נתניהו: יש להילחם במדינה האסלאמית ויש לעצור את איראן

אריאל כהנא, 18:25, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו נפגש היום עם הסנטור וויליאם קסידי. בפגישה אמר נתניהו "אנו מקדמים בברכה את השותפות הדו-מפלגתית עם ארצות הברית מכיוון שאנו חושבים שהיחסים בין ישראל לארצות הברית הם נכס יקר לשתי המדינות.

"בזמן שאנו נפגשים, מתחדשות השיחות על הסכם הגרעין ואני חושש שהם ממהרים אל מה שאני מחשיב כהסכם גרוע מאוד. אני חושב שעלינו להתנגד הן למדינה האסלאמית והן לאיראן. אסור לנו לתת לאיראן דרך לנשק גרעיני ומיליארדים של דולרים לתוקפנות בגלל המדינה האסלאמית. יש להילחם במדינה האסלאמית, ויש לעצור את איראן."
 

ע"וד כוכבית נצח-דולב נבחרה לתפקיד פרקליטת מחוז ירושלים

יעל פרידסון, 17:52, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

עו"ד כוכבית נצח-דולב נבחרה לתפקיד פרקליטת מחוז ירושלים (אזרחי). נצח-דולב, שייצגה לאחרונה את משרד ראש הממשלה בתביעתו של מני נפתלי, תחליף את עו"ד ליאורה חביליו, שנבחרה לאחרונה לתפקיד פרקליטת מחוז תל אביב (אזרחי).
 

פריג': ממשלת נתניהו מתגלה כממשלת ״השתמש וזרוק״

Nrg חדשות, 17:48, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח״כ עיסאוי פריג׳ (מרצ) התייחס להחלטתו של שר האוצר, משה כחלון שלא לעסוק בפירוק מונופול הגז בשל "ממשלת נתניהו מתגלה כממשלת "השתמש וזרוק". נתניהו השתמש באלקין ואחר כך זרק אותו, השתמש בניר ברקת וזרק אותו, השתמש בבני בגין וזרק אותו לאנחות.

"אבל מי שמתעלה על נתניהו זה משה כחלון, שהשתמש בציבור, הבטיח לו לפרק את מונופול הגז ועכשיו זורק את אזרחי ישראל לטובת החבר קובי מימון".
 

השר אריאל: מגיע לאזרחים לקבל את מלוא הזכויות כפי שהם נדרשים לחובות

נעמה אנגל משאלי, 17:40, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר החקלאות, אורי אריאל, ביקר בודאי עתיר בסיור העבודה הראשון כאחראי על הסדרת ההתיישבות הבדואית "בחרתי לעשות את הסיור הראשון במגזר הבדואי כי אני רואה בעניין הסיוע לבדואים כחובה ממשלתית. זה מגיע לאזרחים שהמדינה תיתן את מלוא הזכויות כמו שהם נדרשים לחובות.

"בזמן הקרוב אקיים סיור כדי לעבור רשות רשות ולדבר עם ראשי הרשויות ולהגיע למציאות שנבין את הצרכים והדרישות כדי שנערך. משרד החקלאות רואה את עצמו באופן מלא. נפגש עם השרים הרלוונטים, כל שר במה שהוא אחראי".
 

נחמה ריבלין : תופעת ההתעללות בילדים מתרחשת בכל מקום

Nrg חדשות, 17:05, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רעייתו של נשיא המדינה, נחמה ריבלין נשאה דברים באירוע השקת מיזם למניעת התעללות בילדים "תופעת ההתעללות בילדים מתרחשת בכל מקום, בכל שכבות האוכלוסייה, בלי הבדל דת או עדה, ומרבית המתעללים, כך אנו יודעים היום, הם בני משפחה. פרויקט שיתעד וימנע את התופעה הוא חיוני כדי לשבור את קשר השתיקה ולחולל שינוי".
 

ראש עיריית אור יהודה חשוד בביצוע עבירות מין

שירלי קורן, 16:52, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש עיריית אור יהודה חשוד בביצוע עבירות מין, במרמה, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. ביהמ"ש האריך את מעצרו עד ליום ראשון הקרוב.  

לא תישמע אזעקה בעוטף עזה בתרגיל של פיקוד העורף בדרום

Nrg חדשות, 16:39, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בעקבות פנייתו של ח"כ חיים ילין (יש עתיד) החליט היום שר הביטחון שלא תופעל האזעקה ביישובי עוטף עזה בזמן התרגיל שיערך בשבוע הבא בו מתוכננות להישמע שתי אזעקות.

ח"כ ילין אמר "אני מברך את שר הביטחון וגרמי צה"ל על ההחלטה אשר תחזק את החוסן של תושבי עוטף עזה. צוותי הרשויות, צוותי מרכזי החוסן וצוותי המטפלים עושים מאמץ גדול להביא לתהליך של החלמה וחזרה לתחושה של בטחון ועל הרשויות לעשות הכל על מנת לסייע".
 

שריפה פרצה בעטרות בסמוך לבתי מגורים

Nrg חדשות, 16:15, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שריפה גדולה פרצה בעטרות בסמוך לירושלים. השריפה מתקרבת לבתים הסמוכים לאזור השריפה.
במקום פועלים שלושה צוותי כיבוי ורכב אספקת מים. צוותי הכיבוי בסיוע כוחות משטרה נערכים לפינוי הבתים במידת הצורך.
 

תושבים התלוננו: המשטרה הירוקה סגרה מתקן פיראטי מזהם בפרדיס

יאיר קראוס, 15:55, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המשטרה הירוקה פשטה על מפחמה לא חוקית שגרמה לזיהום אוויר ומפגעי ריח קשים בפרדיס ובזכרון יעקב. בעקבות תלונות התושבים על המפגעים שגרם המתקן הפיראטי לייצור פחמים מגזם, נשלחו פקחי המשרד להגנת הסביבה ואיתרו את מקור המפגע.

הפקחים הוציאו צו מיידי לבעל הקרקע המורה על כיבוי בערת בולי העץ והפסקת הזיהום. כמו כן, חוייב בעל הקרקע לסלק מהמקום את חומרי הבעירה, ליישר את הקרקע ולהחזיר את מצב האתר לקדמותו.  

70 קילוגרמים של מריחואנה נתפסו בחביות במגדל העמק

יאיר קראוס, 15:22, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שוטרי תחנת מגדל העמק יחד עם שוטרי יס"מ וכלבנים תפסו סמים מסוגים שונים, במתחם מסוים אף נתפסו 3 חביות ובתוכם כ-70 ק"ג חומר חשוד כסם מסוג מריחואנה. בנוסף עוכבו שלושה חשודים בשנות ה-40 לחייהם לחקירה בתחנה.  

חודשיים מאסר בפועל לתושב שדרות שהשליך רימון לעבר בית שוטר

נעמה אנגל משאלי, 15:20, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר חודשיים מאסר בפועל על מוחמד טהטא, תושב שדרות, שהשליך רימון הלם לעבר ביתו של שוטר לפני מספר חודשים.

במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים, הורשע טהטא בעבירה של קשירת קשר להשגת מטרה אסורה. על פי כתב האישום המתוקן טהטא כעס על שוטר בעקבות כך שעוכב ונעצר קודם לכן ורשיונו נשלל, וגמלה בו החלטה להתנקם בו. 

שריפת חורש בסמוך ליער גבעות חוות קשואלה, צוותי כיבוי במקום

nrg חדשות, 15:16, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שני צוותי כיבוי הוזעקו לשריפת חורש בסמוך ליער גבעות חוות קשואלה, מדיווח נוסף נמסר ששני צוותי כיבוי ומיכלית יצאו לסיוע. 

עצמות אדם נמצאו בגוש עציון; המשטרה פתחה בחקירה

, 14:39, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

במהלך חפירות שבוצעו כחלק מעבודות פיתוח תשתיות להרחבת בית העלמין בכפר עציון (גוש עציון), התגלו עצמות אדם. לאחר בדיקה של חוקר זירה ממחלקת הזיהוי הפלילי של מחוז ש"י, העצמות הועברו לבדיקה במכון הפתולוגי באבו כביר.

 

דיפלומט רוסי: אין תאריך לעסקת ה-s-300

סוכנויות הידיעות, 14:31, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

דיפלומט רוסי בכיר אמר בצהריים כי אין עדיין תאריך לביצוע עסקת טילי הקרקע-אוויר מסוג s-300 עם איראן, ששל דבר קיומה וסיכומה פורסם אתמול. 

משה ליאון: מברך את השר אלקין על המינוי המיוחד

יעל פרידסון, 14:20, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חבר מועצת העיר ירושלים, מר משה ליאון, הביע שביעות רצון מהחלטת רוה"מ בנימין נתניהו למנות את השר ח"כ זאב אלקין כשר לעינייני ירושלים.

"אני מברך את השר אלקין על המינוי המיוחד, ובטוח שניסיונו הרב של השר אלקין יסייע לירושלים בשיתופי הפעולה שלה עם משרדי הממשלה. אין ספק כי הרשות לפיתוח ירושלים והעירייה וכל תושבי ירושלים ייצאו נשכרים מהמינוי". 

המפכ"ל יקים צוות לבחינת מדיניות אי הפללת צרכני קנאביס

זאב קם, 13:58, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו יקים צוות לבחינת מדיניות המשטרה בנושא אי הפללת צרכני קנאביס. זאת בעקבות שיחות ומפגשים שקיים עם ח“כ ינון מגל מהבית היהודי. במסגרת המהלך, אמר ח"כ מגל, מתכוון המפכ"ל לפנות לראש אגף החקירות והמודיעין ולבקש לבדוק את נושא הקנאביס בארץ והקנאביס הרפואי, וכמו כן את המצב בעולם.

מגל הוסיף כי במשטרה יוקם צוות מיוחד שיגיש המלצות בנושא ועל בסיס המסקנות יגיש מגל הצעת חוק לקידום אי הפללת מעשנים. 

הממשלה אישרה את מינוי השר כחלון לחבר בוועדה לבחירות שופטים

nrg חדשות, 13:47, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הממשלה אישרה היום את מינויו של שר האוצר, משה כחלון לחבר בוועדה לבחירת שופטים בנוסף לשרת המשפטים, איילת שקד המכהנת כיושבת ראש הוועדה מכוח חוק יסוד השפיטה.

"בית המשפט הוא המגן האחרון של החלשים. כפי שהתחייבנו לציבור בקמפיין הבחירות וכפי שהוכחנו במו"מ הקואליציוני נפעל ביתר שאת לשמירה על מעמדו של בית המשפט העליון", אמר השר כחלון בפתח ישיבת הממשלה. 

החל משפטו של העיתונאי האמריקאי שנחשד בריגול באיראן

סוכנות הידיעות, 13:27, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הסתיים המושב הראשון במשפטו של ג'ייסון רזאין, ראש דסק החדשות העיתון וושינגטון פוסט בטהרן, שנחשד בריגול במדינה. המשפט, שנערך בדלתיים סגורות, התקיים לפני שבוע, וההודעה על המשך הדיון בעניינו טרם פורסמה.  

הממשלה אישרה: כחלון יהיה חבר בוועדה לבחירת שופטים

זאב קם, 13:26, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בישיבת הממשלה השבועית אושר מינויו של שר האוצר, משה כחלון לחבר בוועדה לבחירת שופטים בנוסף לשרת המשפטים איילת שקד, המכהנת כיושבת ראש הוועדה.

שר האוצר, משה כחלון, ציין בישיבת הממשלה כי: "בית המשפט הוא המגן האחרון של החלשים. כפי שהתחייבנו לציבור בקמפיין הבחירות וכפי שהוכחנו במו"מ הקואליציוני. אנו נפעל ביתר שאת לשמירה על מעמדו של בית המשפט העליון". 

אוסטריה: נער בן 14 הואשם בפעילות טרור ונשלח לכלא

סוכנויות הידיעות, 13:16, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

תלמיד בית ספר בן 14 מאוסטריה נשפט בבית משפט באוסטריה ונשלח לכלא ל-8 חודשים בפועל ו-16 חודשים נוספים על תנאי. הנער הואשם בכך שהתכוון להניח מטען נפץ בתחנת הרכבת בוינה.  

הנאשם בביצוע פיגוע הדריסה בירושלים נעצר עד תום ההליכים

, 13:08, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט לעצור עד תום ההליכים את חאלד קוטינה, שנאשם בביצוע פיגוע הדריסה בשדרות בר לב בעיר. הדיון הבא המתקיים בתיק העיקרי בעוד כחודש. 

בני ברק: ילד נפצע באורח בינוני לאחר שנפל מגובה

nrg חדשות, 12:46, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ילד כבן 7 נפצע באורח בינוני ונחבל בראשו לאחר שנפל מגובה של כמטר וחצי בבני ברק. חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים את הילד לבי"ח תל השומר.  

אושר מינוי של עו''ד שי באב''ד למנכ''ל משרד האוצר

, 12:40, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הממשלה אישרה את מינויו של עו"ד שי באב"ד למנכ"ל משרד האוצר. באב"ד צפוי להחליף את מנכ"לית המשרד, יעל אנדורן, שתפרוש עוד כחודש. 

לראשונה ממרץ: מצרים אפשרה לעזתים לשוב לרצועה

AP, 11:58, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מצרים פתחה את מעבר רפיח לרצועת עזה הבוקר, כדי לאפשר לפלסטינים ששוהים במדינה לחזור לביתם. הייתה זו הפעם הראשונה מאז מרץ שקהיר מאפשרת זאת. 

מסלולי טיול באזור אילת והערבה נסגרו בעקבות גל החום

נעמה משאלי, 11:52, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

החברה להגנת הטבע הודיעה על סגירת מסלולי הטיול באזור אילת והערבה הדרומית בעקבות גל החום שצפוי השבוע. כמו כן, נסגרו מסלולים של הנחלים אוג, דרגה, קומראן ופרת. אתרים קולטי קהל ישארו פתוחים.  

תאונת דרכים בכביש 38; עומסי תנועה במקום

nrg חדשות, 11:47, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

עומס תנועה בכביש 38, מצומת שמשון לשער הגיא לשני לכיונים בעקבות תאונת דרכים. משטרת התנועה ממליצה לנהגים לנהוג בדרכים חלופיות.
 

בתיאום ישראלי : 20 דרוזים מתושבי רמת הגולן יצאו לדמשק

יאיר קראוס, 11:46, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בשיתוף פעולה ישראלי-ירדני-סורי הועברו כ-20 ישראלים ממוצא דרוזי תושבי רמת הגולן לסוריה. הקבוצה כללה סטודנטים לרפואה שביקשו לשוב ולהשלים את התואר לאחר שנתיים שהדבר נמנע מהם בעקבות כיבוש המעבר על ידי ג'ובהת א-נוסרה. חמישה נוספים, חולים, יצאו לסוריה לצורך ניתוח השתלת כליה.  

סכסוך עבודה במפעל ''פלציב''; עיצומים צפויים משבוע הבא

יאיר קראוס, 11:24, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ההסתדרות אישרה הכרזת סכסוך עבודה במפעל הפלסטיק, "פלציב" בע"מ, שבעמק בית שאן. סכסוך העבודה נוגע לכ-200 עובדי המפעל, ובהתאם להכרזת סכסוך העבודה ההסתדרות הלאומית תוכל לשבות ולקיים עיצומים כבר משבוע הבא. בהסתדרות טוענים כי הרקע לסכסוך הוא בהפסקת המו"מ הקיבוצי באופן חד צדדי על ידי ההנהלה, וניסיון פגיעה בהתארגנות העובדים.


 

פרשה 512: הוארך מעצרו של חיים שיטרית בחשד לרצח גיא יחזקאל

nrg חדשות, 10:55, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית המשפט החליט להאריך את מעצרו של חיים שיטרית, החשוד ברצח של גיא יחזקאל, תושב קרית מלאכי שנרצח בשנת 2003 בגרמניה. העצור נחשד גם בביצוע עבירות נוספות במסגרת ארגון פשיעה.  

נתניה: בן 15 הותקף מינית על-ידי המטפל הסיעודי של סבו

, 10:44, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בן 15 שהגיע לבקר את סבו בנתניה, הותקף מינית בידי מטפלו הסיעודי. החשוד, אזרח פיליפיני כבן 30, נעצר ויובא בפני בית המשפט. 

לוד: בת 20 חשודה ששלחה תמונות עירום של חברתה ואיימה לפרסמן

nrg חדשות, 10:39, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בת 20 מלוד נעצרה אתמול בחשד כי סחטה את אם חברתה בסכום של 10,000 שקלים. על-פי החשד הצעירה שלחה הודעת וואטסאפ לסלולארי של האם עם תמונות העירום של בתה. בהודעה איימה הצעירה כי אם זו לא תשלם לה - התמונות יפורסמו בפייסבוק. הצעירה נעצרה להמשך חקירה.  

קניה: 13 שוטרים נעדרים לאחר מארב שביצע אל שבאב

סוכנויות הידיעות, 10:26, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

13 שוטרים ממשטרת קניה מוגדרים נעדרים לאחר שארגון הטרור אל שבאב ביצע להם מארב ליד העיר גאריסה. בתחילת החודש שעבר בוצע בעיר גאריסה הטבח באוניברסיטה בה נטבחו 147 סטודנטים.  

בכיר בעיריית אור יהודה חשוד בביצוע עבירות מין

nrg חדשות, 09:52, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בכיר בעיריית אור יהודה נחקר בחשד לביצוע עבירות מין כלפי מספר נשים, תוך ניצול מרותו ושימוש בכספי הרשות שלא כדין. היחידה להב 433 ניהלה חקירה סמויה כנגד המבכיר, וערכה חיפוש בביתו.

עוד על פי החשד פעל הבכיר לשיבוש מהלכי חקירה.


 

אמאזון תחל לשלם מיסים באירופה

סוכנויות הידיעות, 09:48, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ענקית האינטרנט אמאזון הודיעה כי תחל להצהיר על מכירותיה באירופה לרשויות ותשלם מיסים למדינות אירופיות כמו גרמניה, ספרד ואיטליה.
עד כה, נמנעה החברה על תשלומי מיסים על ידי כך שנרשמה כחברה זרה בלוקסמבורג, מה שעורר זעם גדול מצד הרשויות האירופאיות.
 

לקראת השרב: חברת החשמל תצמצם עבודות ותימנע מניתוק בגין חוב

nrg חדשות, 09:45, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לאור גל החום הצפוי במהלך השבוע, חברת החשמל החליטה לצמצם את העבודות היזומות המתוכננות במערכות תשתית החשמל ולהימנע מניתוק לקוחות בגין חוב לחברה.

 

שיפור במצבו של בן ה-70 שטבע אתמול באשקלון

nrg חדשות, 09:36, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שיפור במצבו של הגבר בן ה-70 שטבע אתמול בצהריים באשקלון. הוא מאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ ומצבו משתפר.
 

אילת: נהג נעצר כשנהג במהירות פי 3 מהמותר

nrg חדשות, 09:30, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

במהלך פעילות שוטרי אגף התנועה באילת הלילה, נקלט במד המהירות רכב במהירות 142 קמ"ש במקום 50 קמ"ש המותרים בחוק. הנהג בן ה-25 סיפר לחוקרים כי "מדובר ברכב חדש, לא שמתי למהירות וגם קצת התלהבתי". רישיונו נפסל למשך 30 הימים הקרובים. 

צפון: עומסי תנועה בכביש 85 למערב ובכביש 4 לצפון

nrg חדשות, 09:21, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

עומסי תנועה נרשמו בכביש 85 למערב, מצומת יסיף עד צומת עכו מזרח. כמו כן כביש 4 לצפון עמוס בעקבות תאונה, מצומת כפר מסריק לצומת עכו מזרח. 

רכב הוצת במגדל העמק; המשטרה פתחה בחקירה

nrg חדשות, 09:17, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רכב פרטי הוצת במהלך הלילה במגדל העמק. המשטרה פתחה בחקירה.
 

צפון: אמצעי לחימה ותחמושת נמצאו בפעילות משטרה באזור משגב

nrg חדשות, 09:13, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בפעילות של שוטרי תחנת משגב ומג"ב צפון, נעצר תושב מכפר עראבה לאחר שנמצאו בביתו אמצעי לחימה. בחיפוש נתפס אקדח עם תחמושת, והמשטרה תבקש להאריך את מעצרו.  

ברקת על מינוי אלקין: ירושלים אינה פרס ניחומים

, 09:04, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, הגיב על ההחלטה למנות את זאב אלקין (ליכוד) לשר לענייני ירושלים. "ההחלטה על הקמתו מחדש של המשרד לענייני ירושלים התקבלה בניגוד לדעתי, וסותרת את התחייבותו של רוה״מ לפיה משרד ראש הממשלה יופקד על פיתוחה וקידומה של העיר בשותפות עיריית ירושלים".

ברקת הוסיף כי "ירושלים אינה פרס ניחומים לאף אחד. צר לי כי שיקולים פוליטיים צרים יביאו לבזבוז של כספי ציבור".
 

שמונה חשודים בפשיעת סייבר יובאו הבוקר לדיון בהארכת מעצרם

nrg חדשות, 08:49, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חוקרי יחידת הסייבר של מחוז חוף יבקשו הבוקר סמוך לשעה 10 בבוקר בבימ"ש שלום עכו להאריך את מעצרם של שמונת החשודים שנעצרו לפנות בוקר. 

ראש הממשלה הודיע לזאב אלקין כי יקבל את תיק ירושלים

זאב קם, 08:28, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה הודיע לשר זאב אלקין כי יקבל לידיו את תיק ירושלים במקום המשרד לעניינים אסטרטגיים שהועבר לידיו של גלעד ארדן אמש. 

ארדן: "פרשנים תלו בי תקוות שאערער את ממשלת נתניהו"

nrg חדשות, 08:15, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גלעד ארדן, שהושבע אמש לתפקיד השר לביטחון הפנים, עניינים אסטרטגיים והסברה התייחס בראיון בגל"צ לסיבות שהביאו אותו להיכנס לממשלה, ולוותר על דרישתו לקבלת תיק החוץ. "ההסבר של ראש הממשלה, ושהציבור כבר מכיר הוא שתיק החוץ שמור בידיו כפיקדון עד לצירוף שותפים נוספים. ביקשתי תוספת סיוע למשרד לבטחון פנים כדי שאוכל לעשות בו את השינוי הנדרש".

ארדן הוסיף: "היו פרשנים שתלו בי תקוות שווא שאני אערער את ממשלת נתניהו, וזה לא קרה". 

8 חשודים בעבירות מין ברשת נעצרו הלילה

nrg חדשות, 07:40, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

8 חשודים נעצרו הלילה בחשד לביצוע עבירות מין באינטרנט, בעקבות פעילות סוכן ממחוז חוף שהתחזה לקטינה. כמו כן נתפסו מחשבים וטלפונים ששימשו את החשודים לצורך ביצוע העבירות. 

בנותיו של בי.בי. קינג טוענות: "עוזריו הרעילו אותו"

סוכנויות הידיעות, 07:32, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המשטרה בלאס וגאס אישרה כי פתחה בחקירה לבדיקת מותו של אגדת הבלוז בי.בי. קינג. זאת בעקבות טענות של בנותיו, לפיהן כי מנהלו העסקי ועוזרו האישי הרעילו אותו למוות.

קינג נפטר בגיל 89 בביתו בלאס וגאס לפני כשבועיים. 2 מבנותיו, קארן וויליאמס ופטי קינג טענו בתצהירים זהים שפורסמו על ידי סוכנות AP כי "מותו של אבי נגרם מחומרים אסורים שהוכנסו לגופו". מנהלו של קינג הכחיש את ההאשמות ואמר כי הן "מגוחכות". 

פלסטיני לא חמוש חדר לישראל בדרום רצועת עזה ונתפס

נעמה אנגל משאלי, 07:23, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לפנות בוקר זוהה פלסטיני חשוד שחצה את גדר המערכת באזור דרום רצועת עזה. לאחר שנתפס על ידי צה״ל סמוך לגדר, נמצא בבדיקה כי הוא אינו חמוש, והועבר לתחקור. 

התחזית: ירידה בטמפרטורות, עדיין חם מהרגיל. מחר - שרב כבד

nrg חדשות, 07:13, 26/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

היום תחול ירידה בטמפרטורות, בעיקר במישור החוף ובשפלה. יוסיף להיות חם מהממוצע. בהרים ובפנים הארץ חם מהרגיל עד שרבי. הלילה: בהיר וחם מאוד. מחר צפוי שרב כבד מאוד, עקב אוויר חם ויבש שיחדור מדרום הארץ. 

שני צעירים נדקרו ונפצעו במהלך קטטה בנצרת

nrg חדשות, 23:27, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שני צעירים נדקרו במהלך קטטה בשכונה המזרחית בנצרת. אחד הצעירים נדקר בפלג גופו העליון ונפצע קשה, והשני נדקר ונפצע קל עד בינוני.
מתנדבי איחוד הצלה העניקו לנפגעים טיפול רפואי ראשוני ופינו אותם לבית החולים האנגלי בעיר. נסיבות האירוע נבדקות על ידי המשטרה.  

בן 27 נפצע קשה בתאונת דרכים בכביש עכו-כרמיאל

nrg חדשות, 22:46, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר בן 27 נפצע בתאונת דרכים בין שני כלי רכב בכביש עכו כרמיאל, סמוך לצומת מאכר. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לפצוע טיפול רפואי ופינו אותו לבית חולים בנהריה במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית. 

הכנסת אישרה את הצטרפות גלעד ארדן לממשלה

זאב קם, 21:55, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בהצבעה במליאת הכנסת אושרה הצטרפותו של השר גלעד ארדן לשולחן הממשלה ברוב של 58 מול 55. חברי הכנסת זאב אלקין ובני בגין הצביעו עם הקואליציה למרות הפגיעה במעמדם בעקבות ההחלטה 

ח"כ מיכאלי לארדן: אין תחושה שהשר רוצה בתפקיד

זאב קם, 21:30, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מרב מיכאלי (המחנה הציוני) פנתה לגלעד ארדן, במהלך הדיון בכנסת על הצטרפותו לממשלה ואמרה: הדרך שבה הגעת למשרד היא דרך של חמיצות ואי נעימות קלה. אין תחושה שהשר אומר 'זה הדבר שאני רוצה לעשות. זו המשימה שאני רואה לנגד עיניי. אלה האנשים שאני רוצה לעבוד איתם. זו פתיחה לא פשוטה'". 

אשדוד: פצוע בינוני מפצעי דקירה

נעמה אנגל משאלי, 21:11, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כוחות ההצלה פינו לבית החולים "קפלן" צעיר מאשדוד שנפצע באורח בינוני בראשו ובגפיו מדקירה, סמוך לספרייה העירונית בעיר. 

מאתיים משתתפים בהפגנה להצלת ואדי קלט

יאיר קראוס, 19:46, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כמאתיים איש משתתפים בשעה זו בהפגנה של החברה להגנת הטבע ועמותת ירוק עכשיו, להצלת ואדי קלט (נחל פרת), אשר מתקיימת בנחל, בעקבות שפכים הזורמים לנחל. 

פולין: מועמד האופוזיציה זכה בבחירות לנשיאות

סוכנויות הידיעות, 19:32, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אנדרז' דודה, מועמד האופוזיציה ממפלגת החוק והצדק, זכה ל-52 אחוזים מהקולות והצליח להשיג את הנשיאות הפולנית, כך דווח במדינה.

דודה, עורך דין בן 43, הדיח את נציג מפלגת השלטון שעומדת בראש המדינה מאז 2007. 

השרים אישרו: ארדן חוזר לשולחן הממשלה

זאב קם, 18:31, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ גלעד ארדן חוזר לשולחן הממשלה וימונה לשר לביטחון פנים, לשר לעניינים אסטרטגיים ולאחראי על תחום ההסברה.

המינוי אושר לאחר שארדן הגיע להסכמה עם נתניהו על תפקידיו החדשים ולאחר ששרי הממשלה אישרו את המינוי במשאל טלפוני. המינוי הרשמי של ארדן יאושר לאחר הצבעה במליאת הכנסת שעשויה להתקיים הערב או בהמשך השבוע. 

בשל איום אנונימי: מטוס אייר פראנס מלווה במטוסי קרב אמריקאים

סוכנויות הידיעות, 18:19, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מטוס איירבוס של חברת אייר פראנס, שהמריא לארה"ב מפריז, מלווה על ידי מטוסי קרב אמריקאים בדרכו לנחיתה בשדה התעופה קנדי בניו יורק, כך דיווחה רשת הטלוויזיה ABC. זאת, בעקבות איום אנונימי על "נשק כימי". הטיסה צפויה לנחות באזור מאובטח בשדה התעעפה לצורך סריקות. לפי הדיווח ברשת האמריקאית, האיום לא נחשב כאמין, אולם בארה"ב נקטו באמצעי זהירות חמורים, משום שהרשויות בצרפת לא הגיבו להודעת החירום עקב חופשת חג במדינה. 

בן 12 נפגע קשה מפגיעת רכב בראשון לציון; סובל משברים ברגליים

nrg חדשות, 18:15, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ילד בן 12 נפגע מרכב ברחוב עולי הגרדום בראשל"צ . חובשים של מד"א מפנים אותו לביה"ח אסף הרופא, במצב קשה עם שברים בגפיים תחתונות. 

חייל או"ם מסיני פונה במסוק לבית החולים סורוקה

נעמה אנגל משאלי, 17:50, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

לבית החולים סורוקה בבאר שבע הובא חייל מכוח האו"ם המוצב בסיני. החייל סובל משבר בלסת, ויטופל במקום. 

נפטר גבר בשנות ה-50 לחייו שהשתתף בפסטיבל "מידברן"

נעמה אנגל משאלי, 17:35, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר בשנות החמישים לחייו שהשתתף בפסטיבל "מידברן" בנגב, נפטר לאחר שפונה מחוסר הכרה ובמצב קשה לבית החולים סורוקה במהלך סוף השבוע. מדוברות בית החולים נמסר עוד כי 2 בני אדם נוספים פונו לבית החולים מהפטסיבל - בחורה נוספת בשנות השלושים לחייה פונתה על רקע איבוד הכרה ופירכוסים, טופלה בחדר הלם, הונשמה ובהמשך אושפזה להשגחה ושוחררה למחרת. בחור נוסף הגיע בעקבות חתך בסנטר לאחר שהתעלף, טופל במיון ושוחרר.  

ח"כ נחמן שי: "חזרת ארדן לממשלה - קרקס בירושלים"

זאב קם, 17:18, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח״כ נחמן שי אמר בעקבות חזרתו הצפויה של גלעד ארדן לממשלה, וקבלת התיקים לבטחון פנים, איומים אסטרטגיים והסברה: ״עוד לא היתה פארסה כזאת בתולדות הקמת ממשלות בישראל. 5 ימים לאחר תמונת השרים במשכן הנשיא וכבר צריך לעשות פוטו מונטאז׳, לעקור את תמונת השר בגין ולשתול את תמונת השר ארדן. המשרד לעניני מודיעין ואסטרטגיה, לא היה 60 שנה, מאז קם הוא מפרפר, ועכשיו מחלקים אותו לשניים. קריקטורה. לבסוף משרד ההסברה, בהיסטוריה שלנו הוא כבר נפח נשמתו 3 פעמים ועכשיו שב לתחיה. קרקס ירושלים, 2015". 

בנט: פרופ' דיוויד גילה היה שותף טוב ומחוייב

nrg חדשות, 16:57, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הכלכלה היוצא, נפתלי בנט, הביע צער על החלטתו של הממונה על ההגבלים, פרופ' דיוויד גילה להתפטר מתפקידו. לדברי בנט: "הגעתי למשרד הכלכלה כשאחד מיעדי העיקריים היה המלחמה ביוקר המחייה וצמצום הריכוזיות. כבר בשיחתי הראשונה עם דיוויד נוכחתי לראות שאין שותף טוב ומחוייב ממנו להגשים את היעד הזה. לא רק ביכולת החשיבה אלא גם ביכולת הביצוע וביוזמה".
בנט הוסיף כי "במהלך תקופה קצרה יחד ביצענו גם מספר שינויי חקיקה לא פשוטים". 

ניגריה: בוקו חראם ערפו למוות עשרה בני אדם

סוכנויות הידיעות, 16:49, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בכירי ממשל מסרו כי חמושי הארגון הקיצוני נכנסו בשעות הלילה לכפר בצפון-מזרח המדינה, והשתמשו במצ'טות כדי להוציא להורג את קורבנותיהם, שהיו ישנים בשעת המעשה. 

דרעי על מע"מ 0: "חתמנו הסכם במטרה לקיים כל פסיק"

מנדי גרוזמן, 15:50, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, אמר בישיבת הסיעה כי "פורסם שאין בכוונת האוצר או שבאוצר מעריכים שהסיכום שלנו בנושא מע"מ 0 על מוצרי יסוד לא ייצא אל הפועל. אנחנו חתמנו את ההסכם במטרה לקיים כל פסיק, אני רואה בזה הפרת הסכם חמורה מאוד עד כדי שלמות הממשלה. אנחנו נעמוד בהתחייבויות שלנו ואני מצפה שיעמדו בהתחייבויות שלהם". 

ליברמן על החלפת מנכ"ל משרד החוץ: "לא תחליף למדיניות ברורה"

זאב קם, 15:47, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חה"כ אביגדור ליברמן אמר במסיבת עיתונאים שכינס כי "שמעתי היום שראש הממשלה החליט לפטר את מנכ"ל משרד החוץ, וזו זכותו. מנכ"ל היא משרת אמון והוא מינה את דורי גולד".

עוד ליברמן ש"צריך להיות ברור ששום מינויים ושום שינויים אינם תחליף למדיניות ברורה".  

נתניהו: דיויד גילה היה היחיד שהתנגד למתווה הגז

זאב קם, 15:31, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להתפטרותו של דיויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים. "המשימה שלנו היא להוציא את הגז ממעמקי ים. בעבודה זו השתתפו ראש המועצה הלאומית לכלכלה, ראש אגף התקציבים באוצר, משרד האנרגיה והממונה על ההגבלים", אמר בפתח ישיבת סיעת הליכוד.

"אני מעריך את עבודת הממונה ובמקרה הזה הוא היה היחיד שהתנגד למתווה המוצע על ידי גורמי מקצוע. חוץ ממנו כל המשתתפים תמכו במתווה, שמגביר את התחרות ומבטיח את הוצאת הגז מהאדמה במקום לגרום לכך שהגז יישאר שם", הוסיף.  

החל משאל שרים בנוגע למינויו של גלעד ארדן לשר

זאב קם, 14:59, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הממשלה החלה לקיים משאל שרים בנוגע למינויו של גלעד ארדן לשר לביטחון פנים ולשר לעניינים אסטרטגיים.  

ח''כ חוטובלי: דורי גולד יוכל לתרום למען קידום יחסי החוץ

אריאל כהנא, 14:50, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי: "שוחחתי לפני שעה קלה עם דורי גולד ובירכתי אותו על כניסתו לתפקיד מנכ"ל משרד החוץ. דורי גולד הוא אדם עתיר ניסיון בזירה הבינלאומית ולעת הזאת עם ריבוי האתגרים שעומדים לפתחה של מדינת ישראל הוא יוכל לתרום מניסיונו למען קידום ושיפור יחסי החוץ של מדינת ישראל.

"אני מברכת את המנכ"ל היוצא ניסים בן שיטרית בברכת הצלחה, אני מודה לו על שירות משמעותי וארוך שנים במשרד החוץ". 

הרצוג: ביבי בישל דייסה ומביא אותה לאישור הכנסת

זאב קם, 14:48, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג פתח את ישיבת הסיעה השבועית ואמר: "והשבוע – מופע כיסאות מוזיקליים. ביבי בישל דייסה ומביא אותה לאישור הכנסת".

הרצוג הוסיף: "לאלקין סמכויות ותקציבים מגלנט לארדן, מאלקין לכחלון, גם מאלקין לסילבן, מחוטובלי לשר החלל... ולבגין כלום לא נשאר". 

התנועה לאיכות השלטון על התפטרותו של גילה: אות קלון לממשלה

nrg חדשות, 14:07, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בתנועה לאיכות השלטון התייחסו להתפטרותו של הממונה על ההגבלים, פרופסור דיויד גילה. "התפטרותו היא אות קלון לממשלה ובמיוחד לעומד בראשה, שהסבירו בצורה שאינה משתמעת לשני פנים 'מיהו הבוס'".

"התגייסות הממשלה להגן על ברוני הגז כנגד עמדתו של גילה מהווה סכנה אמתית לדמוקרטיה במדינת ישראל, וסתמה את הגולל על הסיכויים לתחרות בענף הגז. האינטרס הציבורי נדחק לקרן זווית".

 

כתב אישום נגד תושב ירושלים שחטף בן 11 לצורכי סחיטה

nrg חדשות, 14:01, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד סמיח אלקרעא בן ה-36, בגין עבירת חטיפה של קטין לשם סחיטה.

אלקרעא מואשם כי לפני כחודשיים לקח בכוח ילד בן 11, והכניס אותו לרכב. על פי כתב האישום הילד הינו קורבן לעבירת מין שביצע בו אביו של הנאשם, ובאמצעות חטיפתו ביקש הבן להשפיע על המתלונן ומשפחתו, ובכך להביא לסיום או לקיצור מאסרו של האב. 

ד''ר גולד על מינוי: מודע לאתגרים

nrg חדשות, 13:51, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ד"ר דורי גולד מונה למנכ"ל משרד החוץ. "אני מודע לאתגרים המשמעותיים שעומדים לפני ישראל בתקופה זאת וחובתי להגן על האינטרסים של המדינה", אמר גולד על מינוי.

 

בעקבות שריפת קוצים: כביש 4 דרום נחסם לתנועה

nrg חדשות, 13:40, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כביש 4 לכיוון דרום נחסם בין צומת אלוף שדה לגנות, בעקבות שריפת קוצים. המשטרה קוראת לציבור לנסוע בדרכים חלופיות. 

טובע בן 65 פונה במצב יציב לבית החולים באשקלון

נעמה אנגל משאלי, 13:32, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בסוף פעולות ההחייאה שבוצעו בטובע בן 65 בחוף דלילה, הוא פונה לחדר הטראומה בבית החולים ברזילי באשקלון לאחר החייאה מוצלחת כשהוא במצב יציב. 

ח"כ זנדברג: "לדון בחוות הדעת של גילה ובפירוק מונופול הגז"

nrg חדשות, 13:29, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ תמר זנדברג הגיבה להודעתו של דיויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים כי יפרוש מתפקידו על רקע המתווה להסדרת משק הגז. "כל הכבוד לדיויד גילה על הקרב שניהל מול גורמים עתירי כוח וגיבוי.

"אני קוראת לחברי הממשלה החדשה לדון בכובד ראש בחוות הדעת של גילה ובפירוק מונופול הגז, זה יהיה מסר עגום לציבור אם הממונה על ההגבלים הבא ימונה בידיעה שהוא מחויב להתכופף ולהיכנע למונופול הגז כעמדת פתיחה".  

נחיתת החירום של הטיסה לאילת עברה בשלום

נעמה משאלי, 13:22, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המטוס של חברת ישראייר שעשה את דרכו משדה דב לאילת נחת בשלום בנתב"ג, לאחר שהטייס הכריז על מצב חירום.

רשות שדות התעופה פתחה בתחקיר ראשוני לנסיבות המקרה. בישראייר אמרו כי החברה נערכת להעביר את הנוסעים בטיסות חלופיות של החברה ושל חברת ארקיע לאילת.  

נתניהו ימנה את ד"ר דורי גולד לתפקיד מנכ"ל משרד החוץ

אריאל כהנא, 13:17, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו מתכוון להביא לאישור הממשלה את מינויו של ד"ר דורי גולד לתפקיד מנכ"ל משרד החוץ.

נתניהו נפגש הבוקר עם מנכ"ל משרד החוץ ניסים בן שיטרית, הודה לו על שירותו בראשות המשרד והציע לו להמשיך ולפעול בזירה הדיפלומטית.
 

ח''כ חנין: התפטרות הממונה על ההגבלים העסקיים מדאיגה

nrg חדשות, 13:07, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ דב חנין הגיב על התפטרותו של הממונה על ההגבלים העסקיים: "התפטרותו של הממונה על ההגבלים העסקיים חייבת להדאיג כל אחת ואחד מאיתנו. הממונה ניסה להתייצב מול מונופול הגז ולהגן על האינטרסים של הציבור. אבל ממשלת נתניהו בחרה לרמוס את המלצותיו ולהמשיך להעדיף את אינטרס הטייקונים.

"שומרי הסף האמונים על הגנת טובת הציבור לא יוכלו לעמוד בפרץ לבדם - אם הציבור לא ישמיע את קולו ואם לא יווצר מחנה גדול העומד מול בעלי ההון ושלטונם".  

דרעי על התפטרות גילה: ניסיתי לשכנעו להמשיך בתפקידו

nrg חדשות, 13:04, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הכלכלה, אריה דרעי, הביע צער על החלטתו של הממונה על ההגבלים, פרופסור דיוויד גילה, להתפטר מתפקיד.

השר דרעי קיים לאחרונה מספר שיחות עם פרופ׳ גילה וניסה לשכנעו לא להתפטר. השר דרעי אמר היום: ״פרופסור דיויד גילה הוא איש מקצוע מהשורה הראשונה והוא ביצע את תפקידו ביושר ונאמנות. שוחחתי עמו וניסיתי לשכנעו להמשיך בתפקידו. אני מכהן כשבוע בתפקיד שר הכלכלה ולמרות הזמן הקצר למדתי להכיר ולהוקיר את רמתו המקצועית הגבוהה״. 

גבר בן 65 נמשה מהים בחוף דלילה באשקלון כשהוא ללא הכרה

נעמה אנגל משאלי, 13:03, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר בן 65 נמשה מהים בחוף דלילה באשקלון כשהוא ללא הכרה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ומבצעים בו פעולות החייאה. 

נתניהו פיטר את מנכ"ל משרד החוץ ומינה במקומו את דורי גולד

אריאל כהנא, 12:48, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה נתניהו פיטר את מנכ"ל משרד החוץ ניסים בן שטרית ומינה במקומו את מקורבו דורי גולד. 

הודו: 500 בני אדם נהרגו כתוצאה מגל חום

סוכנויות הידיעות, 12:26, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יותר מחמש מאות בני אדם נהרגו בגל חום שפקד את הודו. כלי תקשורת במדינה דיווחו כי הטמפרטורות, שהגיעו בחלקים מסויימים במדינה לחמישים מעלות צלזיוס, גרמו למקרי מוות כתוצאה מהתייבשות ומכות חום בעיקר באזורים כפריים בדרום המדינה.

מזג האוויר הקשה צפוי להימשך עד סוף השבוע. "חם, ויישאר חם. אנשים צריכים להישאר בבתיהם ולשתות הרבה מים", אמרה דבנדרה שארמה מהשירות המטאורולוגי של הודו. 

נחיתת חירום של מטוס עם 80 נוסעים בנתב''ג

nrg חדשות, 12:19, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בדקות אלו הוזנקו אמבולסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א לאבטח נחיתת חירום של מטוס עם כ-80 נוסעים בנתב"ג. 

מסתמן: ארדן יושבע השבוע לשר בממשלת ישראל

זאב קם, 12:05, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המשבר סביב ח"כ גלעד ארדן עומד בפני סיום, לאחר שבימים האחרונים חלה התקרבות משמעותית בינו ובין ראש הממשלה נתניהו, והוחלט כי ארדן יצטרף לממשלה וימונה לשר לביטחון פנים ולשר לעניינים אסטרטגיים.

על פי גורמים בכירים בליכוד, הסיכום על מינויו של ארדן לשר בממשלה כבר הושג, ועכשיו מתנהל מאמץ לקיים את אירוע ההשבעה בכנסת עוד השבוע, ואולי כבר במהלך היום, במהלך ישיבת מליאת הכנסת שצפויה להיפתח אחר הצהריים. 

רכב נשרף סמוך לבניין באבו תור שבירושלים, אין נפגעים

יעל פריסון, 11:57, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רכב נשרף ליד בניין ברחוב הגיחון בשכונת אבו תור, אין נפגעים בעקבות השריפה. לוחמי האש השתלטו על שריפת הרכב, סרקו את הבניין במטרה לוודא שאין נפגעים או לכודים, אווררו את הבניין מהעשן הכבד שנכנס לתוכו ומנעו פגיעה בדיירים.

נפתחה חקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה.
 

ח''כ גלאון על גזר הדין של אולמרט: יש דין ויש דיין

זאב קם, 11:45, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, הגיבה הבוקר על גזר הדין שניתן בפרשת טלנסקי: "יש דין ויש דיין, כשדגל שחור מתנוסס מעל ראשו של הפוליטיקאי הבכיר ביותר הוא הולך לכלא.

"טוב שמערכת המשפט קבעה את עונשו של ראש הממשלה לשעבר תוך התעלמות מסוללת היחצנים והסנגורים מטעמו שמקיפים אותו כבר שנים, מי בהון-שלטון, ומי בעיתון, כאילו הגיוני שיהיה דין נפרד לאנשי ציבור ולאזרחים מן השורה". 

תוניסיה: בית ספר פונה בעקבות יריות בבירה

סוכנות הידיעות, 11:44, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רשויות הביטחון בתוניסיה הודיעו על פינוי בית ספר בבירת המדינה, בעקבות ירי שנשמע בסמוך למסגד ולבסיס צבאי.  

שר התחבורה: שירותי התחבורה בבאר שבע יגדלו ביותר מ-30 אחוז

nrg חדשות, 11:35, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר התחבורה, הבטיחות בדרכים והמודיעין, ישראל כץ, הודיע היום על שיפורים משמעותיים שמתוכננים בתחבורה הציבורית בבאר שבע.

"שירותי התחבורה הציבורית העירוניים יגדלו בשיעור של יותר מ-30%, ורמת השירות תעבור מהפך ותציע לנוסעים שורה של שיפורים, מהמתקדמים ביותר בארץ", אמר השר. 

התנועה לאיכות השלטון על גזר הדין של אולמרט: שחר של אופק חדש

יעל פרידסון, 11:30, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בתנועה לאיכות השלטון התייחסו היום לגזר דינו של אהוד אולמרט בפרשת טלנסקי. "זהו בוקר קשה לאזרחי מדינת ישראל, בו רה"מ לשעבר נשלח לתא המאסר. בוקר קשה אשר בצדו מפציע גם שחר של אופק חדש, של יום בו אומרת מערכת המשפט והציבור הישראלי- לא עוד".

כמו כן, אמרו בתנועה כי "אמירתו המהדהדת של בית המשפט לפיה דגל שחור מתנוסס מעל מעשיו של אולמרט, ראוי כי תיצרב עמוק בתודעתו של כל שליח ציבור ועובד ציבור בהווה ובעתיד. אמון הציבור בנבחריו ובמשרתיו הינו דבר יקר ערך, הוא אינו ניתן במתנה ואינו ניתן לנצח".

 

חיל האוויר של סוריה תקף יעדים של דאעש בעיר פלמירה

סוכנויות הידיעות, 10:27, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חיל האוויר הסורי פתח במבצע אווירי בפלמירה שבסוריה, בניסיון לפגוע בלוחמי דאעש. בשבוע שעבר נכבשה העיר העתיקה על ידי ארגון הטרור, דבר שהעלה חשש לפגיעה באתר תדמור, בעל החשיבות ההיסטורית הרבה, בו נמצאות הריסות מהתקופה הרומית.

במקביל דווח כי ארגון דאעש הוציא להורג כ-260 בני אדם בעיר העתיקה, וביניהם ילדים.  

י-ם: המשטרה עצרה לחקירה 6 מתפללים מוסלמים שהפריעו לביקורים

יעל פרידסון, 10:08, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ירושלים: המשטרה עצרה לחקירה שישה מתפללים מוסלמים לאחר שניסו להפריע לביקורים בהר הבית ולתקוף מבקרים בסמוך לשלשלת. אין נפגעים והביקורים נמשכים. 

ראשל"צ: פועל בן 65 נחבל בראשו במפעל בעיר ופונה במצב בינוני

nrg חדשות, 10:06, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראשון לציון: פועל בן 65 נחבל בראשו במפעל ברחוב איתן אליהו בעיר. צוות מד"א העניק לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים תל השומר במצב בינוני.  

הותר לפרסום: נסים אלפרון נעצר בחשד למעורבות ברצח פליקס אבוטבול

חופי עמוס, 10:01, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נסים אלפרון נעצר בחשד לקשירת קשר לרציחתו של העבריין פליקס אבוטבול לפני כ-13 שנים. אבוטבול נורה בחודש אוגוסט 2002 על ידי אלמונים מחוץ לקזינו שהיה בבעלותו בפראג. מעצרו של אלפרון הוא חלק מהסתעפותה של פרשת "512", בה מעורבים גורמים בכירים בעולם התחתון.

אבוטבול, בן 51 במותו, נחשב לראש משפחת פשע באזור השרון וכונה "מלך ההימורים של נתניה". הוא שרד בעבר מספר ניסיונות חיסול ולאחר שנרצח, העריכו במשטרה כי הרקע היה סכסוך בעולם התחתון.  

ח''כ יחימוביץ' על גזר דינו של אולמרט: הצדק נעשה

זאב קם, 09:37, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני), הגיבה על גזר דינו של אהוד אולמרט שהוכרע הבוקר. "בעת מתן גזר הדין יש לזכור את מי שלחמו לחשיפת השחיתויות ונרדפו אישית ומערכתית בידי אולמרט בעודו ראש ממשלה: המבקר לינדנשטראוס, החשב זליכה, הפרקליט לדור, ועוד כמה יחידי סגולה אמיצים".

יחימוביץ' הוסיפה כי "מעטפת הגנה של מלחכי פנכה עטפה אותו מכל עבר וגוננה עליו, וטוב שכעת, באיחור, הצדק נעשה ונראה". 

פועל נפל על פיגומים בגבעתיים, ציוותי הכיבוי פועלים לחילוצו

nrg חדשות, 09:20, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

פועל נפל מגובה של שישה מטרים על פיגומים, וכעת הוא לכוד בקומה שנייה ברחוב ויצמן בגבעתיים. צוותי כיבוי בסיוע מנוף פועלים לחילוצו. 

פרקליטו של אולמרט: יש לנו תקווה מבית המשפט העליון

יעל פרידסון, 09:01, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

פרקליטו וחברו הקרוב של אולמרט, עו"ד אלי זוהר: "יום קשה מאוד עבורי כחברו וכמי שליווה אותו כפרקליט במשך השנים. יום קשה עבורי כמשפטן 50 שנה שבפעם הראשונה עובר חוויה של תיק כזה. שבעדות מוקדמת מזוכה ובעדות מאוחרת של עד מדינה מורשע. זה קשה מאוד. יש לנו תקווה מבית המשפט העליון". 

סנגוריו של אולמרט: "העונש הוא כבד מאוד, מוסיף לסבל שעבר"

יעל פרידסון, 08:44, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

"העונש שהוטל על מר אולמרט רק מוסיף לסבל הרב שכבר עבר. מדובר בגזר דין קשה, שיש בכוונתנו לערער עליו", כך הגיב צוות ההגנה של אולמרט לגזר הדין של בית המשפט.

"העונש הוא כבד מאוד, במיוחד בנסיבות של מר אולמרט שהתפטר מתפקידו כראש הממשלה בשל החקירות, הוציא עצמו מן החיים הציבוריים לאורך שנים ארוכות, וויתר על רום מעמדו, וכן וויתר על התנאים שהיו מגיעים לו כראש ממשלה לשעבר. הליך החקירה והמשפט הטילו צל כבד על חייו של מר אולמרט משך למעלה משבע שנים וליוו אותו יום יום, ושעה שעה וגרמו לסבל רב לו ולבני משפחתו". 

טוקיו: רעידת אדמה בעוצמה של 5.6 בסולם ריכטר

סוכנויות הידיעות, 08:43, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רעידת אדמה בעוצמה של 5.6 בסולם ריכטר זעזעה את העיר טוקיו, בירת יפן, וגרמה להשעיית תנועת הרכבת התחתית. למרות שהרעידה הורגשה ברחבי העיר, לא גרמה תופעת הטבע לאירוע צונאמי. 

בית המשפט גזר שמונה חודשי מאסר על אהוד אולמרט בפרשת טלנסקי

יעל פרידסון, 08:37, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית המשפט גזר שמונה חודשי מאסר על אהוד אולמרט בפרשת טלנסקי. "דגל שחור מתנוסס מעל עבירה כזו", כתבו השופטים בהחלטתם. 

רוכב אופנוע בן 40 נפצע קשה בתאונה בנתיבי אילון

nrg חדשות, 07:38, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רוכב אופנוע כבן 40 נפגע מרכב בכביש 20 על גשר הולץ לכיוון צפון. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לוטיפול רפואי ופינו אותו לבי"ח איכילוב במצב קשה עם חבלות ראש וגפיים. 

התחזית: היום יהיה חם עד שרבי

nrg חדשות, 06:46, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

היום יוסיף להיות חם ויבש מהממוצע. בהרים ובפנים הארץ חם מהרגיל עד שרבי.

הטמפרטורות: ירושלים 22-32, תל אביב 21-32, חיפה 21-32, רמת הגולן 21-34, באר שבע 19-38. 

על פי תוצאות מדגם: אנדז'יי דודא זכה בבחירות לנשיאות פולין

סוכנויות הידיעות, 00:05, 25/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מתמודד האופוזיציה השמרני אנדז'יי דודא, זכה בבחירות לנשיאות פולין על ידי כך שגבר על הנישא המכהן, חבר מפלגת המרכז ברוניסלב קומורובסקי, כך על פי סקר TVP.

דודא גרף 53.47 אחוזים מהקולות, כאשר התמיכה בקומורובסקי עמדה על 47 אחוזים. 

לשכת רשות האוכלוסין בת"א תהיה סגורה מחר עקב מותו של אריאל רוניס

Nrg חדשות, 23:36, 24/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בעקבות מותו של מנהל הלשכת רשות האוכלוסין אריאל רוניס ז״ל, תהיה סגורה לשכת רשות האוכלוסין בת"א סגורה לקבלת קהל ביום שני(25.5.2015). ניתן לקבל שירות בלשכות הרשות הסמוכות ולקבל מגוון שירותים באתר האינטרנט של הרשות. 

גופה נמצאה במבנה נטוש בבית שמש עם סימני חבלה

Nrg חדשות, 22:58, 24/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גופה נמצאה במבנה נטוש בבית שמש עם סימני חבלה. מחקירה ראשונית עולה כי גבר אריתראי דיווח לאדם שפגש ברחוב כי ישנה גופה במבנה, הוא הוביל אותו למקום ונעלם. הדיווח הועבר למד"א שהגיעו וקבעו את המוות במקום.

שוטרים מתחנת בית שמש וזיהוי פלילים הגיעו למקום. חקירה נפתחה על מנת לברור את נסיבות האירוע. 

קטין נוסף נעצר בחשד ליידוי בקבוק תבערה בירושלים

יעל פרידסון, 22:41, 24/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שני קטינים כבן 15 נעצרו בחשד למעורבות ביידוי בקבוק תבערה לעבר בית רייסן בעיר העתיקה בירושלים. השניים הועברו לחקירה במרחב דוד.  

י-ם: נעצר חשוד בידויי בקבוק תבערה לעבר בית יהודי בעיר העתיקה

יעל פרידסון, 22:23, 24/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

קטין כבן 15 נעצר בחשד שיידה בקבוק תבערה לעבר בית רייסן בעיר העתיקה, לאחר שנקלט במצלמות האבטחה של המשטרה. החשוד הועבר לחקירה במרחב דוד. 

חורפיש: שני צעירים נפצעו במצב בינוני מהתהפכות טרקטורון

Nrg חדשות, 22:18, 24/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שני צעירים כבני 19 נפצעו בראש ובגפיים במצב בינוני בהתהפכות טרקטורון בכפר הדרוזי חורפיש. טיפול ראשוני ניתן ע"י חובשים ופראמדיקים של מד"א וכעת השניים מפונים לביה"ח נהריה.  

י-ם: קטטה בת עשרות משתתפים בין שתי משפחות נוצרים ומוסלמים

יעל פרידסון, 21:55, 24/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ברובע הנוצרי בעיר העתיקה התפתחה קטטה בין שתי משפחות - נוצרים ומוסלמים, עם עשרות משתתפים. המשתתפים תקפו האחד את השני עם מקלות, קרשים ועוד.

כוח משטרה ומג״ב שהיה במקום נאלץ להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות. ישנו נפגע אחד שפונה ע״י מד״א במצב קל לבית החולים הדסה הר הצופים מפגיעת ספוג. שני עצורים, אחד מכל משפחה, הועברו לחקירה במרחב דוד.  

פסטיבל קאן: הבימאי ז'אק אודיאר זכה בפרס דקל הזהב

סוכנויות הידיעות, 21:52, 24/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הבמאי הצרפתי ז'אק אודיאר הוא הזוכה בפרס דקל הזהב לשנת 2015 בפסטיבל קאן. הסרט מתאר את מצוקתם של פליטי סרי לנקה המנסים לבנות חיים חדשים בצרפת.

בפרס הגרנד פרי זכה הבמאי ההונגרי לאסלו נמש על סרט השואה שלו "הבן של שאול". הסרט גרף שבחים רבים על תיאור החיים במחנה ריכוז נאצי, בצורה שונה מכפי שהוצג עד כה. 

מדינות המפרץ: 'התקיפות האוויריות של הקואליציה לא נכשלו'

סוכנויות הידיעות, 21:45, 24/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ (GCC) דחתה את הטענות כי התקיפות האוויריות של הקואליציה בראשות ארה"ב, נגד כוחות המדינה האסלאמית בעיראק נכשלו והביאו להתקדמותם של חמושי הארגון.

מוקדם יותר אמר שר ההגנה האמריקאי אש קרטר, כי כוחות הצבא העיראקי לא הראו נכונות להילחם בדאעש בשעה שאלו כבשו את א-רמאדי לפני כשבוע.
 

המתמטיקאי ג'ון נאש נהרג בתאונת דרכים

nrg חדשות, 20:22, 24/05/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המתמטיקאי האמריקני ג'ון נאש ורעייתו נהרגו בתאונת דרכים בניו ג'רזי. נאש, זכה בפרס נובל לכלכלה בשנת 1994, והסרט "נפלאות התבונה" מבוסס על קורות חייו.