לפחות 40 הרוגים בפיגוע של 6 מחבלים מתאבדים בבסיס בעיראק

AFP, 21:36, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ג'יהאדיסטים בעיראק תקפו בסיס צבאי במתקפה משולבת של שישה מחבלים מתאבדים, והרגו לפחות 40 חיילים עיראקיים. לפחות 70 חיילים אחרים שניסו להימלט נשבו בידי לוחמי הג'יהאד.

ארבעה מתאבדים התפוצצו עם נגמ"שים עמוסי חומר נפץ בבסיס בסקאלווייה ושניים אחרים הפעילו חגורות נפץ, אמר קצין בצבא העיראקי. 

מירי רגב על החלטת בג"ץ: השופטים מנותקים מהציבור

סופיה רון מוריה, 21:10, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ מירי רגב אמרה כי: "החלטת בג"ץ בעניין חוק המסתננים חושפת שוב את המציאות בה השופטים מנותקים מהציבור הישראלי. החלטת בית המשפט העליון הפוסלת את שני המרכיבים המרכזיים בחוק, קוראת לכל מי שנמצא באפריקה לבוא לישראל כי כאן המסתננים יהיו זכאים להסתובב חופשי.


"בית המשפט לא ראה את טובת הציבור הישראלי ובהחלטתו יגרום למציאות בלתי נסבלת בתוך מדינת ישראל. פסילת החוק מהווה משבר אמון בין הכנסת לרשות השופטת ועל כנסת ישראל לשקול להגביל סמכות בגצ לפסול חוקים של הכנסת".
 

נשיא צרפת הולנד ייפגש מחר עם נשיא איראן רוחאני בניו יורק

AFP, 20:52, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא צרפת פרנסואה הולנד ינצל את הגעתו לאסיפה הכללית של האו"ם וייפגש עם נשיא איראן חסאן רוחאני, כך לפי הודעה שהוציא משרדו של הולנד הערב (שני).

השניים ייפגשו מחר וידונו במשבר בעיראק. מטוסי חיל האוויר הצרפתי החלו להפציץ מטרות ל ארגון המדינה האיסלאמית (לשעבר דאעש) בעיראק במהלך השבוע האחרון. 

יריב לוין: החלטת בג"צ נגד חוק המסתננים היא פוסט ציונית

זאב קם, 19:51, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

״פסק הדין הפוסט ציוני של בית המשפט העליון חותר תחת עצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית ורומס ברגל גסה גם את ריבונות הכנסת.
שופטי העליון הפקירו את תושבי תל אביב, אילת ואת אזרחי ישראל כולם אשר נותרים חשופים אל מול שטף המסתננים אשר ישובו וישתלטו על שכונות מגורינו", אמר הערב (שני) ח"כ יריב לוין בתגובה להחלטת בג"צ להפיל סעיפים בחוק המסתננים.
 

רוזין על החלטת בג"צ: תמרור אזהרה כנגד הפרת זכויות האדם

זאב קם, 19:48, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ מיכל רוזין (מרצ), יו"ר ועדת העובדים הזרים בכנסת, אמרה שהחלטת בג"צ לבטל את התיקון לחוק ההסתננות היא "אי של שפיות ותמרור אזהרה לממשלה כנגד הפרת זכויות האדם שבהן נקטה בשנים האחרונות."

"הממשלה לא הפנימה את החלטת בג"צ האחרונה ועשתה ממנה חוכא ואטלולא. היום, בית המשפט מעמיד את הממשלה במקומה וקובע כי החוק למניעת הסתננות אינו חוקתי".  

המרכז למדיניות הגירה: "פסק הדין של בג"ץ מנותק מהמציאות"

יעל פרידסון, 19:13, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אורלי יוגיר מנכ"לית המרכז למדיניות הגירה ישראלית אמרה בתגובה לפסילת חוק המסתננים בבג"ץ כי "פסק הדין מנותק לחלוטין מהמציאות בשטח, מהדמוקרטיה הישראלית ומהשכבות החלשות ביותר במדינת ישראל".

"מתקני השהייה הוכיחו את עצמם כאפקטיביים ביותר בעצירת זרם ההסתננות וכגורם המכריע לחזרה העצמאית של אלפי מסתנני עבודה לארצות מוצאם בחודשים האחרונים", אמרה יוגיר. "ביטול החוק שם קץ לתקוותיהם של תושבי דרום תל אביב ולכל תהליך הוצאת המסתננים מישראל ועל הממשלה לפעול במהרה ליצירת תחליף חוקי שישיג את תכליות החוק". 

זהבה גלאון שיבחה את החלטת בג"צ לבטל סעיפים בחוק המסתננים

זאב קם, 19:08, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר מרצ, זהבה גלאון שיבחה את החלטת בג"צ צ לבטל את התיקון לחוק ההסתננות ולסגור את מתקן "חולות".

"שוב מוכיח בג"צ שהוא שומר הסף האחרון ומגן לא רק על שלטון החוק, אלא, גם על דמותה המוסרית והערכית של מדינת ישראל.

"פסק הדין הוא הוקעה חד משמעית של היחס הבלתי אנושי של המדינה כלפי מבקשי המקלט. יש לקוות שהפעם לא ייעשו ניסיונות נפסדים מצד הכנסת לעקוף את פסיקת בג"צ ויכבדו אותה וינהגו על פי האמנות הבינלאומיות המחייבות שלא להתעמר במבקשי מקלט". 

בג"ץ פסל את החוק למניעת הסתננויות

יעל פרידסון, 18:42, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הרכב מורחב של תשעת שופטי בג"ץ קיבל היום (ב') את העתירה נגד החוק למניעת הסתננויות ופסל אותו.

החוק, שאושר לפני כשנה בכנסת, קבע כי המסתננים לישראל יוחזקו במתקן השהייה הפתוח "חולות" במערב הנגב, כאשר כליאתם תתאפשר למשך שנה. בזמן החזקתם במתקן השהייה יסופקו להם אוכל וצורכי מחייה והם לא יורשו לעבוד בישראל. 

אירוע ביטחוני בגינות שומרון: התושבים התבקשו להסתגר בבתים

יוחאי עופר, 17:18, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בשל אירוע חריג בגינות שומרון כל תושבי היישוב מתבקשים להסתגר בבתים עד להודעה חדשה. 

נחנך צינור הגז ממאגר לוויתן לחופי ישראל

nrg חדשות, 17:13, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בטקס שנערך היום בנוכחות השר סילבן שלום, חנכה חברת נתג"ז את עבודות ההקמה של הקו המזרחי להולכת גז טבעי.

הקו צפוי לקלוט את הגז שיגיע ממאגר לוויתן ולהגדיל משמעותית את אמינות המערכת הארצית, ואת יכולת הזרמת הגז הטבעי לצרכנים, במסגרת גדילת הביקוש לגז טבעי בעשורים הבאים. היקף העבודות מוערך ב-800 מיליון ₪. 

משרד האוצר אישר מענק של 300 מיליון דולר לחברת אינטל

nrg חדשות, 15:57, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

משרדי האוצר והכלכלה אישרו הבוקר את תכנית ההשקעות של חברת אינטל בהיקף של 6 מיליארד דולר, ואת מענק המדינה בהיקף של 300 מיליון דולר. שר האוצר, יאיר לפיד התייחס לתכנית ואמר: "ההשקעה של אינטל היא ההשקעה הגדולה ביותר של חברה זרה בישראל אי פעם.

"ישראל נמצאת בקדמת תעשיית הטכנולוגיה והחדשנות. שדרוג המפעל יביא ליצירת כ 1,000 מקומות עבודה חדשים אשר יספקו תעסוקה לתושבי הדרום ועוד אלפי מקומות עבודה במעגל שני. אנו נמשיך לפעול ליצירת סביבה עסקית אטרקטיבית בכדי להגביר את ההשקעות במדינת ישראל". 

נתניהו: "אין מנוס מהגדלה ניכרת של תקציב הביטחון"

nrg חדשות, 15:37, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בישיבת פורום המטה הכללי במועצה אזורית אשכול. בישיבה השתתפו שר הביטחון משה יעלון, הרמטכ״ל בני גנץ וחברי המטה הכללי, ראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה.

"אישרנו אתמול בממשלה תכנית סיוע כלכלית לאזור הדרום בהיקף חסר תקדים. באנו ארצה לבנות ולהיבנות. כדי לבנות את ארצנו אנחנו צריכים כלכלה חזקה וביטחון. זה קשור אחד בשני.
הכי קל זה לפזר הבטחות לכל אחד, הרבה יותר קשה לנהל מדיניות אחראית. האיומים הביטחוניים על מדינת ישראל מחייבים הגדלה ניכרת של תקציב הביטחון", אמר נתניהו.  

תוספת משמעותית לחיל הים: הצוללת אח"י תנין תגיע הערב לישראל

אריאל שנבל, 15:01, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

במקום בו טבעה הצוללת "דקר" כ-500 ק"מ מחופי ישראל, קיבלה משלחת בראשות הרמטכ"ל את הצוללת "אח"י תנין" לשורות צה"ל. בין חברי המשלחת: 3 ניצולים מ"דקר". הרמטכ"ל: "תוספת משמעותית לחיל הים". הערב היא תגיע לחופי ישראל. 

מבקר המדינה לליברמן: העבר לי את הלו"ז של נסיעתך לאוסטריה

יעל פרידסון, 13:15, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בעקבות פנייתה של חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שיגר אתמול השופט בדימוס יוסף שפירא, מבקר המדינה מכתב לשר החוץ אביגדור ליברמן, ובו הוא מבקש ממנו לקבל את תכנית הנסיעה לאוסטריה ולמדינות נוספות, ככל שנכללו בנסיעה זו, לרבות לוח הפגישות המפורט. 

הותר לפרסום שמו של הנרצח אתמול בבת ים

nrg חדשות, 12:20, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הותר לפרסום שמו של הנרצח אמש בבת ים: שמו ויקטור מיקולסקי. מעצרו של החשוד ברצח הוארך כעת עד ליום א'.
 

החוק למניעת שחרור מחבלים אושר בוועדת החוקה של הכנסת

זאב קם, 12:00, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ועדת החוקה של הכנסת אישרה היום את החוק למניעת שחרור מחבלים שיזמה ח"כ איילת שקד (הבית היהודי), בהכנה לקראת קריאה שנייה ושלישית.

על פי הצעת החוק, שופט יהיה רשאי לקבוע על רוצח מסוים כי מדובר ברצח בנסיבות מחמירות. המשמעות תהיה שלא ניתן יהיה לקצוב עונש מאסר עולם של רוצח כזה לפני שהוא ריצה 15 שנה מהמאסר, וכן לא ניתן יהיה לקצר לו את העונש על פחות מ-40 שנות מאסר.  

מפלגת העבודה: מדיניות הממשלה מרסקת את החברה בישראל

nrg חדשות, 11:57, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מפלגת העבודה פרסמה הצהרה בעקבות הנתונים שפורסמו בדו"ח טאוב: "לא ברור איך ראש הממשלה ושר האוצר מצליחים לישון בלילה בזמן שמדיניותם מרסקת את החברה בישראל. העובדה שהעניים הולכים ונעשים עניים יותר אינה יד המקרה אלא תוצאה של מדיניות כלכלית כושלת של הצמד נתניהו-לפיד.

"הכסף שהבטיחו לנו השניים שיחלחל מבעלי ההון למטה אל החברה הישראלית לא מגיע, וכך עוד ועוד משפחות מגיעות למצב מחפיר של חוסר ביטחון תזונתי. לצערנו גם תקציב המדינה המסתמן הוא תקציב שיפגע עוד יותר בשכבות המוחלשות ועלול לדרדר עוד אנשים ממעמד הביניים אל מעגל העוני. על כל שר בממשלה הזאת לקרוא היטב את הדו"ח הזה לפני שהוא מרים את ידו לטובת התקציב". 

אבו מאזן: נפנה לאו"ם למרות איומי ישראל וארה"ב

אסף גבור, 10:28, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

"ההנהגה הפלסטינית צפויה לפנות למוסדות האו"ם ולבית הדין הבינלאומי בחודש נובמבר הקרוב ולא תחשוש מאיומים ישראלים ורמזים מצד ארה"ב נגד המהלך" - כך אמר הלילה יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בראיון שערך עם העורך הראשי של סוכנות הידיעות "מען" במהלך נסיעתו לעצרת האו"ם בניו יורק. 

גן ילדים בדרום רמת הגולן פונה בשל שריפה שפרצה באזור

nrg חדשות, 10:00, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

גן ילדים בקיבוץ מיצר בדרום רמת הגולן, פונה בשל שריפה שפרצה בסמוך למקום. אין נפגעים ולא דווח על נזק. 

נער כבן 11 נפצע באורח בינוני לאחר שנדרס על רקע ריב חמולות

nrg חדשות, 09:44, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

קטין כבן 11 נדרס אתמול באיזור התעשייה הצפוני בלוד ע״י רכב שנמלט מהמקום. כתוצאה מן הדריסה נפצע הילד באופן בינוני ופונה לבית החולים אסף הרופא. מחקירת האירוע עולה כי הדריסה הינה על רקע סכסוך חמולות וביצוע ירי הדדי בעקבות קטטה שאירעה בין המעורבים.

בפעילות שוטרי התחנה בשת״פ יס״מ מרחב שפלה נעצרו חמישה חשודים במעורבות באירועים ונתפסו רובה, אקדח ותחמושת. שלושה חשודים נעצרו בתום חקירתם ושניים מהם שוחררו. המשטרה מנסה לאתר את נהג הרכב הדורס שנמלט מהמקום. 

שני פצועים סורים הובהלו לבית החולים הגליל בנהריה

יאיר קראוס, 09:20, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

למרכז הרפואי הגליל בנהריה, הובאו הבוקר שני פצועים ממלחמת האזרחים בסוריה. ילדה כבת 5 במצב קשה, סובלת משברים בגולגולת ופציעה בצוואר מרסיסים. הפצוע השני הוא גבר בן 35 במצב בינוני עד קשה, סובל מפצע ירי באזור הגב ובכתף.

עד כה טופלו במחלקות המרכז הרפואי 360 פצועים סורים. 

השר יעלון ספד למייק הררי: "זן נדיר של בוני המדינה"

יוחאי עופר, 09:09, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ספד לבכיר המוסד מייק הררי שנפטר הלילה בגיל 87. "מייק הררי ז"ל, שהלך אמש לעולמו, שייך לאותו זן נדיר של בוני המדינה, שעוד מהיותם נערים צעירים התגייסו כדי להילחם למען הקמתה, ולאחר שמטרה זו הושגה, הוסיפו לתרום רבות לביצור ביטחונה".  

דאעש פרסמו הקלטה הקוראת למוסלמים להרוג כופרים במערב

סוכנויות הידיעות, 09:01, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

דאעש העלו קובץ שמע באורך 42 דקות לטוויטר, ובו נשמע קולו של אבו מוחמד אל עדאני, דובר הארגון, הקורא למוסלמים להרוג כופרים ברחבי העולם המערבי.

"אם אתם יכולים להרוג כופרים באמריקה או
באירופה, בייחוד בצרפת המטונפת, או באוסטרליה, או בקנדה, או בכל מקום שבו הכופרים מנסים לקרוא עלינו תיגר, תהרגו אותו בכל דרך אפשרית", אמר עדאני, שאף הזהיר כי התקיפות האוויריות בעיראק הן "המתקפה האחרונה של הצלבנים" על דאעש.  

שר ההגנה לשעבר של ארה"ב: "הצעתי לחמש את המתונים בסוריה"

סוכנויות הידיעות, 08:45, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

לאון פאנטה, שר ההגנה לשעבר של ארה"ב, שכיהן בתפקידו תחת ממשל אובמה בין השנים 2011-2013, טען בריאיון לתכנית "60 דקות" ברשת CBS כי כבר בשנת 2012 הוא הציע לנשיא האמריקאי לתמוך במורדים המתונים בסוריה, אולם אובמה סרב.

"אני חושב שאנחנו משלמים את המחיר בגלל שלא עשינו כלום בכל הנוגע למה שקורה עם דאעש. המפתח האמיתי הוא להצליח לפתח מנהיגות בין ארגוני האופוזיציה למשטר אסד, שיוכלו להשתלט על הנעשה באזור. אני חושב שהחשש של הנשיא היה שכלי הנשק שנספק יגיעו לידיים הלא נכונות". 

קרי וזריף נפגשו בניו יורק: דנו בגרעין ובדאעש

סוכנויות הידיעות, 06:59, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי נועד עם מקבילו האיראני ג'וואד זריף בניו יורק. השניים דנו על סוגית הגרעין האיראני ועל המלחמה בדאעש.
 

ח"כ כבל: בתקציב המסתמן אין תקווה ואין מעוף

זאב קם, 06:46, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ איתן כבל (העבודה) התחייס לתקציב המדינה המסתמן על רקע הסיכומים בין שר האוצר לראש הממשלה. ״ההסכמות על התקציב שאליהן הגיעו לפיד ונתניהו הן תעודת הפטירה של הפוליטיקה החדשה".

"בתקציב המסתמן אין תקווה, אין מעוף או שאר רוח, אין חזון ובעיקר אין שום אומץ להתמודד עם הכוחות החזקים במשק ועם בעיות היסוד של החברה הישראלית. יש בו רק עוד מאותו דבר: הרבה מאוד פוליטיקה צינית של שני פוליטיקאים שרק רוצים לשרוד".
 

תחזית: מעונן חלקית עד נאה ללא שינוי בטמפרטורות

nrg חדשות, 06:42, 22/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

היום יהיה מעונן חלקית עד נאה. ללא שינוי ניכר של הטמפרטורות. הלילה: מעונן חלקית. 

חאלד משעל: "אף אחד לא יכול לוותר על נשק ההתנגדות"

אסף גיבור, 23:39, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל הצהיר לפני השיחות להמשך הפסקת האש כי "אסור לוותר על נשק ההתנגדות. הדבר הזה לא ניתן לדיון".

בהמשך דבריו אמר משעל כי "ההתקוממות לא מוגבלת לרצועת עזה. לא נרשה לאף אחד לפגוע בזכויות ההתנגדות בגדה המערבית ובירושלים. האוייב מנסה להפריד בין אל-אקצא לבינינו". 

אורי אריאל: "אי אפשר להשיג אחדות עם הבית היהודי בכל מחיר"

זאב קם, 23:36, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

למעלה ממאה חברי מפלגת האיחוד הלאומי התכנסו הערב (ראשון) בירושלים להרמת כוסית לשנה החדשה. יו״ר האיחוד הלאומי, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, אמר במהלך האירוע כי "פנינו עשרות פעמים לאנשי הבית היהודי כדי להגיע לאחדות ונמשיך בכך, אבל אי אפשר להשיג אחדות בכל מחיר.

"אנחנו נעשה הכל כדי שתהיה אחדות, אבל אם לא נמשיך ונפעל בדרכנו לתרום לעם לחברה ולארץ בישראל 

אלוף פיקוד הצפון העניק צל"שים לחיילי מילואים

יוחאי עופר, 23:32, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אלוף פיקוד הצפון, יאיר גולן, העניק צל"שים ותעודות הוקרה לחיילי צה"ל וליחידות מצטיינות במערך המילואים, בטקס הוקרה לאחר סיום מבצע "צוק איתן".

"עמדו כאן על הבמה מקבלי הצל"שים, הם הגיבורים. הערכתי הרבה לכם. מי שחווה חוויות של קרב, מי שמכיר את יובש הפה בעת התקלות, מי שמכיר את האדרנלין המוזרם בדם, את דפיקות הלב המואצות, מבין על מה אני מדבר. לא פשוט הדבר, לא פשוט לשמור על קור הרוח, לא פשוט לעשות את המעשה הנכון. הכבוד והתהילה לגיבורים, הכבוד והתהילה לכם". 

פורושנקו: אוקראינה מוכנה להגן על עצמה אם המו"מ ייכשל

AFP, 21:14, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא אוקראינה ציין הערב כי אם המשא ומתן על שיחות השלום עם המורדים במזרח אוקראינה ייכשל, ארצו מוכנה להגן על עצמה 

שתי נשים נפצעו בתאונת דרכים כתוצאה מפגיעת משאית

nrg חדשות, 21:12, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אישה נפצעה באורח בינוני-קשה ואשה נוספת נפצעה קל עד בינוני, בתאונת דרכים בכביש 412. התאונה אירעה כתוצאה מפגיעת משאית בכלי רכב פרטי. 

נתניהו: "אסור לוותר לאיראן על הנשק הגרעיני בגלל דאעש"

nrg חדשות, 20:40, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה הגיב לדיווחים לפיהם מדינות המערב יאשרו הקלות בפיקוח על תכנית הגרעין האיראנית, בתמורה לשיתוף פעולה עם איראן. "הם אומרים שהמעצמות צריכות להקל על איראן בתוכנית הגרעין שלה על מנת שזאת תילחם בדאעש.

"הרי הם נלחמים בדאעש מתוך האינטרס שלהם, הם נאבקים מי יהיה השליט של העולם האיסלאמיסטי שהם רוצים להשית על העולם כולו. זה כאילו שאסד היה אומר 'תעשו לי הקלות בנשק הכימי, תחזירו לי את הנשק הכימי על מנת שאני אלחם בדאעש"'. 

שני פצועי ירי במצב בינוני-קשה פונו לבית החולים אסף הרופא

nrg חדשות, 19:39, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שני פצועי ירי במצב בינוני-קשה פונו לבית החולים אסף הרופא. משטרת לוד פתחה בחקירה לבירור הנסיבות. 

ח"כ לוין: "שוב נבחרו שופטים במחשכים ללא שקיפות"

יעל פרידסון, 19:02, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו״ר הקואליציה, ח״כ יריב לוין התייחס למינוי השופטים החדשים לעליון. ״פעם נוספת נבחר שופט לבית המשפט העליון במחשכים, בחדרי חדרים, ללא שקיפות ומבלי שהציבור כולו ידע כיצד ומדוע נבחר. הגיע הזמן לשנות את השיטה- בישראל של שנת 2014 ראוי היה שייבחר שופט מתוך מגוון רחב של מועמדים".  

בת ים: גבר מת לאחר שנדקר ברח' כ"ט בנובמבר

יונתן אוריך, 18:28, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בת ים: גבר מת לאחר שנדקר ברח' כ"ט בנובמבר. נסיבות האירוע נבדקות על ידי המשטרה. 

אלוף פיקוד צפון: "עוקבים באופן הדוק אחרי מה שקורה בסוריה"

יאיר קראוס, 18:01, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר


"אנחנו כמובן האחרונים להתעלם מאיומים וכן אנחנו רואים מה קורה בסוריה ולבנון. עדיין אני חושב שזה לא צריך לגרום לנו לשנות את התוכניות. אלו עננות באופק ואני מקווה שלעולם לא תגענה יותר. צריך להסתכל אל קבוצות העננות האלה ולומר שהמעקב הדוק ונמצא בשעה שצריך להתכונן ואנחנו עושים את זה אבל מעבר לכך צריך לציין שניתן לחוש בטחון מלא לקראת החגים אני אומר את זה עכשיו לפני החגים ואני מקווה מאוד שכך יישאר. 

יריב לוין: "שוב נבחר שופט לבית המשפט העליון במחשכים"

זאב קם, 17:58, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ יריב לוין הגיב למינויים של מני מזוז וענת ברון לשופטי בית המשפט העליון, ותקף את הליך הבחירה: "פעם נוספת נבחר שופט לבית המשפט העליון במחשכים, בחדרי חדרים, ללא שקיפות ומבלי שהציבור כולו ידע כיצד ומדוע נבחר.

"הגיע הזמן לשנות את השיטה- בישראל של שנת 2014 ראוי היה שייבחר שופט מתוך מגוון רחב של מועמדים המייצגים קשת רחבה של השקפות עולם, ולא בשיטת חבר מביא חבר. מערכת המשפט חייבת לאזרחי ישראל הליך בחירה הוגן הנעשה בשקיפות הראויה וללא משוא פנים".
 

גבר נדקר ברחוב כ"ט בנובמבר בבת ים ונפצע באורח אנוש

יונתן אוריך, 17:52, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר נדקר ברחוב כ"ט בנובמבר בבת ים, מתנדבי איחוד הצלה מעניקים לו טיפול רפואי ראשוני ובשלב זה מצבו מוגדר אנוש וניידת טיפול נמרץ בדרכה למקום. נסיבות האירוע ייבדקו ע"י המשטרה. 

בן 30 נעצר בחשד שביצע מעשים מגונים בבת 20 במהלך צילומי בוק

נעמה אנגל משאלי, 17:34, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

חוקרי תחנת נתיבות עצרו ביום חמישי בלילה גבר בשנות ה-30 לחייו תושב נתיבות בחשד שביצע מעשים מגונים בבחורה בשנות ה-20 לחייה תושבת אחד היישובים בדרום במהלך צילומים מקצועיים לבוק תמונות שערך לה. מעצרו הוארך עד יום שלישי. 

"יש אלטרנטיביות זולות וטובות בהרבה מגדר ההפרדה"

אריאל כהנא, 16:34, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ירון רוזנטל מנהל בי״ס שדה כפר עציון ומיוזמי המאבק כנגד גדר ההפרדה מסר כי ״אנו שמחים שהממשלה קבלה החלטה זו וכי אין צורך לפגוע בסביבה, במרקם המשותף בין יהודים לערבים״.

עוד הוסיף רוזנטל ש״אנו מקווים שכשיתקיים דיון נוסף בממשלה בנושא, כל מי שאמור לקבל החלטה, יחקור לעומק את הנושא וישמע כי יש אלטרנטיבות נוספות וזולות בהרבה ממה שמשרד הבטחון הציע עד כה״
 

קול נגד פוטין: האופוזיציה ברוסיה מפגינה נגד המלחמה באוקראינה

אלכס נירנבורג, 16:33, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

האופוזיציה הרוסית הפגינה במוסקבה נגד המלחמה באוקראינה באירוע שנקרא "מצעד השלום".  

ההצבעה על גדר ההפרדה בגוש עציון נדחתה ליום שלישי

אריאל כהנא, 16:19, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בעקבות פנייתו של סא"ל (מיל') עודד רביבי ראש המועצה המקומית אפרת לשרי הבית היהודי והליכוד ולמזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט הוחלט כי ההצבעה על מתווה הגדר תועבר לדיון מחודש ביום שלישי הקרוב בישיבת ממשלה שתעסוק בסוגייה.

סוכם כי עד אז יימצאו פתרונות ביטחוניים חלופיים או יקבע תוואי גדר חדש.
 

ח"כ פריג': "חרדת הבחירות הפכה את נתניהו לפודל של לפיד"

זאב קם, 15:52, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ עיסאוי פריג' ממרצ החבר בוועדת הכספים אמר כי "חרדת הבחירות הפכה את נתניהו לפודל של לפיד. כל המילים הגדולות על יציבות המשק ושמירה על מסגרת התקציב, התפוגגו לנוכח אפקט הפחד שיצרה התפטרותו של גדעון סער.

"לפיד קיבל את המע"מ אפס", המשיך פריג', "מערכת הביטחון קיבלה עוד 6 מיליארד והציבור הישראלי קיבל עוד "קיצוץ רוחבי", שמשמעותו, פחות חינוך, פחות רווחה ויותר עוני ומצוקה". 

מטוס צבאי מצרי התרסק: שישה הרוגים

AFP, 15:51, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

במשימת אימון שנערכה היום התרסק מטוס צבאי מצרי בעקבות כשל טכני, ושישה חיילים שהיו על סיפונו נהרגו. ההתרסקות אירעה בערך 100 קילומטרים מקהיר. 

ח"כ פריג': "חרדת הבחירות הפכה את נתניהו לפודל של לפיד"

זאב קם, 15:51, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ עיסאוי פריג', חבר וועדת הכספים: "חרדת הבחירות הפכה את נתניהו לפודל של לפיד. כל המילים הגדולות על יציבות המשק ושמירה על מסגרת התקציב, התפוגגו לנוכח אפקט הפחד שיצרה התפטרותו של גדעון סער.

"לפיד קיבל את המע"מ אפס, מערכת הביטחון קיבלה עוד 6 מיליארד והציבור הישראלי קיבל עוד 'קיצוץ רוחבי', שמשמעותו, פחות חינוך, פחות רווחה ויותר עוני ומצוקה". 

אוטובוס עולה באש בכביש 1; עומסי תנועה במקום

nrg חדשות, 15:24, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

עומס תנועה בכביש 1 לכיוון מזרח עקב אוטובוס העולה באש בנתיב הימני סמוך לנווה אילן. ניידות את"ן במקום.  

פעוט בן 7 חודשים הגיע במצב קשה למרכז הטראומה בעין כרם

Nrg חדשות, 15:22, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בשעות הצהרים המוקדמות הגיע למרכז הטראומה של עין כרם פעוט בן כ-7 חודשים. מצבו מוגדר קשה אך יציב. הצוות הרפואי ממשיך סדרת בדיקות במקביל לטיפול הניתן לו. 

המשרד להגנת הסביבה אישר להפעיל מחדש את מתקן בז"ן

nrg חדשות, 15:19, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

עם קבלת דו"ח מקיף של חברת ידע בינלאומית ואישור כיבוי אש, אישר המשרד להגנת הסביבה להפעיל מחדש את מתקן הזיקוק המרכזי של בז"ן זאת לאחר שבשבוע שעבר נאסר על החברה להפעילו בעקבות השרפה שפרצה במתקן.

האישור ניתן לאחר בחינת הדו"ח, הכולל פתרונות למקרים דומים ובתנאי שיוטמעו המלצות הדו"ח בנהלי העבודה. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לדחות את הבנייה בגדר

אריאל כהנא, 14:05, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהחלטה על הדחייה בבניית הגדר: ״רשמנו בפנינו את הודעת אונסקו. כל החלטה עתידית על בנייה בפועל תובא בפני הממשלה״. בבית היהודי מברכים על החלטת נתניהו. 

הרצוג: 'תקציב 2015 צריך להיות אקורד הסיום של הממשלה הזאת'

זאב קם, 14:02, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק הרצוג על ההסכמות בין נתניהו ללפיד: "ההסכמות של נתניהו ולפיד הן עדות לכך שהתקציב הבא יהיה תקציב הרסני מבחינה חברתית. לא יהיה אזרח אחד במדינת ישראל שמצבו ישתפר בעקבות ההסכמות האלה. ההישגים שלפיד מציג הם בלוף משום שבזמן שהוא מתפאר בהגנה על מעמד הביניים הוא קיצץ בחינוך, ברווחה ובבריאות, קיצוץ שיפגע פגיעה ישירה במעמד הביניים ובשכבות המוחלשות.

לדבריו, "התקציב הוא אשרור לכישלון הכפול של הממשלה, הכישלון המדיני והכישלון הכלכלי. תקציב 2015 צריך להיות אקורד הסיום של הממשלה הזאת".
 

חוף הכרמל: כתובות נאצה "מוות ליהודים" וצלב קרס נתגלו ביער עופר

nrg חדשות, 13:00, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

חוף הכרמל: כתובות נאצה "מוות ליהודים" וצלב קרס נתגלו על שולחן ביער עופר. כרמל סלע ראש המועצה גינה את האירוע והביע תקווה כי האחראים לדבר יעצרו בהקדם. במקביל מז"פ פועלו בשעה האחרונה במקום על מנת לאתר ממצאים נוספים. 

רמת גן: פועל נפל מגובה רב באתר בניה בעיר. מצבו מוגדר בינוני

nrg חדשות, 11:50, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

פועל שנפל מגובה רב באתר בניה ברמת גן נחבל בראשו ובגבו, ופונה לבית החולים איכילוב במצב בינוני. 

מצרים: 4 הרוגים מפיצוץ מכונית תופת בסמוך למשרד החוץ המצרי

אסף גבור, 11:34, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

דיווח ראשוני: ארבעה הרוגים במצרים מפיצוץ מכונית תופת בסמוך למשרד החוץ המצרי בקהיר. כוחות רבים מנסים לאתר את החשודים. 

שני נערים תושבי עיסאוויה נעצרו בחשד לתקיפת תחנת דלק בירושלים

nrg חדשות, 11:19, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

חוקרי ובלשי ימ"ר ירושלים עצרו 2 נערים תושבי עיסאוויה בחשד למעורבות בתקיפת תחנת הדלק בגבעה הצרפתית. עד כה נעצרו 8 חשודים. דיונים מתקיימים בהארכת מעצרם. 

ח"כ דרעי נגד חלוקת התקציב: "זורקים כסף בשביל האגו של לפיד"

זאב קם, 11:04, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו״ר ש״ס אריה דרעי על חלוקת תקציב המדינה: "חבורת ביבי לפיד בנט ליברמן וליבני, שוב מכניסה את היד לכיס האזרחים ללא בושה. הדיל של ביבי - לפיד למכירת חיסול מהמעט שנשאר ממעמד הביניים הנמוך ומהשכבות החלשות על ידי קיצוץ רוחבי בשירותי הממשלה, ובה בשעה זורקים קרוב לשלושה מיליארד ש״ח בשביל אפס ובשביל האגו של לפיד, הוא שערורייה.

"תנועת ש״ס רואה בראש הממשלה כאחראי באופן ישיר לחיסול המדיניות החברתית והרווחה בישראל ותפעל ככל יכולתה לסילוקה של הממשלה מהשלטון." 

השר בנט חתם בלשכתו על צו הרחבה להעסקת עובדים בעלי מוגבלויות

nrg חדשות, 10:59, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הכלכלה נפתלי בנט חתם בלשכתו על צו ההרחבה להעסקת עובדים בעלי מוגבלויות. בטקס השתתפו יוזמי ההסכם: יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, צביקה אורן, אשר חתמו על ההסכם התקדימי לפני כשלושה חודשים.

שר הכלכלה: "לבעל מוגבלות שמעביר קורות חיים אין תמיד ממליצים, אנחנו נהיה הממליצים שלו". מנכ"ל המרכז לעיוור: "פוטנציאל אדיר לשינוי ולמהפכה חברתית אמיתית". 

החשוד שנעצר בעקבות הרצח בחולון יובא לדיון בהארכת מעצרו

nrg חדשות, 10:54, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

תל אביב והסביבה: החשוד שנעצר בעקבות הרצח בחולון, יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בת"א. 

אוטובוס תלמידים במזרח ירושלים נרגם באבנים

יעל פרידסון, 09:30, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

כוחות מג"ב עורכים סריקות לאיתור חשודים שיידו הבוקר (א') אבנים והשליכו בקבוק עם צבע לעבר אוטובוס אגד שהסיע תלמידים בכיכר ראס אל עמוד במזרח ירושלים. נזק נגכרם לשמשת האוטובוס, לא ידוע על נפגעים. 

רצח בחולון: בן 32 נרצח הלילה באירוע פלילי

יונתן אוריך, 08:59, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

צעיר כבן 32 נרצח הלילה ביריות באירוע פלילי שמסתמן כסכסוך בין עבריינים בעיר חולון.

אמש בשעה 23:51 נמסר למד"א מרחב איילון על גבר שנמצא ירוי ברחוב העלייה השנייה פינת יוספטל בחולון. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לביה"ח תל השומר את הצעיר, כשהוא במצב קשה וסובל מפצעי ירי בפלג גופו העליון.לאחר מספר שעות ובתום מאבק על חייו, קבעו הרופאים את מותו של הפצוע.

המשטרה עצרה חשוד במעורבות באירוע ומפקד מרחב איילון, נצ"מ נתן בוזנה, מינה צוות חקירה מיוחד לחקירת האירוע.

 

התחזית: היום יהיה מעונן חלקית ללא שינוי ניכר בטמפרטורות

nrg חדשות, 06:51, 21/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

היום צפוי להיות מעונן חלקית עד נאה. ללא שינוי של ממש בטמפרטורות.

הטמפרטורות: ירושלים 16-26, תל אביב 22-29, חיפה 22-28, רמת הגולן 17-29, באר שבע 18-31. 

רוכב אופנוע נפצע בינוני לאחר שהחליק ברחוב כנרת בבני ברק

יונתן אוריך, 23:41, 20/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

רוכב אופנוע נפצע בינוני לאחר שהחליק ברחוב כנרת בבני ברק. מתנדבי איחוד הצלה מסניף בני ברק העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים. 

בן 23 מנצרת נעצר כשניסה להימלט משוטרים כשנהג ללא רישיון

יאיר קראוס, 23:18, 20/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בן 23 תושב נצרת נעצר בחשד שנהג ללא רישיון נהיגה ונמלט כששוטרים הורו לו לעצור את הרכב. הוא הובא למשטרת מגדל העמק.

שוטרי מג״ב שהבחינו ברכב חשוד בכפר החורש הורו לרכב לעצור לבדיקה ובתגובה, נהג הרכב החל להימלט תוך שהוא חוצה רמזורים באור אדום, בניגוד לכוון התנועה, פורץ מחסומי משטרה תוך שהוא מנסה לדרוס שוטרים באזור יפיע. הרכב נעצר בצומת נהלל ומסיבה שנבדקת עלה באש, הנהג העצר. 

גורם ביטחוני: בנוגע לתקציב ולפירסומים, לא הגיעו להבנות

יוחאי עופר, 22:57, 20/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

גורם ביטחוני: בנוגע לתקציב ולפירסומים, לא הגיעו להבנות. אין סיכומים. הדיון עדיין בעיצומו. 

ח''כ דרעי: לפיד הפגין זלזול בערכי היסוד של העם היהודי

זאב קם, 22:27, 20/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר ש"ס אריה דרעי כתב בדף הפייסבוק שלו כי "אני מוצא את עצמי באופן נדיר מסכים עם עמיתתי יו״ר מרץ ח״כ זהבה גלאון בכל הקשור לכינוס מסיבת העיתונאים של יאיר לפיד, בעיצומה של השבת. הזלזול שמפגין השר לפיד בערכי היסוד היהודיים של מדינת ישראל שמקדשת את יום השבת כיום המנוחה הרשמי שלה, הוא לחלוטין לא מקובל.

"לא יתכן ששר בממשלת ישראל ירמוס בריש גלי את הערכים הללו, בפרט כאשר מדובר בעניינים שהוא עוסק בהם מתוקף תפקידו כשר האוצר של מדינת ישראל". 

ת"א: רוכב אופניים נחבל בראשו. מצבו מוגדר בינוני עד קשה

, 21:46, 20/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

רוכב אופניים נחבל בראשו מפגיעת רכב ברחוב הגדוד העברי בתל אביב. פרמדיק מתנדב של איחוד הצלה העניק לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני עד קשה.
 

מת מפצעיו רוכב האופנוע שנפגע בכביש 40

nrg חדשות, 21:44, 20/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

רוכב האופנוע שנפגע מרכב בכביש 40 סמוך לצומת נוה ירק לכיוון הוד השרון, מת מפצעיו לאחר שניסיונות ההחייאה כשלו. 

ח''כ מועלם רפאלי: לא נוכל לשבת בממשלה עם לפיד שמחלל את השבת

זאב קם, 21:44, 20/09/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ שולי מועלם רפאלי נגד שר האוצר יאיר לפיד: "השבת היא יום מקודש לעם היהודי מדורי דורות גם לאלו שלא שומרים שבת היום הזה הוא יום שבתון. ליאיר לפיד יש זכות לעשות בביתו הפרטי כרצונו לחטוב עצים ולשאוב מים אבל יאיר לפיד עובד בשבת ומחלל את יום השבתון במטרה לקושש כמה מנדטים אבודים.

"הבית היהודי כמפלגה הדתית בקואליציה לא יכולה לשבת בממשלה עם מי שמקושש מנדטים ומחלל את השבת כאילו היה זה יום עבודה רגיל".