הסתיימה ישיבת מפלגת "תקומה" בנושא הפיצול מ"הבית היהודי"

זאב קם, 18:03, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הסתיימה ישיבת תקומה שדנה בנושא הפיצול מהבית היהודי בסיום הדיון הוחלט להעביר את הכרעה בנושא לישיבה שתתקיים הערב עם מועצת הרבנים של המפלגה בראשות הרב דב ליאור, על מנת לקבל החלטה סופית. 

העבודה: ח"כ בן ישראל פעל עד ימיו האחרונים לרווחת הקשישים

nrg חדשות, 17:46, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מפלגת העבודה בהודעת ניחומים לאחר נטירתו של גדעון בן ישראל מוקדם יותר הערב.


"מאז 1996 הקדיש גדעון את זמנו לקידום רווחתם של האזרחים הוותיקים וכיהן כיו"ר הסתדרות הגמלאים. בתחום זה ראינו את גדעון פועל ללא הרף עד לימיו האחרונים. גדעון תרם רבות לתנועת העבודה בכל תפקיד אותו ביצע והנחיל את ערכיה לציבורים רחבים".

"אנו מביעים צער עמוק על כך שלא יזכה לראות את מפלגת העבודה בתקומתה ומתחייבים לעשות הכל על מנת למלא את צוואתו ולשמור על הערכים בהם האמין", אמרו במפלגה.

תנחומינו הכנים לרעייתו, כלת פרס ישראל פרופ' רות בן ישראל, ולבני משפחתו.
 

נפטר יו"ר הסתדרות הגימלאים וח"כ לשעבר גדעון בן ישראל

nrg חדשות, 17:31, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בתל אביב הלך הערב לעולמו יו"ר הסתדרות הגימלאים וחבר הנהגת ההסתדרות, חבר הכנסת לשעבר גדעון בן ישראל, בן 92 במותו.

בן ישראל חיבר שני ספרים, האחד " החולם והלוחם" והשני "מי מפחד מהגיל השלישי" אותו כתב ביחד עם רעייתו, רות בן ישראל כלת "פרס ישראל" למשפט.

 

אזעקת שווא נשמעה בבאר שבע עקב תקלה טכנית

נעמה אנגל משאלי, 17:18, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אזעקת שווא נשמע בבאר שבע. מעיריית באר שבע נמסר כי מבדיקה מול פיקוד העורף עולה שמדובר בתקלה טכנית אשר הפעילה את צופר האזעקה. 

רה"מ על פניית הרשות לאו"ם: "לא נסכים לתכתיבים חד צדדיים"

אריאל כהנא, 17:16, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהדלקת נר שלישי של חנוכה עם עובדי משרד ראש הממשלה:

"אבו-מאזן חושב שבצעדים חד צדדיים הוא מאיים עלינו. הוא לא מבין שהתוצאה שלהם תהיה השתלטות החמאס על יהודה ושומרון, בדיוק כפי שקרה קודם לכן בעזה. אנחנו לא ניתן לזה לקרות. לא נסכים לעולם לתכתיבים חד צדדיים. אנחנו תמיד נשמור על הביטחון שלנו. זה הלקח שלנו גם מימי המכבים וגם מימינו אנו".
 

פוטין: אנחנו קרובים מאוד לחתימה על הסכם הגרעין עם איראן

AFP, 16:53, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אמר כי הסכם בין ששת המעצמות לבין איראן בנוגע לתכנית הגרעין "קרוב מאוד". במהלך הדברים, שנאמרו במסיבת העיתונאים השנתית, הוסיף הנשיא כי הקשרים הכלכליים בין טהרן ומוסקבה יתחזקו כתוצאה מסגירת העסקה עם איראן.  

עיריית ירושלים תחלק עצי אשוח לתושבים שחוגגים את חג המולד

יעל פרידסון, 16:24, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

עיריית ירושלים תחלק 100 עצי אשוח חינם לתושבים נוצרים - לרגל חג המולד.

החלוקה תתקיים ביום שני 22/12/2014- ברחבת שער יפו החל מהשעה 9.00 עד השעה 12:00 ומותנת בהצגת ת"ז עדכנית עם כתובת מגורים בעיר העתיקה.

כבכל שנה יקיים ראש העיר ירושלים ניר ברקת טקס קבלת פנים לשנה החדשה לראשי העדות והדתות בירושלים.
הטקס יתקיים ביום רביעי 28/01/15 באולם מועצת העיר ב-19:30 .
 

באר שבע: הוארך מעצרו של אברהם ילמה החשוד ברצח מלה עוז

נעמה אנגל משאלי, 15:59, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע האריך היום את מעצרו של אברהם ילמה, החשוד ברצח מלה עוז לפני שבועיים בבאר שבע.

על פי החשד לפני כשבועיים ביקש ילמה עזרה מאחיותיו בהעלמת גופתה של עוז. שוטרים שהגיעו לדירתו של ילמה עצרו אותו לאחר שאחיותיו דיווחו על כך למשטרה.
 

סנגוריו של אולמרט: "זקן טמנה לו מלכודת כאחרונת העבריינים"

יעל פרידסון, 15:53, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מצוות ההגנה של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט נמסר: כאחרון העבריינים, רקמה שולה זקן את מזימתה, כיצד למלט עצמה מהעונש הכבד שהיה צפוי לה, על מעשיה שלה בלבד, כפי שנחשפו בפרשת הולילנד. כסוכנת מדיחה, היא יזמה את הפגישות עם מר אולמרט והקליטה אותן, בניסיון לטמון לו מלכודת, להניח מילים בפיו, לתאר תיאורים שקריים ולנסות בעקבותיהם למשוך אותו בלשונו. לא מדובר כלל ועיקר בשיחות תמימות מצידה, אלא במניפולציות שהוקלטו, חלקן נמחקו לעולמי עד וחלקן ככל הנראה נערכו.
 

הקלטות מוכיחות: אולמרט הציע לזקן עשרת אלפים דולר כל חודש

יעל פרידסון, 15:51, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

עשרת אלפים דולר על כל חודש בכלא - זו העסקה שהציע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לשולה זקן, תמורת שתיקתה בפרשת הולילנד, כך עולה מתמלילי השיחות בין השניים שהותרו היום לפרסום.  

"העם איתנו" זהו שם מפלגתו החדשה של אלי ישי

מנדי גרוזמן, 14:44, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מפלגתו החדשה של אלי ישי תיקרא "העם איתנו", ביטוי שחזר ונשנה במהלך נאום ההכרזה שלו על הפרישה מש"ס. השם הנו סופי ויישאר גם באם המפלגה תרוץ במשותף עם מפלגתו של השר אורי אריאל 

"העם איתנו" זהו שם מפלגתו החדשה של אלי ישי

מנדי גרוזמן, 14:42, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מפלגתו החדשה של אלי ישי תיקרא "העם איתנו", ביטוי שחזר ונשנה במהלך נאום ההכרזה שלו על הפרישה מש"ס. השם הנו סופי ויישאר גם באם המפלגה תרוץ במשותף עם מפלגתו של השר אורי אריאל. 

האיחוד האירופי יטיל סנקציות נוספות על רוסיה

AFP, 14:26, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

האיחוד האירופי יטיל סנקציות נוספות על כל ההשקעות ואזורי הסחר בחצי האי קרים. ההחלטה נועד להבהיר כי לא תהיה הכרה "בסיפוח הלא חוקי" של רוסיה. 

המנהל החדש של בית החולים זיו בצפת נכנס לתפקידו

יאיר קראוס, 13:43, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בבית החולים 'זיו' בצפת נכנס הבוקר לתפקידו דוקטור סולימן זרקא, מנהל בית החולים החדש שהשתחרר אתמול מצה"ל. ד"ר זרקא כינס הבוקר את עובדי בית החולים להדלקת נרות חגיגית ובירך אותם לרגל חג החנוכה וגם את העובדים הנוצרים שחוגגים. בשיחתו אמר כי הוא גאה לשרת את הציבור בפריפריה וביחד עם העובדים לקדם את בית החולים. זרקא הוא מנהל בית חולים הדרוזי הראשון בישראל. 

מעצרו של בנצי גופשטיין הוארך ביממה

חופי עמוס, 13:23, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בית המשפט האריך את מעצרו של יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין ביממה, עד מחר בשעה 12:00. 

המשטרה עצרה צעיר יהודי שאיים על ח"כ אלי ישי

יעל פרידסון, 11:35, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

חוקרי מרחב מוריה עצרו צעיר יהודי כבן 25 בחשד שאיים בפגיעה בח״כ אלי ישי, במהלך מסיבת העיתונאים שקיים ח״כ ישי במלון רמדה ביום 15.12.1.

החשוד יובא להארכת מעצרו היום בשעה 12:00 בבית משפט השלום בירושלים. 

ראש ממשלת אוסטרליה: "הפיגוע בסידני הוא קריאת השכמה"

AFP, 10:58, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש ממשלת אוסטרליה, טוני אבוט, הודה כי הפיגוע בבית הקפה בעיר סידני מהווה "קריאת השכמה מחרידה". אבוט הורה על פתיחה בחקירת נסיבות האירוע, כולל התייחסות מפורשת לעובדה שמבצע הפיגוע, מאן הארון מוניס, לא היה תחת מעקב למרות עברו הכולל אלימות והתבטאויות קיצוניות.  

ילד פלסטיני נפגע מרכב סמוך לבית אריה ונפצע בינוני

חופי עמוס, 10:57, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

רכב ישראלי פגע בילד פלסטיני סמוך לבית אריה עם רכבו. הילד פונה לבית אריה וצוותי רפואה מהישוב מטפלים בו כעת כשמצבו בינוני. 

איראן: מברכים על חידוש שיחות הגרעין

AFP, 10:53, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

איראן הודיעה כי היא מקדמת בברכה את חידוש שיחות הגרעין עם שש המעצמות, לאחר ששני הצדדים סיכמו על הארכת המשא ומתן בשבעה חודשים נוספים.

"היו לנו דיונים מועילים וממושכים", אמר סגן שר החוץ האיראני, עבאס ארקצ'י, לאחר פגישה בת שעתיים שנערכה אתמול בז'נבה. "עסקנו בכל הנושאים, ונקיים פגישה נוספת בתוך פחות מחודש". השיחות מתקיימות בין איראן לבין ארה"ב, בריטניה, סין, צרפת, גרמניה ורוסיה.  

נהגי חברת האוטובוסים "קווים" פתחו בשביתה

חופי עמוס, 10:12, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ועד העובדים בחברת האוטובוסים "קווים" השבית היום (ה') את שירותי האוטובוסים בערים הבאות: מודיעין, ראש העין, רמלה, לוד, קרית אונו , יהוד, אזור, גבעת שמואל, אור יהודה מודיעין עלית ובית"ר עלית, וכן פועל באופן חלקי בפתח תקוה רמת גן וגבעתיים.

הנהגים מוחים על התנכלויות לראשי הוועד, איומים על מצטרפים להתאגדות וסירוב ההנהלה להתקדם במשא ומתן לכינון הסכם קיבוצי, המתקיים בין הצדדים מאז מרץ 2014.
 

עורך ומייסד מגזין "קנאביס" יעמוד בראש מפלגת עלה ירוק

nrg חדשות, 10:01, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הנהלת מפלגת עלה ירוק בראשות בועז וכטל, החליטה היום (ה') כי בראשות המפלגה בבחירות הקרובות יעמוד מר אורן ליבוביץ, עורך ומייסד מגזין "קנאביס", מגזין אינטרנט פופולרי מאוד ואחד מפעילי הקנאביס הבולטים ביותר בשנים האחרונות.

ליבוביץ: "המצביע הישראלי ובעיקר צרכני הקנאביס, חבריהם ובני משפחותיהם, צריכים לראות את הבחירות הקרובות כמשאל עם שבו יש שתי אפשרויות: להצביע "קנ" בעד הסדרת שוק הקנאביס בחוק או להצביע כל דבר אחר – נגד ההסדרה, נגד ההיגיון ונגד המוסר״.
 

200 תושבי אשכול מפגינים בצומת צוחר נגד הסכנות בכביש 232

נעמה אנגל משאלי, 09:15, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

כ-200 תושבים מהמועצה האזורית אשכול מפגינים כעת בצומת צוחר במחאה על הסכנות שבכביש המרכזי במועצה - כביש 232. התושבים קובלים על כך שעל כביש צר ומסוכן, המהווה את עורק התנועה היחידי במועצה, עוברות מדי יום במהירות מאות משאיות המובילות סחורה לעזה דרך מעבר כרם שלום, דבר הגורם לתאונות רבות.

בתחילת השבוע נהרגה חלי סולטן מצוחר ובנה בן ה-12 נפצע קשה, עקב תאונה בה הייתה מעורבת משאית בכביש 232. 

ח''כ בר לב: הצעת הפלסטינים תוצאה של חוסר היוזמה של נתניהו

זאב קם, 09:08, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ עמר בר-לב, הגיב על הגשת הצעת ההחלטה לאו"ם על הכרה במדינה פלסטינית: "הצעת ההחלטה היא תוצאה ישירה של חוסר היוזמה של ראש הממשלה וכמו בכדורגל, מי שמשחק בונקר, בסוף חוטף. אם ניקח את המתכון שבישל לנו נתניהו שמשלב גם זלזול ופגיעה הקשה ביחסי ישראל- ארצות הברית וישראל-אירופה, התוצאה המסתמנת כבר היום היא תבוסה קשה למדינת ישראל. נתניהו עסק במהלך 6 השנים האחרונות בפחדים מדאע"ש, איראן וחמאס, במקום ליזום תהליך שיביא להיפרדות מהפלסטינים.

"הוא לא יזם שום מהלך שהיה משנה את התמונה ותקע אותנו בבונקר הנוכחי. לכן, בבחירות הקרובות זה או מדינה דו לאומית עם נתניהו או מדינה יהודית ודמוקרטית עם הרצוג". 

דני דיין: זו העת לומר כי ישראל אינה מוכנה למדינת טרור שכנה

זאב קם, 09:06, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, המתמודד בפריימריס בבית היהודי: "פניית הפלסטינים לאו"ם מדגישה יותר מתמיד כי דווקא נאום בר אילן של רה"מ נתניהו הפך בזירה הדיפלומטית לשוט מאיים על מדינת ישראל.

"טקטיקת ה'כן אבל' למדינה הפלסטינית פשטה את הרגל, ומביאה להחרפת הלחצים הדיפלומטים על ישראל. הגיעה העת לקבור אחת ולתמיד את רעיון שתי המדינות, ולומר בפשטות ובנחרצות לעולם - ישראל אינה מוכנה להקים מדינת טרור על גבולותיה״.
 

ליברמן: הגשת הצעת הפלסטינים למועצת הביטחון - צעד תוקפני נוסף

אריאל כהנא, 08:45, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר כי הגשת הצעת הפלסטינים למועצת הביטחון היא צעד תוקפני נוסף מצידם. "אבו-מאזן מוביל מהלכים שכל מטרתם היא לנגח את ישראל, אין בהם כל תועלת לפלסטינים, להפך, הם רק יביאו להחרפת הסכסוך ולהרעת המצב בשטח ובוודאי שלא יקדמו הגעה להסדר, משום שללא הסכמת ישראל לא ישתנה דבר.

עוד אומר השר ליברמן, כי "מוטב שמועצת הביטחון של האו״ם תעסוק בדברים החשובים באמת לשלומם של אזרחי העולם, כמו הדרך להתמודד עם פעולות טרור רצחניות כגון אלו שארעו השבוע באוסטרליה ובפקיסטן, או שתדון בנעשה בסוריה ובלוב ולא תשחית זמן על הגימיקים של הפלסטינים".

 

הכבאים השתלטו על השריפה בבניין מגורים בבאר שבע ללא נפגעים

נעמה אנגל משאלי, 08:27, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

לוחמי האש השתלטו על השריפה בחדר המדרגות בבאר שבע. מדובר בארון חשמל בקומה הרביעית שהתלקח. כל דיירי הקומה חולצו ע"י לוחמי האש ללא נפגעים. 

דיווח על לכודים בשריפה בבניין מגורים בבאר שבע

נעמה אנגל משאלי, 08:18, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

דיווח על שריפה בחדר מדרגות ברחוב מבצע יואב בבאר שבע כשבמקום ישנם לכודים. במקום פועלים ארבעה צוותי כיבוי. 

בן 40 נורה למוות בתוך רכבו בצומת הנגב. מצוד אחר היורה

נעמה אנגל משאלי, 08:13, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר בשנות ה-40 נמצא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה בתוך רכב הסעות בצומת הנגב, על כביש 40 דרומית לבאר שבע, כתוצאה מאירוע ירי. חובשים ופרמדיקים של מד"א בסיוע רופא קבעו את מותו. מחסומים הוצבו באזור במטרה ללכוד את היורה שנמלט מהמקום. 

השר אריאל על הפנייה הפלסטינית לאו"ם: להפסיק את ההקפאה

זאב קם, 08:02, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר האיחוד הלאומי, שר הבינוי אורי אריאל, אמר הבוקר (ה') בתגובה לפנייה החד צדדית של הפלסטינים לאו"ם: ״אני קורא לראש הממשלה להפסיק את ההקפאה השקטה ולחזור לבנות בירושלים וביהודה ושומרון. חיזוק הריבונות ובנייה ביהודה ושומרון יבהירו לצבועים ברחבי העולם שאנחנו כאן כדי להישאר. יהודה ושומרון הם חלק מדינת ישראל ולגיטימיים בדיוק כמו תל אביב וחיפה ובמקום להתנצל הגיע הזמן לומר זאת בצורה ברורה״. 

כוח צה"ל עצר מספר חשודים כשברשותם סכינים

יוחאי עופר, 07:57, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

במהלך הלילה, בבידוק שגרתי של כוח תותחנים מגדוד "נמר" סמוך לא-רם, דרומית לרמאללה, נתפסו מספר חשודים שברשותם שני סכינים, באורך 10 ו-15 ס"מ וחומרים החשודים כסמים לשימוש אישי. הסכינים והסמים הוחרמו ונלקחו פרטיהם של החשודים להמשך טיפול משטרתי. גורם צבאי: "התפיסה היא ביטוי נוסף לערנות המוגברת של הכוחות בשטח". 

ח"כ דנון בעקבות פרישת פייגלין: אתמודד מול נתניהו

זאב קם, 07:14, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ דני דנון אמר בעקבות פרישת פייגלין מההתמודדות על ראשות הליכוד כי אין בכוונתו לפרוש: "אמשיך להתמודד ולהיאבק להחזרת הליכוד לדרך האמיתית. ב-31 בדצמבר יגיעו חברי הליכוד לקלפיות ויחליטו האם התנועה תחזור לדרך אותה היא מובילה מקום המדינה - דרך הימין. הערכים והמסורת הדמוקרטית ימשיכו להיות נר לרגלינו והם אלו שמבדילים את הליכוד מהמפלגות בהן דמוקרטיה הפכה למילה גסה". 

פייגלין הודיע: פורש מההתמודדות מול נתניהו על ראשות הליכוד

זאב קם, 07:12, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ משה פייגלין החליט לפרוש מההתמודדות על ראשות הליכוד בשל החלטת בית הדין של התנועה על הקדמתן: "קבלת הערעור על החלטת בית הדין של הליכוד, היא שינוי כללי המשחק והיא דוחקת אותי להתמודדות בלתי אפשרית בשתי חזיתות שונות בו זמנית.

"אין בכוונתי לגרור את התנועה לעוד ערכאה משפטית רגע לפני הבחירות הכלליות. בשעה גורלית זו עלינו להתאחד ולשמור את הליכוד כמפלגת שלטון. על כן בכוונתי להתמודד הפעם רק לכנסת ואני משוכנע שאקבל תמיכה רחבה להשבת הליכוד והמחנה הלאומי לדרכו. בכל פריימריס אמיתיים בעתיד, אשוב ואתמודד על הנהגת התנועה והמדינה".
 

התחזית: מעונן חלקית עם ירידה קלה בטמפרטורות במישור החוף

nrg חדשות, 07:10, 18/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

היום יהיה מעונן חלקית עם ירידה קלה של הטמפרטורות במישור החוף והשפלה. בהרים תחול עלייה קלה בטמפרטורות.

הטמפרטורות: ירושלים11-18, תל אביב 13-21, חיפה 14-19, רמת הגולן 12-18, באר שבע 12-22. 

אזרחים קובנים בארה"ב: הפיוס עם קובה הוא בגידה

AFP, 22:46, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אזרחים קובנים בקהילת "הוואנה הקטנה" בעיר מיאמי, הגיבו בכעס על הפיוס הדרמטי בין ארה"ב לשכנתה הדרומית. "זו בגידה. השיחות יועילו רק לשלטון בקובה", אמר קרלוס מונוז פונטניל, חבר בקהילת הגולים הקובנית. 

"עצוב לראות נבחרי ציבור מצהירים על כוונתם להדיר נשים"

מנדי גרוזמן, 22:16, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מתנועת 'קולך' התייחסו לעובדה כי חלק מרשימות הכנסת נמנעות מהצבת נשים ברשימותיהן.

"תנועת 'קולך' מצרה על כך שישנם נבחרי ציבור הרואים בשילוב נשים ברשימות לכנסת "שאלת משנה", ועוד יותר מכך - על עצם העובדה כי מדובר בכלל בשאלה. עצוב לראות כיצד נבחרי ציבור מצהירים על כוונתם להדיר נשים בצורה כה שוות נפש, כאילו אין חוק בישראל ולא מדובר בהפרה בוטה של החוק".  

אישה נכוותה באורח קשה במזרח ירושלים מתנור גז שהתלקח

יעל פרידסון, 21:42, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אישה נכוותה מתנור גז שהתלקח בבית בצור באחר במזרח י-ם. חובשים של מד"א העניקו טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק, אישה כבת 34 במצב קשה ולא יציב עם כוויות בדרגה ג' בפלג גופה העליון.  

בליכוד מברכים על החלטת בית הדין: "ראה את טובת הליכוד"

זאב קם, 21:23, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בתגובה להחלטת בית הדין, ממטה הפריימריז של בנימין נתניהו נמסר בתגובה כי "אנו מברכים על החלטת בית הדין - אשר ראה את טובת הליכוד ואישר את התמיכה המוחצת של חברי הליכוד בהצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסיים את הליך הפריימריס במהרה ולהתייצב מאוחדים לבחירות הכלליות". 

צוותי כיבוי פועלים לחילוץ אדם שידיו נלכדו באוטובוס באשדוד

נעמה אנגל משאלי, 21:10, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שני צוותי כיבוי אש מתחנת אשדוד פועלים לחילוץ אדם שידיו נלכדו בין המושבים בתוך אוטובוס בתחנה מרכזית החדשה באשדוד. 

דיווח: ניסיון חטיפה בכניסה לקריית ארבע

חופי עמוס, 20:53, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אזרחים דיווחו על ניסיון חטיפה בכניסה לקרית ארבע. על פי עדי ראייה למקרה עצר ליהודי ג'יפ שחור בו שני נוסעים שנראו ערבים. אחד תפס בחולצה של התושב וניסה למשוך אותו. התושב השתחרר והרכב נסע דרומה לכיוון הר חברון.  

המשטרה עצרה שני חשודים בירי בתל שבע לפני מספר שבועות

נעמה אנגל משאלי, 20:11, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בתום חקירה עצרו חוקרי ימ"ר נגב שני בחורים בחשד שביום חמישי לפני מספר שבועות ירו ופצעו בחור בתל שבע על רקע סכסוך קודם, ולאחר מכן ירו לעבר נקודת משטרת שגב שלום וברחו.

עם סיום החקירה ולאחר ביסוס התשתית הראיתית הוגש נגד השניים כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. 

נהג משאית התחשמל ונהרג לאחר שפגע בקו מתח גבוה

nrg חדשות, 19:22, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר התחשמל כשישב בתוך משאית, ככל הנראה כשמשאבת בטון פגעה בקו מתח גבוה סמוך לאתר בניה ברח' אלכסנדרוני ברמת השרון. חובשים ופארמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ולאחר מאמצי החייאה נקבע מותו. 

ח"כ יוגב: "פיצול בציונות הדתית הוא איבוד כוחות בכל מישור"

זאב קם, 18:47, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי הגיב לפיצול המסתמן במפלגה עם פרישתה של תקומה.

"פיצול בציונות הדתית הוא קריעת משפחות, הוא איבוד כוחות בכל מישור והוא עלול להיות לצער ולכאב לרבים – גם לערכים החשובים לציונות הדתית, מעולם התורה והחינוך ועד ארץ ישראל.
כל אימת שהתפלגנו – הפסדנו", אמר יוגב.

"אני קורא לכל הכוחות - בואו ונתאחד", המשיך יוגב, "רב המשותף בנינו על המפריד שלא ייזכרו ימי האור האלה של חנוכה כימים שחס ושלום הביאו לכיבוי אורות ביהודה ושומרון ובכל מישור החשוב לכולנו.באחדות ננצח".

 

ראש מועצת אשכול חיים ילין יודיע מחר על ריצתו ביש עתיד

זאב קם, 18:43, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש מועצת אשכול חיים ילין יודיע מחר על ריצתו במסגרת מפלגת יש עתיד בבחירות הבאות לכנסת. ילין יקיים מחר מסיבת עיתונאים יחד עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בנושא. 

נשיא טורקיה תוקף את האיחוד האירופי: "צריכים להסתכל במראה"

AFP, 18:27, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא טורקיה, רג'יפ טייפ ארדואן, קרא לאיחוד האירופי ל"הסתכל במראה", בעקבות הביקורת שהוטחה בו לאחר מעצרם של עיתונאים ואנשי טלוויזיה הקשורים לאיש הדת המוסלמי רב ההשפעה, פתולה גולן.

מוקדם יותר השבוע קרא הנשיא הטורקי לבכירי האיחוד האירופי "להתעסק בעניינים שלהם". כיום הוא טוען כי "טורקיה היא זו שתלמד את אירופה שיעור בדמוקרטיה".  

היסטוריה: ארה"ב וקובה מחדשות את היחסים הדיפלומטים

AFP, 18:13, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

גורמים בממשל האמריקאי אומרים כי מנהיגי שתי המדינות הודיעו על חידוש היחסים הדיפלומטים ביניהן, ועל הקלת הסנקציות שהטילה ארה"ב על קובה. 

הותר לפרסום: סא''ל לירן חג׳בי הוא החשוד במעשים מגונים

יוחאי עופר, 17:41, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מדו"צ נמסר כי: סא״ל לירן חג׳בי נחקר בחשד לביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית כלפי שתי חיילות ששירתו תחת פיקודו וכן חשד לשיבוש הליכי משפט מצידו. 

כלבה נגועה בכלבת נמצאה באיזור להבות הבשן

יאיר קראוס, 17:18, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

כלבה נגועה בכלבת נמצאה באיזור להבות הבשן. משרד הבריאות מבקש מכל מי שבא במגע עם הכלבה הנגועה, או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל חיים משוטט או נמצאו פצועים באזור הנ"ל, לפנות מיד ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו.  

2 פצועים בינוני בתאונת משאיות בדרום

נעמה אנגל משאלי, 16:58, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

פאראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה"ח סורוקה 2 פצועים כבני 25 , בהם אחד בינוני עם חבלות בגפיים , ואחד קל עד בינוני עם חבלת ראש בתאונה בין שתי משאיות סמוך ליישוב רוחמה בדרום

 

פרסום ראשון: אלי ישי ואורי אריאל ירוצו ברשימה משותפת

שלום ירושלמי, 16:53, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אלי ישי שפרש ממפלגת ש"ס ואורי אריאל ממפלגת תקומה ירוצו ברשימה משותפת בבחירות לכנסת הבאה.

במקום הראשון יוצב אלי ישי, במקום השני יוצב אורי אריאל, במקום השלישי יוני שטבון, במקום הרביעי זבולון כלפה. שאר המקומות יסוכמו בהמשך. בנוסף, מסתמן כי בקדנציה הראשונה לא יהיו נשים ברשימה, מה שאומר שמקבלים את העמדה של הרב מזוז, פטרונו הרוחני של אלי ישי בנושא.

אחד מהאנשים המעורים במשא ומתן בין הצדדים, אמר כי "הולכים להקים מפלגה חרדית לאומית בפעם הראשונה בהיסטוריה". 

ירושלים: הפתרון לסכסוך הישראלי פלסטיני נמצא במו''מ

אריאל כהנא, 16:33, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ישראל מגיבה להצבעה בפרלמנט האירופי: "אנו חוזרים ומדגישים כי הפתרון לסכסוך הישראלי פלסטיני נמצא מסביב לשולחן המו"מ הישיר בין הצדדים ולא בהחלטה של פרלמנט זה או אחר.

"אנו רושמים לפנינו את עמדת הפאר לפיה הכרה במדינה פלסטינית אכן צריכה להיות תולדה של מומ, אך עצם הדיון בסוגיה, פוגע בסיכויים לחידושו של מו"מ זה". 

ארה''ב שחררה 3 מרגלים קובנים בעסקת חילופין בתמורה לאלן גרוס

אריאל כהנא, 16:25, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ארה"ב שחררה שלושה מרגלים קובנים בעסקת חילופין בתמורה לשחרורו של אלן גרוס, שנעצר בקובה לאחר שסייע לתושבים שם להתחבר לאינטרנט. 

פלאטו שרון מצטרף לליכוד: הגיש מועמדות לרשימה לכנסת

זאב קם, 15:41, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ לשעבר פלאטו שרון הגיש לפני זמן קצר טופס מועמדות על מקום ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. בשיחה עם nrg אישר שרון כי הוא מתכוון לשוב לפוליטיקה. 

הפרלמנט האירופי: "תומכים בהכרה עקרונית במדינה פלסטינית"

nrg חדשות, 14:45, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הפרלמנט האירופי אימץ החלטה התומכת בעיקרון הקמת מדינה הפלסטינית. ההחלטה התקבלה ברוב של 498 מול 88 מתנגדים. "הפרלמנט האירופי תומך בהכרה עקרונית במדינה הפלסטינית והפתרון של שתי מדינות, הוא קורא לכל הצדדים ללכת יד ביד ולקדם את שיחות השלום", נאמר בהודעת הפרלמנט.  

האיחוד האירופי: "ממשיכים לקיים את עקרונות הקוורטט"

אריאל כהנא, 14:05, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

באיחוד האירופי התייחסו להחלטה להסיר את חמאס מרשימת ארגוני הטרור ואמרו כי "מוסדות האיחוד האירופי לומדים בעיון את פסק הדין ויחליטו על האפשרויות הפתוחות בפניהם". עוד נמסר בהודעה כי האירופים ממשיכים לקיים את עקרונות הקווארטט שלפיהם על חמאס לכבד את תנאי הקווארטט על מנת להשיג לגיטימציה.  

פנייה ליועמ"ש: הורה לראש העיר רמת גן לצאת לנבצרות

יעל פרידסון, 13:26, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ד') לשר הפנים גלעד ארדן וליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בקריאה להורות על נבצרותו של ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר.

לפני יומיים נעצר זינגר בחשד לקבלת שוחד ושורה של עבירות נוספות, ובית משפט השלום בראשון לציון שחרר אותו למעצר בית של 7 ימים והורה על הרחקתו ממשרדי העירייה למשך 15 ימים. עם זאת, בתנועה לאיכות השלטון דורשים להכריז על נבצרותו ולמנות לו ממלא מקום "ראוי שלהרחקתו מן העירייה תינתן פרשנות מהותית ורחבה ולא גיאוגרפית".
 

ח"כ גמליאל: החלטת האיחוד האירופי היא צעד מביש

זאב קם, 12:28, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ גילה גמליאל על החלטת האיחוד האירופי להוציא את ארגון חמאס מרשימת ארגוני הטרור: "החלטת האיחוד האירופי היא צעד מביש שמבזה את שמו של הארגון ומחזק את הגורמים האנטישמים בו. העולם חייב להבין - אין כל הבדל בין ארגון טרור שמכוון לפגוע רק במדינת ישראל לבין ארגון טרור שפועל בקנה מידה עולמי.

"עצם ההבחנה הזו מובילה למתן לגיטימציה לפעילות טרור. רק לפני מספר ימים ראינו שהטרור האסלאמי חצה את גבולות המזרח התיכון והגיע עד ליבשת אוסטרליה. על חברי האיחוד האירופי להתעשת ולחזור בהם מהחלטתם באופן מיידי".
 

ח"כ שטבון לחברי תקומה: הצטרפו אלי ולאלי ישי

זאב קם, 12:26, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ יוני שטבון קרא לחברי הכנסת בתקומה להצטרף למפלגה החדשה של אלי ישי: "בואו הביתה למפלגת האחדות החדשה, והצטרפו לאלי ישי. מקומכם אתנו, יחד נישא את בשורת האחדות בין המגזרים, את הרווחה לפריפריה ולשכבות החלשות ואת ערכי התורה ומורשת ישראל". 

ח"כ נחמן שי: החלטת בין הדין האירופי - מעשה של צביעות

זאב קם, 12:10, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ נחמן שי התייסח להחלטת האיחוד להוציא את חמאס מרשימת ארגוני הטרור: "החלטת בין הדין האירופי היא מעשה של צביעות. דווקא המוסד המופקד על משמר הצדק חייב לדעת כי אפילו לרגע אחד אין החמאס יכול להנות מהספק. טרור הוא טרור הוא טרור. במאבק הבלתי פוסק נגדו, כפי שהומחש רק לאחרונה באוסטרליה ובפקיסטאן, כל ויתור הוא סימן לחולשה.

"אירופה נתבעת להחזיר החמאס לרשימת אירגוני הטרור מיד ולעשות כל מאמץ כדי להדביר את הטרור המאיים על העולם הערבי".
 

בית משפט השלום בנצרת האריך מעצרו של בלש החשוד בעבירות מין

יאיר קראוס, 11:56, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בבית משפט השלום בנצרת מוארך כעת מעצרו של שוטר המשרת כבלש במחוז צפון במשטרה, בחשד שביצע עבירות מין חמורות בקטינים.  

דנון: "האירופאים כנראה סבורים שהדם שלהם קדוש יותר"

זאב קם, 11:45, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ דני דנון התייחס להחלטת האיחוד האירופי להסיר את חמאס מרשימת ארגוני הטרור שלו. "האירופאים כנראה סבורים שהדם שלהם קדוש יותר ואילו דמם של הישראלים הוא הפקר – אחרת לא ניתן להבין איך בית הדין האירופי החליט להוציא את ארגון החמאס מרשימת ארגוני הטרור.

"באירופה כנראה שכחו שהחמאס חטף שלושה נערים וירה בקיץ האחרון אלפי טילים לעבר אזרחי מדינת ישראל". 

ז'נבה: חודשו שיחות הגרעין בין איראן למעצמות המערב

סוכנויות הידיעות, 11:28, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שש המעצמות ואיראן חידשו היום את שיחות הגרעין, יותר משלושה שבועות אחרי שהשיחות האורכו עד ליולי 2015.
 

תושב בנימין נעצר בחשד שהיכה את אשתו

חופי עמוס, 11:18, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

במוקד 100 של מחוז ש"י התקבלה שיחה מאישה שלחשה ״תגיעו לפה״ והשיחה נותקה. ערנות ופעולה מהירה של המוקדן והמפקח איתרו את מקור השיחה באחד מיישובי בנימין ולמקום נשלחה ניידת סיור.

השוטרים שהגיעו לדירה מצאו את האישה מפוחדת ומתשאול ראשוני מתברר כי הוכתה ע״י בעלה שנעצר ונלקח לתחנה לחקירה. סנ"צ דודי חיון מתחנת בנימין: "אירועי אלימות במשפחה מטופלים באפס סובלנות, ברגישות אך בנחישות. המוקדן היה ערני לשיחה וככל הנראה בזכות פעולה נחושה מקצועית ומהירה של שוטרי המוקד וסיור תחנת בנימין נמנעה פגיעה חמורה יותר באישה".
 

בן 19 חשוד כי גנב פלאפונים תוך כדי נסיעה על אופנוע

nrg חדשות, 11:12, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

תושב ניר אליהו בן 19 נעצר בחשד כי שדד פלאפונים תוך כדי נסיעה על אופנוע. הוא חשוד בשלושה אירועים שונים שבוצעו באוזר השרון. 

שר החוץ הפלסטיני: נגיש הצעת החלטה שתתבסס על היוזמה הצרפתית

סוכנויות הידיעות, 10:46, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר החוץ הפלסטיני הודיע הבוקר כי טיוטת ההצעה שתונח היום על שולחן מועצת הביטחון "היא הטיוטה הצרפתית המבוססת על בחינה והחלטות פלסטיניות".

בשיחה עם סוכנות הידיעות הצרפתית אמר השר כי היוזמה שתוגש למועצת האו"ם עשויה לעלות להצבעה במהלך 24 השעות הקרובות.  

שלושה בני אדם נפצעו קל בפיצוץ מיכל במג'ד אל כרום

nrg חדשות, 09:31, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בהמשך לפיצוץ במג'ד אל כרום: מדובר בפיצוץ במיכל שמכיל חומר מסוכן. שלושה עובדים שנפגעו קל משאיפת החומר. הזירה נסגרה. 

דיווח: מטוסי קרב ישראלים חגים בשמי לבנון

nrg חדשות, 09:30, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

דיווח לבנוני: מטוסי קרב ישראלים חגים באזור הרמל שבצפון בקעת הלבנון. 

בלון גז התפוצץ במג'ד אל כרום: אין נפגעים באירוע

nrg חדשות, 09:12, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בלון גז התפוצץ במגרש גרוטאות במג'ד אל כרום. לא ידוע על נפגעים. נסיבות המקרה נבדקות. 

הוציא במרמה כסף מניצול שואה וקנה ג'יפ לאשתו

nrg חדשות, 09:07, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

נהג מונית מאור יהודה נעצר בחשד שהוציא במרמה עשרות אלפי שקלים מקשיש ניצול שואה כבן 85. בכסף שגנב רכש ג'יפ לאשתו. 

הרצוג: דוח טאוב הוא כרטיס אדום לנתניהו

זאב קם, 08:57, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק הרצוג: "דו"ח מרכז טאוב הוא כרטיס אדום לנתניהו שהכניס מדינה שלמה לאוברדראפט. המדיניות הכלכלית של רה"מ הפכה את חייהם של מרבית אזרחיות ואזרחי ישראל למרוץ הישרדות יום יומי כשההון שנתניהו הבטיח שיחלחל למטה מעולם לא הגיע אל מעמד הביניים והשכבות המוחלשות. נתניהו לא יוכל לפתור את הבעיה הזאת משום שהוא חלק ממנה ולכן הפתרון היחיד הוא החלפתו ע"י הנהגה שתוביל סדר עדיפויות חדש ותוציא את ישראל מהבוץ החברתי-כלכלי שהיא נמצאת בו". 

לבני שוחחה עם קרי: מנע קבלת ההצעה הפלסטינית באו"ם

אריאל כהנא, 07:50, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו״ר התנועה, ח״כ ציפי לבני, שוחחה עם מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי וביקשה ממנו כי ארה״ב תפעל למנוע את קבלת ההצעה הפלסטינית במועצת הביטחון, ותטיל וטו אם יידרש. לבני הסבירה למזכיר כי ההצעה הפלסטינית רעה גם לדעת אלה בישראל שרוצים להגיע להסדר הוגן בעתיד וחלוקים עמוקות עם נתניהו באשר לדרך ההתנהלות המדינית.

לבני הוסיפה כי בתקופה זו, יותר מתמיד, יש לדחות יוזמות חד צדדיות כמו הצעת ההחלטה הפלסטינית או פניה לבית הדין הבינלאומי בהאג. לדבריה, "עמדה זאת מייצגת את האינטרסים של ישראל ללא קשר לשייכות פוליטית, וכי פעולות חד צדדיות יפגעו ביכולת לקבל את ההחלטות המדיניות הנכונות גם אם יהיו חילופי שלטון".
 

התחזית: היום יהיה מעונן חלקית עם עלייה קלה בטמפרטורות

nrg חדשות, 06:46, 17/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

היום יהיה מעונן חלקית בעננות בגובה רב. הטמפרטורות יוסיפו לעלות בעיקר במישור החוף ובשפלה והן תהיינה מעט גבוהות מהממוצע לעונה. ינשבו רוחות מזרחיות ערות בצפון הארץ ובהרים.

הטמפרטורות: ירושלים 12-16, תל אביב 14-23, חיפה 14-18, רמת הגולן 11-18, באר שבע 12-21. 

ח"כ דנון: "המוסר בבית הדין בהאג: הרגו ישראלים –וקבלו מדינה"

זאב קם, 23:39, 16/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ דני דנון אמר היום בעקבות החלטת בית הדין בהאג לדון בהוצאת חמאס מרשימת ארגוני הטרור כי "האירופאים כנראה סבורים שהדם שלהם קדוש יותר ואילו דמם של הישראלים הוא הפקר – אחרת לא ניתן להבין איך בית הדין בהאג ידון ברעיון בנושא הוצאת ארגון החמאס מרשימת ארגוני הטרור.

עוד הוא הוסיף, "מדובר בצביעות אירופאית שהיא המשך להצעתם הדו- פרצופית לתמוך בהקמתה של מדינה פלסטינית. המוסר בבית הדין בהאג: הרגו ישראלים – וקבלו מדינה".
 

תל אביב: בן 3 נפצע קשה בשריפה שפרצה בדירה ברחוב יסוד המעלה

nrg חדשות, 22:59, 16/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בשריפה שפרצה ברחוב המעלה בעיר נפצעו שני ילדים בני 5 ו-3. הפעוט בן השלוש פונה במצב קשה יחד עם בן החמש שמצבו קל לביה"ח איכילוב בעיר.
 

סוכל ניסיון להבריח סמים בשווי מיליוני שקלים מירדן לישראל

נעמה אנגל משאלי, 22:55, 16/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

סוכל ניסיון בגבול ירדן להבריח סמים מסוג קוקאין והרואין במשקל של 45 ק"ג ובשווי מיליוני שקלים.

המשטרה סיכלה את ניסיון ההברחה בתום פעילות מבצעית ומרדף ממושך. בסוף הפעילות נמצא הרכב עמו ניסו החשודים להבריח את הסמים, כשהוא הפוך ונטוש והסמים בתוכו. על פי המשטרה, זהות החשודים המעורבים ידועה, ונערכות פעולות לאיתורם ומעצרם.


 

תימן: 15 תלמידות בית ספר נהרגו בחילופי אש בין מליציות

סוכנויות הידיעות, 22:08, 16/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

15 תלמידות בית ספר נהרגו בתימן כאשר האוטובוס שלהן התפוצץ בידי מכונית תופת שטמנה אל קאעידה למנהיג מיליציה שיעי.

 

לונדון: הסתיימה פגישת קרי עריקאת

סוכנויות הידיעות, 21:41, 16/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הסתיימה פגישת מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי עם בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת.

קרי אמר לעריקאת כי אם הרש"פ תפנה מחר לאו"ם בכדי לכפות הכרה בינלאומית במדינה פלסטינית ארצות הברית תטיל וטו על ההצעה.  

אלפים הגיעו ליריד ההתיישבות החדשה בנגב ובגליל

נעמה אנגל משאלי, 21:25, 16/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יריד ההתיישבות החדשה בנגב ובגליל של המשרד לפיתוח הנגב והגליל התקיים היום בגני התערוכה, אליו הגיעו היום אלפים. ביריד הציגו 70 רשויות מהנגב ומהגליל את האפשרויות המוצעות וההטבות ביישובים השונים. התעניינות רבה נרשמה בביתנים של יישובי הדרום, כולל בעוטף עזה.

ביריד נחשף סקר של חברת גאוקרטוגרפיה ולפיו 67אחוזים מתושבי המרכז שוקלים לעבור למקום אחר מסיבות כלכליות ו-56 אחוז מהם היו שוקלים מעבר לנגב או לגליל.  

ארדן: טענות השמאל שבגללנו אין שלום- חלולות

זאב קם, 21:14, 16/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

השר גלעד ארדן אמר באירוע בחירות לקראת ההתמודדות בליכוד שגם ראש הממשלה נתניהו נכח בו.

"כל יום יש לנו הפתעות במערכת הבחירות. ראינו את האיחוד של הרצוג וציפי לבני. יש שם עיקרון בזוי אחד שיש בו סיסמא רק לא ביבי. לצמד הזה ולשמאל יהיו טענות חלולות - שאנחנו, עם ישראל, אשמים שאין שלום. שאם היינו מוותרים יותר היינו משיגים שלום. אבל אנחנו לא נכנעים ולא מוותרים וכל שטח שאנחנו מפנים מי שתפס אותו היו ארגוני טרור".

עוד הוא הוסיף: "יאיר לפיד, נתנו לך את הכסף. את התשובה הבוחרים יתנו לך בקלפי. אבל ניתן לראות את ההבדלים בין התקופה שבה שטייניץ ניהל את הכלכלה - האבטלה הייתה אז נמוכה והמשק צמח". 

נאבקים במוסקבה: האיחוד האירופי יטיל חרם על חצי האי קרים

AFP, 19:11, 16/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

האיחוד האירופי יאסור על השקעות בחצי האי קרים, כדי להמשיך בלחץ על מוסקבה וכדי להראות שהנושא לא ירד מסדר היום, כך מסר גורם דיפלומטי בכיר באיחוד. הייצוא של מוצרי מדינות האיחוד האירופי בנושאי תחבורה, תקשורת ואנרגיה יושהה.

בנוסף, יופסקו שירותי התיירות ושיט הספינות לנמלי חצי האי קרים. 

ח"כ פרץ: מדינה שתתעלם מהעוני תמצא את עצמה מול מהפכה חברתית

זאב קם, 18:30, 16/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח" כ עמיר פרץ אמר בעקבות דוח העוני: "מצב העוני אינו גזרת גורל והגיע הזמן לשנות את המדיניות שמלווה את ישראל למעלה מעשור. הנתונים הקשים מצביעים על כך שמשפחות עובדות נשארות מתחת לקו העוני מעידות כי הדרכים בהן נקטה הממשלה לצמצום ממדי העוני נכשלו ולכן צריך מדיניות אחרת שכוללת העלאת שכר מינימום במידי".

"הקמת סל קיום מינימלי פטור ממע"מ. הוצאת חברות כוח אדם אל מחוץ לחוק. בנייה תקציבית של 100 אלף יחידות דיור שיגרמו לירידה ביוקר הדיור. וכן יישום הדוח למלחמה בעוני". עוד הוא הוסיף: "מדינה שתתעלם מהעוני תמצא עצמה מול מהפכה חברתית".
 

אשדוד: נער בן 12 נמצא בביתו ללא רוח חיים

נעמה אנגל משאלי, 18:24, 16/12/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ברחוב אמציה באשדוד אותר ילד כבן 12 על ידי אביו כשהוא מחוסר הכרה. ניסיונות החייאה שבוצעו לא צלחו ונקבע מותו. כוח משטרתי במקום ומבדיקה ראשונית אין חשד לפלילים.