קול בדה ווייס ערווה: אביב, אופיר והרב

בהפקת The Voice לחצו לקיים שיחה מצולמת בין אביב גפן לבין רב ניר גלים ואופיר בין שטרית המתגוררת במושב. הרב סירב והסביר למנטור שאי אפשר להעביר מסרים מורכבים בטלוויזיה. "נשארתי בודד ויוצא דופן במערכה הזו" כתב הרב לעמיתיו בעקבות אכזבה של בני המושב בו

ישי פרידמן | 20/2/2013 13:56 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בתכנית הקרןבה של The Voice יגיעו המנטורים לבתיהם של המתמודדים. אביב גפן, המנטור של המתמודדת הדתיה אופיר בן שטרית הגיע עם צוות צילום למושב ניר גלים בו מתגוררת הזמרת הדתייה. מפיקי התכנית קיוו לקיים שיחה משותפת עם רב היישוב ניר גלים צבי ארנון, אך האחרון סירב בטענה כי "מסרים מורכבים קשה להעביר בטלוויזיה".
 
אופיר בן שטרית באודישן
אופיר בן שטרית באודישן צילום מסך

עם זאת, למרות הסירוב לחצו בהפקת התוכנית לקיים את הריאיון עם רב היישוב. צוות הצילום הגיע לבית הכנסת של היישוב בזמן תפילת המנחה וביקשו לצלם את בן שטרית יחד עם המנטור אביב גפן בבית הכנסת. בן שטרית אמרה לצוות הצילום כי אי אפשר לצלם בבית הכנסת מבלי לבקש אישור מהרב. לאחר מכן ניגשה לרב ארנון ושאלה אותו האם אפשר יהיה לקיים שיחה משותפת בינו לבין המנטור. רב היישוב הסכים שצוות הצילום יצלם בבית הכנסת, אך ביקש שלא יצלמו אותו. 

גפן ניגש לרב ארנון ושאל אותו מדוע אינו מוכן לשוחח למצלמה, אך תוך כדי זאת צילמו הצלמים, למורת רוחו של של האחרון. רב המושב הסביר לגפן כי הוא לא מוכן להתראיין משום שסביר להניח שאי אפשר יהיה להעביר "מסר מורכב" בטלוויזיה.
"המסר שלי הוא מסר מורכב"

עם זאת, הקושי הגדול של הרב ארנון לא היה מול מסעי השכנוע של אביב גפן וצוות ההפקה אלא דווקא מול חברי מושבו שלא ממש הבינו מדוע הוא מתנגד ל"קידוש ה", שעושה אופיר בן שטרית בתכנית. במכתב ששלח לרבנים אחרים סיפר הרב על הדילמות שעלו לפניו בסיטואציה המדוברת, וציין כי "נשאר בודד במערכה".

"הקושי הגדול שלי היה עם חלק מחברי היישוב שעמדו מסביב", כתב הרב ארנון, "הם לא מבינים מדוע אני מתנגד לכזה 'קדוש ה' גדול' שהבחורה עושה. וכיון שכמעט כולם לא 'מאמינים' באסור של אישה לשיר לפני גברים, נשארתי בודד, מוזר, ויוצא דופן במערכה הזו".

בשיחה עם nrg יהדות הסביר הרב ארנון את התנגדותו לצילומים: "המסר שלי הוא מסר מורכב ובטלוויזיה יש עריכה, כך שאיך שלא יהיה יציגו אותי כשחור, כאדם הרע בסיפור. ברור לי שיחתכו את המסר, שהוא ארוך ומורכב. אמרתי לצוות שזה לא מתאים לי. ניגש אלי אביב גפן והסברתי לו את העניין, וכשהם רצו להיכנס לבית כנסת אמרתי שאין בעיה 'רק תשימו כיפות', אפילו לחצנו ידיים".

לגבי נושא שירת נשים אומר רב היישוב ניר גלים כי רוב רובה של הציונות הדתית מתקשה לקבל או להבין את האיסור הזה. "אני מעריך שכמו ביישוב שלי כך חלק ניכר מהציונות הדתית לא מבינים או מקבלים את האיסור של שמיעת שירת אישה. זה קיים בחלקים נרחבים של הציונות הדתית, גם ביישוב שלי אבל אנחנו מסתדרים בשלום אני וחברי ליישוב כבר הרבה שנים. ביישוב שלנו אין שירת נשים בגלל שאנשי היישוב מכבדים את ההתנגדות שלי ובאמת שאין מתח סביב העניין הזה אלא בעיקר שאלות ודיונים הלכתיים".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים