אולפן או אולפנה: כוכבת "דה וויס" הושעתה מהלימודים

כוכבת הריאליטי "דה וויס", אופיר בן שטרית, תלמידת כיתה י"ב באולפנה באשדוד, הושעתה מהלימודים לשבועיים בסיכום עם הוריה בעקבות השתתפותה בתוכנית

עמרי מניב  | 22/1/2013 7:43 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הושעתה בכדי ליצור הרתעה כלפי התלמידות. בן שטרית באודישן
הושעתה בכדי ליצור הרתעה כלפי התלמידות. בן שטרית באודישן צילום מסך
אופיר בן שטרית, תלמידה דתייה שכבשה את הצופים בתוכנית דה וויס ונחשבת לאחת המועמדות הבכירות לזכייה, לא זכתה לאותו היחס בבית הספר בו היא לומדת. בהנהלת האולפנה התורנית באשדוד התקבלו תלונות של הורים כלפי הילדה, שפעלה לטעמם בניגוד להלכה האוסרת שירת נשים. בסיכום עם הוריה הוחלט כי היא תושעה למשך שבועיים מבית הספר כדי ליצור הרתעה כלפי תלמידות אחרות ותשתתף בקורסים ביהדות.

בן שטרית (17), תלמידת כיתה י"ב מהיישוב ניר גלים, הציגה את עצמה בתוכנית: "אני אוהבת לשיר מאז שאני קטנה. אני מחפשת מקום למצות את הכישרון שלי". כאשר התייחסה להיותה דתייה, אמרה: "אני חושבת שהתורה רוצה שנשמח, היא רוצה שהמוזיקה היא שתשמח את האנשים. אני חושבת שאפשר לשלב בין השניים, ובגלל זה בחרתי בסופו של דבר להגיע לתוכנית".

אבל באולפנה לא ראו את השתתפותה בתוכנית בחיוב. "לקחנו את זה בחשבון בתחילת התהליך כשהילדה החליטה ללכת", מספרת אמה, אודליה בן שטרית, בשיחה עם מעריב. "היה לי ברור שהמוסד נמצא באיזושהי בעיה, שצריך היה להראות שננקטה איזושהי פעולה, וההשעיה הייתה אקט חינוכי".

 אפילו נפתלי בנט תומך

האם אומרת כי "הילדה לא הלכה נגד רוח האולפנה, היא דווקא ייצגה אותה בצורה טובה. יש רק את העניין הזה של' קול באישה ערווה' שזה משהו שנוי במחלוקת. ידענו שיהיה חוסר שביעות רצון מצד ההנהלה. אמרנו שאין לנו בעיה עם העניין הזה כדי שזה ירתיע אחרות, כי הם לא רוצים לעודד דבר כזה".

במשרד החינוך היו מודעים לעניין, אולם התקנות קובעות כי לא ניתן להשעות תלמידה על כך ששרה בתוכנית טלוויזיה, והוחלט לדרוש מההורים ליזום את העונש. "זה עונש שאנחנו לקחנו על עצמנו, כדי שהבנות במוסד יראו שנעשה משהו עם הילדה וייראו", אומרת האם.
 

למרות שהיא דתיה בחרה שטרית באביב גפן כמנטור האישי. צוות המנטורים החדש
למרות שהיא דתיה בחרה שטרית באביב גפן כמנטור האישי. צוות המנטורים החדש צילום: ינאי יחיאל
בתוכנית עצמה בן שטרית זכתה למחמאות אדירות מצד ה"מנטורים": " את מדהימה, את מרגשת, מלאכית", אמרה לה שרית חדד, ושלומי שבת הוסיף: "אני באתי לתוכנית כדי לשמוע קול כזה". יובל בנאי הוסיף: "יש בך משהו צנוע שזה בעיניי דבר גדול". בן שטרית בחרה באביב גפן בתור ה"מנטור" שלה. "אביב זה לקחת סיכון, גם מבחינת הקטע הדתי אני נורא פחדתי", אמרה . גם את לחיצת הידיים ביניהם לא אהבו בבית הספר.


תומך נוסף שלה הוא יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שהעלה לאחרונה את הביצוע שלה בתוכנית לדף הפייסבוק שלו, וכתב עליה כי היא "בעלת קול טהור ונראה שגם אישיות קסומה". בתגובה ספג בנט ביקורת מגולשים המזוהים עם הזרם החרדי-לאומי.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "מדובר במוסד חינוכי בעל אורח חיים דתי ומוגדר אשר עוגן בתקנון בית הספר. התקנון מחייב את כל באי בית הספר לנהוג על פיו ".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים