מהיום: סרטים באורך מלא חינם ביוטיוב - לא רק לתושבי ארה"ב

אתר שיתוף הווידיאו הפופולרי מרחיב את הגישה לעמוד YouTube Movies: מעכשיו גם גולשים ממדינות אחרות, בהן ישראל, יוכלו לצפות בחינם בכ-400 סרטים אונליין

אילנה ברודו | 29/8/2010 18:01 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אתר יוטיוב השיק אמנם את עמוד YouTube Movies כבר באפריל 2009, אך הצפייה בסרטים שהציע הוגבלה לתושבי ארה"ב בלבד. כעת תוכלו גם אתם לצפות בחינם בכ-400 סרטים באורך מלא: על פי דיווחים ברשת, החל מהיום העמוד יהיה נגיש לא רק לגולשים אמריקאים, אלא גם לגולשים ממדינות אחרות, בהן בריטניה וישראל. 

לא תמצאו ב-YouTube Movies שוברי קופות מבתי הקולנוע, אך המבחר בהחלט מגוון. בין הקטגוריות השונות אפשר למצוא סרטים קלאסיים כמו "אליס בארץ הפלאות" המקורי, "חוות החיות" של אורוול בגרסה המצוירת, סרט דוקומנטרי על חייו הסודיים של היטלר, מספר סרטי ג'קי צ'אנג, מבחר עצום של סרטי בוליווד הודיים, סרטי אימה כמו "ליל המתים החיים" ואחרים.

עם זאת, יש לציין, כי חלק מהדיווחים גורסים שסרטים מסוימים נותרו חסומים לחלק מהמדינות עקב חוקי זכויות יוצרים. בבדיקה קצרה שערך האתר הישראלי newsgeek, נפתחו ונוגנו כל הסרטים בעמוד הפתיחה של הקטלוג בהצלחה. האתר מדווח כי חלק מהמשתמשים בארץ טוענים שניתן היה לצפות בסרטים באתר גם בעבר, אך כעת שופר הממשק ונוספו סרטים חדשים למבחר.

על פי הדיווח של הטלגרף הבריטי, שיתוף הפעולה בין יוטיוב לאתר blinkbox.com הבריטי אפשר הוספה של 165 סרטים לקטלוג. ביוטיוב טוענים כי מדובר רק בצעד ראשון שמטרתו "לוודא שכל צרכני התוכן ימצאו את מה שהם מחפשים, מווידאו-בלוגים אישיים, דרך עיתונות עצמאית ועד סרטים באורך מלא ותוכניות טלוויזיה".
צילום מסך יוטיוב
קטגוריות דרמה ואנימציה בספריית הסרטים של יוטיוב צילום מסך יוטיוב

מהלך זה, שהוא אולי מבורך עבור צרכני הבידור שאינם משתמשים בשירותי הורדות פיראטיות, מבשר רעות לספקי בידור אחרים. אתרים ושירותים המספקים צפייה בתשלום כגון Hulu בארצות הברית ואורנג' טיים בארץ, יאלצו כעת להציע את התכנים שמציע יוטיוב, גם כן בחינם. בעוד יוטיוב מרוויחה משהות הגולשים באתר ומצפייה בפרסומות, שירותים ואתרים אלה יסבלו מאובדן הכנסות.

קורבן נוסף הוא ספריות הווידאו המסורתיות, המציעות סרטים להשכרה לפי זמן השאלה. אמנם, משתמשי ספריות אלו, המציעות בעיקר תקליטורי DVD, מעוניינים גם באיכויות הצליל והתמונה שמציע הפורמט כמו גם בתכני הבונוס הכלולים בדיסק, אבל מרב המשתמשים עשויים בכל זאת להעדיף צפייה חינמית בסרט,

שפוטרת אותם מהיציאה מהבית.

אם כמו שמבטיחים ביוטיוב יגדל מבחר הסרטים המוצעים לצפייה ללא תשלום, לא מן הנמנע שאתרים וספקי בידור אחרים (לרבות חברות הכבלים והלוויין) יתחילו לאמץ מודל דומה, אשר יאפשר צפייה בחינם גם בסרטים חדשים (אולי אף באיכות גבוהה יותר) בתמורה לצפייה בפרסומות טקסט או תמונה, שיופיעו על כל המסך בדומה לפרסום המופיע על סרטוני יוטיוב כיום.

מצד שני, יכול להיות שמדובר במהלך מקדים להבאתם של סרטים לצפייה בתשלום לאתר הווידאו שעד כה הציע למשתמשים את כלל התוכן חינם, כמובן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים הבינלאומיים. כך או כך, מדובר נכון לרגע זה ביוזמה מבורכת בהפצה של תכני בידור באופן חוקי, נוח וחינמי.

הכתבה התפרסמה לראשונה באתר ­newsgeek

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/business_channel/tehnology/ -->