גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


עוזרת בית: חופשה? הבראה?

האם כשמעסיקים עוזרת בית פעם בשבוע, צריך לשלם עליה גם תנאים סוציאליים? מדריך המומחה

עו''ד אורנה לין | 17/12/2007 12:05 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שאלה: האם עוזרת בית שמועסקת אצלי 4 שעות בחודש (ואצל שכנתי 8 שעות בחודש) נחשבת לעובדת במשכורת או לעובדת בשכר? האם עלינו לשלם לה דמי חופשה והבראה - ואם כן, מה הבסיס לחישובם?

נענה על שתי השאלות ביחד, מכיוון ששתיהן עוסקות באותו נושא.

ראשית אתייחס לחופשה. בחוק חופשה שנתית, התשי”א ‭1951 -‬ מוגדר “עובד בשכר” כ”עובד שגמול עבודתו, כולו או חלקו, משתלם שלא על בסיס של חודש או תקופה ארוכה מזו‭.”‬ לפיכך עוזרת בית המועסקת מספר שעות קטן בחודש ומקבלת שכר על בסיס שעה או על בסיס יומי - תיחשב לעובדת בשכר ולא לעובדת במשכורת.
ימי חופש

לפי החוק, כל עובד זכאי לחופשה. על כן גם לעובדת בשכר יש להעניק חופשה שנתית (או תמורה לחופשה‭,(‬ אלא שחישובה ייעשה בצורה שונה מזו המקובלת לעובדים במשכורת. סעיף 15 (א) לחוק קובע כיצד יתבצע חישוב הזכאות לחופשה לעובד בשכר: “עובד בשכר העובד אצל מעביד אחד או במקום עבודה אחד לפחות יום אחד, אך פחות מ־75 ימים רצופים,

ישלם בעדו המעביד תמורת חופשה ‭4%‬ לפחות משכר העבודה‭.”‬
   
באופן עקרוני, החוק קובע שיש להעביר את תמורת החופשה ל”קרן חופשה” חיצונית, אך בפועל פעמים רבות מעבירים את התשלום במישרין לעובד. מומלץ להחתים את העובד על מסמך המעיד על קבלת תמורת החופשה, תוך ציון הסכום ששולם והשנה שעבורה משתלמת החופשה.

דמי הבראה

בהתאם להסכם קיבוצי כללי בין לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים לבין ההסתדרות הכללית, שחל על כלל המשק מכוח צו הרחבה, תעריף יום הבראה לעובדים במגזר הפרטי עומד על סך 307 שקל, ובחלק ממקומות העבודה המאורגנים במגזר הפרטי הועלה התעריף ל־318 שקל.
  
הזכאות להבראה קמה רק בתום שנת עבודה מלאה. מספר ימי ההבראה השנתיים שלהם זכאית עובדת בשנה הולך וגדל ככל שהעובדת צוברת ותק. למשל, עבור שנת העבודה הראשונה משתלמים 5 ימי הבראה. בשנה השנייה והשלישית משתלמים 6 ימי הבראה, ומהשנה הרביעית ועד הע־שירית משתלמים 7 ימי הבראה, וכך הלאה.
  
הזכאות לדמי ההבראה נקבעת ביחס ישיר להיקף המשרה. משרה מלאה ‭(100%)‬ היא 186 שעות עבודה בחודש, והיא מזכה במלוא הזכאות לדמי הבראה. מכיוון שאצל עוזרות בית מדובר בדרך כלל במשרה חלקית, הרי שיש לחשב את היקף המשרה של עוזרת הבית על מנת לדעת מהי זכאותה לדמי הבראה.
  
לדוגמה, נניח שהעוזרת הועסקה במשך שנה בהיקף 16 שעות בחו־דש. אם כך היקף משרתה הוא ‭.8.6%‬ דמי ההבראה ישולמו לה באופן יחסי להיקף המשרה. לו היתה עובדת במשרה מלאה, היתה מקבלת 5 ימי הבראה מלאים, ככתוב בצו ההרחבה ‭307)‬ שקל לכל יום הב־ראה, כפול 5 ימים ‭1,535 =‬ שקל‭.(‬ אולם מכיוון שעבדה במשרה חל־קית בהיקף ‭- 8.6%‬ היא תקבל רק את החלק היחסי מערך זכאות זו - דהיינו, 132 שקל.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים