בני עקיבא לחניכים: אל תשתתפו בריאליטי

בוגרי התנועה הדתית, בהם שושי ושושה, כבר כיכבו על המסך הקטן. כעת וועידת התנועה קבעה: "החשיפה לא הולמת את הרוח שלנו"

צביקה קליין  | 29/3/2013 7:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אופיר בן שטרית ורודי ביינסין השתתפו ב"דה וויס", עקיבא וענהאל רצו ב"מרוץ למיליון" ואלינור רחמים לקחה חלק ב"מאסטר שף" - יותר ויותר מבני המגזר הדתי, חניכי ובוגרי תנועת בני עקיבא, כובשים את מסך הטלוויזיה שלנו במסגרת תוכניות הריאליטי. כעת, ולאחר דיון ממושך בסוגיה בוועידה הארצית של התנועה, החליטו בבני עקיבא לקרוא לחניכי התנועה ובוגריה: הימנעו מהשתתפות בתוכניות אלו.

עקיבא וענהאל.
עקיבא וענהאל. "לא ראוי" צילום ארכיון: שוקה כהן
אחת הסוגיות הבוערות והאקטואליות ביותר שעמדו על סדר היום בוועידה הארצית של תנועת בני עקיבא, התנועה הגדולה ביותר בציונות הדתית, שהתקיימה במהלך חול המועד פסח בגוש עציון, הייתה: "האם לעודד השתתפות של חניכי התנועה בתוכניות האלו?".

הדיון התייחס לבוגרי תנועה וחניכים מוכרים מהמסך הקטן, כגון אופיר בן שטרית מ"דה וויס", יריבתה בגמר רודי ביינסין, שהייתה חניכת תוכנית שח"ר המיועדת לנוער מהקהילה האתיופית, עקיבא וענהאל (שושי ושושה) מ"המרוץ למיליון", ואף לג'קי אזולאי מ"מאסטר שף" שמשתייכת למגזר הדתי, אף שאינה בוגרת של התנועה.

לאחר דיון סוער הצביעו חניכי הוועידה על הנושא וניסחו את ההצהרה הבאה: "התנועה קוראת לא להשתתף בתוכניות ריאליטי שאינן הולמות את רוח התנועה". גורמים בתנועה מציינים כי הצהרה זו "משאירה פתח. אף אחד לא באמת יודע מהן התוכניות שהולמות את רוח התנועה".
"הריאליטי הוא פסול"

"היו שטענו שכל הבעיה של הריאליטי היא הלכתית מצד אחד, או חשיפה אישית מוגזמת מצד שני", הסבירו מנחי הדיון למעריב. יש לציין כי בדיון לא התייחסו לנושאים כגון "שירת נשים" או אוכל כשר. "הנחנו שהתוכניות המדוברות מתאימות למסגרת ההלכה", ציינו המנחים.

שלומי שטרית, חניך מסניף רחובות, תמך בקריאה לאי-ההשתתפות: "הריאליטי במהותו הוא דבר פסול. התרבות של דורסנות ותחרות מנוגדת לעקרונות היהודיים". עדי רייך, חניכה מסניף גבעת שמואל, דווקא התנגדה: "ההחלטה הזו לא תשפיע על החניכים שלי או עליי. אני חשבתי שדווקא מהריאליטי אפשר לבוא ולהשפיע על המדינה, להפיץ את הערכים שלנו".הוועידה הארצית של בני עקיבא מתקיימת אחת לארבע שנים, והיא מוגדרת כ"גוף העליון של התנועה", כאשר כל החלטה שלו חייבת להתבצע על ידי המזכ"ל והפעילים. "חברי התנועה הביעו אמירה ברורה של סלידה מתרבות בעלת תוכן שלילי", אמר בתגובה להחלטה מזכ"ל תנועת בני עקיבא דני הירשברג. "יש לעודד יצירת תרבות חיובית התואמת את הערכים של תנועת בני עקיבא תוך הבנה ברורה מהי רוח התנועה שאליה אנו מחנכים".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים