יצאו מהארון? רבנים חרד“לים יפגינו נגד גיוס לצה“ל

מתנתקים מהציונות הדתית: שורה של רבנים מהציבור החרדי-לאומי חתמו על עצומה הקוראת להצטרף להפגנת החרדים נגד גיוס לצה“ל

יונתן אוריך | 28/2/2014 14:36 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הפגנת החרדים נגד חוק הגיוס, שצפויה להתקיים ביום ראשון הקרוב, הופכת לקו פרשת המים בתולדות הציונות הדתית: שורה של רבנים בכירים, המשתייכים לזרם החרדי-לאומי, חתמו על עצומה פומבית שקוראת להשתתפות בעצרת, במהלך שמעיד על התנתקותם מהציונות הדתית.

עוד ב-nrg יהדות:
- הורים שכולים זועמים על הרבנים שישתתפו בהפגנת החרדים
- הרב ערוסי לא מתייאש מהחיבור בין העולמות
- הציונות הדתית במחלוקת: האם להשתתף בהפגנת החרדים?

באתר הדתי-לאומי ”כיפה“ נחשפה היום (ו‘) עצומת הרבנים, שקוראים לתלמידיהם להתקבץ ביום ראשון הקרוב בסמוך לגשר המיתרים ובכך להפגין נוכחות בין מאות האלפים אשר צפויים להגיע לעצרת ולהוכיח שגם הציונות הדתית עומדת מאחורי הדברים.

הפגנת החרדים בירושלים, החודש
הפגנת החרדים בירושלים, החודש צילום: דני מרון
בעצומה נכתב: "ראשי הישיבות ותלמידיהם המוסרים את נפשם על הגדלת התורה והאדרה נקראים להשתתף וכל המכיר בערכה של תורה לקיום העולמות כולם רבנן ותלמידיהון, בעצרת תפילה המונית לשמירת קיום הישיבות וחיזוקן שתתקיים ברחובה של עיר".

על העצומה חתמו הרבנים מרדכי שטרנברג, נשיא ישיבת ”הר המור“ הנחשבת לספינת הדגל בציבור החרדי-לאומי, יחד עם הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, הרב אליקים לבנון, הרב אורי כהן, הרב יהושע שמידט, הרב דוד דודקוביץ, הרב מיכה הלוי, הרב דוד חי הכהן, הרב שמואל טל, הרב שמחה הכהן קוק, הרב אריאל בראלי, הרב דוד פנדל, הרב אוהד קרקובר, הרב חגי לונדין, הרב אריה קורן ורבנים נוספים.
צילום: פלאש 90
גם הוא חצה את הקווים. הרב אליקים לבנון צילום: פלאש 90

ובעוד החרד“לים יפגינו עם החרדים, רבני הציונות הדתית קוראים לציבור הציוני להתפלל בעד השירות בצה“ל ובעד המשך הצלחת כוחות הביטחון בכל משימותיהם.ביוזמת ארגון רבני ”בית הלל“, תתקיים ביום ראשון תפילה וירטואלית ברשת, בשעה 16:00. ”נקרא יחד, את מזמור "ברוך ה' צורי המלמד ידי לקרב אצבעותי למלחמה" (תהילים קמד), נודה לה' על הזכות לשרת בצה"ל. לא צריך לצאת מהבית או מהעבודה, או להפסיק את עיסוקינו החשובים. מול המחשב או הסמארטפון ניתן כוח של אמת ואהבת ישראל, מול קולות אחרים העתידים להישמע בעוצמה באותו יום ממש“.

ב“בית הלל“ אמרו כי ההשתתפות בהפגנה ”סותרת את ערכיה של הציונות הדתית“. לדברי רבני הארגון, ”אחד מערכי היסוד של הציונות הדתית הינו השילוב בין לימוד תורה לשירות בצבא. אנו מאמינים בכל מאודנו בערך לימוד התורה, אך מתנגדים בתוקף להשתמטות ציבורית משירות צבאי. עם ישראל עדיין מצוי במצב של מלחמת מצווה ואשר על כן יש חובה הלכתית לשרת בצבא החלה על כל האזרחים כאחד“.

”השתתפות ציבור דתי-לאומי בהפגנה המתוכננת, סותרת את ערכי היסוד של הציונות הדתית ולכן אנו קוראים לכל מי שמאמין במשנתה של הציונות הדתית שלא להשתתף בהפגנה. אנו תומכים במאמצי הממשלה להביא לשוויון בנטל אך קוראים לפעול במתינות וברגישות בסוגיה מהותית זו של גיוס החרדים, להרבות בהידברות ולמעט בכפייה“, נמסר.


רוצים לקבל בחינם שני גיליונות סוף שבוע של מקור ראשון? לחצו כאן היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק