ראשי > ניו אייג' > חדשות > כתבה
בארכיון האתר
אינטגרטון
במדבריות קליפורניה שוכן מבנה מבודד, עגול ובוהק שנועד להאריך חיי אדם. בינתיים עושים שם אמבטיות צלילים
לכתבה הקודמתדפדף בניו אייג'לכתבה הבאה
שחר שילוח
27/4/2006 10:54
אי שם במדבריות קליפורניה, במחוז סן-ברנרדינו, במקום שנקרא לנדרס, בינות שיחי "עץ יהושוע", מבצבצת כיפה
בוהקת. מזכיר את הכור בדימונה? זהו, שלא. המקום הוא סמל לחזון האינטר-גלקטי של איש אחד וקוראים לו
אינטגרטרון. מדובר במפעל חייו של אדם שבעבר היה טייס ניסוי ומהנדס כלי טיס. המבנה עשוי העץ, שאין בו שום דבר מתכתי וגובהו כ-30 מטרים נועד, במקור, להוסיף עשורים לחייו של אדם באמצעות תדרים שנוצרים על ידי אנרגיה אלקטרוסטטית. בניית המתקן מייצר האנרגיה שהיה אמור לפעול מלבו של המבנה לא הושלמה מעולם.

המקום המוקף בעצי פרי, גפנים ובהרבה שום-דבר מכל עבר ישמש עבור מטרה מעט צנועה יותר מהארכת חיי אדם - ב-29 לאפריל יתארח במקום כנס רטרו בנושא עב"מים.

ברברה האריס, שמארגנת את הכנס אמרה ל
לוס אנג'לס טיימס: "זהו פרק חדש בעב"מולוגיה. כאשר אתה מגיע למבנה הזה יש משהו שנוגע בלבך, שנוגע בנשמתך".

האריס מקווה לשמר ולהפיץ את הנתח המסתורי בהיסטוריה של האזור בעזרת כל אותם האנשים שפעם נהרו אל לנדרס והביטו אל השמים וישתפו את האחרים בסיפורים שלהם.

האירוע שיתקיים בסוף החודש יכלול שיחות עם אנשים שחוו מאורעות מוזרים, יהיו סיורים אל גוש סלע, בולדר, ענק שנודע בכינוי "Giant Rock" והתמוטט לפני שש שנים, תחרות בניית כיפות (דום) מאלומיניום, סרטים ישנים ועוד. יבלוט במיוחד מופע אופראי של להקה שנקראת UFOetry ושמו "האם באמת נסענו לירח?"

מה שעושה את המקום ראוי לכינוס שכזה הוא האיש שבילה בו בעבר - פטרון האינטגרטרון, המהנדס שבנה אותו, ג'ורג' ואן טאסל. ואן טאסל, איש אגדי באזור ועב"מולוג נודע האמין שחוצנים מתעלים ידע אל כדור הארץ באמצעות מדענים כמו
ניקולאי טסלה. הוא עסק בהקמת המבנה הענק במשך 18 שנים, החל ב-1957 תמורת 150 אלף דולר. הוא טען שמקור ההשראה שלו היה מפגש בטרם שחר עם מבקר מכוכב נגה ששמו סולגונדה. בכתביו של ואן טאסל מופיעה הטענה שלו האומרת שהשמש מרובעת.
ואן טאסל ומשפחתו התגוררו בבקתה מתחת ל-Giant Rock שגובהו כשל בניין בן שבע קומות וניצב בדד במרחק של כחמישה ק"מ מהמקום בו עומדת היום הכיפה. ה-Giant Rock הפחיד במשך דורות את האינדיאנים ילידי האזור, אבל לא את ואן טאסל. הוא הגיע לשם בעקבות פרנק קריצר, אדם ששוטט במדבר בעקבות אוצרות טבע ובנה מתחת לבולדר העצום כמה בקתות. קריצר נהרג באורח מסתורי מפיצוץ דינמיט שהחזיק בחדרו והבקתות שבנה הפכו לביתם של בני משפחת ואן טאסל, שהקימו במקום שדה תעופה ובית קפה ובילו את הזמן בטיפוחם ובהמתנה לרכבי חלל שינחתו במקום.
ה-Giant Rock. מקום טוב למדיטציה
ואן טאסל
השבת נעורים לרקמות תאים חיים
משנת 1853 ואן טאסל קיים מדיטציות שבועיות תחת הסלע, שלטענתו שימשו אותו לתקשור עם יצורים מעולמות אחרים. באחת ההזדמנויות, לדבריו, נחתה במקום צלחת מכוכב נגה שיושביה הזמינו אותו לסיפון. באותו אירוע נמסר לו הידע הקשור להשבת הנעורים לרקמות תאים חיים. ב-1954 המשפחה החלה בבניית הדום שבמרכזו אמור היה להיות מחולל שיספק, כפי שהגדיר זאת ואן טאסל, "מגוון רחב של תדרים שיטעינו את מבנה התאים".

משפחת ואן טאסל קיימה לצדו של הבולדר כנסים שנתיים בנושא עב"מים שבהם ביקשו תרומות להקמת האינטגרטרון מחדש הנעורים. ואן טאסל לא סיים את הקמת המתקן האלקטרוסטטי בלב המבנה מפני שמת ב-1978 והתוכניות והציוד שנועדו להקמת האינטגרטרון נעלמו מיד לאחר מותו.
ג'ואן קארל, אחת משלוש האחיות שהדום בבעלותן אומרת על המבנה המבודד והמוזר שהוא "גלעד לשדה החלומות של איש אחד".

בחלקה העליון של הכיפה העשויה כולה מעץ ומהודקת בטבעת בטון יש מזבח שמכוסה במזכרות שהשאירו מבקריו המוזרים של המקום וכוללים ציורים בודהיסטים-טיבטים, בובת סוכריות "פז" עם ראשו של יודה וסט של שיניים תותבות.

בימים שבהם אין כנסים של חובבי עב"מים, מארחות במקום בעלות המבנה סדנאות ומנצלות את האקוסטיקה המיוחדת למה שהן מכנות "אמבטיית צלילים". הצלילים נוצרים מכלים דמויי קערות טיבטיות ומהדהדים בחלל הכיפה. לדבריהן התחושה היא כמו להיות בתוך צ'לו.


ל
אתר האניטגרטרון

חדשות
פותחים ראש
מדיטציה
בודהיזם
אומנות לחימה
הספרייה
אסטרולוגיה
  מדד הגולשים
תשתחרר, בנאדם
                  40.86%
אני הוא זה
                  9.68%
האיש שפתח את הדלת
                  5.38%
עוד...

חדשות
מנהיג כת בילה עם בתולות עירומות ונעצר  
האם חבויים מסרים קבליים בקפלה הסיסטינית?  
פסטיבל הקולנוע הרוחני בסינמטק ת"א  
עוד...
סקר
חוויה מיסטית
עדות למציאות עליונה
שכנוע עצמי
פסיכוזה קשה