כחלון: פגיעה בכוחות הביטחון היא בלתי נסלחת

זאב קם, 21:58, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר האוצר משה כחלון אמר בתגובה לאירועים בבית-אל: "שלטון החוק בישראל לא עובר בימין או בשמאל. צריך להיזהר בדברים. אין אסון גדול יותר מיד איש באחיו. פגיעה בכוחות הביטחון היא בלתי נסלחת". 

שילה אדלר נבחר למנכ"ל מועצת יש"ע

חופי עמוס, 21:57, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מועצת יש"ע בחרה מנכ"ל חדש ושמו שילו אדלר. לאחר שוועדה בחנה מועמדים שונים, היום הודיעו ממועצת יש"ע על בחירתו של אדלר.

 

לפיד על שחרור פולארד: ההחלטה עושה צדק מאוחר מדי

אריאל כהנא, 21:20, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ יאיר לפיד, התייחס לפרסומים בדבר שחרורו הצפוי של פולארד: "מדובר בהחלטה שעושה צדק מאוחר מדי. טוב היה אם פולארד, אחרי שנים של סבל בכלא האמריקאי, היה משתחרר מוקדם יותר. אנחנו מברכים היום על ההחלטה - כל העם היהודי מחכה לראות אותו בבית". 

השר אריאל: מצפה בכיליון עיניים לנחיתתו של פולארד בארץ

זאב קם, 20:50, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר החקלאות ויו״ר השדולה לשעבר בכנסת למען פולארד אורי אריאל אומר בתגובה להודעה על שיחררו: ״שהחינו והגיענו לזמן הזה. אחרי 30 שנה יותר מדי מגיע הרגע לו ייחלנו. אני מברך את יונתן ובני משפחתו על השחרור הקרב ובא ומצפה בכיליון עיניים לנחיתתו בישראל. נחכה לו באהבה עצומה״. 

תנאי השחרור של פולארד: יאלץ להישאר בארה"ב במשך חמש שנים

רויטרס, 20:46, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

עורך דינו של יונתן פולארד אמר, כי על פי החלטת השחרור יאלץ פולארד להישאר בארה"ב במשך חמש שנים לאחר השחרור, אך לנשיא אובמה יש את האפשרות לקצר את התקופה על פי שיקול דעתו 

אן פולארד: זה בלתי יאמן אין לי מילים

nrg חדשות, 20:35, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אשתו לשעבר של יהונתן פולארד, אן מגיבה על ההודעה אודות שיחררו הצפוי מהכלא האמריקאי. "שמעתי על כך, ואני מתפללת שזה נכון. זה בלתי יאומן. אני מאושרת מאוד. זה נס. אני מתרגשת מאוד, אם זה נכון, אני מאושרת מאוד. זה לא יאומן, אין לי מילים". 

איילת שקד: פולארד ישוחרר ב-20 בנובמבר

nrg חדשות, 20:14, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שרת המשפטים צייצה בחשבון הטוויטר שלה כי האסיר הישראלי בארה"ב, יונתן פולארד, ישוחרר על פי קביעת ועדת השחרורים ב-20.11, יום שישי. 

לוחמי גולני שנטשו מוצב נשפטו ל-10-26 ימי מחבוש

יוחאי עופר, 19:50, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

14 לוחמי גולני שברחו ממוצב צה"ל באזור החרמון, נשפטו על ידי מפקד הגדוד סא"ל ישראל פרידלר, לעונשי מחבוש של בין 10-26 ימים כל אחד.

מוקדם יותר החליטו הלוחמים לחזור למוצב בעקבות שיחות עם מפקדיהם. 

מהומות בבית-אל: אלימות התגלעה בין מפגינים ושוטרים

חופי עמוס, 19:41, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מול בתי דריינוף, שעניינם תלוי ועומד בבית המשפט העליון, התפתחו מהומות בין המפגינים ובין השוטרים. ישנם דיווחים על מהלומות בין הצדדים, וכן על יידויי אבנים. 

ח''כ חסון לבנט: משוגע, רד מהגג הפסק בהסתה נגד צה"ל

nrg חדשות, 18:35, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ יואל חסון בתגובה לדברי בנט על הגג בבית אל: "שותף בכיר בקואליציית האינטרסנטים של ביבי עומד על גג אל מול מאות מפגינים ומסית אותם להיאבק באלימות בחיילים ובשוטרים יהודים. משוגע, רד מהגג! שלא תעז להמשיך ולהסית את קומץ הקיצוניים שלך נגד לוחמים בצה"ל".

 

לאחר חודש, הבורסה באתונה תיפתח השבוע

רויטרס, 18:33, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חודש לאחר שנסגרה בשל המשבר הכלכלי במדינה, הבורסה היוונית באתונה תיפתח ביום רביעי או חמישי - כך אמרו מקורות במדינה לסוכנות "רויטרס". 

לבני:אם נתניהו היה חזק הוא היה מונע תמיכת שרים בהפרות חוק

זאב קם, 18:18, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ציפי לבני תוקפת את ראש הממשלה בדף הפייסבוק שלה: "אם היה ראש ממשלה חזק בישראל הוא לא היה נותן לחרפה של שרים שתומכים בהפרות חוק בבית אל ושאנור להתרחש. עידוד השרים להפר חוקים יסתיים באנרכי". 

ועד מתיישבי גוש קטיף: מחזקים את משפחות שאנור

חופי עמוס, 18:01, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ועד מתיישבי גוש קטיף בהודעת חיזוק למשפחות שאנור: "במלאת 10 שנים לעקירה, קוראים אנשי גוש קטיף לתיקון הטעות הגורלית וביטול החוק הדרקוני של ההתנתקות שהביא עד היום נזק עצום ואף לא תועלת אחת. תחילת התיקון, בהחזרת ההתיישבות יהודית בצפון השומרון ובבוא העת נזכה גם אנחנו לשוב לבתינו בגוש קטיף שאליהם אנחנו מתגעגעים מידי יום". 

ח"כ יונה: מהלכי ההפרטה במשרד החינוך פוגעים בילדי ישראל

nrg חדשות, 17:42, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ פרופ' יוסי יונה יצא במתקפה חריפה היום כנגד שר החינוך, לאור הפרסומים אודות כוונת המשרד להמשיך ולהפריט מסמכויותיו: "אם מישהו קיווה שחלה התפכחות והמגמה של הפרטת מערכת החינוך והעברות סמכויות לחברות קבלן תפסק למול הביקורת הציבורית הגוברת – הוא נחל אכזבה. אין לי ציפיות מהשר בנט. עמדתו האידאולוגית ידועה– אולם, אולי אם יבין השר בנט כי במהלכים אלו של הפרטה הוא לא רק פוגע בחינוך של ילדי ישראל אלא גם מחליש את כוחות של משרדו הוא – הוא יתעשת ייקח אחריות ויורה לפקידי משרדו לבטל את המכרז החדש". 

הרצוג: שרים בממשלה תומכים במי שפוגע בחיילי צה"ל

זאב קם, 17:36, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא תוקף את מדיניות הממשלה בפרשת הפינויים בבית-אל: "נתניהו, השרים בממשלה שלך תומכים במי שפוגע בחיילי ומפקדי צה"ל וזו אחריותך. נתניהו תגיד בקול רם וברור שאסור לאף אחד להרים עליהם יד- החיילים האלה הם גם הילדים שלך, תגבה את שר הביטחון ותפטר כל שר שנוהג אחרת ומלבה האש הזרה והמסוכנת הזו". 

ביינר: הילארי קלינטון צריכה למסור את הדוא"ל הפרטי שלה

רויטרס, 17:32, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יושב ראש בית הנבחרים האמריקאי ג'ון ביינר אמר כי המתמודדות הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילארי קלינטון, צריכה "לצאת נקייה" ולהעביר את כל תכתובות הדוא"ל הפרטיות שלה מתקופתה כמזכירת המדינה. 

החיילים שעזבו את המוצב בחרמון שבו לבסיס וייעמדו למשפט

יוחאי עופר, 17:30, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הלוחמים בגולני שנטשו מוצב ברמת הגולן במחאה על הדחתו של אחד הלוחמים. חזרו לבסיסם והם צפויים לעמוד למשפט. 

ח״כ עטר: השקעה בהשכלה הגבוהה היא אינטרס לאומי

זאב קם, 17:24, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

במסגרת דיון בועדת החינוך, התרבות והספורט אודות הקיצוץ המוצע ע״י הממשלה בתקציב ההשכלה הגבוהה אמר חבר הכנסת דניאל עטר (המחנה הציוני):״כל מחקר מוכיח כי ההשכלה הגבוהה היא הכלי הבלבדי לצמצום פערים בין מרכז לפריפריה ובין קבוצות אוכלוסייה שונות.
הממשלה צריכה לעצור את השיח על הקיצוץ רוחבי, להפנים כי איכות ההשכלה הגבוהה היא אינטרס לאומי, ולהעניק לה רוח גבית במקום קיצוצים״.

 

ברצלונה: כמה פצועים בקרב יריות במלון

סוכנויות הידיעות, 17:23, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המשטרה עורכת מצוד בעיר אחר שני חשודים שנמלטו מהזירה, לאחר שפתחו בירי לעבר אורח המלון. נסיבות האירוע לא ברורות, והמשטרה חוקרת את ההתרחשויות. 

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה דוד לפלר, הודיע על סיום תפקידו

יאיר קראוס, 16:44, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, דוד לפלר, ביקש מהשר להגנת הסביבה, אבי גבאי לסיים את תפקידו לאחר כשנתיים בתפקיד. לפלר החל את כהונותו באוגוסט 2013 תחת השר הקודם להגנת הסביבה, עמיר פרץ. דוד לפלר: "אני חש סיפוק גדול מהישגי המשרד בשנתיים האחרונות". 

יעלון על פינוי בבית אל: ''לא אפר את החוק''

nrg חדשות, 15:59, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, התייחס לפינוי הבתים בבית אל. "פעלתי ואני פועל למען ההתיישבות ביהודה ושומרון, כולל בבית אל, והרוב השפוי והממלכתי שם יודע זאת. אך מי שחושב שאפר את החוק - טועה. לא אתן ידי להפקרות. אני מצפה משרים בממשלה לגבות את שלטון החוק".  

אושרה הקמת הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית

nrg חדשות, 15:40, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בתום סבב חוזר של הצבעות אישרה ועדת הכספים סופית את הצעת החוק להקמת הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית. הרשות תהיה כפופה למדען הראשי, שבין השאר, ישמש היושב ראש שלה, ותפעל כתאגיד סטטוטורי.

נוסח החוק שאושר מגדיל את מגוון הכלים שיעמדו לרשות המדען הראשי לצורך תמיכה ועידוד היזמות, מה שעתיד לחזק את הצמיחה והייצוא, זאת בניגוד למגבלות החלות עליו כיום.
 

המחנה הציוני: החוק הנורבגי – שקשוקה ישראלית בטעמי קומבינה

זאב קם, 15:24, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בסיעת המחנה הציוני תקפו את ההסתייגות שאושרה במסגרת קידום החוק הנורבגי: "זה לא חוק אלא סידור עבודה, והוא לא נורבגי אלא שקשוקה ישראלית בטעמים חזקים של קומבינה ופוליטיקה.

"הישראלבלוף שביבי שיכלל אותו לביביבלוף כבר לא עובד יותר. נתניהו מבין שהקואליציה שלו מתפוררת, ולכן עוסק במחטפים. אין דין, אין דיין ואין דיון".
 

האקבי: התגובות על דבריי היו חיוביות להפליא

סוכנויות הידיעות, 15:18, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, מייק האקבי, אמר כי אם היה הנשיא היה משתמש באותם מילים לתיאור ההסכם עם איראן שבהם השתמש לפני מספר ימים כשאמר כי 'אובמה מצעיד את ישאל לעבר המשרפות'".

הוא ציין כי התגובות שקיבל מיהודים על דבריו היו "חיוביות להפליא", והוסיף כי "אנחנו צריכים להשתמש במילים חזקות כאשר אנשים משתמשים באיומים חזקים".
 

תינוקת נחנקה בשגב שלום, מצבה קשה

נעמה אנגל משאלי, 15:03, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

תינוקת כבת חודש נחנקה ככל הנראה, בביתה בשגב שלום. חובשים וכוננים של מד"א פינו אותה במצב קשה לחדר ההלם בבית-החולים סורוקה תוך סיוע נשימתי. נסיבות המקרה אינן ברורות.  

חוטובלי: מצפה מבג"ץ למנוע הריסת בתים שלא לצורך

אריאל כהנא, 15:00, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי הגיבה על האירועים בבתי דריינוף בבית אל: "המדינה תגיש הערב את עמדתה שלא להרוס את הבתים שנבנו.

"אני מצפה מבג"ץ לכבד ולקבל את עמדת המדינה ולמנוע הריסת בתים שלא לצורך, ובמיוחד שאלו נבנו בתוך צו התפיסה של בית אל". חוטובלי תסייר מחר בבוקר עם ראשי המועצה במתחם הבתים.
 

יש עתיד: החוק הנורבגי הוא קומבינה של נתניהו לסידור ג'ובים

זאב קם, 14:56, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בסיעת יש עתיד הגיבו על ההסתייגות שאושרה במסגרת קידום החוק הנורבגי: "זה לא 'החוק הנורבגי' אלא 'חוק הג'ובים'. נתניהו מנסה להעביר חוק שכל מטרתו הוא ליצור סידור עבודה לחברים שלא נכנסו לכנסת ולאפשר לשרי הממשלה להתחמק מאחריות ציבורית.

"סיסמאות נבובות ותירוצים לא יוכלו להכשיר את השרץ. אם זה נשמע כמו קומבינה, וזה נראה כמו קומבינה אז זו בוודאות קומבינה".
 

הותר לפרסום: נעצרו שבעה חשודים בתקיפה בטיילת בירושלים

יעל פרידסון, 14:01, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הותר לפרסום כי בלשי וחוקרי ימ"ר ירושלים עצרו שבעה חשודים תושבי אבו טור, מהם 3 קטינים, בחשד לתקיפת יהודים באזור טיילת ארמון הנציב.

על-פי החשד, בשלושה אירועים הותקפו שני זוגות שבילו בטיילת וצעיר יהודי נוסף שרץ באזור. בכל המקרים הגיעו מספר חשודים ותקפו באלימות את היהודים וגרמו להם לחבלות של ממש. מעצרם של החשודים הוארך היום עד ליום חמישי.
 

המפלגה הפרו-כורדית: ארדואן מעניש אותנו על ההצלחה בבחירות

רויטרס, 13:49, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש המפלגה הפרו-כורדית בטורקיה, מפלגת העמים הדמוקרטית (HDP), דחה את ההאשמות של הנשיא ארדואן כי המפלגה מסונפת לארגוני טרור ואמר כי זהו עונש מצד הנשיא רק משום שמפלגתו זכתה להצלחה בבחירות שהתקיימו בחודש יוני.

"לא ביצענו שום פשעים בלתי נסלחים. הפשע היחיד שלנו היה שזכינו ב-13% מהקולות בבחירות", אמר יו"ר המפלגה סלהאטין דמירטאס.
 

אבנים נזרקו בכביש 55, אין נפגעים אך נגרם נזק לרכב

חופי עמוס, 13:25, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בכביש 55, בין עזון למעלה שומרון, נזרקו אבנים לעבר רכבים שנסעו באזור. אין נפגעים אך נגרם נזק לאחד הרכבים. כוחות בדרך למקום. 

המבקר שפירא: הביקורת על דו"ח לוקר אינה במקומה

נעמה אנגל משאלי, 13:09, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מבקר המדינה יוסף שפירא ביקר בחריפות את המתנגדים לדו"ח לוקר וטען כי הביקורת שהטיחו בו "אינה במקומה". "באתי לתבוע את עלבונו של האלוף לוקר וחברי הוועדה שעשו עבודה מצוינת", אמר שפירא במהלך ביקור במועצה המקומית התעשייתית נאות חובב.

"מי שמזמין את הביקורת צריך לדעת שעליו לקבל את ההמלצות שבו. קראתי את הדו"ח ואני סבור שמגיע לחברי הוועדה יישר כוח".
 

השר בנט יבקר בבית אל ויתן הצהרה לתקשורת ב-14:45

nrg חדשות, 13:02, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט
יגיע לבית אל ויתן הצהרה לתקשורת בבניין המועצה בשעה 14:45.

לאחר מכן הוא יקיים סיור במתחם בתי דריינוף. 

ארדואן: הצעדים נגד הכורדים ונגד דאעש יימשכו בנחישות

סוכנויות הידיעות, 13:00, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא טורקיה ארדואן נשבע כי צעדיה הצבאיים נגד המליציות הכורדיות ונגד ארגון דאעש "יימשכו בנחישות".

"נסיגה אחורה לא באה בחשבון. זהו תהליך והתהליך יימשך באותה נחישות", אמר ארדואן במסיבת עיתונאים בשדה התעופה באנקרה לפני המראתו לביקור רשמי בסין.
 

גל חום כבד צפוי בימים הקרובים ברחבי הארץ

דליה מזורי, 12:54, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

משרד הבריאות הודיע כי על-פי דיווחי השירות המטאורולוגי צפוי בימים הקרובים גל חום כבד ברחבי הארץ. החל מיום חמישי 30/7 ועד יום רביעי 5/8 צפוי מזג אוויר חם מהרגיל.

במשרד קוראים לציבור הרחב, ולאוכלוסיית הקשישים והחולים במחלות כרוניות בפרט, להימנע ככל האפשר מחשיפה לחום ולשמש, להימנע ממאמץ גופני שאינו הכרחי, להקפיד לשתות מים ולהימצא ככל האפשר במקומות ממוזגים.
 

השר ארדן החליט לפטר את תנ"צ ניסים אדרי מהמשטרה

יעל פרידסון, 12:38, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, החליט לפטר את תת ניצב ניסים אדרי מהשירות במשטרת ישראל, בהמשך להמלצת המפכ''ל הקודם, רב ניצב יוחנן דנינו.

אדרי הורשע באישומים של אי מילוי הוראה, אי נקיטה באמצעי סביר לגילוי עבירה או להבאת חשוד בעבירה לדין, בשל כך שלא טיפל במידע שהובא לידיעתו, בנוגע לתלונה של שוטרת שהוטרדה על-ידי מפקד מחוז ירושלים לשעבר.
 

גבר חמוש בסכין נעצר בבית שמש

nrg חדשות, 12:23, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בתחנת משטרת בית-שמש התקבל דיווח מאזרח שמסר כי הוא מבחין בגבר שהולך כשהוא חמוש בסכין.

ניידת סיור שהגיעה למקום איתרה את החשוד ובחיפוש אכן נתפס סכין. החשוד עוכב לתחנה, נחקר ונכלא. חומר הראיות הועבר לתביעות לצורך הגשת כתב אישום. 

לוב: עונש מוות נגזר על בנו של השליט לשעבר קדאפי

רויטרס, 12:21, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית משפט בלוב קבע גזר דין מוות על בנו של השליט לשעבר מועמר קדאפי, סייף אל-איסלאם, בגין דיכוי ההפגנות נגד שלטונו של אביו ב-2011.

כמו כן נגזר עונש מוות בידי כיתת יורים על ראש מערך המודיעין של לוב לשעבר, עבדאללה אל-סנוסי, וראש הממשלה לשעבר, בגדאדי אל-מחמודי.
 

לפיד: קורא לנתניהו לגבות את הכוחות שפעלו בבית אל

זאב קם, 12:04, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, קרא לראש הממשלה לגבות את כוחות הביטחון שפעלו בבית אל: "בזמן שנתניהו עסוק בהצהרות פוליטיות נגד הריסת מבנים, נמצאים כוחות הביטחון וחיילי צה"ל בשטח, בכדי לשמור על החוק ולמנוע הסלמה מיותרת של המצב.

"אני קורא לנתניהו לעמוד מאחורי הכוחות שנשלחו הלילה לשמור על החוק ועל הסדר בבית אל ולתת להם גיבוי מלא בקולו".
 

תינוקת חולצה בשלום מרכב שננעל בקרית ארבע

חופי עמוס, 11:53, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

צוות כיבוי הוזעק לחילוץ תינוקת בת שנה מרכב שננעל בקרית ארבע.

לוחמי האש שברו חלון וחילצו אותה כשהיא במצב בריאותי תקין. אם התינוקת טענה שהרכב ננעל כשהיא בתוכו. 

בהמשך לפינוי בבית אל: מתוכננות הפגנות ברחבי יו"ש ובירושלים

nrg חדשות, 11:51, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בעקבות פינוי בתי דריינוף, במועצה המקומית בית אל ובמטה יישובי יו"ש מתכננים להפגין בצמתים לאורך ציר 60 ובכניסה לירושלים החל משעה 18:00.

"נצא ונודיע לממשלת ישראל - לא ניתן לכם להחריב את ההתיישבות, לא ניתן לכם להרוס לנו את הבית", לשון ההודעה שפורסמה.
 

משפחות משאנור במכתב לרה"מ: הגיע הזמן לתקן את העוול

חופי עמוס, 11:39, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מספר משפחות שעלו אמש לחורבות היישוב שאנור שיגרו הבוקר מכתב לראש הממשלה ולשר הביטחון, ובו דרישה לאפשר להם לחדש את ההתיישבות בצפון השומרון. "לפני עשור גורשנו מביתנו, והלילה חזרנו הביתה.

"הגיע הזמן לתקן את העוול הנורא, עוול של עשור, עוול מיותר, עוול שבידנו יחד לתקנו. חזרנו לביתנו כדי להישאר. אנו קוראים לכם להצטרף למהלך השיבה ולאשר את חזרתנו".
 

צרפת: נמצאה שן אדם בת מאות אלפי שנים

סוכנויות הידיעות, 11:27, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ארכיאולוגים צרפתים מצאו שן אדם בת 560,000 שנה. 

לוין: ההתקפלות בפני בג"ץ עלולה להביא לסיום דרכה של הממשלה

אריאל כהנא, 11:17, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר התיירות יריב לוין הגיב על הפינוי בית אל: ״ההשתלטות הלילה על המבנים בבית אל היא מהלך שערורייתי של אכיפה סלקטיבית. ממשלת ישראל עומדת על פרשת דרכים וחייבת לבחור בחיזוק ההתיישבות והליכה בדרך הלאומית בשמה נבחרנו.

"התקפלות בפני המערכה המשפטית שמנהלים ארגוני השמאל בשיתוף עם בג״ץ עלולה להביא באופן מידי לסיום דרכה של הממשלה".
 

שקד: חד צדדיות, הטעייה והפרת סיכומים יענו באותו מטבע

זאב קם, 11:11, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שרת המשפטים איילת שקד הגיבה על הפינוי בבית אל: "ביום העשור לגירוש יהודים מגוש קטיף החליט שר הביטחון לשלוח את כוחות הביטחון, בחשיכת הליל, לבית אל. כל זאת, על אף מה שהובטח לי, ואשר אמרתי בשמו לתושבי המקום.

"חד צדדיות, הטעייה והפרת סיכומים יענו באותו מטבע. תשובת המדינה לבג"ץ תהא נחרצת ואחת - למנוע את ההרס".
 

מועצת יש"ע: שעת מבחן לממשלה למימוש מדיניות בניה והתפתחות

חופי עמוס, 11:07, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מועצת יש"ע בירכה את התושבים שעלו הלילה לחורבות הישוב שאנור. "עשר שנים לאחר הטעות הנוראה ופשע הגירוש, ואל מול ההקפאה של ממשלת נתניהו, מועצת יש"ע קוראת לממשלה לאפשר את חידוש הישוב היהודי בשאנור ובצפון השומרון.

"הימים האלה הם שעת מבחן לממשלת ישראל על התוקף המוסרי שלה למימוש מדיניות לאומית של בניה והתפתחות, ולהצבת דגל ההתיישבות כמשימה חשובה לדור הצעיר".
 

נהג משאית נפצע בינוני בתאונה בכביש 6, צפונית למחלף בן שמן

nrg חדשות, 11:03, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נהג משאית נפצע באורח בינוני בתאונת דרכים עם מעורבות שתי משאיות ומספר כלי רכב פרטיים בכביש 6 לצפון, במנהרה צפונית למחלף בן שמן. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים לו טיפול רפואי במקום.

כתוצאה מהתאונה מחלף בן שמן לכיוון צפון חסום לתנועה. 

צינור גז הותקף אמש בטורקיה וזרימתו נעצרה

רויטרס, 10:46, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

צינור גז טבעי שנמשך מאיראן לטורקיה הותקף אמש בתוך שטחה של טורקיה וזרימת הגז נעצרה, כך אמר שר האנרגיה הטורקי טאנר ילדיז.

העבודות לשיקום הצינור שניזוק החלו, אך טרם ברור מתי זרם הגז יתחדש, כך אמר גורם רשמי בחברת בוטאש המפעילה את הצינור. הוא הוסיף כי טורקיה לא ביקשה גז ממדינות אחרות, וכי לא הורגש מחסור במענה לצריכת הגז במדינה.
 

לבני: הציבור מצפה מהשרים להיות בצד הנכון של שלטון החוק

זאב קם, 10:30, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ ציפי לבני הגיבה על הפינוי בבית אל: ״יש דבר שצריך להיות מעל הויכוח האידיאולוגי והפוליטי וזה שלטון החוק. ראשי המתנחלים אולי ציפו ששרת המשפטים תלשין בעוד מועד על הפינוי, אבל הציבור מצפה ששרי הממשלה תמיד יהיו בצד הנכון של שלטון החוק״. 

נעצר חשוד בתקיפת שוטר בפינוי בבית אל

nrg חדשות, 10:26, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מארגון חננו נמסר כי בפינוי הבתים בבית אל נעצר אדם בחשד לתקיפת שוטר, והוא הובא לתחנת שער בנימין.

נוסף לכך, בחסימת הכבישים של פעילי ימין סמוך לפסגת זאב בירושלים, במחאה על הפינוי, נעצר צעיר אחד.
 

חברי הרשימה המשותפת נפגשו עם ראשי הוואקף

nrg חדשות, 10:19, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חברי הרשימה המשותפת קיימו ישיבה עם ראשי הוואקף האיסלמי והמופתי של ירושלים מוחמד חוסין. בסיום הפגישה החלו החברים בסיור ברחבת אלאקצא. 

מגל: הפינוי בבית אל מנוגד להבנות עם שר הביטחון

זאב קם, 10:16, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ ינון מגל הגיב על פינוי בתי דריינוף: "הפינוי מנוגד להבנות עם שר הביטחון. הבתים היו בתהליכים אחרונים לקבלת היתר ועמדו במרכז דיונים קדחתניים להסדרתם. אין שום הגיון בלהרוס בתים רק כדי לבנות אותם מחדש למחרת.

"הבית היהודי רואה עצמה כחלק מקואליציה שעובדת בתיאום והסכמה בין השרים ומצפה מראש הממשלה ושר הביטחון לנהוג על-פי כלל זה".
 

יש דין: קוראים ליועמ"ש לוודא שלא ייעשו צחוק מהחלטת בג"ץ

יעל פרידסון, 10:11, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ארגון יש דין, המייצג את בעל הקרקע הפלסטיני בבית אל, קורא ליועמ"ש ויינשטיין "לוודא שבשל להיטות הממשלה לרצות את הימין הקיצוני, לא יירמס החוק ולא יעשו צחוק מבג"ץ, שכבר פעמיים פסק שיש להרוס את הבתים הבלתי מאוכלסים שנבנו באופן בלתי חוקי על קרקע פלסטינית פרטית". 

הרצוג: ממשלת נתניהו הופכת לקרקס אמתי בימים האחרונים לקיומה

זאב קם, 10:03, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג התייחס לדחיית הדיון בנושא הגז: "פשוט פארסה. זו ההגדרה היחידה שמתאימה להתנהלות נתניהו בנושא הגז. ההחלטה על דחיית הדיון היא נדבך במפולת של ממשלה שלא מסוגלת לתפקד, נכשלת בכל הנושאים בהם היא עוסקת והופכת לממשלת קרקס אמתית שאלה הם הימים האחרונים לקיומה".  

בחריין: שני שוטרים נהרגו בפיגוע טרור

רויטרס, 09:59, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שני שוטרים נהרגו בפיגוע טרור בבחריין, כך נכתב בטוויטר של שר הפנים של מדינת המפרץ.  

שר הביטחון: אני נגד ההריסה בבית אל ופועל למנוע אותה

זאב קם, 09:58, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון עלהמהומות הבוקר בבית אל: "עמדתי בעניין היא ברורה, נגד ההריסה, ואני פועל כדי למנוע אותה ולחזק את ההתיישבות בבית אל בפרט וביהודה ושומרון בכלל.

"בשבועות האחרונים ביצעתי מספר מהלכים כדי להניח תשתית חוקית אשר תמנע את ההריסה בבית אל, ועתה אני ממתין להחלטת בג"צ בעניין.
"גם אתמול הבהרתי לשרים מהבית היהודי עימם שוחחתי, כי לא תהיה הריסה לפני הדיון בבג"צ. בכל מקרה נפעל בעניין אך ורק על פי החוק ועל פי החלטות בג"צ". 

ציר 55 יחסם לסירוגין עקב תרגיל במעבר אליהו

יוחאי עופר, 09:56, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רשות המעברים במשרד הביטחון תקיים היום בין השעות 04:00-22:00 אימון פירוטכני יחידתי במעבר אליהו. עקב כך, יחסם ציר 55 לסירוגין ותורגש תנועה ערה של כוחות ביטחון.

במהלך התרגילים ישמעו קולות ירי, פיצוצים ויתכן כי יהיו ריצות מאבטחים והדמיות לחימה.
 

כ"ץ: השימוש של האקבי בביטוי 'משרפות' שגוי ומיותר

nrg חדשות, 09:52, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

השר ישראל כ"ץ הגיב בפייסבוק על דברי המועמד הרפובליקני לנשיאות, מייק האקבי שאמר כי 'אובמה יצעיד את הישראלים אל המשרפות': "אף אחד לא מצעיד יותר יהודים למשרפות. הקמנו את מדינת ישראל ואת צה"ל, ואם נצטרך נדע להגן על עצמנו בכוחות עצמנו.

"חשוב לעשות הכל כדי למנוע מממלכת הטרור האיראנית להיות מדינת סף גרעינית, אבל השימוש בביטוי כזה שגוי ומיותר".
 

בנט: טוב שנתניהו תיקן את נזקי שר הביטחון מהלילה

nrg חדשות, 09:45, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

השר נפתלי בנט הגיב בטוויטר על קריאתו של ראש הממשלה נתניהו ליועמ"ש ויינשטיין למנוע את הריסת הבתים בבית אל: "טוב שראש הממשלה תיקן במהירות את נזקי שר הביטחון מהלילה והבהיר את עמדתה הרשמית של ממשלת ישראל כפי שסיכמנו - אסור להרוס בתים לשווא". 

ראש הממשלה נתניהו יצא לביקור בקפריסין

אריאל כהנא, 09:43, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא הבוקר לביקור בקפריסין, במטרה לחזק את קשרי הסחר בין המדינות.  

ליברמן: קורא לבנט להצטרף לאופוזיציה לאומית

nrg חדשות, 09:39, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו״ר ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, הגיב בפייסבוק על הפינוי בבית אל: ״אני מסכים לגמרי עם דברי השר בנט ש'הגיע הזמן שממשלה לאומית תוביל את האידיאולוגיה שלשמה היא נבחרה, ולא את דרך השמאל'. זו בדיוק הסיבה שלא הצטרפנו לממשלה הזו.

"אני קורא לבנט להצטרף אליי לאופוזיציה לאומית כדי שאחר-כך אפשר יהיה להקים ממשלה לאומית אמתית, שתעסוק בבנייה ולא בהריסה״.
 

לפיד: נתניהו כבר לא מתאים להוביל את יחסינו עם העולם

nrg חדשות, 09:32, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ יאיר לפיד התייחס בפייסבוק לכך שג'ון קרי יגיע למזה"ת אך לא יבקר בישראל: "ההסכם עם איראן גרוע, אבל לא פחות מזה גרועה העובדה שהעולם כולו גילה שיש סדקים עמוקים בברית ההיסטורית בין ישראל לארה"ב.

"זכויותיו של נתניהו עומדות לו על פעילותו בזירה הבינלאומית בעבר, אבל גם תומכיו צריכים להודות שהוא כבר לא האיש המתאים להוביל את יחסינו עם העולם".
 

גבר בן 39 נפצע באורח בינוני במפעל במועצה אזורית שפיר

nrg חדשות, 09:24, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

גבר כבן 39, הפצע באורח בינוני עם חבלות בראש ובחזה, לאחר שנפגע מחפץ כבד שנפל ופגע בו, במפעל במושב במועצה אזורית שפיר. חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ופינו אותו לביה"ח ברזילי. 

נעצר גבר כבן 26 בהר הבית שקרא 'מוחמד חזיר'

יעל פרידסון, 09:22, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

משטרת ישראל עצרה גבר יהודי כבן 26, אשר בצאתו מביקור בהר הבית, החל לקרוא קריאות ׳מוחמד חזיר׳. החשוד ניסה להימלט ונעצר והוא יובא לבית משפט השלום בירושלים. 

נערים שפונו מבית אל חסמו כביש בפסגת זאב; שני עצורים

nrg חדשות, 09:20, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הפינוי בבית אל: עשרות נערים שעוכבו והועלו לאוטובוסים שוחררו בירושלים. חלקם החלו בחסימת כביש בפסגת זאב. בחסימה בפסגת זאב נעצר צעיר אחד. בנוסף ישנו עצור אחד מפינוי הבתים בבית אל החשוד בתקיפת שוטר ונמצא בתחנת שער בנימין. 

יידוי אבנים לעבר רכבים בהר הזיתים, אין נפגעים

יעל פרידסון, 09:19, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יידוי אבנים התבצע לעבר כלי רכב בהר הזיתים. אין נפגעים אך נגרם נזק לשמשת אחד הרכבים. נערכות סריקות אחר החשודים במעשה. 

יחימוביץ' על עצירת מתווה הגז: המדינה ניצלה מביזה של משאביה

זאב קם, 09:17, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' עצירת מתווה הגז היא ניצחון גדול לציבור: "המתווה לא יובא לאישור במושב זה של הכנסת, וכך ניצלה המדינה מביזה של משאביה במחירים מופקעים על חשבון הציבור".

לדבריה "את המתווה החדש יש לגבש בשקיפות, תוך שיתוף אמיתי של הציבור. הוא חייב להוביל לתחרות אמיתית במשק, לכלול פיקוח על המחירים, והבטחת עצמאותה האנרגטית של ישראל."

 

משרד הבריאות: חוף זבולון בקרית ים מסוכן לרחצה עקב זיהום

יאיר קראוס, 09:14, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מרחצה בחוף זבולון בקרית ים כתוצאה מתקלה במערכת השפכים. במשרד אמרו כי מצאו שהביוב גולש לחוף, וממשיך במעקב. 

אינדונזיה: רעידת אדמה בדרגת 7.0 בסולם ריכטר

איי-פי, 09:08, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

רעידת אדמה חזקה הכתה הבוקר במחוז המזרחי של אינדונזיה, פפואה. אין הרוגים, נער אחד נעדר וכמה בניינים ובתים נהרסו או ניזוקו.

המכון הגיאולוגי האמריקאי אמר כי מכשירי המכון קלטו שרעידת האדמה הייתה בדרגת 7.0 בסולם ריכטר. 

נתניהו: "מתנגדים לפינוי הבתים בבית אל"

אריאל כהנא, 09:03, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי הוא מתנגד להריסת מתחם בתי דריינוף בבית אל: "אנו פועלים לחזק את ההתיישבות, ועושים זאת תוך ציות לחוק.

"עמדתנו בנושא הבתים בבית אל היא ברורה - אנו מתנגדים להריסתם ופועלים משפטית למנוע צעד זה. אבקש שעמדת הממשלה לפיה ההליך התכנוני במקום הסתיים ולכן אין מקום להרוס את הבתים, תובא גם בפני בג"צ". 

המשטרה עצרה חשוד בביצוע מעשה מגונה בילדה בת 8

nrg חדשות, 09:02, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שוטרי תחנת יפו עצרו אתמול גבר יליד 1969 בחשד לביצוע מעשה מגונה בילדה בת 8. על-פי החשד, לפני כשבוע פגש החשוד בילדה סמוך לאזור מגוריה ופיתה אותה להגיע אליו לדירתו. החשוד חשף את עצמו בפני הילדה וזו ברחה מהמקום.

אתמול הגיעו הילדה ואימה לתחנת המשטרה והתלוננו על המקרה. החשוד אותר, והוא יובא היום לבית-המשפט השלום בתל-אביב לדיון בהארכת מעצרו.
 

דרום קוריאה הודיעה כי יצאה מכלל הסכנה של הנגיף מרס

סוכנויות הידיעות, 09:01, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הרשויות בדרום קוריאה הודיעו כי המדינה יצאה מכלל הסכנה של הנגיף מרס (MERS), כמעט שלושה חודשים מאז ההדבקה הראשונה.

הנגיף הקטלני, שתוקף את דרכי הנשימה ועלול לגרום למוות, גרם למותם של 36 אנשים, הדביק 186 ובשיאו גרם להסגר של כ-17 אלף בני אדם.  

חוק צער בעלי חיים יעודכן ויורחב; עד 4 שנות מאסר למתעללים

nrg חדשות, 08:43, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חוק צער בעלי חיים עבר אמש בקריאה ראשונה בכנסת. החוק החדש יכלול שורת תיקונים לחוק הקיים, הנוגעים לאופן יישום החוק ואכיפתו. בין היתר, התיקון יאפשר להטיל אחריות פלילית על תאגיד המחזיק או אחראי על בעל חיים שהתעללו בו. בנוסף, החוק קובע עונש חמור של מאסר בפועל עד ארבע שנים למי שהתעלל, במעשה או במחדל, בבעל חיים בכוונה תוך גרימת סבל חמור.

שר החקלאות אורי אריאל אמר כי ״מקרי התעללות בבעלי חיים גוברים בחודשים האחרונים, וראויים לטיפול ביד קשה". 

סלומינסקי: עיתוי הפינוי בבית אל תמוה ולא ברור

זאב קם, 08:42, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר וועדת החוקה, ח״כ ניסן סלומינסקי הגיב על הפינוי בבית אל: "אכנס דיון מיוחד בוועדה בראשותי כדי לדון בלהיטות כוחות הביטחון לפנות את בתי דריינוף.

"עיתוי הפינוי תמוה לאור העובדה כי יש מגעים להסדרת מעמד המבנים. להיטות היתר לפנות בימים אלו שאנו מציינים עשור לגירוש מגוש קטיף אינה ברורה. אני מציע למשטרה לפעול באותה יעילות כנגד הפולשים בנגב, בגליל ובמשולש".
 

ראש מועצת שומרון על העולים לשאנור: דרישת המשפחות מוצדקת

nrg חדשות, 08:33, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש המועצה האזורית שומרון ומגורש משאנור בעצמו, יוסי דגן, הגיב על העלייה לשאנור הלילה ואמר כי "דרישת המשפחות מוצדקת, ראש הממשלה צריך לתת למשפחות מגורשי שאנור וחומש להישאר, ולהורות להקים את היישוב מחדש. 10 שנים לאחר הגירוש, ברורה לכולם הטעות האיומה שבעקירת יישובים, הגיע הזמן לתקן". בהמשך פנה דגן ללשכת ראש הממשלה, וביקש שנתניהו ייפגש עם משפחות המגורשים וישמע את דרישותיהם.
 

ראש מועצת הר חברון על פינוי בבית אל: מקווה שהממשלה תתעשת

חופי עמוס, 08:24, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון, הגיב על הפינוי בבית אל ואמר כי "בנימין נתניהו ובוגי יעלון יכלו למנוע את מחזה האבסורד הלילה. אני מקווה שהם יתעשתו ולא ישלמו אתנן לעולם בתמונות של חורבן והרס, עשור לאחר תמונות חורבן גוש קטיף וצפון השומרון. מי שיודע למצוא פתרונות יצירתיים ומכילים למול טרוריסטים ערבים, יכול למצות את ההליכים המשפטיים ולייצר פתרונות יצירתיים מול יהודים החפצים בבניין ובחיים".
 

בנט: שר הביטחון נגרר למחוזות קיצוניים ומתסיסים

nrg חדשות, 08:20, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

השר נפתלי בנט שוחח לפנות בוקר עם ראש הממשלה ודרש ממנו הבהרה כי אין כוונה להרוס את הבתים בבית אל. בנט אמר כי "עשר שנים להתנתקות, מישהו שכח שהפעם יש למחנה הלאומי כוח ציבורי ופוליטי.

"שר הביטחון נגרר למחוזות קיצוניים ומתסיסים, במקום להרגיע את השטח. הגיע הזמן שממשלה לאומית תוביל את האידאולוגיה שלשמה היא נבחרה, ולא את דרך השמאל".
 

שר אלקין על הפינוי בבית אל: אבסורד, עת לבנות ולא להרוס

זאב קם, 08:17, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שר הקליטה וירושלים זאב אלקין (ליכוד) הגיב על הפינוי בבית אל, ואמר כי ״אני מגנה את הפינוי הלילי של המתיישבים, וקורא לשר הביטחון להשקיע מאמצים לא בפינוי מתיישבים אלא בהשלמת תהליך האישורים לבנייני דרייאנוף וקידום שכונת מגורים חדשה בהתאם להסכם האולפנה. אין אבסורד יותר גדול מאשר להרוס בניינים שדקה אחרי זה יהיה אפשר לבנותם מחדש. עת לבנות ולא עת להרוס״. 

אוטובוסים של מעוכבי הפינוי בבית אל שוחררו בפסגת זאב

חופי עמוס, 08:16, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שני אוטובוסים של מעוכבים בפינוי בתי דריינוף בבית אל שוחררו בשכונת פסגת זאב בירושלים. צומת פסגת זאב נחסם כעת על ידי עשרות אנשים לכל הכיוונים במחאה על הפינוי. 

כ-250 איש עלו הלילה לשאנור בשומרון; "הצבא לא ידע כלום"

חופי עמוס, 08:11, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

כ-250 בני אדם הגיעו הלילה לחורבות הישוב שאנור בצפון השומרון, והתמקמו במבנה המצודה שעדיין עומד על תילו. המשפחות, חלקן פונו ממנו לפני כעשור במסגרת תוכנית ההתנתקות, החלו להתמקם בחדרי המצודה מתוך כוונה להישאר במקום לאורך זמן.

ח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) אמר כי "הגענו לכאן באמצע הלילה, הצבא לא ידע כלום על התארגנות. מפקד החטיבה הגיע וביקש שנתפנה, הסברתי לו שזה לא יקרה ואנחנו לא מתכוונים להתפנות מפה. יש לנו ציוד שמאפשר לנו להישאר כאן אפילו כמה ימים".  

דובר צה"ל: כוחות הצבא השתלטו על מתחם "בתי דריינוף" בבית אל

, 06:56, 28/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

דובר צה"ל מסר כי כוחות הצבא השתלטו על "בתי דריינוף" בבית אל, המיועדים להריסה לפי צו בג"ץ. במקום התפתחו עימותים עם המתנחלים שניסו להתבצר במקום, במחאה על הכוונה להרוס את המבנים. לאחר ההשתלטות הוצב כוח משמר הגבול במתחם המבנים. 

סרן בחיל הים הורשע בגין פגיעה בפרטיות והתנהגות בלתי הולמת

יוחאי עופר, 23:39, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

קצין בדרגת סרן בחיל הים הורשע בשתי עבירות שעניינן פגיעה בפרטיות ובעבירה שעניינה התנהגות שאינה הולמת. במסגרת הסדר טיעון הודה הקצין בכך שהתחקה אחר קצינה ששירתה תחת פיקודו במספר הזדמנויות, צפה בה ללא ידיעתה וללא הסכמתה דרך החלון בחדר המגורים ודרך חלון המקלחות ובשתי הזדמנויות צילם סרטונים שלה כשהיא ערומה.

בית הדין הצבאי אישר את הסדר הטיעון עם הקצין וגזר עליו עונש של ארבעה חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי, הורדה לדרגת טוראי ותשלום פיצויים לקצינה בגובה 3,000 ₪.  

אושר בקריאה ראשונה: שינויים במבנה לשכת עורכי הדין

זאב קם, 23:33, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מליאת הכנסת אשרה בקריאה ראשונה וברוב של 29 תומכים מול מתנגד אחד, את הצעת חוק לשכת עורכי הדין (תיקון מס' 39), התשע"ה-2015.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "הצעת חוק זו, בעיקרה, באה בעקבות דין וחשבון של ועדה ציבורית אשר מונתה ביום כ"ד בשבט התשע"ג 4 בפברואר 2013 בידי שר המשפטים הפרופ' יעקב נאמן, ובראשה עמדה שופטת בית המשפט העליון איילה פרוקצ'יה. ועדת פרוקצ'יה, אשר הוקמה על רקע משבר חריף בדרכי התנהלותה ותפקודה של לשכת עורכי הדין התבקשה לבחון את הרקע למשבר החריף הפוקד את לשכת עורכי הדין והפוגע בתפקודה ובדרכי התנהלותה, ובהמשך לכך להציע תיקונים בחוק לשכת עורכי הדין". 

שר החוץ הסעודי נפגש עם מוגריני ודן עמה בהסכם הגרעין

סוכנויות הידיעות, 23:31, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נציבת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגוריני ערכה אמש (יום ב') ביקור בריאד בירת סעודיה, על מנת להרגיע את הסעודים המודאגים בעקבות הסכם הגרעין שנחתם בין איראן למעצמות. במסיבת עיתונאים שנערכה לאחר פגישתה עם שר החוץ עאדל אל ג'ובייר, האשים השר הסעודי את איראן בהתערבות בוטה בנעשה במדינות המזרח התיכון ובפגיעה בשכניה. "פעולות עוינות אלו, אינן משקפות רצון של מדינה לשמירה על יחסי שכנות טובים, אלא על מדינה שיש לה שאיפות באזור", אמר השר. לדבריו, הוא מצפה שריסון התוקפנות האיראנית, בין השאר, בתימן וסוריה, ייכלל כתנאי בהסכם הגרעין.

מוגוריני מצדה קראה לאיראן לעבור מתוקפנות צבאית למשא ומתן שיביא ליציבות באזור. 

אושר בקריאה ראשונה: שינויים במבנה לשכת עורכי הדין

זאב קם, 23:30, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק לשכת עורכי הדין (תיקון מס' 39), התשע"ה-2015.
מוצע לתקן את חוק לשכת עורכי הדין, השינויים מתייחסים למבנה הלשכה, פעולותיה, מוסדותיה, ניהולה הכספי ובעלי התפקידים בה.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "הצעת חוק זו, בעיקרה, באה בעקבות דין וחשבון של ועדה ציבורית. ועדת פרוקצ'יה התבקשה לבחון את הרקע למשבר החריף הפוקד את לשכת עורכי הדין והפוגע בתפקודה ובדרכי התנהלותה, ובהמשך לכך להציע תיקונים בחוק לשכת עורכי הדין".
 

אלוף במיל' עמוס ידלין ייצא לוושינגטון לדון בהסכם הגרעין

אריאל כהנא, 23:08, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, אלוף (במיל) עמוס ידלין, ייצא הלילה לוושינגטון לדון עם סנאטורים אמריקאים בהסכם הגרעין.

ידלין הוזמן לפגישות עם הסנאטורים וצפוי להציג את ניתוחו המקצועי באשר לסוגיות השונות העולות מן ההסכם. מוושינגטון ייצא ידלין לניו יורק, שם ייקח חלק בוועידת הנשיאים היהודיים.  

בוסטון לא תארח את אולימפיאדת 2024

סוכנויות הידיעות, 22:39, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

הוועד האולימפי האמריקאי פסל את בקשת בוסטון לארח את אולימפיאדת 2024.
 

לבני: אי מינוי השגרירים על ידי נתניהו - הפקרת מדיניות החוץ של ישראל

אריאל כהנא, 21:58, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ ציפי לבני מגיבה על אי מינוי השגרירים ע"י נתניהו ואומרת כי ״להשאיר את חזית ההסברה והמאבק המדיני ללא שגרירים חדשים במדינות חשובות בימים אלה זה כמו לקוות שהטרור ייפסק מעצמו בלי שנילחם בו. אולי העולם צבוע, אבל העובדה שנתניהו אינו ממנה שגרירים בצמתים החשובים ביותר כי לא החליט איזה מינוי פוליטי לחלק למי - היא מעשה לא אחראי. בינתיים ההסברה הישראלית שותקת, המאבק בדה לגיטימציה ובחרמות מתעכב והבידוד מחמיר״. 

שריפת אוטובוס בכביש 90; הנהג נפגע קל

nrg חדשות, 21:38, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נהג האוטובוס שנשרף בכביש 90 נפגע קל והועבר לטיפול רפואי. צוותי כיבוי מתחנת דימונה פועלים בשריפת אוטובוס בכביש 90, צומת הערבה.  

אוטובוס נשרף סמוך לים המלח; צוותי כיבוי במקום

nrg חדשות, 20:55, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

אוטובוס נשרף סמוך לצומת הלידו בים המלח, שני צוותי כיבוי פועלים בזירה לכיבוי השריפה.  

תאונת דרכים בצפון הארץ; פצוע במצב בינוני

nrg חדשות, 20:37, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

תאונת דרכים אירעה בכפר כעביה טבאש בצפון הארץ. צוות מד"א שהוזעק טיפל בנפגע כבן 20 ופינה אותו במצב בינוני לבית החולים רמב"ם כשהוא סובל מחבלת ראש.  

דונאלד ראמספלד, שר ההגנה של ארה"ב לשעבר: לא לשחרר את המרגל הישראלי

nrg חדשות, 20:25, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

דונאלד ראמספלד, שר ההגנה האמריקאי לשעבר, קרא שלא לשחרר את המרגל הישראלי יונתן פולארד – וזאת על רקע שחרורו הצפוי בחודש נובמבר. "שחרורו של פולארד היה רעיון גרוע בשנת 1998 ובשנת 2001. זה לא רעיון טוב יותר היום", צייץ בחשבון הטוויטר שלו.

ראמספלד התייחס לטענות כי שחרורו של פולארד מהווה פיצוי להסכם הגרעין, וכתב כי הדבר "לא יהפוך את העסקה עם איראן לאסון קטן יותר בעבור ישראל והעולם החופשי".
 

בן עשר נפצע בינוני-קשה בפזורה הבדואית, הנסיבות נבדקות

נעמה אנגל משאלי, 20:04, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ילד נפצע בינוני עד קשה בפזורה הבדואית. משפחתו טוענת כי הוא נפגע מרכב והוא הועבר מהפזורה ברכב פרטי לחבירה עם נט"ן מד"א בצומת תל ערד.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה"ח סורוקה ילד כבן 10 במצב בינוני עד קשה, יציב, עם פגיעה רב מערכתית. 

נתניהו העניק לסטודנטים דרוזים מלגה על שם הקצין סלים שופי

nrg חדשות, 19:37, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בכנסת עם עשרות סטודנטים וסטודנטיות דרוזים להם הוענקה מלגת הקרן על שם הקצין סלים שופי. נתניהו אמר כי "עבורי סלים סימל את שותפות החיים בינינו, בטח ברית הדמים. הוא היה ברגעי האבל שלי ואני הייתי גם ברגעי האבל שלו - אבל שותפות החיים אדירה.

"סלים שופי היה כוח מוסרי גדול, הוא היה אדם נפלא, צנוע, עמוק, ערכי - מאוד אהבתי אותו. ראיתי בו תמיד מופת. ואנחנו אמרנו את זה גם בחייו. סלים לא היה צריך למות כדי להיות אגדה - הוא היה אגדה בחייו. אנחנו באמת נלחמים על הקדמה, על התרבות, על העתיד ועל החיים".  

נתניהו: "אני מחויב לשוויון הזדמנויות לכולם"

nrg חדשות, 19:12, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים בצהריים דיון במטרה לקדם את הפיתוח הכלכלי–חברתי ברשויות המקומיות במגזר הערבי. בדיון אמר נתניהו כי "למדינת ישראל הישגים רבים בכלכלה וכל האזרחים צריכים להיות שותפים לכך. הממשלות בראשותי השקיעו סכומים גדולים בפיתוח היישובים שלכם. אני מחויב לשוויון הזדמנויות לכולם״.  

הרצוג: "לא ניכנע לשיח הפחד והגזענות"

nrg חדשות, 19:09, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בטקס במושב הכנסת למלאת 120 שנה להולדת ראש הממשלה לשעבר לוי אשכול, אמר ראש האופוזיציה, יצחק הרצוג כי "לא ניכנע לשיח הפחד והגזענות ולהדרת ציבורים שלמים. אנחנו לא מוכנים להשכיח מאזרחי ישראל את התקווה כי ניתן וראוי לחיות כאן חיים של רווחה, צדק חברת וביטחון ושלום עם שכנינו".  

שנה רביעית ברציפות: ישראל בדירוג הראשון במאבק סחר בבני אדם

nrg חדשות, 19:00, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ישראל דורגה בדירוג הראשון בדו"ח מחלקת המדינה של ארצות הברית בעניין המאבק בסחר בבני אדם הערב פורסם דו"ח מחלקת המדינה של ארצות הברית בדבר המאבק בסחר בבני אדם בטקס רשמי בוושינגטון. דו"ח זה מדרג את מדינות העולם בהתאם לרמת המאבק שלהם בתופעה נלוזה זו.
מדינת ישראל דורגה בדירוג הראשון, וזוכה לעמוד זו השנה הרביעית ברציפות בשורה הראשונה של מדינות העולם בהקשר למאבק זה.
 

סאיב עריקאת: שרי החוץ של הליגה הערבית יפגשו לדון במהומות בהר הבית

סוכנויות החדשות, 18:57, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שרי החוץ של הליגה הערבית יפגשו בקהיר בחמישה עשר באוגוסט כדי לדון במהומות שהתקיימו בין פלסטינים לבין משטרת ישראל בהר הבית, כך אמר סאיב עריקאת לסוכנות הידיעות AFP.
בפגישה, שזומנה בידי הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, ידונו השרים גם בהמשך הבנייה הישראלית בהתנחלויות ובמעצרים המנהליים.
 

חוטובלי על התכנית המדינית של העבודה:" פתאום כולם שוברים ימינה"

אריאל כהנא, 18:55, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי תקפה את התוכנית המדינית של מפלגת "המחנה הציוני" בדף הפייסבוק שלה: "ההתפכחות המאוחרת של השמאל.. פתאום כולם שוברים ימינה, מיאיר לפיד ועד מפלגת העבודה מתחילים להבין שאובדן השלטון אינו מקרי, אלה הדעות שמרחיקות את המצביעים.אלא שמי שחושב שאפשר להתחפש לימין כל כך בקלות ולמחוק את חלוקת ירושלים של אהוד ברק טועה אף אזרח לא יקנה את המהפך הפוליטי. החיקוי זוהר בזיופו".  

אבנים הושלכו לעבר אמבולנס בדרום הר חברון, לא היו נפגעים

חופי עמוס, 18:52, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נהג אמבולנס מד"א מיישובי דרום הר חברון דיווח לפני שעה קלה כי בעת שנסע בציר אדוריים - נגוהות ייודו אבנים לעבר האמבולנס ונזק פח קל נגרם לאמבולנס. לא היו נפגעים בנפש. 

ליטר קסילן נשפך בקופת חולים מכבי בבית"ר עילית

חופי עמוס, 18:12, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מתחקיר ראשוני עולה שבמרפאת מכבי דנט בבית"ר עילית נשפך ליטר מהחומר. צוותי ניטור מבצעים בדיקת ריכוז האדים לוודא שלא נותרו רעלים במקום, לאחר מכן יבצעו אוורור באמצעים מכאניים.  

ח"כ פרץ: "מברך על חזרתו של חוק השקיות"

nrg חדשות, 18:07, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח"כ עמיר פרץ, השר להגנת הסביבה לשעבר מברך על החזרתו לכנסת לקריאה שניה ושלישית של חוק השקיות .
"אני מברך את השר אבי גבאי על החלטתו לאמץ הצעת חוק פורצת דרך עבור תושבי מדינת ישראל. מדובר בהחלטה שתשנה את המודעות הסביבתית ,תשפר את ההגנה על הסביבה למען הדורות הבאים וכן את תקטין את דפוסי הצריכה של האזרחים". עוד הוסיף פרץ כי הוא יפעל לכך שכל חברי האופוזיציה יתמכו בחוק.  

חומר מסוכן נשפך בסניף מרפאת מכבי בבית"ר עילית

חופי עמוס, 17:30, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

חומר מסוכן מסוג קסילן נשפך במרפאת מכבי דנט בבית"ר עילית. בעקבות דיווחים על בחילות במקום הוקפצו כוחות כיבוי וצוות חומרים מסוכנים. צוות של המשרד לאיכות הסביבה בדרכו.  

משאית התהפכה בכביש 90; התנועה נחסמה

nrg חדשות, 17:20, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

משאית התהפכה בכביש 90 בסמוך לצומת עין חצבה. עומסי תנועה חריגים דווחו בעקבות חסימת נתיב נסיעה. המשטרה במקום.  

תימן: כוחות הקואליציה הפציצו בטעות כוחות התומכים בממשלה, 12 הרוגים

סוכנויות הידיעות, 17:09, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מטוסי קרב של כוחות הקואליציה בראשות סעודיה הפציצו בשוגג עמדות של כוחות הפרו-ממשלתיים בתימן. גורמים צבאיים מסרו כי בתקיפה נהרגו 12 אנשים.  

מעטפה חשודה נשלחה למשרד ראש הממשלה; לא התגלה חומר כימי

nrg חדשות, 16:28, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

צוותי כיבוי חומרים מסוכנים וניטור של כבאות מחוז ירושלים הוזעקו למשרד ראש הממשלה בשעות הצהריים בעקבות דיווח על מעטפה חשודה שהכילה קפסולות לא מזוהות.

לאחר בדיקה עם גלאים וצוות הניטור לא התגלה כל אינדיקציה לחומר כימי במקום, המעטפה נאטמה ונשלחה להמשך בדיקות. 

המשטרה תפסה חצי ק"ג קוקאין בשווי מיליון שקל

nrg חדשות, 16:10, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

משטרת ישראל בשיתוף עם משטרת קולומביה עצרו שני יהודים וקולומביאני החשודים בסחר ויבוא סמים מסוג קוקאין. במסגרת הפעולה תפסו הצוותים כחצי ק"ג סם שהובא לארץ באמצעות בלדר קולומביאני, וששוויו המוערך כמיליון שקלים. 

בשר מוברח במשקל יותר מטון נתפס במשאית מצפון לירושלים

חופי עמוס, 15:52, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בשר מוברח במשקל של יותר מטון נתפס היום במשאית במחסום חיזמה שמצפון לירושלים, כשזו עשתה את דרכה אל תוך ישראל. נהג המשאית, ערבי-ישראלי בן 36 ממזרח ירושלים, עוכב לחקירה והועבר לרשות יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, האחראית על אכיפה וחקירות. המשאית נעצרה על סמך מידע מודיעיני מוקדם.  

פרשת טראמפ: אובמה ביקר את המועמדים הרפובליקנים לנשיאות

AFP, 15:35, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

נשיא ארה"ב ברק אובמה מתח ביקורת על האופן שבו מתנהלים המועמדים הרפובליקנית לנשיאות, ואמר כי הם "יוצרים תרבות שאינה מאפשרת יצירת מדיניות טובה, לעם האמריקאי מגיע משהו טוב יותר". דבריו, נאמרו על רקע ההתבטאויות האחרונות של איל הנדל"ן המתמודד לנשיאות- דונלד טראמפ, שטען כי העובדה שג'ון מקיין נפל בשבי אינה הופך אותו ל"גיבור מלחמה". 

ליברמן: "ממשלת נתניהו היא נסיעה לשום מקום"

מנדי גרוזמן, 15:06, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי "ברור שממשלת נתניהו היא נסיעה לשום מקום. מניסיון של שנים, אם שואלים אותי לאן מובילה אותנו הקואליציה הזו, אין לי מושג. הדוגמה הכי טובה היא ועדת לוקר. לא ברור איך ראש הממשלה מתכוון לשלב את דו"ח לוקר בתקציב המדינה, זו הדוגמה הכי טובה איך לא מטפלים בעניינים שהם הכי חשובים לעתידה של מדינת ישראל".
ליברמן הוסיף כי "ראש הממשלה צריך להבין או שיש לו ממשלה או שזה קן של צופים.זו ממשלה חסרת אחריות שלא מסוגלת להתמודד עם אתגרים, לא עם האתגר הבטחוני ולא עם תקציב המדינה. מדובר בממשלה אופורטוניסטית שאין לה שום יעד חוץ מהיעד לשרוד. זו ממשלה שטוב שתוחלף כמה שיותר מהר". 

ביהמ"ש זיכה שלושה צעירים שהואשמו בביצוע פעולת תג מחיר

nrg חדשות, 14:41, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה מפעולת תג מחיר שלושה צעירים שהואשמו בהצתת מבנה בכפר פלסטיני בדרום הר חברון. הנאשמים הורשעו בהכשלת שוטר במילוי תפקידו ואחד מהם הורשע בתקיפת שוטר. 

שני לכודים בתאונת דרכים סמוך לביתר עלית

, 14:21, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שני צוותי כיבוי הוזעקו לאחר דיווח על תאונת דרכים בכביש 375 בין חוסאן לביתר עילית, במקום שני לכודים בתוך המכונית. 

הוגשה הצהרת תובע נגד שני חשודים בהצתת כנסיית הלחם והדגים

חופי עמוס, 14:07, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

המשטרה הגישה הצהרת תובע נגד שניים מהחשודים בהצתת כנסיית הלחם והדגים. המשמעות היא שכתבי אישום נגד החשודים יוגשו בימים הקרובים. שני חשודים נוספים שוחררו ועצור נוסף עדיין מצוי בחקירה.
 

נפטרה הפעוטה שנפגעה מפגיעת ארגזים בירושלים בשבת

יעל פרידסון, 13:32, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בית החולים "שערי צדק" בירושלים דיווח כי הפעוטה החרדית בת ארבעה החודשים שנפצעה בשבת מפגיעת ארגזים מגובה רב נפטרה מפצעיה. 

ח"כ פריג': הקואליציה ממשיכה להקים וועדות עוקפות דמוקרטיה

nrg חדשות, 13:31, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ח״כ עיסאוי פריג׳ (מרצ) בתגובה להקמת הוועדה המיוחדת בנושא רשות השידור בראשות צחי הנגבי: ״הבעיה היא שלא רק הממשלה מבקשת להחליש את הכנסת, אלא זוכה לשיתוף פעולה מהכנסת בדרך להפוך את שלטון הרוב לעריצות הרוב. ענייני רשות השידור צריכים להיות נידונים בוועדת הכלכלה ואנו נבחן פנייה לבג״צ בכדי לחייב את הממשלה לעשות זאת״. 

נצרת: התחזה לעובד שב"כ וביצע עבירות מין

nrg חדשות, 13:30, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד סאמר ג'וזין בן 41, תושב מעיליא המייחס לו, חמישה אישומים שונים, בין היתר בגין עבירות מין חמורות, עבירות סחיטה באיומים הלבנת הון ועוד. הנאשם מואשם בכך שביצע עבירות מין וסחיטה באיומים בחמש מתלוננות שונות, כאשר הוא מציג את עצמו כאיש ביטחון העובד בשב"כ או במשטרה. 

בג"ץ נגד ויינשטיין: אין פסול במינוי מנכ"ל בתי הדין

יעל פרידסון, 13:19, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בג"ץ דחה היום (ב') את עמדת המדינה לפסול את מינוי של הרב שמעון יעקובי למנכ"ל זמני של בתי הדין הרבניים. בתשובה לעתירת ארגוני הנשים להוציא צו ביניים נגד המינוי, טענה המדינה כי קיים ניגוד עניינים בכך שיעקובי, המכהן כיועץ המשפטי של בתי הדין הרבניים ישמש גם כמנכ"ל זמני.  

צחי הנגבי יעמוד בראש ועדה לתיקון חוק השידור הציבורי

אסף גולן, 13:12, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ועדת הכנסת בראשות ח"כ דוד ביטן החליטה על הקמת ועדה מיוחדת לדיון בתיקון הצעת חוק השידור הציבורי , בראשות ח"כ צחי הנגבי. להצעה התנגד ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה, שסבר כי החוק צריך להיות נדון בוועדת הכלכלה. 

רגב: מכירת קנאביס היא החלטה נכונה

זאב קם, 12:52, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב ברכה הבוקר את סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, על החלטתו לאפשר מכירת קנאביס רפואי רק באמצעות מרשם רופא ובבית מרקחת.
רגב: "אני חושבת שמכירת קנאביס היא דבר נכון ומהלך שיעזור לחולים רבים הזקוקים לו אך יחד עם זאת מכירת הקאנביס חייבת להתבצע בצורה מבוקרת ובאחריותו המלאה, של רופא המשפחה זאת על מנת שלא נראה ילדים בני 10 קונים קנאביס בפיצוציות". 

שמולי:אסור שתכנית פינוי בינוי תביא להעלאה במחירי הדיור

, 11:36, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

במסגרת דיון של ועדת הכלכלה בנוגע לדיור הציבורי, אמר ח"כ שמולי: "פינוי-בינוי הוא דבר חיובי בעקרו ומרכיב חשוב בתכנית להורדת מחירי הדיור, אבל אסור להסכים שעבור דיירי הדיור הציבורי הוא יהיה פינוי-עכשיו, ובינוי- אולי אחר כך. יש להבטיח כי לא תהיה הרעה בתנאי הדיור הציבורי, לא תהיה הגלייה שלהם מהשכונות שבהן מתבצעת תכנית כזאת וכמובן שגם לא תהיה העלאה במחיר".  

אישום נגד הרב שיינברג: שיחות מיניות בצ'ט וביקורי בית

יאיר קראוס, 11:33, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש כתב אישום נגד עזרא שיינברג, הרב מצפת, החשוד בביצוע שורת עבירות מין בשתיים עשרה נשים שפנו אליו לקבלת יעוץ. בין היתר הוא נאשם כי ניהל עמן שיחות מיניות בצ'ט והגיע לביקורי בית בביתן

 

ח"כ טרטכטנברג: לא תקין שהשנה החולפת עוברת ללא תקציב

nrg חדשות, 11:18, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בפתח ישיבת ועדת הכספים אמר ח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג על דחיית הדיון בתקציב המדינה כי: "הדחייה שבוע אחר שבוע מעלה את החשש שהממשלה לא תביא את התקציב לתאריך שנקבע, ותבקש שוב דחייה. השנה החולפת עוברת למעשה ללא תקציב וזה דבר שהוא מאוד לא תקין". 

שריפה בכלא נפחא: ארבעה פצועים קל משאיפת עשן

נעמה אנגל-משעלי, 11:05, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר


צוות כיבוי אש מתחנת מצפה רמון פועלים לכיבוי שרפה בתא בכלא נפחא.
מהמקום פונו ארבע פצועים, שני אסירים ושני סוהרים.
 

תינוק כבן חצי שנה נמצא ללא הכרה בביתו בקריית-אתא

nrg חדשות, 11:04, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

תינוק כבן חצי שנה שנמצא ללא הכרה בביתו שבקריתאתא. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהוזעק ביצע פעולות החייאה בתינוק, ופינה אותו במצב קשה לבית החולים רמב"ם לאחר שהצליח להשיב לו דופק.

 

בכיר חמאס קרא לבצע פיגועים נגד ישראל בעקבות המהומות בהר הבית

אסף גבור, 11:00, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

בכיר חמאס חוסאם בדראן קרא לבצע פיגועים נגד ישראל, יום אחרי המהומות בהר הבית. בדראן, לשעבר מפקד הזרוע הצבאית של ארגון הטרור ביהודה ושומרון, כתב בהודעה שפורסמה מטעמו ברשתות החברתיות כי "צריך להשתמש בכל דרכי ההתנגדות נגד הכיבוש כתגובה לפרובוקציות במסגד אל-אקצא". לדבריו, "לעם הפלסטיני יש היכולת לפגוע בכל מי שינסה לפגוע במסגד המקודש. הנערים שלנו בגדה ובירושלים נמצאים בכוננות כדי להנחית מכה כואבת על האויב, שלא מוכן לה. אנחנו קוראים לכל מי שיכול לפגוע בכובש שיעשה זאת עכשיו. הכיבוש מכיר רק את שפת הכוח והפתרון הוא רק ההתנגדות".
 

ח"כ בן ראובן: "יש לשמור על פרטיות הקצינים הנחקרים בצוק איתן"

זאב קם, 10:14, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

"אני תומך בבחינה של אירועים לא תקינים במהלך לחימה", אמר ח"כ האלוף (במיל') איל בן ראובן (המחנה הציוני) בהתייחס להודעה על חקירת שני אלופי המשנה לגבי פעולותיהם בצוק איתן. "עם זאת, נכון לשמור על פרטיות הנחקרים ולא לפרסם את שמם, כדי לא לפגוע בהם ובמשפחותיהם. בעיקר כדי לא לאפשר לגורמים בינלאומיים לפגוע במי שפעלו תחת אש להגנת מדינת ישראל", הדגיש.

הגשתי הצעת חוק למניעת פרסום שמם של חיילים וקצינים שנחקרים על פעילות מבצעית, עליהם חתומים חברי קואליציה ואופוזיציה."
 

מעלה אדומים: בן 26 הותקף בראשו ונפצע קשה; חשוד בתקיפה נעצר

חופי עמוס, 08:18, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

מעלה אדומים: שוטרי סיור הבחינו בתושב העיר בן 26 פצוע עם חבלה בראש ממנה יורד דם רב. הקורבן התמוטט ופונה במצב קשה לבית החולים.
מחקירה במקום האירוע עלתה זהות החשוד ושוטרי תחנת מעלה אדומים הגיעו לביתו ועצרו אותו לאחר שבביתו נתפסו ראיות שקושרות אותו לאירוע התקיפה.
בחקירה החשוד מכחיש וטוען שהיה בגילופין.
החשוד יובא היום לדיון הארכת מעצר בבית משפט שלום ירושלים.
 

פלסטיני נהרג במהלך פעילות של לוחמי מג"ב בקלנדיה

יוחאי עופר, 07:27, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

במהלך פעילות מעצרים של לוחמי משמר הגבול במחנה הפליטים קלנדיה ניסה מבוקש להימלט. לאחר שלא נענה לקריאת הלוחמים לעצור הוא נורה, נפל מהגג אליו נמלט ונפצע אנוש. פרמדיק שהיה במקום קבע את מותו. 

היום יחל תרגיל מטכ"לי ברחבי הארץ שיימשך עד יום רביעי

יוחאי עופר, 07:08, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

היום יחל תרגיל מטכ"לי ברחבי הארץ שיימשך עד יום רביעי ובמהלכו התגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון ברחבי הארץ.


היום יתקיימו מספר תרגילים של פיקוד העורף במרחב האזרחי. תרגילי שטח יתקיימו באתר ההרס בבית המטבחיים בחולון ובאתר ההרס בנעורים. צפויה תנועה ערה של כוחות פיקוד העורף שתורגש במקומות הבאים: בית ספר "בגין" - בית שמש, בית ספר "אבן העזר" – נוחם, בית ספר "יהודה הלוי" – ירושלים, קניון "שבעת הכוכבים" – הרצליה, תחנה מרכזית החדשה - תל-אביב, רחבת עיריית תל-אביב, ורחוב "חנה רובינא" בתל-אביב.
 

התחזית: היום יהיה נאה ללא שינוי של ממש בטמפרטורות

nrg חדשות, 06:58, 27/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

היום יהיה מעונן חלקית ויעשה נאה, ללא שינוי של ממש בטמפרטורות.

הטמפרטורות: ירושלים 21-31, תל אביב 23-30, חיפה 23-30, רמת הולן 20-35, באר שבע 22-36. 

צעיר נפצע בקטטה בקרית גת, נסיבות האירוע בבדיקה

נעמה אנגל משאלי, 23:51, 26/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

צעיר נחתך בידו ובחזהו לאחר שככל הנראה היה מעורב בקטטה סמוך לקיוסק ברחוב אהוד בן גרא בקרית גת. הפצוע היה בהכרה מלאה והתפנה עצמאית לבית החולים ברזילי באשקלון לקבלת טיפול רפואי.

בשלב ראשון הצעיר שנפצע ויתר הנוכחים במקום סירבו לשתף פעולה עם המשטרה באשר לנסיבות הקטטה. זהות אחד המעורבים בקטטה ידועה למשטרה ובהמשך צפוי להיעצר. נסיבות האירוע בחקירה.
 

אבנים הושלכו לעבר אוטובוס סמוך לחיזמא, פצוע במקום

חופי עמוס, 23:26, 26/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

דיווח ראשוני: אבנים הושלכו לעבר אוטובוס ישראלי סמוך למחסום חיזמא.

כונן מד"א בנימין מדווח על פצוע באורח קל עד בינוני שמטופל במקום. 

אירוע ירי ברמלה: בת 12 וגבר נוסף נפצעו קל מרסיסים

nrg חדשות, 22:57, 26/07/15 הדפס כתבה שלח לחבר

ילדה בת 12 וגבר נוסף נפצעו קל באירוע ירי ברמלה, שבוצע ככל הנראה מרכב חולף. שני הפצועים היו עוברי אורח שנקלעו למקום ופגעו מרסיסים, והם פונו לבית-החולים אסף הרופא לקבלת טיפול רפואי. נסיבות האירוע בבדיקה.