ראשי > ניו אייג' > חדשות > כתבה
בארכיון האתר
אצת כלורלה לטיהור הגוף
ד''ר דינה ראלט על כלורלה - האצה הירוקה שתמזער עבורכם את נזקי הג'אנק פוד
לכתבה הקודמת דפדף בניו אייג' לכתבה הבאה
ד''ר דינה ראלט
18/8/2004 10:22
אצות ירוקות כמו כלורלה מגיעות אלינו מהמזרח הרחוק ושמן יוצא למרחוק בשל תרומתן הבריאותית, בעיקר שיפור המערכת החיסונית וטיהור רעלים מהגוף.

העניין הראשוני בכלורלה החל ביפן דווקא בגלל יכולת הטיהור של האצה. הכלורלה מורכבת ממעטה סיבי שאינו ניתן לעיכול, ומפנים מזין. המעטה הסיבי הוא זה הסופח אליו מתכות כבדות ורעילות כמו עופרת, קדמיום, כספית או חומרי הדברה כמו DDT. חומרים אלה נוטים להצטבר בגוף ולגרום נזקים ארוכי טווח.

לכן הכלורלה מאפשרת למעשה את ניקוי המעי וטיהור מערכת הדם תוך מספר קטן של חודשים. היתרון הנוסף של המעטה הסיבי הוא בהמרצת פעילות מערכת העיכול, המונעת עצירות ומעודדת צמיחת חיידקים טובים השומרים על המערכת.

ומה עם פנים האצה המזין? גם שם ניתן למצוא מרכיבים חשובים כמו למשל chlorella growth factor - המעורר יצירת לימפוציטים שהינם תאים חיוניים למערכת החיסון, או כמויות גבוהות ביותר של כלורופיל, בערך פי 10 מאשר יש בנבטי אלפלפה למשל.

חוקרים מניחים שהכלורופיל, בדומה להמוגלובין, מזרז את מעבר החמצן ובכך תומך ביכולת הריכוז. זאת הסיבה שהכלורלה כונתה גם Brain Food - מזון מוח. למעשה, הכלורופיל יכול לעזור כמעט לכל מערכות הגוף וכיום חוקרים בוחנים את יכולתו לעודד צמיחת רקמות ובכל להילחם גם בסרטן.
ועוד ממעלותיה של הכלורלה - היא בסיסית ויכולה לבטל את השפעתו המזיקה של המזון המהיר ושל המשקאות הקלים, שהם חומציים ומפריעים למערכות הגוף לפעול נכון. למעשה, חלק לא מבוטל מהמחלות מתחילות בפועל כשנוצרת סביבה חומצית המוציאה את הגוף משיווי משקל.

אז הנה עוד מרכיב תזונה ירוק לרשימת המזונות הירוקים שכל כך בריאים לנו. נראה שלא בכדי מסמל הצבע הירוק בפילוסופיה הסינית את הצמיחה והחיים.

בישראל, ככל הנראה, ניתן לרכוש כלורלה רק בצורת כמוסות, בחנויות טבע.  
 
קישורים נוספים:
 
תמצית כלורלה משפרת חיסון נגד שפעת
מחקרים על כלורלה
אצת כלורלה
חדשות
פותחים ראש
מדיטציה
בודהיזם
אומנות לחימה
הספרייה
אסטרולוגיה
  מדד הגולשים
תשתחרר, בנאדם
                  40.86%
אני הוא זה
                  9.68%
האיש שפתח את הדלת
                  5.38%
עוד...

חדשות
מנהיג כת בילה עם בתולות עירומות ונעצר  
האם חבויים מסרים קבליים בקפלה הסיסטינית?  
פסטיבל הקולנוע הרוחני בסינמטק ת"א  
עוד...