גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


השוואה בין נתוני חברות הביטוח

אגף שוק ההון באוצר השיק מערכת מידע ממוחשבת שמאפשרת לצרכנים להשוות נתונים של חברות הביטוח

כתב מעריב | 12/5/2008 14:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר

משרד האוצר השיק היום מערכת ממוחשבת להשוואת נתונים כספיים של חברות הביטוח בישראל. המערכת, "מידע לציבור - חברות ביטוח".זמינה החל מהיום (ב') באתר משרד האוצר,  ותתעדכן מדי רבעון.

מטרת המערכת החדשה היא לסייע לציבור להשוות ולנתח מידע הנוגע לחברות הביטוח, ובכך להעלות את מודעותו ולהגביר את התחרות בענף. קודם לאתר זה השיק האוצר לטובת הצרכנים את המערכות "גמל-נט", "פנסיה-נט", "ביטוח-נט" וכן מחשבון ביטוח רכב חובה.

המערכת החדשה מספקת מידע זמין ומעודכן לגבי ביצועי החברות, נתוני הדוחות הכספיים שלהן וביאורים נלווים. המערכת מאפשרת מדידה והשוואה של נתוני כל חברה מול נתוני חברות אחרות, וכן השוואה בין תקופות דיווח שונות.

בין השאר ניתן להפיק באמצעות המערכת מאזנים של חברות, דוח רווח והפסד, דוח עסקי ביטוח חיים, דוח על השינויים בהון העצמי, דוח תזרים מזומנים וכדומה. בכל תחום ניתן לבחור כמה שאילתות בהתאם לסוג הנתונים המבוקש ומבנה

הדוח ממנו באים הנתונים.

בנוסף, מפיקה המערכת דוחות ניהוליים המסכמים את פעילותן של חברות הביטוח בתחומי הביטוח השונים: ביטוח כללי וביטוח חיים. המערכת מאפשרת מדידה והשוואה של הפרמיות, הרווחים וההתחייבויות הביטוחיות עבור כל חברה מול ביצועי החברות האחרות, וכן בהשוואה לתקופות דיווח שונות.

ניתן לקבל במערכת תמונת מצב כללית של הענף (ביטוח חיים או ביטוח כללי) באמצעות גרפים המתארים את התפתחות הענף על ציר הזמן ואת נתחי השוק של החברות בתחומי הביטוח השונים.

המערכת מתבססת על נתוני הדוחות הכספיים והדיווחים הנלווים של חברות הביטוח המדווחים מדי רבעון לאגף שוק ההון. בעתיד יוצגו במערכת טפסים נוספים, כפי שדווחו על ידי חברות הביטוח למפקח על הביטוח, וזאת במטרה להשלים את תמונת שוק הביטוח ופעילותו, על כל ענפיו.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
  • עוד ב''צרכנות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים