ראשי > ניו אייג' > פותחים ראש > כתבה
בארכיון האתר
חיבוקים חינם
ערוץ הניו אייג' מעניק את פרס ישראל האלטרנטיבי לשי רוז, בחור נמרץ שכבר חצי שנה מפזר ברחבי העיר חיבוקים בחינם
לכתבה הקודמתדפדף בניו אייג'לכתבה הבאה
nrg מעריב
23/4/2007 13:35
nrg מעריב
23/4/2007 13:35
קצת לפני חלוקת פרס ישראל במוצאי יום העצמאות, וכמובן מבלי לפגוע בכבודם של הזוכים הראויים, ממשיך nrg במסורת שהחלה בשנה שעברה ומעניק את פרס ישראל האלטרנטיבי לדמויות שהשפיעו באופן בולט על ישראל והישראליות לאורך השנים.
אוטופיה עכשיו
בשנה שעברה הענקנו את הפרס לאייל ופואט, עוד אנשים נמרצים שקמים כל יום בבוקר עם אמונה חזקה שהעולם יכול להיות טוב יותר. וגם עושים בשביל זה משהו

לכתבה המלאה  


 nrg ניו אייג' בחר להעניק את הפרס לשי רוז, בחור נמרץ שחיבק בחצי שנה האחרונה, ביחד עם קבוצה קטנה של מחבקים נוספים, כעשרת אלפים אנשים. כן, כן, 10 אלפים אנשים! מצויד בשלטים שעליהם כתוב FREE HUGS הוא נעמד מדי שבוע בכיכר רבין בתל אביב ופשוט
מחבק ומחבק ומחבק. את מי? את כל מי שמוכן להניח לרגע את החשש והמבוכה והציניות.
תודה ליוטיוב
את ההשראה לפרויקט המלבב הזה שי רוז קיבל מחואן מאן, איש אוסטרלי יקר ממוצא מצרי שיצא לרחוב והציע
חיבוקים בחינם לכל מי שירצה. והוא חיבק המון אנשים. להקה בשם sick-puppies כתבה לו שיר, הכינה
קליפ מרגש והעלתה אותו ליוטיוב, שם הוא הפך ללהיט היסטרי עם משהו כמו 4 מיליון צפיות. אחת מהן היא של שי רוז, עלם צעיר בן 26 שהחליט להתחיל לפזר חיבוקים חינם גם כאן בתל אביב.

"מצאנו את עצמנו במוצאי יום כיפור מכינים שלטים ענקיים עם הכתובת "רוצה חיבוק?" ו-"FREE HUGS", הזמנו את כל מי שעשוי היה לרצות להצטרף ויום שלישי אחד בכיכר רבין הרמנו את השלט בפעם הראשונה ויצאנו לחבק אנשים. ההתחלה היתה מרגשת למדי. תוך עשר שניות כבר זכינו לשני החיבוקים הראשונים. ערב הבכורה נמשך שלוש שעות ואספנו משהו כמו 230 חיבוקים,  ועוד כמה מאות אנשים שעברו לידינו, חייכו והמשיכו לדרכם".

שלושה ימים אחר כך שי וחבורתו נפגשו בבוקר יום שישי בפאתי דיזנגוף סנטר וחילקו 400 חיבוקים נוספים. בסשן החיבוקים הבא התקשורת כבר הבינה שקורה כאן משהו משמח ושי וחבורתו הגיעו לחדשות ערוץ 2. השאר היסטוריה.
למה לחבק אנשים זרים ברחוב?
"למה לא בעצם? לכולם מגיע חיבוק. לכל אחד ואחת. בלי להתנפל או להכריח. עם חיוך ובלי לכעוס על מי ש'חיבק כבר בעבודה' או שואל 'אין לכם חיים?' או 'לא חיבקו אתכם מספיק כשהייתם קטנים?'.

"ואנשים מתחבקים. אנשים מעיזים, מרשים, נותנים אמון. לכולם כיף להרגיש לרגע עטופים. לתת לחום להתפשט בגוף, להרשות לחיוך למלא את הפנים. זה רק חיבוק, הכי פשוט שאפשר, הכי נעים שיכולים. בלי מילים או סיפורים, רק ניסיון לתקשורת אמיתית, לרגע אחד, בין שני אנשים. ומשהו נעצר במרוץ המטורף הזה של החיים. משהו נזכר פתאום, עמוק בפנים, איך זה מרגיש כשמוגנים.

"מה יקרה ברגע הבא? מי יודע. פתאום זה אפשרי לגעת באנשים שלא מכירים. וזה כיף.

"ותודה לכל המחבקים  השותפים, שיחד איתי עומדים כל שבוע, בגשם ובשמש".
קבלו חיבוק
חיבוקים חינם מוענקים ברחובות תל אביב מדי שבוע ביום שלישי בכיכר רבין (פרטים כאן) ובשדרות בני ציון ביום שישי (פרטים כאן). יש גם חיבוקים ביפו, בנימינה, באר שבע ואחרים. להצטרפות לרשימת התפוצה של עדכוני החיבוקים-בחינם בארץ שלחו מייל לשי. כולם מוזמנים!

ל
אתר Free-Hugs Campaign העולמי

סרטון
חיבוקים ישראלי

חדשות
פותחים ראש
מדיטציה
בודהיזם
אומנות לחימה
הספרייה
אסטרולוגיה
  מדד הגולשים
תשתחרר, בנאדם
                  40.86%
אני הוא זה
                  9.68%
האיש שפתח את הדלת
                  5.38%
עוד...

פותחים ראש
אימה ופחד: כך המוח מונע מאיתנו לעשות מדיטציה  
האל שבאל.אס.די  
על תפיסת הזמן של ספר ויקרא: פרשת שבוע  
 
סקר
התבונן בנשימה. איזה נחיר יותר דומיננטי?
השמאלי
הימני
שניהם באותה מידה
האף שלי סתום