הרב אלון מלמד קטינים בישיבה במימון המדינה

חמישה חודשים לאחר הרשעתו, הרב מוטי אלון מעביר שיעורים בישיבת "אור עציון". למרות החוק האוסר על העסקת עברייני מין במוסדות עם קטינים, עשרות מתלמידי הרב הם נערים שבוחרים ישיבה לשנה הבאה. "אור עציון": "הפרטים אינם נכונים"

רעות וילף וצביקה קליין  | 3/1/2014 7:28 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חמישה חודשים בלבד לאחר שהורשע בשתי עבירות של מעשה מגונה בכוח באחד מתלמידיו, הרב מוטי אלון ממשיך להעביר מדי יום ראשון שיעורים בישיבה הגבוהה "אור עציון" במרכז שפירא, שמתוקצבת על ידי המדינה ובראשה עומד הרב חיים דרוקמן. בניגוד לחוק האוסר על עבריין מין מורשע לעבוד במוסד שבו שוהים קטינים, חלק ניכר ממאזיניו של הרב אלון בשיעורים השבועיים הם עשרות תלמידי תיכון, שמגיעים למקום על מנת להתרשם ולבחור את הישיבה שבה ילמדו בשנה הבאה.

- הרב דרוקמן: הרב אלון יכול ללמד, השופטת טעתה
 
צילום: ראובן קסטרו
גם קטינים משתתפים בשיעור. הרב מוטי אלון בהכרעת הדין בבית המשפט צילום: ראובן קסטרו

תיקון לחוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות מסוימים נכנס לתוקפו בשנת 2004 ואוסר על עברייני מין מורשעים לעסוק במוסד שבו שוהים קטינים או חסרי ישע. אלא שלמרות החוק, באתר האינטרנט של ישיבת "אור עציון" הופיע עד אמש שמו של הרב אלון ברשימת הרבנים שמעבירים שיעורים ב"שבוע ישיבה", שאליו מגיעים בני נוער בכיתות י"א ו-י"ב הבוחנים את האפשרות ללמוד בישיבה עם סיום לימודיהם.

לטענתו של רועי, תלמיד בישיבה הגבוהה, הגיעו עד כה כ-50 בני נוער המתעניינים בלימודים בישיבה, וחלקם השתתפו בשיעור של הרב אלון. "היו פה תלמידים מישיבת חורב" (אותה ניהל בעבר הרב אלון),"ודווקא באותו השבוע הרב אלון לא העביר שיעור. אחד התלמידים התבאס מכך. אנחנו ממליצים ללכת לשיעור כדי להכיר את הרבנים בישיבה".
צילום ארכיון: אריק סולטן
למרות הביקורת, מאפשר לרב אלון ללמד בישיבתו. הרב דרוקמן צילום ארכיון: אריק סולטן

לדברי מנכ"ל המועצה, ד"ר יצחק קדמן, "נבדוק מול משרד המשפטים והמשטרה אם יש עבירה על החוק. גם אם אין עבירה, משרד החינוך צריך לוודא שהחוק ורוח החוק נשמרים".

"אני ממליץ לכל הורה של ילד המחפש ישיבת הסדר לבחון את העניין הזה היטב", הגיב יו"ר תנועת בני עקיבא העולמית דניאל גולדמן. "העובדה שהרב אלון מקבל אישור ללמד במוסד של מרכז ישיבות בני עקיבא היא מסר גרוע כלפי הציבור".

ממשרד החינוך נמסר: "המשרד יפנה לישיבה לבירור העניין".

מישיבת "אור עציון" נמסר: "הפרסום השגוי באתר הוסר מיד. שאר הפרטים בכתבה לא נכונים. תלמידי ישיבות תיכוניות לא נכנסו ולא מורשים להיכנס לשיעורו של הרב אלון".

אמש, בעקבות פניית העיתון למנכ"ל ישיבת "אור עציון", נפתלי קנדלר, הוסר שמו של הרב אלון מהפרסומים באתר על "שבוע הישיבה", כמו גם השיעור שהוא מעביר.


רוצים לקבל בחינם שני גיליונות סוף שבוע של מקור ראשון? לחצו כאן היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק