דיסקונט ביקש מבנק ישראל אישור לשווק "משכנתה הפוכה"

למעריב עסקים נודע כי הבנק מעוניין לפעול בתחום באמצעות דיסקונט משכנתאות, שתרכוש את השליטה בחברת בית מניב. דיסקונט: "מדובר בבקשה ראשונית"

יהודה שרוני | 3/3/2010 14:13 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בנק דיסקונט מעוניין להתחיל לשווק בסניפיו את "המשכנתה ההפוכה",‬ המשווקת כיום באופן בלעדי על ידי חברת בית מניב. למעריב עסקים נודע כי הבנק פנה בימים אלה לפיקוח על הבנקים בבקשה להיכנס לתחום זה.

הבנק מעוניין בשיווק המשכנתה ההפוכה, באמצעות רכישת השליטה בבית מניב (החברה שיזמה את שיווק המשכנתה) והפיכתה לחברה-בת של דיסקונט. הפיקוח על הבנקים עדיין לא קבע את עמדתו בנידון ונראה, כי לאחר קביעת נוהלי העבודה המתאימים, לא ימנע מדיסקונט את פעילותו בתחום זה.

הנושא מטופל בפיקוח על הבנקים באמצעות המשנה למפקח דודו זקן. בית מניב הוקמה לפני שש שנים והיא משווקת את "המשכנתה ההפוכה" שהינה מוצר פיננסי מקובל בארה"ב. מוצר זה, המתאים
לאוכלוסייה הבוגרת, מאפשר קבלת מימון חד-פעמי (או בתשלומים) תמורת שעבוד דירת המגורים של הלווה. לבעל הנכס יש אפשרות בתום התקופה לשוב ולקבל את דירת המגורים אם הוא יפרע את ההלוואה.

על פי ההערכות, עד היום סיפקה החברה אשראי בהיקף העולה על 50 מיליון שקל. בית מניב נשלטת על ידי אנשי העסקים אמנון מדר (לשעבר מנכ"ל קבוצת ישראכרט), אלי גרבר ומשה דוברת (כיום דירקטור בבנק לאומי).‬ בנק דיסקונט מחזיק נכון להיום ב‭20%-‬ ממניות החברה ונראה כי הוא יגדיל את חלקו עד להשגת השליטה בתיאום עם בעלי המניות הנוכחיים.

בתגובה לפניית מעריב עסקים נמסר מבנק דיסקונט כי אכן נעשתה פנייה לבנק ישראל, אך מדובר בבקשה ראשונית.
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צרכנות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים