נוקיה 7320: לא למי שמחפש גאדג'טים

ה‭7230-‬ הוא טלפון בינוני עם תג מחיר סביר. אבל אפשר היה להשקיע בנו יותר

אסף מרגלית | 18/5/2010 10:22 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לכולם כבר ברור שנוקיה מתקשה לייצר מכשירי מסך מגע מוצלחים, ושהסמארטפונים החדשים שלה - כמו ‭,E72 N97‬ ו‭- N900-‬ לא זוכים לכבוד ולכמויות המכירה שקיבלו דגמים קודמים של החברה. אבל נהוג לחשוב שבסגמנט אחד של השוק יש לנוקיה אחיזה חזקה: ייצור מכשירים פשוטים, לקהל שלא מחפש גאדג'טים.

נוקיה הולכים כנראה על לקוח שמחפש טלפון סלולרי שנראה טוב, מאפשר לקיים שיחה בנוחיות ולא יעשה חור בכיס. אנשי נוקיה, שהכניסו לקופסה גם רדיו FM איכותי ונגן ‭,MP3‬ דאגו שהסוללה תחזיק יום עבודה אחד או שניים - וציפו ללהיט בקופות.

הנוקיה החדש, ‭,7230‬ הוא עוד דוגמה לתקווה הזאת. מדובר בסליידר קטן ממדים, בעיצוב שאינו מלבני סטנדרטי כמו רוב מכשירי נוקיה. המבנה עגלגל, כמעט כמו ביצה, ונתון בעטיפת מתכת מבריקה. המסך בהיר, נראה טוב בתוך הבית או באור החלש של הערב (לא כל כך טוב באור השמש, אבל ככה נראים מרבית המכשירים לאחרונה).

על המסגרת תמצאו רק כפתור אחד - של המצלמה - וזהו. אין כפתורים לכיוון העוצמה או חריץ לכרטיס הזיכרון, וכל השקעים נמצאים בחלק העליון. כשפותחים את הסליידר רואים שמקשי המקלדת גדולים, ויתאימו גם לידיים של סבא. גם המספרים על המסך ברורים וגדולים.
יח''צ
נוקיה 7320 - יתאים גם לסבא יח''צ
בעיות קליטה קלות

למכשיר אין WiFi או ‭,GPS‬ ובכל זאת אפשר לגלוש איתו באינטרנט הסלולרי, לשלוח ולקבל מיילים ואפילו לנווט (עם התקן חיצוני) אם אתם מתעקשים. הסוללה חזקה ותחזיק יומיים.

המצלמה שלו, עם חיישן של ‭3.2‬ מגה-פיקסל, מנפיקה תמונות לא רעות יחסית למכשיר מסוג זה - אבל הווידאו שהיא מצלמת גרוע, כהה וגרעיני. לא אהבנו גם את הנטייה של נוקיה להטמין את הסים וכרטיס הזיכרון מתחת לסוללה, באופן שדורש מיומנות של טכנאי מומחה כדי לחבר את אחד מהכרטיסים או להחליפם. גם ה‭SAR-‬ של המכשיר הוא ‭- 0.97‬ גבוה יחסית למכשיר קטן. אבל מה באמת אתם

מצפים ממכשיר שעולה כאלף שקל בלי התחייבות?.

את ה‭7230-‬ מצאנו בדוכן hMobile שבאחת מחנויות רשת הום סנטר. המוכר בחנות סיפר שאפשר לחבר את הנוקיה הזה לכל רשת סלולרית בארץ ובחו"ל, ולאחר כמה ימים של התרשמות מצאנו שהוא עובד טוב ברשתות סלקום ואורנג' - ופחות טוב ברשת ה‭GSM-‬ החדשה של פלאפון.

היו כמה מקומות, בעיקר בתוך דירות או בחניונים, שבהם לא היתה קליטה ברשת פלאפון בעוד שברשתות האחרות באותם אתרים היתה קליטה סבירה.

האם הנוקיה הזה הוא קנייה טובה? קשה להגיד. במחיר כזה היינו מצפים ליותר הקפדה על האיכות והתאמה לצרכי הלקוח.

דגם: נוקיה 7230 מחיר: ‭1,050‬ שקל ב- hMobile מבית הום סנטר ציון: ‭7.5‬

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים