המירוץ

"הבית היהודי" העביר את חוק עמאר

חוק עמאר-אריאל הפך היום ל'חוק עמאר', זאת בעקבות החלטת חברי סיעת הבית היהודי לתמוך ברב הספרדי המכהן בתמורה לתמיכתו במועמד מטעמם לתפקיד הרב האשכנזי

ארי גלהר | 2/6/2013 14:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הבית היהודי והרב הראשי לישראל שלמה עמאר סגרו הבוקר על דיל חדש במירוץ לרבנות הראשית לישראל, ולפני שעה קלה עברה הצעת החוק המאפשרת לרבנים המכהנים להתמודד לקדנציה נוספת בועדת השרים לחקיקה.
 
ימשיך לקדנציה נוספת. הראשון לציון הרב שלמה עמאר
ימשיך לקדנציה נוספת. הראשון לציון הרב שלמה עמאר צילום: פלאש 90

בבית היהודי סיכמו יחד עם הרב הראשי לישראל כי הם יתמכו בחוק עמאר המאפשר את ריצתם של הרבנים הראשיים לישראל לקנדציה נוספת, ובתמורה התחייב הרב הראשי לישראל לתמוך בכל מועמד שיוצא על ידי הבית היהודי, כולל הרב דוד סתיו. בכך למעשה קברו בבית היהודי את האופציה של ריצתו של הרב יעקב אריאל.

לדברי גורם בבית היהודי נפתלי בנט ביקש מיו"ר 'יש עתיד'  יאיר לפיד לתמוך בחוק וזה נענה לבקשתו. "הסיבה שתמכנו ברב עמאר היא בשל ההבנה שלא נצליח להביא לבחירתם של רבנים דתיים לאומיים" אומר גורם בבית היהודי. "ההחלטה ללכת לדיל משותף עם הרב עמאר הגיע לאחר ההבנה שיש לכך את הסיכויים הכי גדולים להביא רב ציוני דתי אשכנזי בתמיכתו של הרב עמאר".

לעומת זאת בש"ס הופתעו לשמוע על הדיל בין הבית היהודי לרב עמאר. כזכור רק בשבוע שעבר תקף יו"ר ש"ס אריה דרעי את נפתלי בנט וטען שהמרה את פיו של הרב עובדיה יוסף. דרעי אף הוסיף כי לא יהיה דיל נוסף בין הצדדים.
  
לדברי גורם בש"ס הרב עובדיה צפוי להוציא פסק הלכה האוסר על מועמדים להתחרות ברב ראשי לישראל מכהן. "הבית היהודי בטוח שבש"ס סוגרים דילים עם הרב עמאר, והם לא מבינים שהוא לא הכתובת. הרב עובדיה תומך ברב יונה מצגר ואומר שאסור להדיח רב מכהן".
  
בש"ס מציינים כי הרבי מלובביץ' פסק בעבר שאסור להתמודד מול רב מכהן, ועל כן הרב מצגר יתמודד לכהונה שנייה. "החרדים והספרדים הכפופים למרותו של הרב עובדיה לא יתמכו ברב דוד סתיו, ולכן הרב מצגר עשוי לשוב לעוד קדנציה נוספת" מסכם הגורם בש"ס.


רוצים לקבל בחינם שני גיליונות סוף שבוע של מקור ראשון? לחצו כאן היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק