ראשי > ניו אייג' > פותחים ראש > כתבה
בארכיון האתר
קייסי אמר
הוא ניבא נבואות אפוקליפטיות שחלקן התגשמו, כולל יום מותו, וריפא אנשים עם תרופות כמו "אפר מונפש" ועור טרי ומדמם של ארנבת. 60 שנה אחרי מותו אדגר קייסי, גדול המיסטיקנים האמריקאיים, הוא עדיין נביא באמריקה
לכתבה הקודמתדפדף בניו אייג'לכתבה הבאה
שחר שילוח
27/1/2008 8:56
שחר שילוח
27/1/2008 8:56
אדגר קייסי כונה "הנביא הישן". האיש, שנחשב לגדול המתקשרים של אמריקה (או לגדול אומני השרלטנות הרוחנית, תלוי את מי שואלים), זכה לכינוי מכיוון שלפני שהיה נכנס למצב של "קריאה" נהג להישכב במיטה, לעצום את העיניים ומתוך מצב דמוי טראנס לחזות את העתיד. היום, יותר משישה עשורים לאחר מותו, הוא עדיין שם דבר באמריקה. מרתקת יותר מנבואותיו וחיזוייו היא נהייתם חסרת המנוח של חסידיו אחריו עד עצם היום הזה.

אדגר קייסי נולד ב-1877 ונפטר ב-1945, באמצע הוא קיים 14,000 "קריאות" שרבות מהן תומללו וניתנות לקריאה גם היום. הקריאות, הנבואות שלו, דנו כמו נבואות אחרות בעתיד העולם, אבל הוא נודע בעיקר בתיאוריה שלו לגבי היבשת האבודה אטלנטיס וביכולתו לאבחן מחלות ולהציע ריפוי לחולים באמצעות תקשור. כשהיה בן 13, כך אומרים חסידיו, נגלה אל אדגר קייסי מלאך. המלאך שאל את הנער מהי תשוקתו הגדולה ביותר והוא, שכנראה היה מסוגל להתעלות מעל שטף ההורמונים המחוצ'קן של בן-עשרה ממוצע, אמר לו שתשוקתו הגדולה ביותר היא לעזור לבני אדם. וכך, בעקבות חוויה היפנוטית, 11 שנים לאחר אותה התגלות, כאשר
היה בן 24, הוא החל "לקרוא" ולא חדל מכך עד יום מותו. הקריאות נעשו תוך מה שהוגדר על ידי המאמינים כמצב תודעה חלופי. הנבואות שלו נגעו בקשת רחבה מאוד של נושאים שקוטלגו ל-10,000 נושאים עיקריים ול-25,000 מפתחות קטלוגיים. רוב הקריאות נעשו עבור אנשים פרטיים ועסקו בשאלות אישיות הקשורים למצבו הגופני, המנטלי, הרוחני, התעסוקתי והבינאישי של האדם. הוא דיבר על מדיטציה, תנ"ך ויחסים בינלאומיים. הוא היה, כך נאמר, מסוגל לתאר אנשים ולאבחן את מצבם הגופני גם אם היו מרוחקים מאות קילומטרים ממנו. אנשים רבים דיווחו שהקריאות סייעו להם ושינו את חייהם. הספקנים עם זאת מזכירים לנו שלא ברור עד כמה החיזויים הרפואיים שלו היו טהורים שכן תמיד היה לצדו עוזר – הומיאופת, אוסתיאופת או רופא, ולא ידוע האם לקייסי הייתה גישה למידע אודות ההיסטוריה הרפואית של מטופליו. אמרו עליו שהוא אנאלפבית וחסר השכלה ובכל זאת הוא הצטיין באבחונים הרפואיים שקבע (80% דיוק לטענת תלמידיו). עיתון הניו יורק טיימס אחראי למיתוס הזה כשפרסם ב-1910 מאמר שנאמר בו "איש אנאלפביתי הופך לדוקטור תחת היפנוזה".
אדגר קייסי
חזה גם את מותו
הנה כמה מנבואותיו שחסידיו רואים בהן היום הוכחה ניצחת לכוחותיו המיוחדים. במבט לאחור קשה להפריד בין נבואה, אינטואיציה או פשוט ניתוח הגיוני של מצב עניינים אחד שעשוי להוביל למצב עניינים אחר.

ב-1925, בעת קריאה עבור רופא צעיר, קייסי ניבא את נפילת הבורסה ב-1929. הוא אמר לרופא שבקרוב יהיה לו הרבה כסף והמליץ לו להיות זהיר בענייניו הכספיים בעיקר לקראת "כוח נגדי שיגיע ב-1929". חצי שנה לפני הנפילה הוא הזהיר סוכן בורסה מניו יורק מ"הפרעה גדולה במעגל הכספי".

את מלחמת העולם השנייה הוא ניבא ב-1935, כאשר הזהיר אדם בן 29 "מאירועים קטסטרופליים שייקרו בקרב הקהיליה הבינלאומית". כתשובה לשאלה שעניינה היה יחסים גלובליים, קייסי תיאר עולם שלם שרוי במלחמה: "... האוסטרים, הגרמנים ומאוחר יותר היפנים יתאחדו בהשפעתם ... אם לא תהיה התערבות על ידי מה שמכונה כוחות על טבעיים והשפעות על טבעיות, על הפעילות ביחסי אומות ועמים, כל העולם יוצת באש על ידי קבוצות מיליטריסטיות..."

את הסופות לה ניניה ואל ניניו, קייסי חזה ב-1926. הוא דיבר על הקשר בין שינויי טמפרטורות במעמקי האוקיינוס ושינויי מזג האוויר: "כאשר החום או הקור בחלקיו השונים של כדור הארץ מוקרנים ומתואמים עם השתקפותם באטמוספרה של כדור הארץ, הדבר משנה את הזרמים באוקיינוס". תבינו מה שתבינו מזה.

ב-1.1.1945 קייסי חזה את מותו. הוא אמר שייקבר בעוד ארבעה ימים. הוא נפטר ב-3.1 ונקבר למחרת.
אטלנטיס נמצאת עמוק בבהאמס
היו לקייסי גם כמה נבואות הזויות יותר שאי אפשר לתפור להן פרשנות שתואמת את המציאות. הוא השתמש בידע שנמסר לו כדי לנבא שקליפורניה תשקע בים וניו יורק תחרב על ידי מבול כלשהו. הוא אמר שב-1958 ארה"ב תגלה קרן קטלנית שהייתה בשימוש באטלנטיס, הוא הודיע שעד לשנת 1968 סין תהיה "נוצרית בעיקרה", קליפורניה ויפן ישקעו בים עד 1998. חלק מנבואותיו זוכות לחיזוק פרשני על ידי חסידיו. הוא ניבא שבין השנים 2000 ו-2001 תחול תזוזה בקטבים. אנשי אגודת אדגר קייסי למחקר ולהארה טוענים שתזוזה כזו כבר החלה. קצת. הוא חזה ש"רוסיה תהיה תקוות העולם". לכו תסתרו את זה. קרב ארמגדון, אמר, יחל בשנת 1999. חסידיו טוענים שהקרב הזה אכן החל, אבל זהו קרב רוחני שאינו מתרחש על כוכב הלכת שלנו.

קייסי הרבה לדבר על העולם העתיק, על יבשות אבודות ותרבויות שחרבו. גולת הכותרת היא כמובן אטלנטיס. ממשיכיו משקיעים זמן ומשאבים בחיפוש אחר ה
יבשת בעקבות קריאותיו של הנביא הישן. לדבריו אטלנטיס שוכנת בין מפרץ מכסיקו לגיברלטר. היא נחרבה באירוע קטסטרופלי בערך ב-10,000 לפני הספירה. אנשי אגודת אדגר קייסי מתמקדים בחיפושיהם בבימיני, קבוצת איים בבהאמס. מוקד החיפוש העיקרי הוא " דרך בימיני" מבנה סלעי בקרקעית האוקיינוס שנראה כמו מעשה יד אדם. מדובר במבנה דמוי פרסה שזרועותיה מתפצלות והוא עשוי מגושי אבן גיר רבועות. דרך בימיני התגלתה ב-1968 כאשר המבנה צולם מן האוויר על ידי טייסים. קייסי התייחס לבימיני, שלפני תום עידן הקרח האחרון הייתה אי אחד ולא קבוצת איים, כאל אחת מפסגות ההרים של אטלנטיס. לבימיני ולאי אנדרוס שפעם היו מחוברים, קייסי קרא Poseidia. לטענתו גנזך שהכיל תיעוד של אטלנטיס נבנה באותו אזור. הגנזך שכן בתוך מקדש ששקע במים יחד עם אטלנטיס כולה. קייסי אמר שהמקדש "כוסה ברפש הדורות". הגנזך הזה, אומרים הקייסאים, זהה לזה השוכן תחת הספינקס במצרים. קייסי דיבר על מעין קריסטל ענק שהיה באטלנטיס ונועד לריכוז אנרגיה שאפשרה לאנשי היבשת לחולל נפלאות. מכיוון שהם היו תאבי בצע וטיפשים הם יצרו בעזרת הקריסטל התפרצות וולקנית שהובילה לחורבן העולם העתיק. מה שמרתק בכול הסיפור הזה הוא האופן שבו כמה מילים שנאמרו מתוך מעין טראנס היפנוטי משגרות אנשים לקצות עולם בחיפוש אחר משהו. משהו נשגב, משהו מסתורי, מסקרן, מיתי, משהו שאולי יש בו כוח לעורר תקווה. התיאוריה (אם אפשר לקרוא לה כך) של קייסי על אטלנטיס כבר חרגה הרבה מעבר למה שאמר בשכיבה על ספת הלבד הירוקה שלו. כל ממצא, כל השערה, כל רמז וכל פרשנות של הקייסאים מוסיפים עוד ועוד נדבכים לסיפור של אטלנטיס.
דת קייסי
חוץ מאטלנטיס ונבואות אפוקליפטיות למיניהן קייסי נודע כאמור גם ביכולות הרפואיות שלו. רבים טענו שחיזוייו שינו את חייהם וריפאו אותם, המפקפקים מציינים שאין שום עדויות לכך שהאנשים אכן נרפאו ולכך שלקייסי לא היה מידע על מצבם הרפואי של לקוחותיו. על כל פנים, בביוגרפיה שנכתבה על אודותיו, Edgar Cayce: The Sleeping Prophet  (אדגר קייסי הנזיר הישן), המחבר ג'ס סטירן אומר שקייסי נתן מרשם לסרום לריפוי מחלת הסרטן. התרופה עשויה מדם של ארנבות ומיועדת למי שסובלים מסרטן "בלוטתי", סרטן השד וסרטן בלוטת התריס. הוא רשם ב-1926 לחולה מניו יורק עור טרי, עדיין חם ומדמם, של ארנבת שרק הופשטה מעורה. את העור, כאשר הפרווה פונה כלפי חוץ, יש להניח על החזה באזור של הגידול. עוד תרופה ידועה שלו היא "אפר מונפש" שעשוי מסיבי במבוק שהועבר דרכם זרם חשמלי (ליצירת "אפקט של זרימת חיים"). הוא המליץ על "שמן של עשן" (תמיסת זפת אורנים) לנפיחויות ברגליים, "רטיות עץ אפרסק" לטיפול בעוויתות, "עסיס פשפשים" למיימת ועוד כהנה וכהנה שיקויים ותרופות שאינם נזכרים בשום ספר רפואה. אם תרצו לקנות אותם תוכלו לעשות זאת כאן.

אגודת אדגר קייסי ( The Association for Research and Enlightenment, Inc. (A.R.E. נוסדה על ידי האיש עצמו ב-1931 ופועלת במרץ גם היום. זהו ארגון ללא מטרות רווח שידו בכול מה שמריח כמו ניו אייג'. לפי הגדרת חברי הארגון מטרתם היא לחקור ולגלות (קחו אוויר) נושאים טראנס-פרסונליים כמו בריאות הוליסטית, מסתרי העולם העתיק, רוחניות אישית, חלומות ופירוש חלומות, אינטואיציה, פילוסופיה והתגלמות מחדש. משרדי המטה יושבים בוירג'יניה ביץ' שבמדינת וירג'יניה שבארצות הברית ומשם נפרשת רשת של פעילים ומרכזים ברחבי העולם. הם מארגנים כנסים, מקיימים פעילויות חינוכיות וריטריטים, מוציאים לאור כתבי עת, מפעילים קורס בעיסוי ועוד ועוד. כמעט מיותר לציין שהפעילויות של הקייסאים פתוחות לבני כל הדתות (קייסי אמר "יש דרכים רבות אל האל"). בחדר המדיטציה במרכז המבקרים תמצאו ספר תורה, דיוקן של ישו וציור של הבודהא (כי למה לבחור אם אפשר ליהנות מכול העולמות?). ברור שהדת האמיתית של המקום, גם אם אין לה שם רשמי, היא דת קייסי. נביא כבר יש וזה העיקר.
חדשות
פותחים ראש
מדיטציה
בודהיזם
אומנות לחימה
הספרייה
אסטרולוגיה
  מדד הגולשים
תשתחרר, בנאדם
                  40.86%
אני הוא זה
                  9.68%
האיש שפתח את הדלת
                  5.38%
עוד...

פותחים ראש
אימה ופחד: כך המוח מונע מאיתנו לעשות מדיטציה  
האל שבאל.אס.די  
על תפיסת הזמן של ספר ויקרא: פרשת שבוע  
 
סקר
כמה פעמים בשבוע קוראים הורוסקופ?
פעם אחת. בסופ''ש
כל יום
אף פעם