סטודנטים מביר זית יצעדו מחר לבית אל במסגרת יום זעם פלסטיני

אסף גבור, 00:06, 07/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

צעירי אוניברסיטת ביר זית הוציאו הודעה לפיה בשעה 11:00 בבוקר תחל צעדה במסגרת "יום זעם פלסטיני". הצעדה שתחל באוניברסיטה תמשיך לכיוון בית אל, במקום שבו התפתחו הפרות סדר בימים האחרונים. 

הרצוג על המהומות ביפו: "דוגמא נוספת לאובדן השליטה של נתניהו"

זאב קם, 23:36, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יושב ראש האופוזיציה, יצחק הרצוג הגיב על המהומות ביפו וכתב: "המהומות ביפו הן חמורות מאד ויש לגנותן בכל פה. הן דוגמא נוספת לאובדן השליטה של נתניהו ולהידרדרות בביטחון האישי. צריך לשנות את המציאות הזו. נתניהו חלש ולא מסוגל לשמור על ביטחון אזרחי ישראל". 

אם ובתה נפגעו מזריקת אבנים לעבר רכב המשפחה בכביש 60

חופי עמוס, 22:54, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אם בת 32 ובתה התינוקת בת שנה ו-4 חודשים נפגעו מרסיסי זכוכית עקב זריקות אבנים לעבר רכב המשפחה בכביש 60. צוות מגן דוד אדום פינה אותן לחדר מיון במצב קל ויציב ובהכרה מלאה, כשהן סובלות מרסיסי זכוכית וחבלות קלות. 

ליברמן על המהומות ביפו: "ההסתה הפלסטינית מגיעה לכל מקום"

זאב קם, 22:25, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, הגיב הערב בעמוד הפייסבוק שלו למהומות ביפו ואמר בין היתר כי: "המהומות הערב ביפו מבהירות לכל מי שחשב שגל האלימות האחרון לא נוגע לכלל אזרחי ישראל אלא ״רק״ לאלו המתגוררים בירושלים וביהודה ושומרון, שלהסתה הפלסטינית אין גבולות ותוצאותיה מגיעות לכל מקום וגם למרכזה של הארץ, ק״מ ספורים מלב ת״א.

ההסתה הפרועה ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת הפלסטינים הרשמיים מוכיחה שהמערכה הזו היא לא מול טרור של בודדים, כפי שישנם כאלו המנסים לאמר, אלא מערכה מתוזמנת ומאורגנת שאלו שמנצחים עליה, מרמאללה ומעזה, נהנים מחסינות שמעניקה להם מדינת ישראל מתוך שיקולים מוטעים שעכשיו כבר ברור שהם לא מועילים אפילו לטווח הקצר. הממשלה חייבת להתעשת ולתת לאיום הזה תשובה מיידית ומוחצת". 

שריפה במקווה ביישוב ניצן; צוותי כיבוי במקום

נעמה אנגל משאלי, 22:14, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שלושה צוותי כיבוי מתחנת אשקלון פועלים בשריפה במקווה ביישוב ניצן, כוחות הכיבוי סורקים לחיפוש לכודים במבנה. 

תינוקת נפצעה קל בראשה מיידוי אבנים בשומרון

חופי עמוס, 21:41, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

תינוקת נפצעה קל בראשה מיידוי אבנים בלובן א-שרקייה שבשומרון. אביה של התינוקת המשיך בנסיעה עד למעלה לבונה דרום, שם היא טופלה ע"י צוות רפואה צבאי והועברה לאמבולנס של מגן דוד אדום. 

התפרעויות ויידויי אבנים בהפגנת הזדהות עם אל אקצא ביפו

nrg חדשות, 21:25, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בהפגנה ללא רישיון שמתקיימת בשעה זו בגן השניים ביפו, ומזדהה עם אירועי אל אקצא החלו מפגינים להשליך אבנים לעבר רכבים בכביש באזור רחוב יפת ורחוב טולוז וחסמו כבישים באמצעות פחים, צמיגים ועוד.

המפגינים חלקם רעולי פנים החלו להשליך אבנים לעבר השוטרים ואף תקפו ופצעו שני שוטרים. כעת פועלים שוטרים להשיב את הסדר על כנו ולעצור את הפורעים. במשטרה מסרו כי אפשרו את קיום ההפגנה בכל זאת, מתוך רצון לאפשר את זכות המחאה ובמקביל העבירה מסר למארגנים כי עליהם לשמור על הסדר הציבורי.  

נעצרו ארבעה חשודים נוספים במעורבות באירועים אמש בנצרת

יאיר קראוס, 21:03, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

משטרת נצרת עצרה ארבעה נערים תושבי העיר בחשד למעורבות באירועים אמש. לחשודים מיוחס עבירות של התקהלות אסורה והפרת הסדר הציבורי, ידויי אבנים, הצתת מכולת אשפה והבערת צמיגים. כנגד חלק מהחשודים עולה גם החשד להשלכת בקבוקי תבערה.

אמש נעצרו שני חשודים נוספים\ כך שסה״כ העצורים מאירוע הפרת הסדר בנצרת עומד עד כה על תשעה עצורים. חוקרי תחנת נצרת יבקשו מחר בבוקר להאריך את מעצרם של ארבעת החשודים בבימ"ש שלום נצרת. 

נסע ברכב פרטי עם שבעה מבני משפחתו וטען: "נהגתי בזהירות"

ירון דורון, 20:07, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נהג תושב בית שמש נתפס נוהג ברכב פרטי בכביש 38, ובו שבעה מבני משפחתו כשמותרת נסיעה של חמישה נוסעים בלבד. האב טען להגנתו שנסע לא במהירות ובזהירות, ולבסוף קיבל דו"ח בהתאם והעבירה הופסקה. 

תושב תל אביב בן 27 חשוד כי הטריד ואנס קטינים שהכיר ברשת

nrg חדשות, 19:54, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חקירתו של תושב בן 27 מתל אביב, החשוד כי הטריד קטינים ברשת, העלתה כי ככל הנראה אנס שלושה קטינים בני 10, במספר רב של הזדמנויות.

לאור ההתפתחות, יבקשו מחר חוקרי יחידת הסייבר בלהב 433 בסמוך לשעה 10:00 מבימ״ש השלום בראשל״צ, להאריך פעם נוספת את מעצרו של החשוד, המצוי במעצר עד החלטה אחרת, במסגרת מעצר ימים מחודש.  

צעיר פלסטיני נפצע מירי ברגלו; מצבו בינוני

חופי עמוס, 19:42, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

צעיר פלסטיני פונה למרכז הטאומה בבית החולים שערי צדק בירושלים עם פצע ירי ברגלו, במצב בינוני. הצעיר צפוי לעבור ניתוח במהלך הערב. 

עיריית ירושלים וארגון ההורים העירוני: "נשבית את הלימודים"

שירית כהן אביטן, 19:04, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ויו"ר ארגון ההורים העירוני בירושלים פז כהן, הודיעו היום כי ישביתו את הלימודים במערכת החינוך בירושלים בצורה הדרגתית החל מיום חמישי, אם משרדי ביטחון הפנים, האוצר והחינוך לא יסדירו תקצוב מלא לאבטחת כל יום הלימודים בירושלים במוסדות החינוך שמחויבים באבטחה על פי הנחיות המשטרה. השביתה תחל ביום חמישי בכל בתי הספר העל יסודיים בעיר ותורחב בהמשך למוסדות חינוך נוספים על פי הצורך, עד שיימצא פתרון לאבטחה.

"נשבית את הלימודים אם הממשלה לא תאריך את שעות האבטחה במוסדות החינוך בבירה", נאמר בהודעה רשמית שיצאה לפני זמן קצר. 

חייל נפצע בפניו מזריקת אבנים בתקוע הערבית

חופי עמוס, 18:41, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חייל נפצע בפניו מזריקת אבנים בתקוע הערבית. 

נעצרו שני קטינים לאחר שחסמו את הכביש בצומת שילה

חופי עמוס, 17:55, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המשטרה עצרה שני קטינים בני כ-16 ו-17 שהובאו לחקירה, לאחר שחסמו את הכביש בצומת שילה. 

בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו של עמוס לביא

נעמה אנגל משאלי, 17:53, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית משפט השלום באשקלון האריך בשמונה ימים את מעצרו של עמוס לביא, ראש ארגון הפשיעה הנוסף שנעצר הלילה, אשר פועל על פי החשד בשיתוף פעולה עם ארגונו של שלום דומרני.

המשטרה מייחסת ללביא עבירות של רצח, ניסיון רצח, נשיאת ואספקת נשק וכן מימון ומעורבות בארגון פשיעה. סנגורו של לביא, עו"ד אלון קריטי מסר כי מרשו מכחיש כל קשר למיוחס לו.

"מדובר בפעולה שמהווה רוטינה של המשטרה בעניין מרשי. מיד לאחר מעשה חיסול של אדם המשטרה מחליטה לעצור את מרשי בהאשמות וחשדות חמורים שבסופו של דבר מתבררים כעורבא פרח וכך גם יהיה הפעם", אמר עו"ד קריטי.  

בנט: "דין רחוב הגיא בעיר העתיקה בי-ם כדין אבן גבירול בת"א".

זאב קם, 17:39, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

סיעת הבית היהודי התכנסה לישיבה מיוחדת בעיר העתיקה בירושלים. בפתח הישיבה קיבלו חברי הכנסת תדרוך ממאיר טל, קצין ביטחון העיר העתיקה, שסיפר על המצב הקשה בשבועות האחרונים על יריקות, בקבוקי תבערה, אבנים והטרדות שחווים התושבים באופן קבוע.

השר בנט באמר בתגובה במהלך התדרוך, כי "באתי לעיר העתיקה כדי להיות עם התושבים ופגשתי תושבים נחושים עם ביטחון אבל גם עם תחושה קשה של היעדר ביטחון בסמטאות וברחובות.

"יותר מוקדם היום, אבו מאזן פירסם קריאה לשחרור המחבלים הכלואים בישראל. אבו מאזן שעומד יחד עם התנועה האיסלאמית בראש ההסתה בעניין הר הבית ובכלל קורא לשחרר מחבלים רוצחים מהכלא. אני אומר לו באופן ברור - שכח מזה. זה לא יקרה. יותר לא משחררים מחבלים מהכלא הישראלי. אנחנו בתחילת שינוי כיוון, אנחנו נמצאים פה ברחוב הגיא בעיר העתיקה, והעיקרון שמנחה אותנו זה דין רחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים כדין אבן גבירול בתל אביב״. 

נתניהו בחתימת הסכמי גג בבאר-שבע: "זהו יום גדול לעיר"

אריאל כהנא, 17:25, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נכח היום בטקס חתימת הסכמי גג בבאר שבע. בין היתר אמר נתניהו כי: "החזון שלי הוא פשוט. באר שבע עיר של חצי מיליון איש תוך 12 שנה, היום אנחנו עושים צעד עצום לקדם את החזון הזה. אנחנו חותמים את הסכם הגג הגדול ביותר בתולדות המדינה.

זהו יום גדול לבאר שבע, זהו יום גדול לנגב, זהו יום גדול למדינת ישראל". 

אשדוד: הולך רגל כבן 68 נפגע מרכב; מצבו קשה

נעמה אנגל משאלי, 17:14, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הולך רגל כבן 68 נפגע מרכב ברחוב שלמה המלך באשדוד. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים קפלן במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית כשהוא מורדם מונשם. 

תושב באר שבע בהריגת אמו; מעצרו הוארך בשלושה ימים

נעמה אנגל משאלי, 17:08, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית משפט השלום בבאר שבע האריך בשלושה ימים את מעצרו של תושב באר שבע החשוד בהריגת אמו בת ה-83 עימה התגורר. אתמול נעצר הגבר לאחר שכוחות משטרה הגיעו בצהריים לדירתם ומצאו את גופת האם כשהיא ללא רוח חיים.

בבדיקה עלה כי היא מתה כבר לפני מספר ימים. חשדם של השוטרים עלה בעקבות הפערים בין הגרסה הראשונית שמסר הבן, לפיה שוחח עם אמו הבוקר, לבין מצב הגופה בשטח. גופת האם הועברה למכון לרפואה משפטית לקביעת מועד ונסיבות המוות.  

נשיא הודו פרנב מוקהרג'י יגיע בשבוע הבא לביקור בישראל

nrg חדשות, 16:53, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא הודו פרנב מוקהרג'י יבקר בשבוע הבא בישראל בהזמנת נשיא המדינה.
בביקורו יתקבל מוקהרג'י בטקס קבלת פנים ממלכתי במשכן הנשיא כשלאחריו יפגשו השניים לפגישת עבודה מדינית. מאוחר יותר יארח נשיא המדינה את מוקהרג'י לארוחת ערב רשמית.

תכנית הביקור כוללת בין השאר גם מפגש וארוחת צהריים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ופגישות עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ועם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. כמו כן צפוי הנשיא האורח לשאת נאום במליאת הכנסת.

הביקור יינעל בטקס באוניברסיטה העברית בירושלים שם יקבל הנשיא האורח תואר ד"ר לשם כבוד – דבר המשקף את שיתוף הפעולה הגובר והולך בין שתי המדינות בתחום האקדמי. 

נעצרו חשודים במסגרת חקירת חשד לביצוע עבירות מרמה והלבנת הון

, 16:49, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אגף החקירות והמודיעין להב 433 יאחב״ל עצרה הבוקר שני חשודים נוספים, במסגרת חקירת חשד לביצוע עבירות מרמה והלבנת הון על ידי גורמים המזוהים עם פעילות פשיעה חמורה ומאורגנת המנוהלת ביחידה.

היחידה עצרה בשבוע האחרון חשוד, המזוהה עם פעילות פשיעה חמורה ומאורגנת, בגין חשד לביצוע עבירות מרמה והלבנת הון וכן בחשד לקשירת קשר ולמעורבות בביצוע עבירות החזקת אמל״ח שנחקרו ביחידה בעת ששהה בחו״ל. מעצרו של החשוד הוארך הבוקר פעם נוספת על ידי בימ״ש השלום בראשל״צ עד ליום שני בשבוע הבא.

הבוקר ערכה היחידה חיפושים במשרדיהם ובבתיהם של שני בעלי חברה פרטית, תושבי ראשל״צ ותושב רמת השרון, בני כ-50 ועצרה אותם לחקירה, בגין חשד למעורבות בפרשה. במסגרת החיפושים נתפסו מסמכים, המחאות וכסף מזומן בשווי מוערך של מאות אלפי שקלים ורכוש לצרכי בקשת חילוט.  

בני ברק: ילדה כבת 7 נפגעה מרכב; מצבה בינוני עד קשה

ירון דורון, 16:39, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ילדה כבת 7 נפגעה מרכב ברחוב הרב קוק בבני ברק. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים תל השומר במצב בינוני עד קשה עם חבלת ראש וגפיים. 

שריפת קוצים בסמוך ליער אמציה; צוותי כיבוי במקום

נעמה אנגל משאלי, 16:34, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שריפת קוצים פרצה בשמורת גת סמוך ליער אמציה. צוותי כיבוי בסיוע ארבעה מטוסי כיבוי פועלים במקום. 

כביש 20 צפון לכיוון מחלף ההלכה נסגר לתנועה

ירון דורון, 16:27, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כביש 20 צפון, לכיוון הירידה למחלף ההלכה נחסם בעקבות רכב שעולה באש.

יש לנהוג בדרכים חלופיות. 

חוטובולי בסיור ביו"ש: "המאהל הזה נולד מתוך זעזוע"

אריאל כהנא, 16:23, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי סיימה לפני מספר דקות פגישה עם כל ראשי הרשיות ביו"ש. במהלך הפגישה שמעה סגנית השר את הדרישות הביטחוניות של ראשי הרשויות יחד עם הדרישה לחדש את הבנייה ביהודה ושומרון.

"המאהל הזה נולד מתוך זעזוע עמוק אל מול פעולות הטרור הרצחני", אמרה חוטובולי בתגובה. "חובת הממשלה ובייחוד הממשלה המכהנת לעשות ככל שביכולתנו על מנת לדאוג לביטחון התושבים ובמקביל לחזור לתנופת הבנייה ביהודה ושומרון". 

מועצת יש"ע: על ראש הממשלה להפסיק את ההקלות לפלסטינים

nrg חדשות, 15:30, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מועצת יש"ע בתגובה לדבריהם של ראש הממשלה ושר הביטחון: ״בתקופה מורכבת זו, כשההתיישבות עומדת מול פיגועים ומתמודדת בתעצומות נפש עם מראות קשים ומשפחות שכולות נוספות, אנו מצפים מראש הממשלה ושר הביטחון לא להפנות ביקורת ולהטיל דופי בהתיישבות. על ראש הממשלה ושר הביטחון להפסיק את ההקלות לפלסטינים, שמאפשרות את הפיגועים הקשים, ולחדש את הבניה במקום הקפאה, שמשדרת חולשה לאומית ומזמינה טרור בירושלים ויהודה ושומרון." 

שריפה פרצה בשמורת גת: ארבעה מטוסי כיבוי פועלים במקום

נעמה אנגל-משאלי, 15:15, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שריפה פרצה בשמורת גת ליד יער אמציה. צוותי כיבוי בסיוע ארבעה מטוסי כיבוי פועלים במקום לכיבוי השריפה.
 

רוני אלשיך ביקש לדחות את כניסתו לתפקיד לצורך חפיפה

ירון דורון, 15:08, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רוני אלשיך, המפכ"ל המיועד, ביקש לדחות את כניסתו בחודש לצורך חפיפה עם ממלא מקום המפכ"ל ניצב בנצי סאו. לצורך כך תצטרך הממשלה להאריך את כהונתו של סאו בחודש.  

חייל צה"ל נפגע מאבן בראשו באורח קל בקלנדיה

חופי עמוס, 14:53, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חייל צה"ל נפגע בראשו באורח קל מזריקת אבנים במהלך הפרות סדר בקלנדיה. החייל היה מעורפל הכרה לזמן קצר וכעת הוא בהכרה מלאה. 

סיעת הבית היהודי תערוך ישיבת סיעה בעיר העתיקה

זאב קם, 14:27, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בסיעת הבית היהודי החליטו על כינוסה של ישיבת סיעה מיוחדת ברובע היהודי בעיר העתיקה. בסיעה מתכוונים בסיום הישיבה לפרסם פעם נוספת באופן פומבי את הדרישות שהעלה יו"ר המפלגה נפתלי בנט בימים האחרונים בפני ראש הממשלה. 

ח"כ בהלול:הטרור החל לזלוג לשדה הכדורגל בישראל באופן מאיים

זאב קם, 14:26, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ זוהיר בהלול שלח מכתב ליו"ר ההתאחדות עופר עיני, בו הוא מבקש ממנו להשבית את הליגות במחזור הקרוב, על מנת שלא לעבור לסדר היום על אירועי האלימות בספורט בימים האחרונים. בפנייתו לעיני כותב ח"כ בהלול כי: "בימים האחרונים אירועי האלימות שקשורים לכדורגל הסלימו ויצרו מציאות בלתי נסבלת, הטרור החל לזלוג לשדה הכדורגל בישראל באופן מאיים שעלול להתפשט לכל עבר. במצב שנוצר לאחרונה, אוהדי הכדורגל שמים את נפשם בכפם". 

צעיר הורחק בצו מנהלי לתקופה של חצי שנה מיו"ש

חופי עמוס, 13:22, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

צעיר יהודי הורחק ביממה האחרונה בצו מנהלי מאזור יו"ש לתקופה של חצי שנה.  

ח"כ יוגב: יהודים ימשיכו ללכת ללא חשש בירושלים

זאב קם, 13:12, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ מוטי יוגב העביר את לשכתו למקום הרצח ברחוב הגיא שליד שער שכם. עם פתיחת הלשכה המאולתרת אמר יוגב: ''יהודים הלכו, הולכים וימשיכו ללכת ללא חשש בכל רחובותיה של ירושלים המאוחדת''. 

נתניהו במקום הפיגוע: "נשתמש בכל האמצעים נגד הטרור"

יוחאי עופר, 13:10, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך סיור באזור השומרון והגיע לזירת הפיגוע בו נרצחו בני הזוג הנקין. הוא התייחס לצעדים שאישר הקבינט נגד גל הטרור ואמר: "הכוונה להשתמש בכל האמצעים העומדים ברשות מדינת ישראל נגד הטרור, להגדיל באופן משמעותי את הביטחון בצידי הדרכים ולהוריד בצורה דרמטית את הפיגועים". 

נהג אופנוע נפגע באורח בינוני מטרקטור בתרום: מצבו בינוני

nrg חדשות, 13:02, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

צעיר שרכב על קטנוע נפגע מטרקטור בכניסה למושב תרום. ופונה לבית החולים קפלן ברחובות כשמצבו מוגדר בינוני.  

בן 75 נפל מסולם בגבעת שמואל: מצבו קל

nrg חדשות, 12:51, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר בן 75 נפל מסולם במהלך פירוק הסוכה ברחוב לוי אשכול בגבעת שמואל. האיש פונה לבית החולים במצב קל עד בינוני כשהוא סובל מחבלות. 

מאה מהגרים מלוב טבעו למוות בים התיכון

סוכנויות הידיעות, 12:24, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ארגון הגירה בינלאומי מדווח על קרוב למאה מהגרים מלוב שטבעו למוות בים התיכון.  

הוארך מעצרו של שלום דומרני בשבוע

נעמה אנגל משאלי, 11:53, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו של שלום דומרני בשבעה ימים. 

עירק: לפחות 57 בני אדם נהרגו בפיצוצי מכוניות תופת

רויטרס, 11:30, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לפחות 57 בני אדם נהרגו בשלושה פיצוצי מכוניות תופת בבגדד ובדרום וצפון המדינה.
 

נהג אופנוע בן 20 נפגע באורח בינוני מרכב בנתניה

nrg חדשות, 10:23, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רוכב אופנוע בן 20 נפגע מרכב בשדרות גיבורי ישראל בנתניה. הנהג פונה לבית החולים במצב בינוני עם חבלות בגפיים ובטן. 

בת 75 נפגעה באורח בינוני מפגיעת רכב בקריית אתא

nrg חדשות, 10:20, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הולכת רגל בת 75 נפגעה מרכב ברחוב איינשטיין בקרית אתא. האישה מפונה לבית החולים במצב בינוני עם חבלת ראש. 

המשטרה עצרה אסיר נמלט בדירת מסתור בפתח תקווה

nrg חדשות, 10:04, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המשטרה עצרה אסיר שברח מבית הסוהר ונמצא בדירת מסתור בפתח תקווה. במקום נמצאו תעודת זהות מזויפת ואקדח.

 

בת 13 נדרסה ונפגעה באורח בינוני בפתח תקווה

nrg חדשות, 10:01, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הולכת רגל בת 13 נפגעה מרכב ברחוב עין גנים בפתח תקווה. הנערה מפונה לבית החולים בלינסון במצב בינוני עם חבלת ראש. 

מאות גפנים הושחתו בשילה

nrg חדשות, 09:28, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בעל כרם בשילה הזעיק את המשטרה לאחר שהבחין כי מאות גפנים בכרם נפגעו.

 

ח"כ ז'קי לוי: כנגד הטרור יש לנקוט ביד קשה וללא רחמים

זאב קם, 09:16, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

סגן שר הבינוי והשיכון ז׳קי לוי אמר בתגובה לישיבת הקבינט: "מברך את ראש הממשלה וחברי הקבינט ומחזק את ידיהם בעקבות קבלת שורת ההחלטות המתבקשות שתכליתן-פעילות רחבת היקף שתהדוף את גל הטרור ותשיב את השקט לרחובות. כנגד הטרור יש לנקוט ביד קשה וללא רחמים, וכולי תקווה שפעולות אלו ירתיעו את כל אותם גורמים קיצוניים ויבהירו להם בצורה ברורה, כי ממשלת ישראל ומשטרת ישראל ינקטו באפס סבלנות כנגד כל פעילות עוינת". 

חשד: תושב יפו סימם ואנס אישה

ירון דורון, 09:13, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שוטרי תחנת יפו עצרו תושב העיר החשוד בביצוע מעשה אונס. מחומר החקירה עולה כי בערב החג ביום ראשון נפגש החשוד עם הקורבן, ולאחר ששתתה כוס מים אשר הגיש לה החשוד, הרגישה מעורפלת ולאחר מכן על פי החשד תקף אותה החשוד ובהמשך אף אנס אותה. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו. 

שלום דומרני הוא ראש ארגון הפשע שנעצר

נעמה אנגל משאלי, 09:07, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש ארגון הפשע שנעצר הלילה הוא שלום דומרני. בנוסף אליו נעצרו 29 חברי ארגונו וכן חברים בארגוני פשיעה נוספים. הם חשודים בין היתר בעבירות של רצח וניסיון רצח. 

שניים נעצרו בחשד שירו זיקוקים לעבר המשטרה אמש בדוחא

nrg חדשות, 09:07, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בהמשך לאירועי משחק הכדורגל במגרש דוחא, שני חשודים תושבי סכנין נעצרו, החשודים כי במהלך המשחק הגיעו וירו זיקוקים לעבר השוטרים ונמלטו מהמקום. 

גלאון: שרים בממשלה מפגינים מול בית ראש הממשלה, איזו בושה

זאב קם, 08:56, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, התבטאה הבוקר בעמוד הפייסבוק שלה לגבי השתתפותם של שרי הממשלה בהפגנות הימין נגד ראש הממשלה והתבטאות של חלקם נגד מדיניות הממשלה: "שרים בממשלה מפגינים מול בית ראש הממשלה, שרים אחרים התבטאו במהלך החג נגד המדיניות של נתניהו וקראו לו להפעיל יותר כוח. איזו בושה. איך אתם מעזים להצטרף למפגינים כאילו אין לכם שום אחריות למצב הזה? לעמוד שם ו"לדרוש מהממשלה להחמיר את הענישה"? אתם צוחקים עלינו? אתם הממשלה. שנים שאתם בשלטון, והדבר היחיד שיש לכם להציע זה ללכת להפגנות ולצעוק שצריך להפעיל יותר כוח. אתם הממשלה, מי מפריע לכם? המפגינים הערב דורשים את החמרת הענישה. אני לא מסכימה שזה הפתרון לטרור, אבל אני מכבדת כל אזרח שיוצא להפגין כשהוא מתנגד למדיניות הממשלה. אבל שרים שלא עושים כלום חוץ מללבות את האש ולגלות אפס מנהיגות, אני ממש לא מכבדת. אתם יושבים על שולחן הממשלה. כל הכוח בידיים שלכם. אם אתם לא מסוגלים לבצע את מה שאתם צועקים עכשיו ברחוב שצריך לעשות – תתפטרו". 

ראש מועצת גוש עציון:משהו נורא קורה בירושלים וביו"ש

nrg חדשות, 08:26, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל, פתח היום את לשכתו מול בית ראש הממשלה בירושלים כמחאה על גל הטרור. פרל הסביר כי אי אפשר להמשיך לשבת בבית ולספור את הנפגעים. ״משהו נורא קורה בירושלים וביהודה ושומרון . ראש הממשלה חייב לשנות את ההתייחסות למצב. לא מדובר במפגע בודד או ברצף מקרי אלא באיום ממשי שכבר גובה חיי אדם. ראש הממשלה חייב להנחות את הצבא להילחם. תגובה קשה וכואבת כנגד כל פיגוע - תעצור את רצף הפיגועים. הגענו לכאן כדי להזכיר לראש הממשלה שהוא חייב ליזום, ליצור ביטחון ולחזק את ההתיישבות״.
 

תימן: ראש הממשלה התימני נפגע מפיצוץ במלון בו שהה

סוכנויות הידיעות, 08:21, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שלוש רקטות נורו לעבר מלון בו שוהה ראש הממשלה התימני בעיר אדן. ראש הממשלה התימני נפגע, קיימים הרוגים ופצועים.
 

כוחות הביטחון החלו באטימת בתי מחבלים בג'בל מוכבר

nrg חדשות, 07:00, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כוחות הביטחון החלו הלילה בהריסת בתיהם של שלושה מחבלים בשכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים, על ידי אטימתם בבטון. הפעילות נערכת תחת אבטחה כבדה של כוחות משטרה ומג"ב. 

התחזית: גשם מקומי משעות הצהריים, הטמפרטורות יירדו

nrg חדשות, 06:55, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

היום יהיה מעונן חלקית, עם ירידה קלה בטמפרטורות. יירד גשם מקומי קל בצפון ובמישור החוף. לקראת הלילה יחל לרדת גשם לפרקים בצפון ובמרכז וילווה בסופות רעמים יחידות.  

יהודים תקפו פלסטינים בירושלים; המשטרה פתחה בסריקות

חופי עמוס, 00:34, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הערב אירעו מספר תקריות בהן תקפו יהודים פלסטינים תושבי ירושלים. בשדרת ממילא התקהלו מספר יהודים סביב רכבו של פלסטיני, שברו את פנס הרכב ונמלטו מהמקום. המשטרה פתחה בסריקות לאיתורם.

לבית החולים הדסה "הר הצופים" הגיע פלסטיני במצב קל לאחר שמספר חשודים יהודים השליכו לעברו אבנים ותקפו אותו בהר חוצבים. נפתחה חקירה. 

טורקיה: בפעם השניה בתוך יום, מטוס קרב רוסי חדר לשטחנו

רויטרס, 00:15, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מטוסי קרב רוסים נכנסו למרחב האווירי של טורקיה בפעם השניה בתוך יומיים, כך נמסר ממשרד החוץ הטורקי. לטענת הטורקים, מטוס קרב הרוסי חדר לשטחה של רוסיה ביום ראשון, לאחר חדירה נוספת שאירעה בשבת.  

ההתפרעויות בדוחא: 6 בני אדם נעצרו והושגה שליטה על האירוע

יאיר קראוס, 00:12, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ההתפרעויות אחרי משחק הכדורגל בין סכנין לבית"ר בדוחא: שוטרי יס"מ ולוחמי מג"ב עצרו 6 בני אדם לחקירה על יידוי אבנים לעבר הכוחות בתום משחק הכדורגל. כוחות הביטחון פזרו את האוהדים המתפרעים לביתם והושגה שליטה על האירוע. לא דווח על נפגעים אולם מהמשטרה נמסר כי "נפעל למצות את הדין עם המעורבים באירוע יידויי האבנים לעבר הכוחות.

במהלך האירוע הושלכו אבנים ונורו זיקוקים לעבר הכוחות ונעשה שימוש מינורי באמצעים לפיזור הפגנות. אוהדי בית"ר הוצאו בצורה מאובטחת וללא חריגים בליווי כוחות משטרה.
 

הפלסטינים: אדם סנוור רכבים ונורה בחזה סמוך לאוגדת איוש

יוחאי עופר, 00:05, 06/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

דיווח פלסטיני: אדם נפגע מירי בחזה סמוך לאוגדת איו"ש אחרי שסנוור רכבים עם ציין לייזר ירוק. האירוע בבדיקה. 

אבנים יודו לעבר כלי רכב בכביש 55, סמוך לכפר פונדוק

חופי עמוס, 23:48, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אבנים יודו על אוטובוס ורכב פרטי בכביש 55, סמוך לכפר פונדוק. כוחות ביטחון הגיעו למקום בעקבות האירוע.

 

דיווח: ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לבית אל

יוחאי עופר, 23:39, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כוח צה"ל דיווח כי בוצע לעברו ירי סמוך לאוגדת איו"ש בבית אל. אין דיווחים על נפגעים או נזק.
 

אדוה ביטון: המשפחות השכולות לא זקוקות לרחמים אלא לניצחון

חופי עמוס, 23:34, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אדוה ביטון אימה של אדל ביטון שנהרגה לפני שמונה חודשים לאחר שאבנים פגעו בה:
עם ישראל חי. אני עומדת כאן להזכיר לראש הממשלה שרק לפני 8 חודשים קברנו את ביתי. עד מתי ירפו ידינו, עד מתי נתרפס ונתנצל. הגיע הזמן שנבין שמולנו אויב המעוניין לנשל אותנו מאדמתנו, לא רק ביהודה ושומרון, אלא גם כאן בירושלים בירתנו. אדוני ראש הממשלה, אנו דורשים שינוי, אנחנו המשפחות השכולות לא זקוקים לרחמים, אלא לניצחון מתוך אמונה בצדקת הדרך. כוחנו באחדותנו. המאבק על ארץ ישראל איננו מאבק פוליטי אלא מאבק יהודי רוחני. עלינו להתמלא באמונה".
 

ח"כ זוהר: צריך לדבר על מכה כואבת וניצחת שתכאיב לאויב

חופי עמוס, 23:31, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ מיקי זוהר אמר הערב בעצרת הימין בירושלים: "עם ישראל תמיד ינצח. ההנהגה ערבית לא בחרה בשלום, היא בחרה במלחמה. בואו נפנים, הם רוצים מלחמה אז בואו נחזיר להם מלחמה. הארץ הקדושה הזו שייכת לעם ישראל כבר אלפי שנים. לא נרכין ראש בפני אויבינו. זאת מדינתו של העם היהודי. אויבינו מנסים להרים ראש. צריך לדבר על מכה כואבת וניצחת שתכאיב לאויב ותבהיר לו שאנחנו כאן כדי לנצח ולהישאר. קיבלנו 30 מנדטים לנצח את הטרור ולבנות את ההתיישבות. ראש הממשלה יעשה את זה. נחזק את ההתיישבות ונמגר את הטרור". 

ח"כ חזן: הגיע הזמן שאנחנו נהרוג את המחבלים

חופי עמוס, 23:27, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ אורן חזן אמר הערב בעצרת הימין מול בית ראש הממשלה בירושלים: "שמחה שמעורבת בעצב רב על רציחתם של אחינו ואחיותינו. באנו לזעוק ולקרוא די לא נשתוק עוד. באתי לכן כדי לחשוב מה לעשות. אני החלטתי להצטרף אל השביתה כאן כדי לחזק את ראש הממשלה במלחמה בטרור. אדוני ראש הממשלה אמרת בעבר "יתנו יקבלו. לא יתנו לא יקבלו". אדוני ראש הממשלה הם נתנו טרור, והגיע הזמן שאנחנו נהרוג את המחבלים. על כל אבן נגיב בבית חדש. על כל בקבוק תבערה נגיב בשכונה". 

ראש מועצת בית אריה: ירושלים שייכת לעם ישראל

חופי עמוס, 23:23, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אבי נעים ראש מועצת בית אריה אמר בעצרת הימין מול בית ראש הממשלה בירושלים: "ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. ירושלים שייכת לעם ישראל. אנחנו עם חפץ חיים. שמחתי לשמוע שכוחות הביטחון עצרו את הרוצחים, אבל דינם של הרוצחים הללו הוא מוות. ידע כל מחבל שמרים יד על יהודים שדינו מוות. ככה צריכה לנהוג מדינה ריבונית. אני קורא לראש הממשלה ליזום ולא להגיב. ראש הממשלה צריך להנהיג. צריך לבנות ישובים. צריך לבנות בירושלים. לקלוט משפחות חדשות ולהתמודד מול הטרור. עלינו להרים את הראש. עלינו לבקר בירושלים ובכותל המערבי. אבור שישמעו כאן קולות שקוראים להימנע מלהגיע לירושלים או לכותל. אנחנו נמשיך בבניית ארץ ישראל". 

בן דהן: אנחנו קוראים לערבים להתפנות מכאן

חופי עמוס, 23:21, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

סגן שר הביטחון ח"כ אלי בן דהן אמר בעצרת הימין מול בית ראש הממשלה: "אנחנו קוראים לערבים להתפנות מכאן אלא אם כן הם רוצים להשלים. לא ניתן להם להקים כאן מדינה פלסטינאית של רוצחים מתועבים. ארץ ישראל כולה שייכת לעם ישראל. כולנו יחד מאוחדים נילחם ונחזק את ההתיישבות ביו"ש בעזרת השם להקים ישובים חדשים ולהחיל א הריבונות הישראלית ביוש. כוחנו באחדותנו". 

ראש מועצת הר חברון:אלפים שתומכים בטרור הם לא מפגעים בודדים

חופי עמוס, 23:04, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי אמר בעצרת הימין מול בית ראש הממשלה בירושלים: "קשה להגיד ערב טוב כאשר ארבע משפחות מתחילות הערב לשבת שבעה. זו לא מכת מדינה. אומרים לנו שמדובר במפגע בודד. אומרים לנו שמדובר בטרור אבנים. מעל בימת האום , אמרת ראש הממשלה, שמה שהולך כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז, זה ברווז. תסתכל מסביב, מאות אלפים שתומכים בטרור הם לא מפגעים בודדים. הם אויבים. ובאויבים, חייבים להילחם. האויבים הללו רוצים שלא נחיה ביהודה ושומרון, רוצים שלא נחיה בארץ ישראל. רוצים שנתקפל מכאן. אנחנו לא ניתן להם את זה".  

מאות ערבים מתפרעים בסיום המשחק בדוחא

nrg חדשות, 22:52, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לקראת סיום המשחק בין בית"ר ירושלים לבני סכנין בדוחא, יידו מאות אוהדי סכנין שיצאו טרם סיום המשחק אבנים לעבר כוחות המשטרה מחוץ למגרש. כוחות המשטרה משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות ועצרו נעמה בת 18 שהשתתפה בהפרות הסדר.
 

רחפן נמצא סמוך לבית הסוהר מעשיהו

nrg חדשות, 22:49, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

סוהרי הפטרול של בית סוהר מעשיהו זיהו עצם שעף סמוך לבית הסוהר. לאחר מעקב אחר העצם הבלתי מזוהה אותר רחפן בסמוך לחומה בתוך שטח בית הסוהר. מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר ברחפן אלחוטי. למקום זומנה משטרה להמשך בדיקה.  

בית"ר ירושלים ניצחה את בני סכנין 1:3

nrg חדשות, 22:44, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית"ר ירושלים ניצחה את בני סכנין 1:3 במשחק שהתקיים בדוחא. 

ילדה שוטטה לבד בא-טור בירושלים לוחמי מג"ב מצאו את הוריה

nrg חדשות, 22:29, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לוחמי מג"ב הבחינו בילדה שנמצאה לבדה בשכונת א-טור בירושלים. הלוחמים עברו מבית לבית ברחוב עד שאיתרו את הוריה. 

נצרת: עשרות מפגינים ומבעירים צמיגים

nrg חדשות, 22:21, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

עשרות מפגינים ברחוב תאופיק זיאד בנצרת הבעירו צמיגים וחסמו כביש. שני צעירים נעצרו בחשד להפרת סדר. כוחות גדולים במקום. 

ערבים הבעירו צמיגים על גדר בקריית ארבע: נזק נגרם לגדר

חופי עמוס, 22:20, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ערבים הבעירו צמיגים על גדר קריית ארבע סמוך לציר המתפללים. נזק נגרם לגדר. בהמשך יודו אבנים על הכוחות שהגיעו לנקודה. 

פועל נפל מגובה סמוך לשוהם מצבו בינוני

nrg חדשות, 22:08, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

פועל נפל מפיגום באתר בניה בצומת בית חנניה בסמוך לשוהם. מצבו של הפועל בינוני.
 

חשד: רצח את אמו בת ה-80 בבאר שבע

nrg חדשות, 21:51, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר נעצר בחשד שרצח את אמו בת שמונים לאחר שנמצאה ללא רוח חיים בביתה בבאר שבע. גופתה הועברה למכון לרפואה משפטית.
 

ערבים ידו אבנים לעבר אוטובוס בירושלים: פצוע קל במקום

ירון דורון, 21:39, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ערבים יידו אבנים לעבר אוטובוס בדרך האלוף עוזי נרקיס בפסגת זאב בירושלים. במקום פצוע קל בן 25 שפונה לבית החולים ועוד שלושה נפגעי חרדה. 

ערבים יידו בקבוק תבערה לעבר גבעון החדשה במקום פרצה שריפה

חופי עמוס, 21:26, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ערבים יידו בקבוק תבערה לעבר הגדר בגבעון החדשה. כתוצאה מכך פרצה באזור שריפה. צוותי כיבוי בדרכם למקום.
 

כוחות צה"ל תפסו אמצעי לחימה רבים בשומרון

יוחאי עופר, 21:24, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

במהלך מבצע לאיתור אמצעי לחימה בשומרון איתרו לוחמי יחידת "אגוז" ולוחמי גדוד "רותם" אמצעי לחימה רבים בכפרים יתמא וחווארה, סמוך לשכם . בין אמצעי הלחימה שנמצאו: 2 נשקים, 10 מחסניות, 5 סכינים ותחמושת רבה מסוגים שונים. בנוסף מעט לפני כניסת החג תפסו לוחמי גדוד "שמשון" שני פלסטינים שהשליכו אבנים מהכפר אלח'דר לעבר כביש 60, סמוך למחסום המנהרות. החשודים הועברו לחקירה.
 

הבית הלבן: מודאגים מפלישת רוסיה למרחב האווירי של טורקיה

סוכנויות הידיעות, 21:09, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הבית הלבן אמר כי ארצות הברית ובעלות בריתה מודאגים מאוד בעניין הפלישה של רוסיה למרחב האווירי של טורקיה.


 

ח"כ ברקו: צריך לקחת את שיתוף הפעולה עם הרשות בערבון מוגבל

זאב קם, 21:09, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ ענת ברקו אמרה בתגובה ללכידת מבצעי פיגוע הירי בשומרון: "שוב מדובר ברוצחים רצידיביסטים, שחלקם כבר ריצו עונשי מאסר בגין פעילות טרוריסטית. שוב הוכחה לכך שצריך לקחת את שיתוף הפעולה הביטחוני עם הרשות הפלסטינית בערבון מוגבל, שכן החמאסניקים יצאו משטח המצוי בשליטתה הביטחונית."
 

הקפות שניות סמוך למקום הפיגוע שבו נרצחו בני הזוג הנקין

חופי עמוס, 21:00, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

תושבי יצהר, איתמר ואלון מורה יקיימו הקפות שניות בצומת בית פוריק סמוך למקום הפיגוע שבו נרצחו בשבוע שעבר בני הזוג איתם ונעמה הנקין. 

הר חברון: ערבים הקימו חסם אבנים בגשר בית כחיל

חופי עמוס, 20:55, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ערבים חסמו באבנים את גשר בית כחיל בהר חברון רכבים שעולים על החסם נתקעים. אין נפגעים ואין נזק.
 

פלסטיני נהרג בעימותים עם כוחות צה"ל בבית חנינא

אסף גבור, 20:47, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הפלסטינים מדווחים על הרוג שלישי בעימותים מול כוחות הביטחון מאז תחילת החג. ככל הנראה הרוג נפגע מירי כוחות הביטחון במהלך עימותים בבית חנינא.  

ערבים יידו אבנים לעבר כלי רכב סמוך לחברון: אין נפגעים

חופי עמוס, 20:44, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ערבים יידו אבנים לעבר רכב בצומת זיף סמוך לחברון, ברכב היו שני מבוגרים אם ותינוק, אין נפגעים.
 

שר הביטחון: החוליה שנלכדה תכננה להמשיך ולרצוח ישראלים נוספים

יוחאי עופר, 20:40, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הביטחון משה יעלון אמר בהתייחסות ללכידת חוליית הטרור בשכם: "אני מבקש לשבח את כוחות צה"ל, אנשי שירות הביטחון הכללי ולוחמי מג״ב, על הפיענוח המהיר. החוליה שנלכדה ונוטרלה לא רק שהוציאה אל הפועל פיגועים, אלא גם תכננה להמשיך ולרצוח ישראלים נוספים. נטרולה הוא הישג חשוב לכוחות הביטחון".
 

דיווח פלסטיני: אדם נפצע קשה מירי בבית חנינא

אסף גבור, 20:35, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הפלסטינים מדווחים כי פלסטיני נפגע קשה מירי בעימותים בין כוחות צה"ל בבית חנינא 

נתניהו: משבח את כוחות הביטחון שפענחו את הרצח

אריאל כהנא, 20:26, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה לתפיסת מבצעי הפיגוע בשומרון: "אני מבקש לשבח את אנשי שירות הביטחון הכללי שפענחו את הרצח הנורא של בני הזוג הנקין ליד שכם. הם פעלו במהירות רבה מאוד וגם תפסו את המרצחים. אנחנו מפעילים יד חזקה נגד הטרור וגם נגד המסיתים. אנחנו פועלים בכל החזיתות.
 

לבני: המדיניות הנכונה היא יד קשה וללא פשרות מול החמאס

זאב קם, 20:24, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ ציפי לבני אמרה בתגובה על תפיסת מבצעי הפיגוע בשומרון : ״מברכת את כוחות הביטחון על תפיסת חוליית החמאס שרצחה את איתם ונעמה הנקין ז״ל. המדיניות הנכונה היא יד קשה וללא פשרות מול החמאס ומול כל טרוריסט באשר הוא - לצד פעולות להרגעה מול התחממות האווירה שמובילות לפיגועים, שהם אולי לא מאורגנים אבל פגיעתם גרועה לא פחות״. 

יועצו של אבו מאזן: אלימות תשכיח את המדיניות של ישראל

אסף גבור, 20:12, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אחרי ימים של אלימות ופיגועי טרור, נמר חמאד יועצו המדיני של אבו-מאזן, אמר בהצהרה לטלוויזיה הפלסטינית לציבור הפלסטיני שלא להיגרר לאלימות: "פנייה לאלימות רק תשכיח את המדיניות של ישראל של ייהוד ירושלים והבנייה בהתנחלויות. עכשיו יש הרוגים ויריות, ולכן העולם מתרכז בזה ושוכח את הבנייה בהתנחלויות. ככה זה כשאנשים נהרגים. לכן, עלינו להגביר את המערכה המדינית והדיפלומטית ואת 'ההתנגדות' באופן אשר יגשים את המטרות שלנו".
 

בשל המצב: הרכבת הקלה בי-ם לא תעבור בין פסגת זאב לגבעת המבתר

nrg חדשות, 20:08, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לאור הנחיות המשטרה לא מתקיים בשלב זה שירות רכבת קלה בין התחנות חיל האוויר שבפסגת זאב וגבעת המבתר בירושלים. השירות בין התחנות הר הרצל וגבעת המבתר מתקיים כרגיל.
 

נתניהו מבקר פצועי הפיגועים, לאחר מכן יכנס הקבינט לאישור הצעדים

אריאל כהנא, 19:47, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר הערב בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים את אדל בנט ואת בנה הפעוט שנפצעו בפיגוע ביום שבת בעיר העתיקה בירושלים, שבו נהרג אב המשפחה אהרן בנט. לאחר מכן יגיע ראש הממשלה לבית החולים שערי צדק בבירה, שם יבקר את הנער משה מלכה שנפצע בפיגוע הדקירה במוצאי שבת. לאחר מכן יכנס נתניהו את הקבינט המדיני-ביטחוני לדון ולאשר את הצעדים הנוספים עליהם הוחלט בדיון הביטחוני שהתקיים אתמול בקריה בתל אביב. 

פרושאור לאו"ם: דברי אבו מאזן מעמידים אותו בשורה אחת עם חמאס

אריאל כהנא, 19:43, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור פנה למזכ"ל האו"ם באן קי-מון ולמועצת הביטחון של הארגון, ובו קרא להם להפציר בפלסטינים להפסיק את ההסתה נגד ישראל, לנוכח גל הפיגועים האחרון. "רק השבוע אבו מאזן טען בעצרת שהוא פועל לקידום השלום", אמר פרושאור בהתייחסו לנאום יו"ר הרשות הפלסטינית בעצרת הכללית בשבוע שעבר. "משפחות נרצחות בדרכן חזרה מאירועי חג. האם זהו השלום עליו הוא מדבר?", תהה השגריר. לדבריו, "התבטאויות אבו מאזן מעמידות אותו בשורה אחת עם קבוצות קיצוניות כחמאס והג'יהאד האיסלאמי. דרוש מההנהגה הפלסטינית לשאת באחריות על דבריה". 

נעצרו חברי החוליה שביצעו את פיגוע הירי בבני הזוג הנקין

יוחאי עופר, 19:41, 05/10/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חמשת חברי חוליית חמאס שביצעו את פיגוע הירי לעבר הרכב בו נסעו נעמה ואיתם הנקין וארבעת ילדיהם נעצרו, כך התיר הערב (ב') שב"כ לפרסום. מעצרם התבצע כיממה לאחר ביצוע הפיגוע על ידי שב"כ, צה"ל והמשטרה.