>

לראשונה: צעירי "תגלית" מיוון ביקרו בישראל

40 צעירים הגיעו השבוע לארץ במסגרת הפרויקט "השתתפותנו בפרויקט'תגלית' הציתה מחדש את הרוח היהודית בנפשנו ואנחנו חוזרים לארצנו עם גאווה מחודשת להיות מי שאנחנו, יהודים "

מאת צביקה קליין  | 20/3/2013 10:53 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: תגלית, יוון
קבוצת תגלית מיוון
קבוצת תגלית מיוון קארין בראון
פרויקט "תגלית", שנועד לחזק את הקשר בין צעירים יהודים בתפוצות לבין ישראל, מרחיב את פעילותו באירופה ומביא לראשונה לישראל קבוצת צעירים יהודים מיוון. כ-40 צעירים הגיעו השבוע לישראל, לסיור חינוכי בן עשרה ימים, שבמהלכו הכירו את הארץ והתחברו לזהותם היהודית. "השתתפותנו בפרויקט'תגלית' הציתה מחדש את הרוח היהודית בנפשנו ואנחנו חוזרים לארצנו עם גאווה מחודשת להיות מי שאנחנו, יהודים ", מספר מייק מאטסאס, ממארגני הקבוצה.

הצעירים היוונים, שהינם סטודנטים המבקרים לראשונה בחייהם בישראל, לקחו חלק בסיור חינוכי וחווייתי, שבו נפגשו עם בני גילם ועם חיילים מיחידות האיכות של צה"ל. ואלה סאקי, משתתפת בקבוצה, אמרה: "אני מרגישה שישראל היא כמו בית בשבילי, שאליו אני תמיד יכולה לחזור אם משהו יקרה ביוון.'תגלית' הזכירה לי שאני חלק ממשפחה גדולה, חלק מקהילה יהודית".

אחד ממארגני הקבוצה, אלברטו נמיאס, הסביר כי לא היו קבוצות תגלית מיוון עד כה. "מאחר שמדובר בקהילה יהודית מאוד קטנה, לקח לנו הרבה זמן ליזום את הפרויקט ולגייס קבוצה ראשונה ".

המשבר הכלכלי שהכה ביוון לא פסח על הדור הצעיר. "כ-75 אחוז ממשתתפי הקבוצה של'תגלית' הם סטודנטים מובטלים והם חוששים לעתידם המקצועי", אמר נמיאס. "לכן הם שוקלים לעלות לישראל. במהלך הסיור רבים מהם בחנו אפשרויות תעסוקה". נמיאס הוסיף: "הקהילה היהודית הושפעה רבות מהמשבר הכלכלי, במיוחד אלה המתגוררים באתונה. למזלנו, קיבלנו עזרה מארגונים יהודיים בינלאומיים שתמכו בקהילה. בשנת 2012 רבים מחברי הקהילה עשו עלייה לישראל. הם העדיפו לעבור לישראל ולא לארצות אירופה כי כאן הם מרגישים בבית".

לדברי גידי מרק, מנכ"ל פרויקט תגלית: "תגלית רואה חשיבות גדולה בהרחבת פעילותה באירופה, במיוחד בימים לא פשוטים אלו שבהם האנטישמיות מרימה את ראשה המכוער וקולות נגד הקהילות היהודיות נשמעים ברחבי ארצות אירופה ".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק