חברת הפקת החתונות "משמחים" נקלעה לקשיים, זוגות רבים נפגעו

כמה וכמה משפחות, ובהם גם בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, גילו שהפסידו עשרות אלפי שקלים ששילמו ל'משמחים' - בעוד שגני האירועים לא קיבלו עדיין את הכסף. במשרדי החברה לא ענו השבוע לטלפונים, ואין להשיג את מייסד החברה אליאב מזרחי או מי מעובדיו

צביקה קליין וארי גלהר | 11/10/2013 11:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חברת 'משמחים', שפעלה להורדת מחירי החתונות בציבור הדתי-לאומי, פשטה את הרגל ופגעה בלקוחות רבים ששילמו לה אך לא יוכלו לקבל את כספם בחזרה או לקבל את שירותי האירוע שעליהם הם שילמו.
 
זוגות רבים ייאלצו לחפש אולם חדש. טקס נישואים (אילוסטרציה)
זוגות רבים ייאלצו לחפש אולם חדש. טקס נישואים (אילוסטרציה) צילום: יוסי אלוני

ב'משמחים' הבטיחו לחסוך "התרוצצות מיותרת בחיפוש אחר אולם וקייטרינג" וללוות את הזוגות ואת משפחותיהם "לאורך ההכנות עד לאירוע", ככתוב באתר החברה, אך השבוע התברר לכמה זוגות כי פשיטת הרגל של החברה תחזיר אותם להתרוצץ וכי אנשי החברה ממש לא ילוו אותם בדרך לחופה. חברת ההפקה הוקמה כדי לחסוך לפחות חלק מהכספים הרבים שמשפחות "שופכות" על חתונות, והצליחה להוריד את המחירים באופן משמעותי באירועים לציבור הדתי: אחד מהלקוחות המרוצים של "משמחים" סיפר אתמול לnrg יהדות כי חסך כ-30 אחוז מסך העלויות. החברה קיימת משנת 2000, ועבדה עם מאות לקוחות וספקים מרוצים, אך השבוע כל זה נשבר.

"שלום לכולם, רק רציתי להזהיר ולהודיע שארגון 'משמחים' ואליאב מזרחי העומד בראשו פשטו את הרגל היום בבוקר", נכתב בפורום 'לקראת חתונה' של אתר 'כיפה' ביום שלישי השבוע. הגולש שכינויו "דייב" הוסיף גם כי "מומלץ לכל מי שעובד איתם לבטל צ'קים או תשלומים ולדאוג לגיבוי". מתברר שרבים נפגעו מהשבתת פעילות החברה: במשרדי החברה לא ענו השבוע לטלפונים, ושלושת מספרי הסלולר המופיעים באתר מנותקים. 
צילום: פלאש 90
אפילו משפחת יוסף נפגעה. יהודית יוסף כלתו של הרב עובדיה יוסף צילום: פלאש 90
גם משפחת יוסף נפגעה

"לפני כמה שעות קיבלתי טלפון מאח של אליאב, שהודיע כי הם לא מקיימים יותר אירועים, ו'שיהיה לכם בהצלחה'. ברור שלא נראה שקל", כתב דייב. לטענתו, במסגרת פשיטת הרגל איבדה משפחתו יותר מ-30 אלף שקל, אך לnrg יהדות הגיעה פנייה ממשפחה שהוציאה הרבה יותר.

בין האנשים שהפסידו את כספם נמצאים גם בני הזוג משה ויהודית יוסף, אנשי סודו של אביו של משה, הרב עובדיה יוסף ז"ל, שהיו אמורים לחתן את בתם אמש בבנייני האומה. מקור במשפחת יוסף סיפר אתמול כי במשפחה כבר השלימו עם העקיצה והכינו חלופה של קייטרינג לאחר שהבינו כי נפלו, אולם לבסוף החתונה נדחתה בגלל פטירתו של הרב עובדיה. "בכל מקרה הם 'נדפקו' ו'אכלו עקיצה'", אמר המקור. "הוא נעלם לחו"ל וכעת הם מתכננים להגיש תביעה באמצעות משרדו של עו"ד דוד גלס". גם סגן ראש עיריית ירושלים לשעבר שלומי אטיאס, שהיה אמור לחתן את בנו באולם בבנייני האומה, גילה לפתע כי חברת ההפקות נסגרה ושהכסף ככל הנראה לא יחזור אליו.

לדברי אחד ההורים שילדיהם נפגעו מפשיטה הרגל, משפחות רבות הגישו כבר תלונה במשטרה במחלקת הונאה נגד הזכיין אליאב מזרחי. "הוא ביקש מאיתנו שליש מהכסף  בסגירת האירוע, שליש בצ'קים חודש לפני האירוע ושליש באירוע עצמו", סיפר ההורה. "שמענו שאת הצ'קים שלנו הוא פדה אצל חלפן בבית-שמש, ומאחרים שמענו שפדו את הצ'קים שלהם בביתר-עילית".

צילום: ורד קרני
משפחות רבות הגישו כבר תלונה במשטרה במחלקת הונאה נגד הזכיין אליאב מזרחי. מגוון חליפות חתנים צילום: ורד קרני
החתן והכלה לא מודעים לנזק

"עשינו עם 'משמחים' חתונה בחודש מרץ בבנייני האומה", מספר דני (שם בדוי). "מחותנים קודמים עשו עם אליאב חתונה לפני כמה חודשים, וכל החברים בשכונה שלנו עושים איתו את החתונות. הוא עובד בכל הארץ. אבל רק ביום שלישי האחרון קיבלנו את הבשורה".

דני, בניגוד לדייב, לא קיבל טלפון מאחיו של אליאב מזרחי אלא דווקא משכן שהתקשר להזהיר אותו. "הוא ידע שהזמנו את החתונה דרך 'משמחים', וסיפר לנו שהוא מכיר אדם שהבת שלו הייתה אמורה להתחתן באולם אירועים דרך החברה, ושבעלי האולם הודיעו להם כמה ימים לפני החתונה ש'אין אירוע'. הם אמרו לי: 'תפעלו מהר'. באמת פעלנו מהר, ולמזלנו הצלנו את האירוע שלנו. דיברנו עם גן האירועים והוא עשה לנו מחיר מיוחד, אבל היינו צריכים להזמין הכול מחדש".

דני מבקש לא לפרט את הסכום המדויק שהפסיד, אך אפשר לומר שמדובר בעשרות אלפי שקלים. "זה הלך פארש. מזל שלא העברנו את כל הסכום", הוא מתלוצץ בציניות. אגב, בני הזוג המיועדים להתחתן בקרוב אמנם יודעים שמשפחתם נעקצה, אך ההורים ניסו לגונן עליהם וחסכו מהם את הפרטים ואת עומק החור בכיס.

"אני לא צריך שירחמו עליי"

השיחות סביב הנושא גודשות את הפורומים העוסקים בחתונות, ומתגלים עוד ועוד מקרים של משפחות שכספיהן נעלמו. "גם אנחנו נפלנו בפח", כתב הגולש שכינויו "לונדוניה". "החתונה ביום שני. ברוך השם מצאו חלופות, אבל הלך הכסף".

בין אולמות האירועים שעבדו עם 'משמחים' נמצא גם גן 'לילות כנען' שבצרעה, שם מתחתנים זוגות רבים מהציבור הדתי-לאומי. מנהלת גן האירועים אמרה לnrg יהדות: "אנחנו כבר לא עובדים איתם. הם חייבים לנו כסף על שני אירועים שהתקיימו בחודשים האחרונים".

המנהלת הוסיפה כי האולם מכיר כרגע ארבע משפחות שנעקצו, שמסיבות החתונה שלהן היו אמורות להתקיים בתקופה הקרובה. "יש משפחה שהייתה אמורה להתחתן פה בעוד עשרה ימים, ופתאום גילו שמזרחי ברח עם הכסף", היא אומרת. "באנו לקראתם והצענו להם מחירים נמוכים מהרגיל כי ראינו אותם שבורים ועצובים. התגמשנו גם מבחינת התאריכים".

כמה מקורות מספרים כי ביום שני שעבר התקיים האירוע האחרון של 'משמחים' בבנייני האומה בירושלים, ומאז לא נראו עקבותיו של מזרחי. "אני לא צריך שירחמו עליי", מבקש דני, "חשוב לי שאנשים שמתכננים אירועים ולא שמעו על הפרשה ייזהרו". דני החל לברר את הנושא מבחינה משפטית, ומבקש לפנות למשפחות נוספות שנפגעו מהחברה כדי שיוכלו להגיש תביעה ייצוגית נגד מזרחי. משפחתו של דני פתחה תיבת דוא"ל מיוחדת כדי לאסוף עדויות נוספות: Mesamhim.low@gmail.com.

למרות פניית nrg יהדות לכלל מספרי הטלפון של החברה, לביתו של מזרחי ולקרובי משפחתו, מ'משמחים' לא התקבלה תגובה.


רוצים לקבל בחינם שני גיליונות סוף שבוע של מקור ראשון? לחצו כאן היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק