ראשי > יהדות > שליפות
בארכיון האתר
שליפות עם עדי רן
אהוד בנאי? צריך לתקן את הדעות השמאלניות. רדיו קול חי? חיקוי של רדיו חילוני. ערוץ 24? יותר מדי ניאוף. אורי זהר? אישיות. אביב גפן? שורש נשמה של אנשים רבים
לכתבה הקודמת דפדף ביהדות לכתבה הבאה
ירעם אטיה
7/6/2005 8:39
בן 43, ריכז שבט ב"צופים", שירת בחיל השריון, התחתן, התגרש, חזר בתשובה, ושוב התחתן. לפני 16 שנים החל את הקריירה המוסיקלית שלו, במהלכה הספיק לנגן עם יוסי רון, אסף אמדורסקי וג'וני שועלי, ולהוציא שני אלבומים: "זולתך אהובתי" ו"בתוך אדנית אדומה". לפני 11 שנים החלו לצוץ ולעלות בקרבו שאלות רוחניות,
אשר עליהן הצליח למצוא תשובה בתנ"ך ובליקוטי מוהר"ן, ובעזרתן גילה את הקב"ה. לפני שבע שנים הוציא את האלבום בעל האופי הדתי הראשון שלו: "האחרון שבעם", ומאז הספיק להוציא עוד שניים: "אל תכה בסלע" ו"מה יש לכם לדאוג". מתגורר כיום בת"א עם אשתו וארבעת ילדיו. 42 שליפות עם עדי רן.


ברסלב
ברסלב זה "לב בוסר". זה הבסיס המינימלי שאתו צריכים להתחיל את היהדות ואת עבודת ה'. ברסלב, בניגוד למה שרוב העולם חושב, היא לא הפסגה, אלא הבסיס בלבד. רבי נחמן עצמו אמר שכל תורתו היא רק הקדמה לדרך עצמה.

התבודדות
התבודדות היא בבחינת נבואה בדור הזה. אדם שעוסק בהתבודדות מגיע לרמת היכרות כל כך גבוהה עם הקב"ה, כך שההרגשה המציפה אותו היא בבחינת נבואה. עד כדי כך, שרבי נחמן אומר שהדברים שאדם מדבר בשעת ההתבודדות – אלו דברים שהקב"ה מדבר דרך פה האדם.

אוּמן
שלושת התאריכים החשובים להגיע לרבנו הם: ראש השנה, שבועות וחנוכה, כך שכנראה אסע לאומן שוב פעם גם בשבועות. בכל פעם שאני חוזר מאומן, אני חוזר בן אדם אחר, והעולם נראה אחרת.

נ נח נחמ נחמן מאומן
הסיסמה של הגאולה. היא הסיסמה שמעוררת את כל העולם לגאולה בדרך רוחנית ונסתרת ביותר.

הדג נחש
הם אמנם הסתלבטו על רבנו בשיר שלהם "שירת הסטיקר", אולם מבחינה אומנותית - דווקא מדובר בשיר בעל רעיון מאוד יפה.

נעמי שמר
שירת העשבים. היא הצליחה לזהות בשיר הזה את הרוח של רבנו.

שירה בהברה אשכנזית
התחלתי להתפייס עם זה בשנים האחרונות. מבחינה מוזיקלית, הכי נוח לשיר בהברה האשכנזית-הליטאית כי היא קצת דומה ללועזית מבחינת האופן שבו המילה יושבת. אבל מה, לפעמים זה נשמע טרחני, בעיקר לאנשים שהתרגלו לרוק-אנ'-רול, ואני ביניהם. אני עצמי שרתי בהברה אשכנזית, יחד עם החזן יוסי הופמן, את השיר "ושמרו בני ישראל את השבת", והשיר דווקא יצא נפלא ומוצלח.

אברהם פריד
זמר אנרגטי וגדול בתחום שלו.

רוני סופרסטאר
מוצר תעשייתי. היא לא הפלח שוק שלי מבחינה דתית ומבחינה מוזיקלית. אני מקווה שבקרוב היא תחזור בתשובה.

שירים מזרחיים
אחלה, למה לא. שיביאו אותה בסלסולים ובפיוטים.

חזנות
מבחינה מוזיקלית – החזנות דומה לאופרה, ומעולם לא הייתי חסיד של אופרה. לא הצלחתי להבין מדוע באופרה אנשים צועקים פתאום ועוד עושים כל מיני פרצופים. כך שגם לחזנות עוד לא התחברתי, אם כי זיהיתי מספר אלמנטים שאני יכול להסתדר אתם, ובעיקר לאור העובדה שבחזנות ישנם טקסטים קדושים.

מטאליקה
סבבה. אחלה גיטרות יש להם.

אהרון רזאל
ידיד, חבר ומוזיקאי גדול. אני מאוד שמח בקריירה שלו. הוא זה שהביא לז'אנר שלנו את המוזיקליות התזמורתית ואת המלודיות.

שלהבת
להקה מצוינת. אני מפרגן להם.


חוזרים בתשובה
מסע שכל בן אדם עושה בעולם הזה. גם דתיים.

דתלשי"ם
יש לי חבר שאמר לי בעבר: "מי שחוזר בשאלה – הוא גם חוזר בתשובה", ולדעתי הוא אמר דבר נכון מאוד. כי אדם איננו מתחיל פתאום שלא להאמין בקב"ה, אלא המצב הוא שהאדם קיבל כזאת הסתרה, שבאמצעותה הוא יגיע לבסוף לקב"ה. ואני מדמה את זה למין כביש עוקף, אשר בסופו של דבר – האדם מגיע למחזור חפצו.

הרב אמנון יצחק
אדם מעניין מאוד, שמחזיר אנשים בתשובה בעזרת הפה שלו. וזה דבר גדול מאוד.

רדיו קול חי
רדיו מצחיק. מצחיק במובן של תמים. פעמים רבות יוצא לי לצחוק כשאני שומע את התחנה הזאת. הרי מה קורה שם? על מנת שהם יהיו תחנה חוקית, רואים בסגנון שלהם שהם נאלצים לחקות את הרדיו החילוני. אולם מן הצד השני, הם בכל זאת תחנה דתית. כך שהתחושה שלי היא שהם טרם הבינו לגמרי מה הם רוצים, והם נקרעים בין שני הכיוונים. אם כי בשנתיים האחרונות רדיו קול חי השתפר מאוד, ובמיוחד מאז שהחל לשדר גם באזור ירושלים.

ערוץ 2
לא יוצא לי לראות טלוויזיה, כך שאינני יודע מה משודר שם עכשיו. מה שכן, חבל לי שכמעט כולם שמאלנים בערוץ 2 ובתקשורת בכלל. 99% מהם מכניסים את הדעות השמאלניות שלהם לכל מקום.

בשבע
עיתון שאני מאוד אוהב. אני קורא אותו בשבת, אולם בגלל שהם כל הזמן נגד ההינתקות, וגם אני מאוד נגד המהלך הזה, זה גורם לי לחטוף עצבים ולהידלק בשבת קודש, כך שנראה לי שאפסיק לקרוא אותו בשבת.

מקור ראשון
לא כל כך יצא לי לקרוא את העיתון, אבל נראה לי שהוא עיתון טוב, וחבל לי שהוא לא מופץ יותר. לא אחת חיפשתי אותו בחנויות בתל אביב, ולא מצאתי אותו.

ערוץ 24
יש בקליפים שם יותר מדי ניאוף, ומדובר בפגם גמור לעיניים, כך שבן אדם דתי לא יכול לראות את הקליפים. הערוץ עובד בקו סקסי כזה ומלוכלך קצת, ולדעתי הם עושים טעות בעניין הזה, כי אנשים לא אוהבים קשקושים אלא את האמת, והיא זו שבאמת מושכת את האנשים.

MTV
הבסיס לכל ערוצי המוזיקה בדור הזה. הם יצרו תפיסה מסוימת, וראיתי שדווקא ערוץ 24 יוצר קו משלו ולא מחקה את MTV.

גלגל"צ
רדיו של אקשן. ואני מפרגן להם.

אהוד בנאי
יהודי טוב. רק שהוא צריך לתקן את הדעות השמאלניות שלו, כי אי אפשר לדרוש את התורה הפוך ממה שהיא.

אריק שרון
בעיה רצינית. הוא מאוד מאוד מסוכן לעם ישראל. בעזרת ה' שיפרוש באיזו שהיא דרך.

גוש קטיף
המקום שבעזרת ה' יישאר בידינו לנצח. ההינתקות הזו היא מהלך נגד האמונה ממש, והיא תביא עלינו דינים קשים.

מאחזים
טוב מאוד. צריך להתאחז בארץ ישראל.

נוער הגבעות
אחלה. סבבה.

אריאל זילבר
מוזיקאי גדול, שאותו אני אוהב גם מן הצד של המוזיקה וגם מן הצד של ההינתקות. מדובר במהלך אמיץ מבחינתו בכך שיצא נגד ההינתקות, ולצערי הוא גם משלם את המחיר על זה.

נועם פדרמן
בחור שהולך חזק על המצווה של ארץ ישראל. הפנים שלו, מושחרות מאוד בתקשורת.

מתנחלים
גם פניהם של כל המתנחלים מושחרות בתקשורת. מניסיוני – כשמכירים את האנשים אישית, מגלים שמדובר באנשים מאוד נחמדים, רגילים ופשוטים. בעבר, פעמים רבות ההשחרה הזו גרמה לי לזעזעו, כי הלכתי להופעות בהתנחלויות יחד עם כל הלשון הרע הזה על המתנחלים שספגתי מן התקשורת במשך שנים, ופתאום גיליתי אנשים מתוקים, טובם ונעימים מכל הבחינות. אגב, כך גם קרה לי עם הרב כהנא. לפני שחזרתי בתשובה הפגנתי נגדו, אולם לאחר שחזרתי בתשובה, וקראתי את דבריו, ראיתי שהוא צדיק של גבורות ושל דינים, ושהוא נלחם על דבר אמיתי. דבר שבשורש.

ספר הזוהר
ספר שכל ילד בישראל צריך להיות בקיא בו.

מדונה
גברת שהחלה את דרכה אל האור. אם היא תסתלק מכול המקובלים האלה של ברג, שלהם יש הרבה דמיוניות, יש לה סיכוי טוב להתגייר.

אורי זהר
אורי הַזּוֹהֵר. אין ספק שאפשר להכניס אותו לקטגוריית "אישיות" במשחק "ארץ, עיר, חי, צומח".

סמים
חומר שמשנה את ההתנהגות של האדם. גם התורה נקראת סם.

קרליבך
איש פורץ דרך. עם הגיטרה שלו הוא הצליח להעביר מסרים רבים של אמונה, ובכך הפך את הגיטרה ואת השירה לכלי שעורר את לבם של אנשים ליהדות. אין ספק שהוא אחד מצדיקי הדור האחרון ומן הבולטים שבהם.

האומן 17
שמעתי שיש מועדון כזה.

קול המוזיקה
טוב מאוד שיש ערוץ כזה ברדיו. הרי מה יעשו זקנים ייקים אם לא ישמעו את קול המוזיקה?

אביב גפן
בחור חמוד שעושה את הבירורים האישיים שלו יחד עם כל העולם. מן הבחינה הזו, מדובר באישיות יוצאת דופן בהחלט. אני חושב שהוא שורש נשמה של אנשים רבים, כי הוא נשמה גדולה. אנשים רבים מקבלים ממנו באיזו שהיא דרך, ואני מאמין שהוא יוביל את האנשים, יחד אתו, אל האמת שהוא והם ימצאו.

שולי רנד
חבר טוב ויוצר עצום. איש אמיתי ביותר.

מכבי ת"א
אחלה קבוצה. מספר אחת בעולם . היא הפייבוריט שלי.

חדשות המגזר
בית מדרש
תרבות
בקרוב אצלך
  מדד הגולשים
הם מ-פ-ח-דים!
                  12.33%
עושים פאנלים
                  9.59%
אל תתקשרי אלינו-...
                  9.59%
עוד...

הדיסק החדש של עדי רן הוא אלבום מטריקס מדהים של סטאר בהתהוות


שליפות
שליפות עם אשרת קוטלר - בנגל  
שליפות עם נתן שרנסקי  
שליפות עם פרופסור בר אשר  
עוד...