ראשי > כלכלה > כלכלה בארץ > כתבה
בארכיון האתר
אוסטריאן איירליינס קיבלה עוד 2 טיסות לישראל
המאבק המשפטי של החברה האוסטרית, שביקשה עוד 3 טיסות לישראל, הצליח באופן חלקית
לכתבה הקודמת דפדף בכלכלה לכתבה הבאה
עמי אטינגר
15/6/2005 17:44
המדינה הסכימה כי חברת התעופה האוסטרית, אוסטריאן איירליינס, תטוס 2 טיסות נוספות לישראל. בכך מגיע לקיצו עוד מאבק משפטי הנוגע לאופי "השמיים הפתוחים" שמיישמת ישראל במדיניות התעופה שלה.

הסכמת המדינה הגיעה בעקבות פניית אוסטריאן לבג"צ בו הוחלט בנוסף כי בזמן הקרוב תבחן מחדש מדיניות התעופה של ישראל. אוסטריאן איירליינס תטוס 2 טיסות (בנוסף ל-7 הקיימות כרגע) עד סוף אוקטובר ובכפוף לכך היא תמשוך את עתירה לאשר לה 3 טיסות נוספות לישראל. כל התומכים ב"פתיחת השמים" במדיניות התעופה הישראלית רואים בהחלטה ניצחון, ואילו משרד התחבורה טוען, כי מדובר בקבלת הצעת פשרה. המשרד מסתמך על דברי בית המשפט שאמר: "אין שום בסיס משפטי להתערב בהחלטת משרד התחבורה".

אוסטריאן מרוצה מכך שהיא תוכל להפעיל מיד את שתי הטיסות הנוספות. "אני שבע רצון מהחלטת השופטים. אני מצר על כך שעברו כבר חודשיים וחצי מראשית העונה שבהם יכולנו להטיס לישראל כבר אלפי תיירים. נאלצנו לבזבז אנרגיה וזמן על הליכים משפטיים כשניתן היה להגיע לאותה תוצאה כבר לפני 4 חודשים כפי שאנו הצענו לראש מנהל התעופה אולם הוא סרב. אני מקווה שבהמשך הדרך לא נצטרך לפנות פעם נוספת לערכאות משפטיות כדי להביא בסך הכל תועלת לענף התיירות בישראל", אומר אלי מסר, מנכ"ל אוסטריאן איירליינס בישראל.

אודי זוהר, מנהל רשות התעופה האזרחית אמר, כי "בג"ץ אישר למעשה את הצעת הפשרה של רשות התעופה, שהוצעה לחברה האוסטרית של אישור טיסות אקסטרה עד סוף אוקטובר, ואחר כך לקיים דיון בין רשויות התעופה של שתי המדינות בכל הנושא. חבל שהחברה האוסטרית לא קיבלה את הצעתנו אז, ובכך היו חוסכים הוצאות מיותרות". שר התחבורה, מאיר שטרית, סבור גם הוא, כי "החלטת בג"ץ מוכיחה את צדקת דרכנו" 

לעומת זאת במשרד התיירות סבורים, כי "בג"ץ הוכיח שוב שנדרש שינוי חקיקה, שיאפשר את פתיחת השמים של ישראל. הצוות הבין משרדי שהוקם על ידי שרי התיירות, האוצר והתחבורה נחוץ עתה יותר מתמיד והוא שהציל את רשות התעופה".

אבי אלה נשיא התאחדות המלונות מגיב ואומר: "התאחדות המלונות שמחה על תוספת של שתי טיסות לחברת אוסטריאן אירלינס במהלך הקיץ. החלטה עקרונית וחשובה זו פותחת אפשרות לאישור תוספת של טיסות נוספות לחברות תעופה אחרות בעתיד. ההתאחדות רואה חשיבות רבה כי לצד משיכת העתירה, קרא בית המשפט למקבלי ההחלטות להזדרז ולקיים את החלטתם לדון מחדש בנושא מדיניות התעופה. החלטה זו תואמת את עמדת התאחדות המלונות הקוראת לשרי הממשלה לבחון מחדש את מדיניות התעופה ולקבל הכרעות שיתאימו לצורכי התיירות וכלכלת המשק תוך הגנה על עשרות אלפי עובדים בתעשיית התיירות".
תמונות
מינויים
ביטוח
דעות
נתוני בורסה
בארץ
צרכנות
שוק ההון
  מדד הגולשים
הנדל"ן לא מתקרר:...
                  34.64%
לא מורידים את...
                  11.8%
"אנחנו נשתה קולה"
                  9.65%
עוד...

בארץ
פסיקה עקרונית: תושבי המושב הם בעלי הקרקע  
אגד לא תעסיק יותר נהגים בחוזה אישי  
אחרי 3 רבעונים רצופים של ירידות - ענף הנדל"ן מתייצב  
עוד...