יש כרטיס מועדון? ההטבות המאכזבות של מועדוני הלקוחות

בדיקה של כרטיסי מועדוני הלקוחות הנחשבים מגלה כי הרשתות המובילות לא השכילו לנצל את המיתון ולהציע ללקוחות מבצעים והנחות אטרקטיביים. מה חשוב לדעת לפני שפותחים את הארנק ומחליטים להפוך להיות "חבר מועדון"?

מורג מנטל | 25/7/2009 8:02 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המיתון מאתגר את רשתות האופנה, שמתמודדות באמצעות מבצעים אטרקטיביים ושימור לקוחות על ידי מועדוני לקוחות. אולם האם כרטיסי מועדון הלקוחות שמציעות הרשתות באמת מעניקים הטבות לצרכן, או שמא משרתים יותר את הרשת עצמה?
 
קניות
קניות צילום: iStockphoto/perekin

בסקר שבדק מה חשוב לצרכנים לקבל ממועדון לקוחות, 74% משיבים ציינו הנחות, 63% מבצעים, 56% מתנות ו-53% מידע. במקום האחרון צוין פעילות שהמועדון מארגן.

עם זאת מתברר, כי דווקא בשנה של מיתון כלכלי - רשתות האופנה מציעות ההטבות מאכזבות להפליא. מההשוואה בין 4 רשתות אופנה גדולות מתברר, כי מעט מאוד מהרשתות מציעות הטבות אטרקטיביות עבור הצרכן. אז איזה הטבות מעניקים כרטיסי המועדון וכמה זה עולה לנו?
מועדון הלקוחות של רשת האופנה קסטרו

איך מצטרפים? על מנת להצטרף למועדון הלקוחות של רשת האופנה קסטרו נצטרך לשלם כ-80 שקל. לאחר ההצטרפות למועדון אפשר להתחיל לצבור נקודות. כל נקודה שווה שקל אחד.

חנות קסטרו
חנות קסטרו רענן כהן

מאיזה הטבות ייהנו המצטרפים? כל מי שמצטרף למועדון החברים מקבל בשלב הראשון מתנת Welcom ובמעמד ההצטרפות מקבל צבירת נקודות בשווי 20% מערך הקניה. ביום הולדתו הוא יקבל הפתעה ובמהלך כל השנה - יזכה לעדכונים שוטפים בנושאי אופנה והטבות שונות, אולם לא ברור איזה הטבות.

בקסטרו לא יאפשרו
לנו לשלם חלק ממחיר הפריט בנקודות ואת היתרה בכסף. כך לדוגמה, כדי להגיע למימוש ראשוני של פריט שמחירו 100 שקל, ייאלץ חבר המועדון לצבור 100 נקודות באמצעות רכישה מצטברת ברשת בגובה של 1,000 שקל. כלומר, צבירת נקודות קסטרו בשווי 10% מערך הקנייה.

האם כרטיס המועדון שווה לנו הצרכנים? לא בדיוק ברור, אך כאשר תחלוף השנה נצטרך לשלם שוב על עלות חידוש חברות בסך 50 שקל.

מועדון הלקוחות של קבוצת "גולף"

איך מצטרפים? אם נרצה להצטרף למועדון הלקוחות של קבוצת "גולף", אותו כרטיס מועדון ישרת אותנו גם ברשתות שונות של הרשת כמו: פולגת, אינטימה וגולף אנד קו.

הקולקצייה האורגנית של גולף אנד קו
הקולקצייה האורגנית של גולף אנד קו יח''צ
ההצטרפות למועדון היא ללא תשלום, אך מותנית ברכישה בסכום בין 600 שקל ל-1,500 שקל בקנייה אחת, בהתאם לרשת.

מאיזה הטבות ייהנו המצטרפים? הכרטיס מקנה בין 5% ל-10% הנחה בחנויות הרשת. הוא תקף ל-18 חודשים ומתחדש אם במהלך תקופה זו נעשו קניות ב-500 שקל ומעלה.

האם כרטיס המועדון שווה לנו הצרכנים? כרטיס המועדון של גולף אכן מאפשר הטבות שונות במגוון רשתות, אך צריך להוציא הרבה כסף כדי להיות חברים בו. נראה כי היתרון העיקרי בו, הוא צמצום מספר הכרטיסים בארנק.

מועדון הלקוחות של המשביר החדש לצרכן

איך מצטרפים? כרטיס "club 365" של "המשביר החדש לצרכן" יעלה לנו 100 שקל ותקף לשנה.

מורן אטיאס בפרסומת למשביר לצרכן
מורן אטיאס בפרסומת למשביר לצרכן יח''צ

מאיזה הטבות ייהנו המצטרפים? בתמורה להצטרפות, חבר המועדון יזכה להטבות הבאות: עד שישה תשלומים בכל קנייה, ללא הגבלת סכום וללא ריבית, 20%-7% הנחה במבצעים שוטפים המשתנים מדי שבוע, הנחות שבין 10% ל-30% בימי מבצעים המתקיימים פעמיים בשנה - בתמורה לקופונים (ניתן לבחור את הפריט עליו רוצים לקבל את ההנחה, בתנאי שהוא מופיע בקופונים.

הטבה משמעותית נוספת: חברי המועדון מוזמנים למכירות סוף עונה לפני כולם וזוכים להנחות עד 70% ולפעמים גם הנחה נוספת.

האם כרטיס המועדון שווה לנו הצרכנים? לעיתים ניתן למצוא ברשת המשביר החדש לצרכן הטבות אטרקטיביות ואף משתלמות.

מועדון הלקוחות רשת האופנה קרוקר

איך מצטרפים? מועדון הלקוחות החדש של קרוקר I'm On Crocker, הוא והיחיד מסוגו בתחום האופנה.

תהליך ההצטרפות משתלם ביותר: משלמים 100 שקל ומקבלים את אותם 100 שקל בחזרה: 50 שקל יורדים בקניה הראשונה בעת ההצטרפות, ו-50 שקל נוספים נשמרים לקניה הבאה.

קרוקר
קרוקר יחסי ציבור

מאיזה הטבות ייהנו המצטרפים? בנוסף להטבה המועקת כבר בעת ההצטרפות, חבר המועדון הטרי מתחיל כבר בקניה הראשונה לצבור כסף באמצעות כרטיס חכם, והוא יקבל 10% החזר כספי מסכום הרכישה. הכסף ייטען לכרטיס החבר תוך 24 שעות מרגע התשלום.

בשונה מהרשתות המתחרות, אפשר לממש את הנקודות רק בקנייה של מינימום פריט אחד. בנוסף, חבר המועדון בקרוקר יהנה גם מכסף נזיל בעת הרכישה, שמעניק לו הנחה מידית בקופה. השמשמעות: גם אם יש לך 10 שקל בכרטיס - זו ההנחה שתקבל בזמן הרכישה.

כמו כן, חבר המועדון נהנה מהנחה מיוחדת של 15% ביום הולדתו וכן מהטבה נוספת גם ביום ההולדת של בן אן בת זוגו. אם לא די בכך, החברה מבטיחה לחבריה בלעדיות בהנחות סוף עונה והצגת הקולקציה החדשה לפני כולם.

האם כרטיס המועדון שווה לנו הצרכנים? נראה כי חברת "קרוקר" השקיעה ביצירת מועדון חכם וממוקד עבור לקוחותיה. הרשת נוקטת בכל האמצעים הנכונים על מנת לשמר את מועדון הלקוחות שלה ומציעה הטבות משתלמות לצרכן במיוחד בימים של מיתון כלכלי.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צרכנות''

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים