סיכת לוחם: לא רק מחזיקה את הכיפה

ה"לדרדוס" הוא חברו הטוב ביותר של הבייניש. סטודנט לעיצוב תעשייתי החליט להפוך אותו למוצר רשמי

שירה קדרי, מוצש | 6/2/2013 14:46 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
זה מברג? סרגל? מנקה ציפורניים? אולר? כל התשובות נכונות, כמובן. לסיכה של הכיפה יש לפחות מאה שימושים שונים. אפשר לקלף בעזרתה קלמנטינה, להשתמש בה כאטב זמני או לפתוח איתה שקית חלב עקשנית. כתבו עליה שירי הלל, נפתחו לכבודה קבוצות מעריצים בפייסבוק וגם העניקו לה כינוי בלתי נשכח: "לֶדֶרדוס": שילוב בין אולרי הלדרמן הכל–יכולים וקהל היעד הטבעי של הסיכה, הלא הוא ראשו של הדוס.
 
"תמיד ראיתי את החברים הדתיים שלי משתמשים בסיכה של הכיפה לכל מיני דברים". גם פמוטות לנרות שבת יעקב גולדברג

במשך שנים היו שימושיה המרובים של הכיפה בגדר מידע ליודעי ח"ן, מיומנות שעברה בירושה מאב לבנו, ממ"כ בטירונות לפקודיו הביינישים. ה"לדרדוס" היה לא יותר מאשר כינוי הומוריסטי, דאחקה למביני דבר. יעקב גולדברג, סטודנט לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון, החליט להפוך את הלדרדוס מבדיחה למציאות. "כבר שנים שאני חולם לייצר סיכה משודרגת לכיפה", הוא אומר. "תמיד ראיתי את החברים הדתיים שלי משתמשים בסיכה של הכיפה לכל מיני דברים. החלטתי לקחת את הרעיון צעד קדימה ולהוכיח שבאמת אפשר לעשות כמעט הכל עם סיכה לכיפה. במסגרת הלימודים היינו צריכים לעצב מוצר ממתכת, וזו הייתה הזדמנות מצוינת להגשים את החלום". כך נולד הלדרדוס — סיכה לכיפה שהיא גם סכין, סרגל ומברג פיליפס לכל דבר.

יעקב גולדברג
7 שימושים בסיכה אחת. הלדרדוס יעקב גולדברג
שאלת רב

באופן מפתיע, גולדברג עצמו אינו חובש כיפה. "אני מגיע מרקע דתי ויש לי הרבה חברים דתיים, כך שאני מכיר מקרוב את הנושא", הוא אומר. "הרבה חברים לא דתיים שלי אמרו שהסיכה ממש גרמה להם לרצות להתחיל לחבוש כיפה".
  

"הרבה חברים לא דתיים שלי אמרו שהסיכה ממש גרמה להם לרצות להתחיל לחבוש כיפה". גם עוזר בסופרמרקט יעקב גולדברג
בשלבי הפיתוח ערך גולדברג סקר בין חבריו הדתיים וגיבש רשימה ארוכה של שימושים אפשריים לסיכה. "בחרתי מתוכם את הפונקציות הכי פרקטיות — סכין, מברגים שונים ומשחרר עגלות בסופר". עד כה יוצרו 85 יחידות מהסיכה המשודרגת, והן מוצעות למכירה במחיר של 25 שקלים. "אני מודע לכך שסיכה רגילה עולה בערך שקל, אבל בינתיים מי שראה את הסיכה שלי מתלהב מאוד מהחידוש ומוכן לשלם עליה. כרגע עלויות הייצור די גבוהות, אבל אם המוצר יתפוס, אולי אצליח להוריד את המחיר בהמשך". שתיים מהסיכות נמכרו לקונים מארה"ב דרך אתר ebay."אין לי מושג איך הם שמעו על הסיכות שלי", הוא אומר, "אבל עובדה שהם קנו את הסיכה בכסף מלא". יום אחד, הוא מאמין, הסיכה תהפוך לפריט חובה על ראשו של כל חובש כיפה סרוגה. "אנשים יראו שהחבר'ה הכי מגניבים משתמשים בסיכה, ויש סיכוי שזה יצליח". בהמשך הוא מתכוון להוסיף לסיכה התקן USB זעיר. "הסיכה תהפוך להיות הרבה יותר שימושית, אבל מצד שני עלולה להיווצר בעיה של מוקצה בשבת. אני חייב להתייעץ עם רב כדי לברר איך מתגברים על המכשול הלא פשוט הזה".


הכתבה המלאה תפורסם במגזין מוצש ביום שישי הקרוב

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים