גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


יצחק תשובה: ביזנס אנד פלאזה

יצחק תשובה כבר מזמן לא קבלן, ואפילו לנתניה הוא מגיח רק מדי פעם. המיליארדר הישראלי המפורסם ביותר בארה"ב עסוק בשינוי קו הרקיע של לאס וגאס ובעיסקאות נפט בדובאי

יהודה שרוני | 7/5/2008 7:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יצחק תשובה - ת.ז.
יצחק תשובה
יצחק תשובה רובי קסטרו

גיל: 60

השכלה: תיכונית, ובנוסף קורסים בהיסטוריה החדשה של המזרח התיכון אצל פרופ' איתמר רבינוביץ' באוניברסיטת תל אביב.

משפחה: נשוי לחיה. ילדים 4 - בנות ובן. כרמית הבכורה, הנשואה לרוני אלרואי, היא עצמאית ועוסקת במכירת תרופות אלטרנטיביות. גל נאור (אשתו של רמי נאור) היא אדריכלית שחיה בניו-יורק. האחראית בין השאר לעיצוב של מלון פלאזה בניו-יורק.

הבת אורלי ואלעד הבן מועסקים בקבוצה. אורלי משמשת כנשיאת קבוצת אלעד. אלעד, בן הזקונים המתגורר ברמת גן, משמש כסגן יו"ר דירקטוריון קבוצת דלק. הבת קרן היא חוזרת בתשובה ומתגוררת ביישוב בדרום הארץ.

רכב: מכונית לינקולן

הון אישי מוערך: 3.4 מיליארד דולר

מגורים: רמת פולג, נתניה; מלון פלאזה, ניו-יורק

משלם מסים: בישראל

שירות צבאי: בסיס בינוי של חיל הנדסה

פעילות פילנתרופית: קבוצת דלק ידועה בפעילותה הפילנתרופית. החברה מנהלת קרנות חינוך ובין השאר מממנת את פעילות המכללה האקדמית בנתניה. חברת דלק דיווחה על תרומות של בסך 5.1 מיליון שקל ב-2007.

חברים: תשובה הוא אחד האנשים המקושרים ביותר בישראל ובעולם. עם מכריו ניתן למנות את איל הנדל"ן האמריקני דונלד טראמפ. יש לו זיקה אישית לנשיא המדינה שמעון פרס. עם חבריו הקרובים ניתן למנות את שלמה נחמה, לשעבר יו"ר בנק הפועלים ואת אלי יונס מנכ"ל המזרחי טפחות.

עסקים: את פעילותו העסקית מבצע תשובה באמצעות שתי חברות עיקריות: אלעד גרופ, הנמצאת בבעלותו הפרטית, וקבוצת דלק. אלעד גרופ מתמחה בעיסקאות נדל"ן ברחבי תבל. היא פועלת בארה"ב (ניו-יורק, לוס-אנג'לס ופלורידה), בקנדה, בסינגפור, בסין ועוד.

עסקיה של קבוצת דלק כוללים בין השאר פעילויות בתחומי האנרגיה, יבוא רכב, תחנות כוח, בתי זיקוק ונדל"ן בישראל ובחו"ל.
בלומברג
דונלד טראמפ - חבר בלומברג
מנהל צנוע

יצחק תשובה הוא הדוגמה המובהקת ביותר לישראלי שעשה את הונו ב-10 אצבעותיו. הונו של הקבלן שהובא על ידי הוריו בגיל חצי שנה למעברת דורה שליד נתניה, נאמד על-ידי המגזין פורבס ב-3.4 מיליארד דולר.

את הזינוק הגדול עשה תשובה כאשר ניצל ב-1998 את דמדומי אימפריית העסקים של משפחת רקנאטי והשתלט, בעזרת ידידיו אליעזר פישמן ותד אריסון, על חברת דלק. העיסקה הפתיעה את שוק ההון, בין היתר מפני שחשפה את העובדה, שתשובה פיתח במהלך השנים עסקי ענק בארצות הברית - שבעזרתם מימן את ההשתלטות.

מאז עיסקת דלק שוב אין רואים בתשובה את "הקבלן מנתניה". הוא אחד מגדולי אנשי

העסקים בישראל ובעולם, ומחלק את זמנו בין ניו-יורק לבין ביתו שברמת פולג בנתניה.

בימים אלה הוא מקדיש תשומת לב רבה לפרויקט אדיר ממדים בלאס-וגאס, המשלב בתי מלון, קזינו, מגורים מסחר ובידור. תשובה שותף בפרויקט עם נוחי דנקנר, ומעריך שאפשר יהיה להשלים אותו עד שנת ‭.2010‬ תשובה, אגב, התחרה בעבר בדנקנר על רכישת השליטה בכור. הוא הפסיד, אך לא ויתר על הקשר העסקי.

תשובה נחשב לאחד המנהלים הצנועים ביותר יחסית לעושרו, עד כדי כך שאפילו במכונית הלינקולן הוא נוהג בעצמו. אלעד גרופ רכשה עבור מנהלי הקבוצה מטוס "צ'לנג'ר", המשמש אותם לצורך הביקורים התכופים בארה"ב, באירופה, במדינות המפרץ והמזרח הרחוק.

מבין חמשת ילדיו, הבן הבכור אלעד, נחשב למיועד לרשת את הניהול העסקי.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים