ח"כ שי על ההכרה השוודית בפלסטינים: הממשלה צריכה ללכת

זאב קם, 14:14, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ נחמן שי התייחס להכרה השוודית במדינה פלסטינית ואמר כי "הכרת ממשלת שבדיה במדינה הפלשתינאית היא סטירת לחי פומבית לישראל".


לדבריו, "במקום להעליב מדינה מרכזית באירופה, על ישראל לשאול את עצמה מדוע מתחוללת המפלה במעמדה. ברור כי המדיניות בת 47 שנה שנקטה ישראל כלפי הפלשתינאים, מתפרקת. לא הסברה אנחנו צריכים עכשיו, אלא מהפך מדיני. הממשלה הזו אינה מסוגלת לכך. היא צריכה ללכת". 

ח"כ משה מזרחי: "ההסלמה המחמירה בירושלים הייתה צפויה"

זאב קם, 14:10, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בתגובה לירי ביהודה גליק ובעקבות ההסלמה בעת האחרונה בירושלים, אמר ניצב בדימוס, ח"כ משה מזרחי כי "הפיגוע ביהודה גליק שאירע אמש בירושלים, הינו אירוע קשה ומדאיג, מאחל לו החלמה מהירה. ראוי לשבח את משטרת ישראל והימ״מ על מהירות התגובה המוצלחת".

לדבריו, "ההסלמה המחמירה הייתה צפויה, העדר התקווה בשני הצדדים מטפח ומעורר את הקיצוניות המסוכנת, הטענות נגד המשטרה והשר לבטחון פנים מתעלמות לחלוטין ממרכיבים אחרים התורמים להבערת האש בעיר הנפיצה הזו". 

דיווח בסוריה: לוחמי פשמרגה מעיראק הצטרפו ללחימה בקובאני

סוכנויות הידיעות, 12:30, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

"המצפה לזכויות אדם בסוריה", ארגון הפועל בבריטניה ועוקב אחר מלחמת האזרחים בסוריה, דיווח בשעות הצהריים על כניסתה של יחידת פשמרגה המונה כ-10 חיילים לעיר הגבול הסורית הנצורה קובאני. לפי הדיווח החיילים הכורדים, שהגיעו מעיראק, נכנסו לאזור קובאני דרך טורקיה.

הארגון מסר כי כוחות פשמרגה נוספים נמצאים בדרכם אל העיירה, וצפויים להגיע אליה בשעות הקרובות במטרה להילחם בכוחות דאעש הצרים עליה.

 

נתניהו תקף את הקהילה הבינ"ל: 'די לצביעות ולהסתה'

nrg חדשות, 11:56, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הבוקר דיון מיוחד בלשכת רה"מ בירושלים בעקבות פיגוע הטרור בו נורה יהודה גליק ואמר "אנחנו עומדים בפני גל הסתה של גורמים אסלאמיים רדיקאליים וגם של ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן שאמר שצריך למנוע בכל דרך עלייתם של יהודים להר הבית. עדיין לא שמעתי מהקהילה הבינלאומית מילה אחת של גינוי על דברי ההסתה הללו.

"הקהילה הבינ"ל צריכה להפסיק את הצביעות שלה ולפעול נגד המסיתים, אלה שמנסים לשנות את הסטטוס קוו".

 

שריפה גדולה משתוללת בצומת ירקונים. צוותי הכיבוי בדרך

nrg חדשות, 11:43, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בצומת ירקונים מתחוללת כעת שריפה גדולה. כעשרה צוותי כיבוי עושים את דרכם למקום. 

האירופית הראשונה: ממשלת שוודיה הכירה רשמית במדינת פלסטין

nrg חדשות, 11:39, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ממשלת שבדיה קיימה הבוקר את הבטחתה מתחילת החודש והכירה רשמית בקיומה של מדינה פלסטינית. זו הממשלה האירופית הראשונה שמכירה במדינה נוספת בשטחי ארץ ישראל.

אבו-מאזן בירך על ההחלטה והביע תקווה שמדינות אירופיות נוספות ילכו בעקבות שוודיה. 

המטה הלאומי בליכוד לנתניהו: פטר את אהרונוביץ'

nrg חדשות, 11:36, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

המטה הלאומי בליכוד, שנציגו במזכירות הליכוד הוא יהודה גליק, קורא לראש הממשלה נתניהו להדיח מתפקידו את השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ולהשיב את הריבונות הישראלית בהר הבית: "ישנו צורך דחוף להפסיק את ההתנהלות המפלה כלפי יהודים ולאפשר את תפילת היהודים בהר הבית בכל שעות היממה." 

ירושלים: תיירת נפצעה קל מזיקוקי דינור שנורו לעבר שוטרים

nrg חדשות, 11:34, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ברחוב המג׳לס בעיר העתיקה בירושלים נורו זיקוקין בכינון ישיר לעבר כוח משטרה ומג״ב.
תיירת שנכחה במקום נבהלה מהירי וכתוצאה מכך רצה, נפלה, ונחבלה בראשה. לאחר טיפול רפואי ראשוני של מתנדבי איחוד הצלה פונתה להמשך לקבלת טיפול רפואי ובדיקות בבית החולים.

השוטרים עצרו צעיר ערבי כבן 20 תושב העיר העתיקה החשוד בירי הזיקוקין והוא הועבר לחקירה.

 

לבני: רפואה שלמה לגליק, צריך להרגיע את הרוחות

nrg חדשות, 11:27, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שרת המשפטים ציפי לבני העלתה לעמוד הפייסבוק שלה סטטוס ובו איחלה רפואה שלמה ליהודה גליק, שנורה אמש בסיום כנס של נאמני הר הבית. "עבדתי איתו כשהייתי שרת הקליטה והוא היה דובר המשרד", כתבה לבני, וסיפרה כי גליק התפטר מתפקידו במחאה על תוכנית ההתנתקות. "דווקא משום שהשקפת עולמנו שונה, אדגיש: טרור הוא טרור, אין לו ולא יכולה להיות לו שום הצדקה מפורשת או משתמעת. ישראל תלחם בטרוריסטים וטוב שחוסל המתנקש.

"ועכשיו מה? המצב נפיץ. עלינו להישמר מפני פיצוץ חבית הנפץ עליה יושבת בימים אלה עיר הבירה שלנו. אני קוראת לפוליטיקאים מימין, ממרכז ומשמאל לגלות אחריות, לא להתלהם ולהרגיע את הרוחות. הריבונות בירושלים היא של מדינת ישראל - יש לנו ריבונות בירושלים. עכשיו צריך לנהוג בחוכמה". 

ירושלים: מספר נפגעים ברחבת הכותל מיידוי אבנים

nrg חדשות, 11:22, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מספר נפגעים ברחבת הכותל מיידוי אבנים. מתנדבי איחוד הצלה בדרכם לזירת האירוע.  

ערבים יידו אבנים לעבר אוטובוס בסולטן סולימן בירושלים

יעל פרידסון, 10:45, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ערבים יידו אבנים לעבר אוטובוס בסולטן סולימן בירושלים. נזק קל נגרם לאוטובוס. אין נפגעים. 

דנינו: על פעילי הטרור לדעת שנגיע לכל אחד מהם

יונתן אוריך, 09:41, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

המפכ״ל יוחנן דנינו אמר הבוקר במפגש עם לוחמי הימ״מ כי ״על פעילי הטרור למיניהם לדעת שידם הארוכה של כוחות הביטחון תגיע בסופו של דבר לכל אחד. המעגל שנסגר הבוקר על ידי מידע מודיעיני של ימ״ר ירושלים, בחקירה משולבת עם שב״כ ובביצוע של לוחמי הימ״מ הוא אותו מעגל שנסגר לא מזמן עם רוצחי הנערים, כך היה וכך יהיה״. 

רוכב אופנוע נפצע קשה בתאונת דרכים ברחוב הרצל בנתניה

nrg חדשות, 09:30, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

רוכב אופנוע נפצע קשה בתאונת דרכים ברחוב הרצל בנתניה בסמוך לקניון השרון. מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'שרון' מעניקים לו טיפול רפואי ראשוני ובשלב זה הוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית. ניידת טיפול נמרץ בדרכה למקום כדי לפנותו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים.  

מפעל עלה באש בקרית גת. חוקר שריפות במקום

נעמה אנגל משאלי, 09:20, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

היום לפנות בוקר פעלו 3 צוותים מתחנות אשקלון וקרית גת בשריפת מחסן של חנות טלפונים בשם מילניום בשדרות לכיש בקרית גת. המחסן הכיל רהיטים ומוצרים שונים, כמו כן בוצע ניתוק כללי של החשמל לכל מתחם החנויות בגלל העדר גישה ללוח החשמל במחסן. נזק נגרם למקום וללא נפגעים. חוקר שריפות בדרכו למקום. 

מצבו של גליק שנפצע אמש יציב אך קשה מאד ונשקפת סכנה לחייו

nrg חדשות, 09:10, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מבית החולים שערי צדק בו מתאשפז יהודה גליק, פעיל הימין שנורה אמש על יד פעיל הג'יהאד האסלמי נמסר כי "יהודה במצב יציב. הבוקר הוא עתיד לעבור בדיקות הדמיה לבחינת היקף פציעתו. הוא עדין במצב קשה מאד ונשקפת סכנה לחייו" 

שר הביטחון: 'ניסיון ההתנקשות - שלב חמור בהסתה הפלסטינית'

יוחאי עופר, 09:05, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר בעקבות ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק אמש: "ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק הוא שלב נוסף וחמור בהסתה הפלסטינית המתמשכת נגד יהודים וכלפי מדינת ישראל. כשאבו מאזן מפיץ דברי שקר ושטנה בנוגע לזכותם של יהודים בארצם ולחופש הפולחן שלהם, התוצאות הן טרור כפי שהתרחש אתמול כלפי יהודה גליק.

עור אמר "אני קורא לשמור על איפוק בירושלים ובכלל. כוחות הביטחון ימשיכו לרדוף אחר כל המחבלים ושולחיהם - ויניחו עליהם את ידם.
 

גלאון: "מחלוקת פוליטית איננה מכשירה מעשי טרור"

nrg חדשות, 08:53, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר מרצ, זהבה גלאון מוקיעה בחריפות רבה את ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק, מפעילי הר הבית.
"שום מחלוקת פוליטית איננה יכולה להכשיר מעשי טרור ואלימות".

גלאון מוסיפה: "אני קוראת לרשויות אכיפת החוק לפעול ביד תקיפה נגד הניסיונות להבעיר את הר הבית וירושלים כולה הן מצד ישראלים והן מצד פלסטינים.

"הניסיונות של פעילי ימין לעלות להר הבית לא נעשית רק בשם הצורך במימוש זכות הפולחן, אלא, מתוך ניסיון לקדם אג'נדה לאומנית, כדי להפר את הסטטוס קוו. על ממשלת ישראל, השולטת במקום, מוטלת אחריות ייחודית בנושא זה וכל שינוי בסטטוס קוו צריך יהיה להיעשות בהסדר מדיני".
 

פעיל ג'יהאד ממזרח י-ם שנחשד בירי ביהודה גליק נורה ונהרג

אסף גבור, 07:15, 30/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

פעיל ג'יהאד איסלאמי המתגורר בשכונה הסמוכה לכפר סילוואן במזרח ירושלים נורה ונהרג לאחר עימותים עם כוחות הביטחון. לפי גורמים מקומיים בכפר, כוחות הביטחון חשדו כי מדובר ביורה שפצע את יהודה גליק אמש, וביקשו לעצור אותו. במקום התפתחו הפרות סדר ובסופן נהרג החשוד.

מדובר במועתז חיג'אזי, פעיל ג'יהאד איסלאמי המוכר למשטרה, שבעבר שהה 11 חודשים בכלא הישראלי. 

השר אריאל: "מתפלל לרפואתו המלאה של יהודה גליק"

יוחאי עופר, 23:03, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל התייחס לתקרית הירי במרכז מורשת בגין: "אני מתפלל לרפואתו המלאה של יהודה גליק. הכדורים שנורו הערב לעברו כוונו לעבר כל היהודים שרוצים לממש את זכותם היהודית והמוסרית לעלות למקום הקדוש ביותר לעם היהודי ולהתפלל בהר הבית".

"אני דורש מראש הממשלה לאפשר באופן מיידי לכל יהודי לעלות להר הבית באופן חופשי, ולנקוט באגרוף ברזל כנגד הפושעים האחראים למעשה." 

ח"כ בנט: "הדלת של מפעל מגבות ערד לא נעולה"

נעמה אנגל משאלי, 21:35, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ בנט התייחס למחאת תושבי ערד על ההתדרדרות במצבה הכלכלי של העיר ועל פיטורי עובדי מפעל המגבות: "הדלת של מפעל מגבות ערד לא נעולה. נשב על המספרים, נבדוק ונעמיק בעניין. אם נמצא שיש דרך לעזור מבלי שהמדינה תצטרך לממן את המפעל שנים רבות אז נעשה זאת". 

נתניהו ודנון הסכימו על תאריך לכינוס מרכז המפלגה

זאב קם, 21:31, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מרכז הליכוד ח"כ דני דנון נפגשו הערב והגיעו להסכמה על מועד כינוסו של מרכז הליכוד על מנת להכריע בשאלת מועד קיום הפריימריז לראשות המפלגה. התאריך: 9.11.2014.

 

דיסקין: "זה עלבון שפקידי ממשל תוקפים בשפה נמוכה את נתניהו"

אריאל כהנא, 19:57, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, התייחס בעמוד הפייסבוק שלו למשבר הנוכחי בין וושינגטון לנתניהו: "כאזרח המדינה אני חש אני נוחות ואפילו עלבון כאשר פקידי ממשל עלומי שם תוקפים בשפה נמוכה ובוטה את ראש הממשלה שלנו – על אף הביקורת הרבה שיש לי עליו ועל המדיניות הרופסת והנגררת של הממשלה כמעט בכל תחום".  

השר שטייניץ נפגש עם ראש הצוות הצרפתי למו"מ עם איראן

אריאל כהנא, 18:11, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר המודיעין ד"ר יובל שטייניץ נפגש הערב עם ראש הצוות הצרפתי למו"מ עם איראן, ניקולה דה ריבייר. השניים דנו בהתפתחויות האחרונות במו"מ של ששת המעצמות (P5+1) מול איראן, ובסיכויים לחתימת הסכם עד לדד ליין של ה-24 לנובמבר. הפגישה באה בהמשך לשיחות שניהל השר שטייניץ בשבועות האחרונים בוושינגטון ובלונדון.  

מפלגת העבודה נגד נתניהו: "פירומן מדיני"

זאב קם, 17:51, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

על רקע האמירות החריפות של בכירים אמריקאים נגד נתניהו, במפלגת העבודה מאשימים את ראש הממשלה בפגיעה ביחסים עם בעלת הברית ארה"ב. "נתניהו מבעיר את היחסים עם ארצות הברית כפירומן מדיני בשביל הישרדות פוליטית.

"עובדה זאת פוגעת באינטרסים הביטחוניים של ישראל, בכלכלה ובחברה. ביטחון ישראל מבוסס גם על הברית האסטרטגית עם ארה"ב, על אמון הדדי בין המנהיגים, על פתיחות וישירות. אסור להבעיר אש זרה ביחסים הללו, אפשר וצריך להגן על האינטרסים של ישראל בתבונה".  

בבית הלבן מתנערים מהאמירות נגד נתניהו: "לא ראויות"

אריאל כהנא, 16:54, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

דובר הבית הלבן התייחס לדברים הקשים נגד נתניהו שצוטטו בכתבתו של ג'פרי גולדברג מפי גורמים בכירים בבית הלבן. "בוודאי שזוהי לא עמדת הממשל, ואנו חושבים שהערות מהסוג הזה אינן ראויות". 

גבעתיים: רוכבת אופנוע ונהגת רכב נפצעו בתאונת דרכים

nrg חדשות, 16:52, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

רוכבת אופנוע כבת 40 ונהגת רכב כבת 45 נפגעו בתאונת דרכים שאירעה ברחוב הכנסת פינת זבוטינסקי בגבעתיים. רוכבת האופנוע נפצעה באורח בינוני, ונהגת הרכב נפצעה באורח קל. מתנדבי איחוד הצלה העניקו להן טיפול רפואי ראשוני.  

מפלגת העבודה: "נתניהו מבעיר את היחסים עם ארה"ב"

nrg חדשות, 16:46, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ממפלגת העבודה התייחסו למתקפה החריפה בשם "בכירים בממשל האמריקאי" שפורסמה אתמול במגזין "אטלנטיק": "נתניהו מבעיר את היחסים עם ארצות הברית כפירומן מדיני בשביל הישרדות פוליטית. עובדה זאת פוגעת באינטרסים הביטחוניים של ישראל, בכלכלה ובחברה.

"יטחון ישראל מבוסס גם על הברית האסטרטגית עם ארה"ב, על אמון הדדי בין המנהיגים, על פתיחות וישירות. אסור להבעיר אש זרה ביחסים הללו, אפשר וצריך להגן על האינטרסים של ישראל בתבונה".  

דובר הבית הלבן על המתקפה על נתניהו: "זו לא עמדת הממשל"

אריאל כהנא, 16:41, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הבית הלבן הגיב על הפרסומים לפיהם גורמים מדיניים בכירים בארה"ב התקיפו באופן חסר תקדים את ראש הממשלה נתניהו. דובר הבית הלבן אמר כי "בוודאי שזו לא עמדת הממשל. אנחנו סבורים שהתבטאויות כאלו אינן במקום".  

המחוזי: על אולמרט להחזיר לפרקליטות את תוכן המייל של זקן

יעל פרידסון, 16:30, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

צוות ההגנה של אהוד אולמרט יחזיר לפרקליטות את התקליטור עם העתק תיבת המייל האישית של שולה זקן- כך החליט היום בית המשפט המחוזי.

התקליטור הגיע לידי ההגנה בטעות יחד עם חומרי החקירה וצוות ההגנה בראשותו של עו"ד אייל רוזובסקי סירב להחזיר אותו. עם זאת, החזרת התקליטור תתבצע עד יום שני בשבוע הבא, דבר שיאפשר לצוות ההגנה לעיין בחומרים אך בית המשפט אסר עליהם להעתיק אותם. 

דו"ח המבקר: "מדוע לא גובשה תכנית התייעלות בצריכת האנרגיה?"

יעל פרידסון, 16:03, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

דו"ח המבקר: "אם החסכון באנרגיה הוא נושא בעל חשיבות לאומית, מדוע לא גובשה שום תוכנית התייעלות אנרגטית מאז נכנס החוק לתוקפו לפני שלוש שנים?". כך תוהה מבקר המדינה, בדוח החדש העוסק בתוכנית להתייעלות אנרגטית בישראל.

בביקורת שערך משרד המבקר במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, המשרד הממשלתי האחראי המרכזי לייעול השימוש באנרגיה במשק, עלתה שורה של בעיות וחוסר התמודדות אמיתית עם הנושא על אף שהקוצבו לו עשרות מיליארדי שקלים.  

דו"ח המבקר: הרכבת הקלה האריכה את זמן הנסיעה בירושלים

יעל פרידסון, 16:00, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מדו"ח מבקר המדינה המתפרסם היום (ד'), עולה כי הפעלת הרכבת הקלה בשנת 2011 לא הביאה לירושלים שיפור בתחבורה הציבורית, זמני הנסיעה של מרבית הנוסעים התארכו, ומיליוני שקלים התבזבזו בגלל חוסר תיאום בין עיריית ירושלים למשרד התחבורה. 

השר יעלון: "לא אסרתי על נסיעת ערבים ביהודה ושומרון"

יוחאי עופר, 15:45, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס בישיבת המליאה לפרסומים מתחילת שבוע לפיהם נטען כי הוא הורה למנוע נסיעה של פלסטינים יחד עם מתיישבים בתחבורה הציבורית המגיעה אל יישובי השומרון.

"לא אסרתי על נסיעת ערבים ביהודה ושומרון ואני חוזר ואומר שאין לי גם כוונה לאסור על נסיעת ערבים בתחבורה ציבורית ביהודה ושומרון.

מנגד אמר יעלון כי "לא צריך להיות איש ביטחון כדי להבין שכשיש 20 ערבים בתוך אוטובוס שהנהג שלו יהודי ויש בו עוד 2 או 3 נוסעים ואולי חייל או חיילת עם נשק, זו ערובה לפיגוע". 

יש עתיד: נעמוד על כך שיהיה חופש הצבעה על חוק ישראל היום

סופיה רון מוריה, 15:18, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יש עתיד הודיעה כי הסיעה תעמוד על כך שיהיה חופש הצבעה על חוק ישראל היום ותאפשר לכל חברי הכנסת של המפלגה חופש הצבעה פרטני. 

אשדוד: בן 16 נדקר במהלך קטטה סמוך לבי"ס

, 15:07, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

צעיר כבן 16 נדקר במהלך קטטה בסמוך לבית ספר ברחוב יצחק שדה באשדוד. מתנדבי איחוד הצלה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני. נסיבות האירוע ייבדקו על-ידי המשטרה.
 

וורצמן: מקומה של זועבי מאחורי סורג ובריח

זאב קם, 13:29, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

סגן שר החינוך, ח״כ אבי וורצמן (הבית היהודי) התייחס לדיון על הרחקת חנין זועבי. ״זו בושה לכנסת ישראל שבוגדת כמותה משמשת כח״כית ומדברת מעל דוכן הנאומים במשכן. מעשיה של המחבלת זועבי חמורים מאוד ומהווים בגידה במדינת ישראל".

לדברי סגן השר וורצמן: ״ קיים הבדל עצום בין חופש ביטוי לבין מצב בו חברת כנסת מתבטאת בכל העולם כנגד מדינתה, מצדדת בדעת האויב, ונותנת עצות כיצד להפיל ולנצח את העורף והצבא הישראלי. יש להגיד את הדברים בצורה חדה וברורה - מקומה מאחורי סורג ובריח". 

השר כץ: לפיד מעמיד בסכנה את תושבי אריאל ומעלה אדומים

סופיה רון מוריה, 13:27, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר התחבורה ישראל כץ: "לפני שעה קלה, שר האוצר יאיר לפיד, פוצץ דיון שהתקיים אצל רה״מ בנושא קידום תשתיות תחבורה מצילות חיים ביו״ש. חמור בעיני ששר בכיר מוכן להעמיד אזרחים ישראלים בסכנה, רק בשל שיקולים פוליטיים. האם הוא באמת סבור שילדי אריאל, מעלה אדומים, גוש עציון ואלון מורה זכאים לפחות ביטחון ובטיחות מתושבי רעננה ואום אל פאחם? לאן נעלמה הממלכתיות?" 

הכנסת דחתה את הערעור: ח"כ זועבי תורחק לחצי שנה

זאב קם, 13:25, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מליאת הכנסת דחתה את ערעורה של ח"כ חנין זועבי על העונש שהטילה עליה ועדת האתיקה של הכנסת. הערעור נדחה ברוב של 68 חברי כנסת מול 16. כזכור, על פי העונש שהוטל על זועבי, היא תורחק מדיוני מליאת הכנסת והוועדות למשך חצי שנה. 

השר שטייניץ: ההערות הפוגעניות כלפי נתניהו פוגעת באזרחינו

אריאל כהנא, 11:21, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

השר שטייניץ, הממונה על הדיאלוג האסטרטגי בין ישראל לארה"ב: ״ראש ממשלת ישראל אינו אדם פרטי והוא מבטא את עמדותיה של מדינת ישראל דמוקרטית וריבונית ובדאגה מתמדת לקיומה ולביטחונה. לכן ההערות הפוגעניות כלפיו פוגעת במדינת ישראל ואזרחיה.

"שיתוף הפעולה בין ישראל לארה"ב בכל הנושאים ובמיוחד בתחום המודיעיני, הוא יוצא מן הכלל. על כל הצדדים לדאוג לכך שמחלוקות לגיטימיות בנושאים שונים לא יעכירו את האווירה הטובה". 

שני פלסטינים נורו לאחר שהתקרבו לגדר המערכת בעזה

יוחאי עופר, 11:07, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שני פלסטינים התקרבו לגדר המערכת ברצועת עזה סמוך לחוף. החיילים קראו להם לעצור, ומשלא נענו לקריאות בוצע ירי לאוויר ואחריו ירי אל פלג גוף תחתון. זוהתה פגיעה והם התרחקו. 

ראש מועצת אשכול: דורשים שהכספים שהובטחו לנו יועברו מיידית

נעמה אנגל משאלי, 11:05, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

חיים ילין, ראש מועצת אשכול, אמר הבוקר כי "ממשלת ישראל קיבלה החלטה לפני כחודשיים על העברת כספים באופן מיידי למרכיבי ביטחון חיוניים בישובי עוטף עזה. מדובר על 350 מיליון, שמיועדים לשדרוג גדרות ישובים, כבישים, בטחון, תאורה היקפית, מיגון בשטחים הפתוחים, שיפוץ מקלטים לשימוש צוותי החירום, פתרון מיגון והטמנת קווים לתחנות החשמל בישובי הפצמ"רים ועוד.

"מדובר על כספים המיועדים לשמירה על ביטחון התושבים שעברו בגבורה את צוק איתן ונדרשת הכנה ומוכנות של הישובים לקראת כל תרחיש עתידי באזור. הפוליטיקה והביורוקרטיה לא יכולים להמשיך לסכן את התושבים. אנחנו דורשים שכספים אלו יועבו מיידית לוועדת הכספים כך שיהיה אפשר לבצע את הפרויקטים הביטחוניים למען בטחון תושבי עוטף עזה".  

שר הפנים אישר הנחה נוספת בארנונה ליישובי עוטף עזה

nrg חדשות, 10:55, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הפנים גדעון סער חתם היום על תיקון לתקנות ההנחה מארנונה ליישובי עוטף עזה לשנים 2014-2016 כך שההנחה תוגדל ב-15 אחוז נוספים. 

מחיר השימוש ברכב לטסט ירד ב-50 אחוז ויעמוד על 229 ש"ח

Nrg חדשות, 10:52, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שרי התחבורה והאוצר, ישראל כץ ויאיר לפיד, החליטו כי מחיר העמדת רכב ל"טסט" יוזל בכ-50% ויעמוד על 229 שקלים בלבד. 

משרד הביטחון: ישראל שוקלת לרכוש אוניות מגרמניה

יוחאי עופר, 09:48, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ממשלת גרמניה פנתה לירושלים בהצעה למתן סיוע כספי לרכש אוניות מגן למים הכלכליים של ישראל, דרך מספנה גרמנית, ובעקבות כך הקפיאה ישראל את המכרז הבינלאומי בנושא והחלה בבדיקת ההצעה הגרמנית. 

חרדים ניסו לפרוץ למתחם בנייה במשכנות האומה בירושלים

יעל פרידסון, 09:14, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

לרח' אבא אבן, משכנות האומה, בירושלים הגיעו 5 חרדים וניסו להכנס בכוח למתחם בנייה בטענה כי יש קבר במקום. שוטרי תחנת לב הבירה עצרו חשוד אחד בגיר בעוד האחרים עזבו.  

גלאון: הזלזול של ממשל אובמה בנתניהו מעיד שנשבר להם ממנו

זאב קם, 08:50, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר מרצ זהבה גלאון בתגובה לדברים בארה"ב נגד נתניהו: "הזלזול הבוטה של ממשל אובמה בנתניהו מעיד עד כמה נשבר להם ממנו. אחרי שהחריב את יחסיו עם האמריקאים בהמשך הבנייה בירושלים ובחוסר הנכונות להגיע להסדר מדיני, ואחרי הההשתלחות בבכירי הממשל מצד שרים בכירים, נתניהו הביא את ישראל לנקודת השפל החמורה ביותר ביחסים עם בת הברית החשובה ביותר של ישראל".  

מרגי: נתניהו קנה ביושר את גליון ההערכה האמריקאי

זאב קם, 08:39, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בעקבות המתקפה של בכירים אמריקאים נגד רוה"מ נתניהו, תוקף ח"כ יעקב מרגי: "רוה״מ בנימין נתניהו קנה ביושר את גליון ההערכה האמריקאי. אין לנו על מה להלין על האמריקאים". 

מוות בעריסה בירושלים: פעוט בן חודשיים נמצא ללא הכרה בביתו

יעל פרידסון, 08:26, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

פעוט כבן חודשיים אותר הבוקר ללא הכרה בביתו ברחוב הגומא בירושלים. מתנדבי איחוד הצלה קבעו את מותו במקום. ככל הנראה מדובר במוות כתוצאה מתסמונת 'מוות בעריסה'.

מאיחוד הצלה נמסר: "בהגעת המתנדבים הפעוט היה ללא רוח חיים בעריסתו לאחר שלא התעורר משנת הלילה. נסיבות האירוע בבדיקה אך ככה"נ מדובר במוות בעריסה. למרבה הצער צוות רפואי נאלץ לקבוע את מותו של הפעוט".
 

גבר כבן 50 נפל מגובה בבקעא אל גרבייה; מצבו קשה

nrg חדשות, 08:24, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים בבקעא אל גרבייה טיפול רפואי, ומפנים לבי"ח הלל יפה, גבר כבן 50 במצב קשה, עם חבלת ראש, כשהוא מורדם ומונשם. ככל הנראה מדובר על נפילה מגובה רב. 

עיריית ירושלים מקימה יחידת תצפיתני אוויר לאכיפת החוק בבירה

יעל פרידסון, 08:11, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

עיריית ירושלים מקימה יחידת תצפיתני אוויר לאכיפת החוק בבירה. היחידה תפעיל 5 בלוני תצפית ופיענוח שייתנו לעירייה ולמשטרה כיסוי ומודיעין בזמן אמת אודות הפרות סדר ועבירות על החוק. היחידה תפעל כזרוע מבצעית אווירית של העירייה המשטרה ורשויות האכיפה לטיפול בעבירות במרחב העירוני. 

כביש 40 צומת להבים לכיוון צפון נפתח לתנועה

נעמה אנגל משאלי, 07:55, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

כביש 40 צומת להבים לכיוון צפון שהיה סגור בעקבות תאונה נפתח לתנועה. 

תקלה ברמזורים בצומת חולון: עומסי תנועה כבדים בכל הכיוונים

nrg חדשות, 07:38, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

בשל תקלה בקו מתח גבוה לא פועלים הרמזורים בצומת חולון ובמקום נוצרו כבר כעת עומסי תנועה כבדים בכל הכיוונים. שוטרי התנועה של מרחב יפתח מבצעים הכוונות במקום והציבור מתבקש לנסוע בדרכים חלופיות.  

לשכת נתניהו: רה''מ לא נכנע לאף לחץ

אריאל כהנא, 07:23, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

גורמים בלשכת נתניהו הגיבו הבוקר על דבריהם הקשים של גורמים בממשל האמריקאי ואמרו כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו ימשיך לעמוד על האינטרסים הביטחוניים של אזרחי ישראל ועל זכויותיו ההיסטוריות של העם היהודי בירושלים, ושום לחץ לא ישנה זאת". 

אבו דיס: המשטרה עצרה בגיר וקטין שיידו אבנים ותקיפת שוטרים

יוחאי עופר, 07:20, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

הלילה בפעילות מעצרים של בילוש תחנת מעלה אדומים בשיתוף מג"ב בוצעו מעצרים באבו דיס.
נעצרו בגיר וקטין בגין ידויי אבנים, בקת"בים, ותקיפת שוטרים. העצורים הועברו לחקירות בתחנת מעלה אדומים.

 

תאונה בכביש 40 בין צומת להבים לדבירה. עומסי תנועה במקום

נעמה אנגל משאלי, 07:01, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

תאונת דרכים בין מספר כלי רכב בכביש 40 בין צומת להבים לצומת דבירה לכיוון צפון. מהמקום פונו מספר פצועים במצב בינוני וקל. וישנם שיבושי תנועה קשים, לציבור משתמשי הדרך
מומלץ להשתמש בדרכים חלופיות. שוטרי משטרת התנועה בדרכם למקום. 

התחזית: מעונן חלקית עם ירידה בטמפרטורות, ייתכן גשם מקומי

nrg חדשות, 06:58, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

היום: מעונן חלקית עם ירידה קלה של הטמפרטורות. בשעות הבוקר ייתכן גשם מקומי קל באורך משור החוף.

הטמפרטורות החזויות להיום: ירושלים - 22, חיפה - 24, תל אביב - 25, באר שבע - 26 ובאילת עד 30 מעלות בצהריים. 

ירושלים: אופנוען בן 20 החליק ונפצע, מצבו בינוני

nrg חדשות, 00:01, 29/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

צעיר כבן 20 שרכב על אופנוע, החליק ונבלם בגדר ברחוב ירמיהו בירושלים. מתנדבי איחוד הצלה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני.

 

מרוץ ת"א: 55 מהמשתתפים סבלו מהתייבשות

nrg חדשות, 23:51, 28/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

במרוץ ת"א השנתי שהתקיים הערב, השתתפו 30 אלף רצים. צוותי מד"א שאבטחו רפואית את המרוץ, העניקו טיפול רפואי ל-55 מהמשתתפים שסבלו מהתייבשות, עליית חום גוף, התעלפויות ופציעות. מהם, 40 טופלו באוהל המרפאה של מד"א שהוקם במקום ו-15 טופלו לאורך המסלול.  

פלסטיני נפצע באורח אנוש מירי כוח צה"ל במהלך הפרת סדר

יוחאי עופר, 22:42, 28/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מדובר צה"ל נמסר שכוח צה"ל נכנס לכפר לסרוק לאחר שפלסטינים יידו אבנים לעבר רכב בסמוך למבוא דותן. הכוח נתקל בהפרת סדר שכללה יידוי אבנים וירי זיקוקים. הפלסטינים לא נענו לאזהרות החיילים שאף ירו באוויר, ולאחר מכן בוצע ירי לעבר פלג גוף תחתון ממנו נפגע פלסטיני באורח אנוש.

 

ירושלים: יידוי אבנים לעבר הרכבת הקלה בסמוך למסגד בשועפט

יעל פרידסון, 22:25, 28/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ירושלים: יידוי אבנים לעבר הרכבת הקלה בסמוך למסגד בשועפט, אין נפגעים, אך נזק לשמשה. 

אבנים נזרקו לעבר אוטובוס ביישוב חורה; לא דווח על נפגעים

נעמה אנגל משאלי, 20:28, 28/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

אבנים נרקו לעבר אוטובוס ביישוב חורה שבפזורה הבדואית בנגב, נגרם נזק אך אין נפגעים. לדברי המשטרה, שוטרי תחנת עיירות עורכים סריקות באזור וזומן גשש. 

שר הבטחון: 'במונחים של שוק העבודה הנגדים סובלים מהלנת שכר'

יוחאי עופר, 19:53, 28/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, קיים היום סיור באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל. במהלך הביקור התייחס שר הביטחון לשכרם הנמוך של הנגדים.

"יש לנו קושי להסתכל לנגדים הצעירים בעיניים בנוגע לשכר הנמוך, וזה מחייב מענה. לנגדים אין ועד, ולכן הם ראויים להעלאת שכר שהם ממתינים לה. יש פה הלנת שכר במונחים של שוק העבודה. מה עוד שרוב גדול מקרב הנגדים למשל, מרוויח משכורות נמוכות מאוד. צריך לוודא שנגד צעיר לא נזקק להשלמת הכנסה, כי המצב הנוכחי הוא משברי. זה גם עניין חברתי מהמעלה הראשונה". 

ח"כ אלקין: 'העולם כולו נגד דאעש וישראל לבדה מול החמאס'

nrg חדשות, 19:41, 28/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

במסגרת פגישות שקיימו היום חברי הכנסת אלקין, דוד צור, נחמן שי וסתיו שפיר עם חברי בונדסטאג (הבית התחתון של הפרלמנט הגרמני)

אמר יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ זאב אלקין "מול 15 אלף הטרוריסטים של דאעש נלחם עולם שלם. מול 40 אלף אנשי חמאס ישראל ניצבת לבדה" והוסיף כי "ההתפתחויות הביטחוניות של טרור קיצוני ברחבי העולם מחייבות את העולם לשקול עדכון של דיני המלחמה".

 

ת"א: בן 27 נפל מגובה ומצבו קשה

nrg חדשות, 17:38, 28/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

ברחוב החרוב בת"א צעיר כבן 27 נפל מגובה של כ-4 מטר. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ומפנים אותו לבי"ח איכילוב
כאשר הוא סובל מחבלת ראש והוא מורדם ומונשם. מצבו של הצעיר מוגדר קשה. 

הפיצוץ מעל אשדוד נגרם במהלך תרגיל של חיל האוויר

נעמה אנגל משאלי, 16:43, 28/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

מעיריית אשדוד נמסר כי הפיצוץ מעל שאירע מעל העיר נגרם במהלך תרגיל של חיל האוויר 

אשדוד: תושבים דיווחו על הדי פיצוצים

יוחאי עופר, 15:59, 28/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

תושבי אשדוד והסביבה דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעו באזור. מדובר צה"ל נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה. 

מכרה פחם קרס בטורקיה: לפחות 23 לכודים

סוכנויות הידיעות, 14:27, 28/10/14 הדפס כתבה שלח לחבר

דיווח ראשוני: מכרה פחם קרס בטורקיה. לפחות 23 לכודים.