארז' לאחר שהמנהיג הקודם, ויסנטו קרלוס פואנטס נעצר באוקטובר.
 

כדורגל: בית"ר ירושלים הובסה 4-1 על ידי מכבי תל אביב

nrg חדשות, 22:25, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

במסגרת ליגת העל בכדורגל הובסה קבוצת בית"ר ירושלים 4-1 על ידי מכבי תל אביב.  

מנהיג הח'ותים בתימן: "הפצצות סעודיה הן תוקפנות אגרסיבית"

סוכנויות הידיעות, 22:12, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מנהיג המורדים הח'ותים בתימן עבד אל-מלכ אל-חות'י אמר כי הפצצות סעודיה והקואליציה הערבית בתימן על חמושים שיעים היא תוקפנות פראית.

הוא גם דחה את אמברגו הנשק שהחליטה עלייה מועצת הביטחון של האו"ם. "אנשינו לא יוותרו לנוכח התוקפנות הפראית" אמר אל-ח'ותי והוסיף כי "כל האמצעים והאפשרויות זמינים".  

ראש הממשלה נפגש עם ילדים יתומי צה"ל

אריאל כהנא, 21:46, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ילדים ששכלו את אבותיהם במהלך שירותם הצבאי. הילדים, מארגון אלמנות ויתומי צה"ל, סיפרו לראש הממשלה על זיכרונותיהם מהאבות שנפלו. בסיום המפגש הזמין ראש הממשלה את הילדים לסיור בלשכתו.

בין הילדים שהשתתפו: ילדיהם של רס"ב קסהון (דני) ביינסאין ז"ל, סא"ל אמוץ גרינברג ז"ל, רנ"ג רמי כחלון ז"ל וסא"ל דולב קידר ז"ל שנפלו ב-'צוק איתן'.
 

נתניהו למתמודדי חידון התנ"ך: "לא היינו כאן בלעדיו"

אריאל כהנא, 21:13, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם מתמודדי חידון התנ"ך העולמי לנוער שיתקיים ביום העצמאות ואמר להם כי "התנ"ך הוא מסד חיינו, לא היינו בלעדיו. הוא משקף את הזהות שלנו והערכים שלנו שנצרבו בארץ הזאת. הוא משקף גם את התקוות הגדולות של עמנו לשוב למולדתנו ולבנות בה את ביתנו. כל זה לא היה מתרחש בלי התנ"ך. ולכן טוב להגות בספר הזה יומם ולילה". 

ת"א: אשה כבת 70 נפצעה קשה מפגיעת רכב

nrg חדשות, 20:43, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הולכת רגל כבת 70 נפגעה קשה מרכב בדרך חיים בר לב ת"א. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי והיא פונתה לבית החולים תל השומר אשה במצב קשה עם פגיעת ראש כשהיא מורדמת ומונשמת.  

ח"כ קיש: "מקווה שנדע להתמודד עם החרם האירופאי בהצלחה"

nrg חדשות, 20:40, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ יואב קיש (ליכוד) ביקר היום בשומרון ואמר כי "יש לנו היום את הבעיה באירופה, המצב כמובן לא פשוט. אני מקווה שנדע להתמודד מולם בהצלחה וזו אחת הסיבות להגעתי לשומרון".

ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה הודה לח"כ החדש ואמר: "אני מאד מקווה שהוא הבין את הסוגיה ויהיה לנו לשגריר בכנסת. אני מאחל לו הצלחה בתפקידו".

 

עיראק: כוחות הקואליציה השתלטו על בית הזיקוק הגדול במדינה

סוכנויות הידיעות, 20:15, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כוחות עיראקיים, בגיבוי תקיפות אוויר אמריקאיות, פינו את בית הזיקוק הגדול במדינה מאנשי דעא"ש ששלטו בו, כחלק ממאמצי הקואליציה הבינלאומית לסייע במלחמה נגד הג'יהאדיסטים.

דעא"ש ניסו מספר פעמים בחודשים האחרונים לכבוש את בית הזיקוק באיג'י, צפונית לבגדאד, ולאחרונה החזיקו בחלקים חשובים מהמתחים.

הקואליציה תקפה את האזור עשרות פעמים בימים האחרונים, ועיראק פרסה כוחות תגבורת שביצרו את המתחם לאחר תפיסתו.
 

איטליה קוראת לכנס פסגת חירום בעקבות חשש לחיי מהגרים מאפריקה

סוכנויות הידיעות, 19:52, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

איטליה קוראת לכנס פסגת חירום של מנהיגי האיחוד האירופי בעקבות החשש הכבד לחיי 700 מהגרים מאפריקה.

ראש הממשלה מתאו רנזי אמר כי רומא תמשיך בסריקות למציאתם של המהגרים שהגיעו מכיוון לוב. "אנחנו עובדים כדי שהמפגש הזה יהיה עד לסוף השבוע. הנושא הזה חייב להיות בראש סדר העדיפויות", אמר רנזי.  

אנשי רוח ישראלים: "על הממשלה להכיר בג'נוסייד הארמני"

אריאל כהנא, 19:44, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לקראת ציון 100 שנים לרצח העם הארמני מפרסמים ארגונים, אישי ציבור ורוח, אמנים, אנשי ביטחון ואקדמיה עצומה הדורשת ממדינת ישראל, ללכת בעקבותיו של האפיפיור פרנציסקוס, ולהצטרף ל-23 המדינות שכבר הכירו ברצח העם הארמני.

"כבניו של עם יודע שואה, הנלחם כיום נגד הכחשתה, חייבים אנו לגלות רגישות מיוחדת לאסונו של עם אחר", נכתב בעצומה. 

מנהיג הדרוזים בלבנון ואליד גונבלאט תקף את חסאן נסראללה

אסף גבור, 19:10, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מנהיג הדרוזים בלבנון ואליד גונבלאט תקף את מזכ"ל חיזבאללה חסאן נסראללה.

"נסראללה מתלונן על פעילותה של סעודיה בתימן כי הוא נאמן לאיראן. אולם הוא וחיזבאללה כפויי טובה. כאשר ישראל החריבה את לבנון במלחמה ב-2006, ערב הסעודית הייתה הראשונה שהתגייסה לעזור ללבנון", אמר גונבלאט.

עוד הוא הוסיף: "להיכן רוצה נסראללה להביא את לבנון. איך הוא מתעלם מיותר מחצי מיליון לבנונים אליהם פתחה ערב הסעודית את שעריה?".
 

בן 60 נפצע אנוש מפגיעת רכב סמוך לבית ברל

nrg חדשות, 18:38, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הולך רגל נפגע מרכב בכביש מכיוון בית ברל לרמת הכובש. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לביה"ח מאיר גבר כבן 60 במצב אנוש עם פגיעה רב מערכתית, מורדם ומונשם. 

מצרים: מאסר עולם נגזר על שני ישראלים הנאשמים בריגול

אסף גבור, 18:14, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית המשפט במצרים גזר מאסר עולם על שני ישראל שנאשמו בריגול. המשפט התקיים שלא בנוכחותם של השניים שככל הנראה לא נמצאים כלל במצרים. 

תימן: 15,000 חיילים הביעו תמיכתם בנשיא עבד רבו מנסור האדי

סוכנויות הידיעות, 17:44, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בכיר בצבא התימני שאחראי על אזור הגבול עם ערב הסעודית הבטיח את תמיכתו ותמיכת 15,000 חיילים הכפופים לו -לנשיא תימן הגולה עבד רבו מנסור האדי.
 

עיראק: יותר מ-90 אלף אזרחים נמלטו מאזורי הקרבות

סוכנויות הידיעות, 17:05, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יותר מ-90,000 בני אדם נמלטו מאזורי הלחימה בהם נלחמים כוחות פרו-ממשלתיים וקבוצת ג'יהאד באזור רמאדי במחוז אנבר במערב המדינה.

"האו"ם מספק לאזרחים שנמלטו מביתם סיוע מציל חיים כמו מזון, מים ומגורים ארעיים", אמר המתאם ההומניטרי של האו"ם בעיראק. 

ראש ממשלת ספרד: "חייבים למנוע אסונות נוספים בים התיכון"

סוכנויות הידיעות, 17:00, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש ממשלת ספרד, מריאנו רחוי קרא לאיחוד האירופי לעשות יותר כדי למנוע אובדן נוסף של חיי אדם שמהגרים מאפריקה. לאחר שעלה חשש כבד לחייהם של 700 מהגרים.

"אין מדינה בעולם, ולא משנה כמה חזקה היא או כמה משאבים יש לה, שיכולה להתמודד עם האירועים האלה", אמר ראש הממשלה. 

הרשות הפלסטינית: נדחתה תביעת השחיתות נגד מוחמד דחלאן

אסף גבור, 16:50, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית המשפט לפשעי שחיתות ברשות הפלסטינית החליט לדחות את התביעה שהוגשה נגד מוחמד דחלאן באשמת שחיתות ובזבוז כספי ציבור.

בית המשפט בראשות השופט סעד אלסויטי החליט לדחות את התביעה מכיוון שהוגשה בזמן שלדחלאן הייתה חסינות פרלמנטרית מתוקף תפקידו.

 

הנשיא צפוי להאריך מחר את הארכה להרכבת הממשלה ה-34

nrg חדשות, 16:43, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ייפגש מחר, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במשכן הנשיא. בסיום הפגישה צפוי ריבלין להיעתר לבקשת נתניהו ולתת ארכה נוספת למלאכת הרכבת הממשלה ה-34. 

מיקי רוזנטל: יונה יהב צבוע וצריך להתפטר

nrg חדשות, 16:37, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה ציוני) הגיב על צו הסגירה שהוציא יונה יהב למפעלי זיקוק בחיפה: "לפני עשור טען יהב שהאוויר בחיפה הכי נקי בארץ ואישר לתעשייה המזהמת להמשיך ולפעול. במשך שנים סרב לשמוע את הטיעונים ודחה כל מי שביקש למחות.

יהב הוא שאישר את התוכנית המסוכנת להרחבת בז"ן, וזריקת האחריות שהוא מנסה לבצע פשוט עלובה. יהב אשם, יהב צבוע, יהב צריך להתפטר".
 

המודיעין האיטלקי: "חשש ממגה פיגוע שיבצע דאעש באירופה"

אסף גבור, 16:36, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

דו"ח של המודיעין האיטלקי חושף כי קיים חשש אמיתי באירופה מפני מגה פיגוע של דאעש.ועל פיו ישנו חשש רציני מאוד מטרור שמקורו בפעילי דאעש שהתמקמו בלוב.

גורמי מודיעין גילו כי על פי מידע שברשותם פעילי דאעש מאמנים בלוב צעירים ממוצע מרוקאי כדי שאלו יבצעו פיגוע התאבדות באחת מבירות אירופה - בדגש על איטליה.
 

מבקש מקלט מרוקאי הצית את עצמו בגרמניה

סוכנויות הידיעות, 15:42, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מבקש מקלט מרוקאי בן 36 הצית את עצמו בגרמניה, לאחר שבקשתו למקלט סורבה. מבקש המקלט הודיע למשטרה על כוונתו להתאבד קודם למעשה, ולאחר מכן התיז על עצמו דלק ושרף את עצמו במדינת סקסוניה התחתונה. 

ריבלין אירח את מתמודדי חידון התנ"ך: "בעינינו כולכם אלופים"

nrg חדשות, 15:01, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אירח הבוקר במשכנו את 70 הצעירים המתמודדים השנה בחידון התנ"ך העולמי לנוער, המגיעים מ-33 מדינות בעולם. הנשיא בירך את המשתתפים הצעירים ואמר: "בפני הפורום הזה אפשר להיות גלוי לב, יש שיגידו, שאני 'מכור' לתנ"ך. אני מרגיש נח לספר את זה לכם מכיוון שגם אתם מכובדי הצעירים נמצאים באותו המצב: אם באתם, מכל קצוות העולם לירושלים, להשתתף בחידון התנ"ך העולמי לנוער, גם אתם אוהבים - ומכורים לתנ"ך -ועוד בגיל צעיר כל כך", אמר ריבלין והוסיף: "יש סמליות רבה לנושא שנבחר השנה כנושא החידון: "קיבוץ גלויות". אין מקבץ גלויות גדול יותר מהתנ"ך עצמו, הספר המאחד אותנו".
הנשיא סיכם באיחולי הצלחה למתמודדים: "בעינינו כולכם כבר אלופים, על אף שרק אחד או אחת מכם יוכרזו כחתן חידון התנ"ך או כלת חידון התנ"ך". 

לוס אנג'לס: 200 בתים פונו בשל שריפת יער

סוכנויות הידיעות, 14:18, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

200 בתים פונו בשל שריפת יער בלוס אנג'לס. הרשויות נערכות להתמודד עם השריפה. 

הרכבת הקלה תסיע חינם את הבאים לטקס הזיכרון בהר הרצל

יעל פרידסון, 14:05, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יום הזיכרון: הרכבת הקלה תסיע חינם את הבאים לטקס הזיכרון בהר הרצל, זאת באמצעות כרטיסים מיוחדים שיחולקו. כמו כן, לטובת ציבור הנוסעים, בערב יום העצמאות תפעיל סיטיפס רכבות לאורך כל הלילה. 

גופת אישה נמצאה בחורשה סמוכה לשכונת הר הקפיצה בנצרת

יאיר קראוס, 13:46, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בשכונת הר הקפיצה בנצרת סמוך לבי"ס עמל אל קבצה דווח ע"י עובר אורח על גופת אישה בחורשה סמוכה. כוחות תחנת נצרת במקום. 

רוכב אופנוע בן 25 נפצע בינוני בתאונה בנתניה

nrg חדשות, 13:24, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רוכב אופנוע בן 25 נפצע באורח בינוני בתאונה במעורבות רכב ברחוב הפלדה בנתניה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ומפנים לבי"ח לניאדו צעיר כבן 25 במצב בינוני עם חבלות ראש ואגן.  

10 ו-8 שנות מאסר נגזרו על מתכנני הפיגוע בממילא

יעל פרידסון, 12:59, 19/04/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עשר שנות מאסר על אחמד רישק ושמונה שנות מאסר על איסמאעיל אבו מפלפל, שהורשעו בתכנון פיגוע במתחם ממילא.

"הנאשמים היו מעורבים, כל אחד על פי חלקו, בתכנון ובסיוע להוציא אל הפועל פיגוע תופת , אשר נועד לזרוע הרס וחורבן בתוככי מדינת ישראל בכלל, ובלב ליבה של העיר ירושלים בפרט" כתב השופט צבי סגל שהדגיש כי חומרת מעשיהם של השניים, נובעת מכך שהם ניצלו את חופש התנועה כתושבי מזרח ירושלים וכעובדי המתחם, ופעלו נגד מדינתם.