גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


ברגר קינגס

עמית ברגר התגבר על עסקת טיב טעם ומצא לעצמו שותפים חדשים: ניר מלכה ויאיר לוינשטיין מפרפקט. בראיון משותף דיברו השלושה על סינרגיה, על הירידות בשווקים ועל ההתמכרות לעבודה

קרן צור, ''BIG TIME'' | 16/10/2007 16:21 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
עמית ברגר מצא שותפים חדשים. בד בבד עם המשא ומתן הכושל למכירת אחזקותיו בטיב טעם לארקדי גאידמק, שהיה אמור להניב לו רווח גדול, הצטרף ברגר לגרעין השליטה של החברות שיא ופרפקט גמל, באמצעות אנטר הולדינגס הציבורית.

בפרפקט משתף ברגר פעולה עם ניר מלכה (39) ויאיר לוינשטיין (40) שהפכו בתוך קצת יותר מעשור מסטודנטים תפרנים לכלכלה וחשבונאות באוניברסיטת חיפה לשחקן לגיטימי בשוק ההון.

כיום עוסקות החברות שלהם, שכוללות גם את פרפקט שוקי הון, בשיווק קופות גמל, פנסיה, ביטוחי חיים ובריאות, ופתרונות מיסוי ליחידים.

מלכה ולוינשטיין צירפו את ברגר לזוגיות שלהם על תקן שחקן חיזוק, בתקווה שהניסיון והמוניטין שלו בשוק ההון יעזרו להם להמשיך להתקדם. נכון לעכשיו זה נראה לא רע: בתוך שנה ושבעה חודשים, מאז הוקמה פרפקט,יש לחברה 22 אלף לקוחות והיא מנהלת 2.5 מיליארד שקל בקופות הגמל.

שלושת השותפים, שמחזיקים בחברה בחלקים שווים (ברגר רכש את השליש שלו לפי שווי של 10.5 מיליון שקל), מצהירים על מערכת יחסים הרמונית וחלוקת עבודה ברורה. מלכה ולוינשטיין אמורים להביא את הכסף. ברגר דואג לנהל אותו, ולסמן את החזון של החברה: "להתברג ברשימת שלושת בתי ההשקעות הכי גדולים בארץ".
אלי אטיאס באדיבות ביג טיים
עמית ברגר, ניר מלכה ויאיר לוינשטיין אלי אטיאס באדיבות ביג טיים
סירבנו ללכת בדרך הבנאלית

מלכה ולוינשטיין התארחו במשרדו של ברגר בשדרות רוטשילד בתל-אביב לשם הראיון. בניגוד לדימוי הצבעוני של ברגר, השותפים שלו שומרים על פרופיל תקשורתי נמוך. כבר בתחילת הראיון הם מבהירים שאין להם כוונה לנפץ את הסטיגמה על תדמיתם האפורה והמרובעת של רואי החשבון.

איך הכל התחיל?
לוינשטיין: "שנינו סירבנו ללכת בדרך הבנאלית. למדו איתנו עוד 40 תלמידים בכיתה, ולכולם היה ברור מה המסלול: אתה מסיים את הלימודים, מנסה להתקבל לסטאז' באחד המשרדים הגדולים, ואחר כך משתלב כחשב או כסמנכ"ל כספים בחברה מסוימת ומתחיל את דרכך המקצועית. מהר מאוד הבנו שאותנו זה לא מעניין".

מלכה: "מה זה לא מעניין? זה מצ'עמם".

לוינשטיין: "בשבוע הראשון של הסטאז' שאלתי את עצמי איך אני מתקדם בתוך המשרד והופך להיות אחד השותפים. כשהבנתי שאין סיכוי שזה יקרה, כי הם לא צריכים אותי, התחלתי לחשוב איזה עסק אני יכול להקים לבד. העבודה במשרד די שיעממה אותי, שנאתי לשבת כל היום מול המחשב ולהתעסק בדו"חות כספיים, והיה לי ברור שאני צריך לעבוד מול אנשים".

מלכה: "היינו שני חבר'ה צעירים, עם להט גדול ותשוקה לעשייה וליצירה. בשנת 1994 מיד עם תום הסטאז', פתחנו את העסק הראשון שלנו יחד: חברת שיא שישבה בחיפה והתמחתה בהחזרי מס לשכירים. מהר מאוד הבנו שאנחנו צריכים להרחיב את ספקטרום השירותים, ולהציע ללקוחות שלנו סל פתרונות פיננסיים לבתי אב ולעסקים, שכולל גם ביטוח, פנסיה, קופות גמל והשקעות"
.
לא חששתם לקפוץ למים?
לוינשטיין: "היו לנו חששות, אבל החלטנו שעדיף לנסות ולהיכשל מאשר לא להעז בכלל ולחיות בתחושה תמידית של פספוס. כחלק מרשימת הדברים המוזרים שעשיתי בחיים שלי, גם התחתנתי בגיל צעיר, בשנת הלימודים הראשונה באוניברסיטה. כשהחלטנו לפתוח את העסק, כבר נולדה בתי הבכורה, והיתה לי אחריות על הכתפיים לפרנס משפחה קטנה. לשמחתי הגדולה, אשתי האמינה בי ועודדה אותי לצאת לדרך עצמאית. לאמא שלי היה קצת יותר קשה: היא כמעט התעלפה כשנודע לה שאני מוותר על משכורת קבועה כשכיר ומעדיף לנסות את מזלי לבד".

מלכה: "גם אבא שלי התנגד בתוקף ליוזמה הזו, ולא דיבר איתי חצי שנה. שלוש שנים לאחר שהקמנו את החברה הוא יצא לפנסיה מחברת החשמל, ובא לעבוד אצלי.מהיום הראשון שפתחנו את העסק היו לנו תוכניות גדולות להפוך לחברה המובילה בישראל בתחום של שירותים פיננסיים. התחלנו עם שלושה עובדים:

אני,יאיר ופקידה, ובשנת 2005 היו לנו 120 עובדים ועשרה סניפים ברחבי הארץ. הרגשנו שהגיע הזמן לעבור לאתגר הבא. החלטנו לפתוח בית השקעות, ולהפוך ליצרנים של קופות גמל ולא רק משווקים. זה צעד שדרש המון תעוזה, ובעקבותיו נאלצנו לעבור עם המשפחות שלנו לאזור המרכז".

לוינשטיין: "תמיד הצבנו לעצמנו יעדים גבוהים,והיו סביבנו לא מעט אנשים שחשבו שאנחנו קופצים מעל הפופיק. גם כשרצינו להקים בית השקעות, הזהירו אותנו שמדובר בשוק גדול ורווי, שאין לנו תקציבי פרסום ושהסיכוי להצליח קלוש".

מלכה: "מצוידים באמביציה להוכיח לכולם שאפשר גם אחרת, פתחנו בדצמבר 2005 את בית ההשקעות פרפקט באזור התעשייה של הרצליה פיתוח. רפורמת בכר, שיצאה לדרך ביולי 2005, פעלה לטובתנו. היעד העיקרי של הרפורמה היה שכלול של שוק ההון תוך הקטנת הריכוזיות במערכת הפיננסית וצמצום ניגודי העניינים בבנקים. זה נתן לברוקרים הפרטיים הזדמנות מצוינת להגדיל את נתח השוק שלהם, לאור העובדה שפקידי הבנק, שעד עתה המליצו ללקוחות רק על מוצרי הבית שלהם, יכוונו את הלקוחות למגוון רחב של מוצרים, בין השאר של הגופים הפרטיים השונים, שמשלמים לבנקים עמלת הפצה".

לוינשטיין: "גם את פרפקט התחלנו עם שלושה עובדים: אני, יאיר והפקידה שהבאנו מחיפה, אבל עבדנו קשה ומהר מאוד גייסנו לקוחות חדשים ועובדים נוספים לחברה. במאי 2006, חצי שנה לאחר שפרפקט הוקמה, כבר הצלחנו לגייס 100 מיליון שקל, סכום יפה לכל הדעות, לקופת גמל חדשה ולא מוכרת שצריכה לייצר תשואות. בשלב הזה עמית ברגר הצטרף כשותף שווה לחברה. היתה לנו תוכנית עסקית לדהור קדימה, והחיבור אליו בהחלט עזר להוציא אותה לפועל".

"אחד ועוד שניים שווה שש"

ברגר, שצופה בראיון מהצד, אינו מתאפק כשהשיחה גולשת לנושאים של סינרגיה. "במקרה שלנו, זה אחד ועוד שניים שווה שש", מסביר ברגר.

איך נוצר הקשר­ביניכם?
מלכה: "הקשר נוצר כבר לפני כמה שנים, כשפניתי לברגר והצעתי שנשווק עבורו מוצרים פיננסיים כגון קרנות נאמנות וקופות גמל. במהלך העבודה המשותפת למדנו להכיר זה את זה, והפכנו לחברים טובים. כשעלתה ההצעה להכניס את עמית כשותף שלישי בחברה, חשבנו שהמוניטין והידע הרב שהוא צבר בשוק ההון בהחלט יכולים לעזור. גילינו שהוא בן אדם אמין, שנוח לעבוד איתו ושהוא יודע לחשוב קדימה. אין ספק שהצטרפותו בהחלט תרמה להתפתחות החברה".

ברגר: "השאיפה שלנו היא להפוך לאחד משלושת בתי ההשקעות הגדולים בארץ, ואין לי ספק שאנחנו בדרך הנכונה".

בעבר כבר נחלת אכזבה משותפיך לעסקים.
"נכון".

לא חששתם הפעם?
"לא, מכיוון שיצא לנו לעבוד יחד בקונטקסט אחר, והם הצליחו לרכוש את אמוני והערכתי הרבה. כל אחד מאיתנו מביא לשותפות את הניסיון והידע שלו בתחומים שבהם הוא חזק, ובינתיים אפשר לסכם ולומר שזה עובד מדהים".

אני בטוחה שיש גם ויכוחים וריבים, ולא תמיד הכל זורם בנעימים.
 מלכה: "תתפלאי, אבל לא".

לוינשטיין: "אני חושב שסוד החיבור בינינו הוא שכל אחד מאיתנו יודע במה הוא טוב ובמה פחות, ונותן לאחר להשלים אותו בנקודות החלשות. חוץ מזה, אנחנו אנשי מכירות טובים, כך שאין ריבים   כל אחד מנסה לשכנע ולמכור את דעתו בצורה מסודרת ומנומקת".

 מלכה: "מה מכרת לה?"

לוינשטיין: "שאנחנו חיים כמו זוג יונים".

הראיון המלא - בגיליון אוקטובר של המגזין "BIGTIME". להזמנת מנוי ל"BIGTIME" חייגו: 6200*

אלי אטיאס באדיבות ביג טיים
עמית ברגר אלי אטיאס באדיבות ביג טיים
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים