קרית ביאליק על המפה: אושרה תוכנית להקמת ‭9,000‬ דירות

אחרי 15 שנה בהן לא אושרה אף תוכנית בנייה לשכונה חדשה בקרית ביאליק - יוצאות לדרך תוכניות להקמת 3 שכונות חדשות. ראש העיר: כבר ב‭2011-‬ נתחיל בשיווק הדירות בנווה אפק ובגבעת הרקפות

עידו אפרתי | 10/8/2010 7:39 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
העיר קרית ביאליק צפויה ליהנות בשנים הקרובות מבנייה מסיבית ולהפוך מוקד חשוב לפעילות נדל"ן באזור חיפה.

ועדת המשנה לתוכניות של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה אישרה להפקדה תוכניות לבניית ‭9,000‬ יחידות דיור חדשות, ב‭3-‬ שכונות חדשות בעיר: שכונת ביאליק על הפארק,‬ שתוקם על קרקע פרטית, השלמת גבעת הרקפות ונווה אפק שיוקמו שתיהן על אדמות מינהל מקרקעי ישראל.

העיר קרית ביאליק, שמהווה את אחת מערי הקריות באזור חיפה, מונה כיום כ‭42-‬ אלף תושבים המתגוררים ב‭14-‬ אלף יחידות דיור. פוטנציאל הבינוי העתידי של הקריה מדבר על תוספת של 15 אלף יחידות דיור, שיגדילו את אוכלוסיית העיר לכ‭100-‬ אלף תושבים.

שנים רבות סבלה העיר ממאזן הגירה שלילי והזדקנות האוכלוסייה, ומזה למעלה מ‭15-‬ שנה לא אושרו בעיר תוכניות לבניית שכונות חדשות.

התוכנית להקמת שכונת ביאליק על הפארק משתרעת על שטח של כ‭950-‬ דונם, המהווה חלק ממערך השטחים לפיתוח עירוני של העיר בתוכנית המתאר המחוזית למחוז חיפה. התוכנית משלימה את הפיתוח במזרח העיר, בקטע שמדרום לכביש 79 וממזרח לכביש עוקף קריות.

על פי התוכנית יוקמו במתחם כ‭4,500-‬ דירות, שמשמעותן תוספת של כ‭15-‬ אלף נפש לעיר. התוכנית מקצה כשני שלישים משטחה לשטחי ציבור ובהם פארק עירוני, פארק רובעי, קריית חינוך גדולה של כ‭36-‬ דונם לחינוך על יסודי, 3 בתי ספר יסודיים ובית ספר לחינוך מיוחד.

בעיריית קריית ביאליק מסבירים כי התוכנית אמורה לתת מענה להתפתחות העיר, שאינו יכול להינתן בתחום הפיתוח העירוני הקיים. עוד מסבירים כי בתוכנית ניתן מענה גם לנושאים הקשורים בהיבטים הסביבתיים של החיים בשכונה, בין היתר בהקצאות גבוהות לשטחים ציבוריים ובצפיפות נטו ממוצעת של 14 יחידות לדונם. דגש מיוחד יושם על צמצום השפעת הרעש הצפוי מכביש עוקף קריות וכביש ‭.79‬
להמשיך את המרקם

תוכנית נוספת של השלמת גבעת הרקפות כוללת הקמת 365 דירות חדשות על קרקעות חקלאיות, לצד שכונת גבעת הרקפות.‬ התוכנית החדשה תהווה את המשכה של השכונה החדשה, שהיא האחרונה שהוקמה בעיר וממוקמת בחלק הצפון מזרחי של העיר ליד קריית אתא.

התוכנית החדשה מייעדת את הקרקעות החקלאיות באזור לשכונה, יחד עם כל השירותים הנלווים. השטח יחולק לאזורי מגורים ולשטחים ציבוריים, וכולל התוויית מערכת דרכים, שבילים להולכי רגל ושבילי אופניים. גובה הבנייה המותר בתוכנית מוגבל ל‭5-‬ קומות מעל לקומת עמודים.

השכונה השלישית, נווה אפק,‬ מתוכננת על אדמות בריכות

הדגים של קיבוץ אפק השכן ובסמוך לשמורת הטבע אפק. על פי התוכנית, השכונה תכלול כ‭4,300-‬ יחידות דיור וכן שטחים למבני ציבור, מסחר, שטחים פתוחים וכבישים. השכונה אמורה להמשיך את המרקם הבנוי של שכונת צור שלום הקיימת.

לדברי ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, כבר בשנת 2011 ניתן יהיה להתחיל בשיווק הדירות בשכונות נוה אפק וגבעת הרקפות. לדבריו, השכונות החדשות יאפשרו לממש את הביקושים לרכישת דיור בקרית ביאליק, הסובלת כבר שנים מהיצע בנייה נמוך. "נוכל לקלוט לעיר אוכלוסיות חזקות ואיכותיות, בצד פתרונות דיור לזוגות צעירים", הצהיר ראש העיר.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/business_channel/economy/ -->