בזק: "נחכיר תשתיות למתחרים - רק אם יבוטלו ספקי האינטרנט"

אישור הרפורמה של משרד התקשורת, במסגרתה ספקי האינטרנט יוכלו לחכור תשתיות מבזק, מעמיד את חברת התקשורת בעמדת נחיתות. הפתרון של בזק: תחרות הוגנת - ביטול ההפרדה בין ספקי אינטרנט וספקי תשתיות

הדר חורש | 30/8/2010 8:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בזק, בהנהלת אבי גבאי, הודיעה למשרד התקשורת, בראשותו של השר משה כחלון, כי תסכים להחכיר תשתיות למתחרים בתנאי שתבוטל ההפרדה בין ספקי האינטרנט לספקי תשתיות האינטרנט. הסוגייה נדונה בוועדת חייק ומסקנותיה אמורות להתוות את תוכנית הפעולה של משרד התקשורת בתחום התקשורת הנייחת בשנים הקרובות.

במסגרת הרפורמה שמתכנן המשרד לערוך, יוכלו ספקי האינטרנט וחברות אחרות בענף לחכור תשתיות מבזק, ולהציע ללקוחות תשתית לטלפון ולאינטרנט בצד שירות חיבור לאינטרנט. אולם בזק חוששת, שאם יאושר ההסדר היא תיקלע לנחיתות מול המתחרים, שכן אלו יוכלו להציע שירות כולל של טלפון ואינטרנט, בזמן שהיא עצמה יכולה להציע רק את התשתית ומנועה מלהציע שירות חיבור לאינטרנט.

על מנת שתהיה תחרות הוגנת בין החברות ובין המתחרים, דורשת בזק כי תבוטל ההפרדה בין ספקי האינטרנט וספקי התשתיות, ובכך תוכל גם היא להציע, קו טלפון ותשתית לאיטנרנט. אם תאושר הצעה זו, תחכיר בזק תשתיות למתחרים.
רק בישראל

ועדת חייק, בראשות רו"ח אמיר חייק, אמורה להגיש את המלצותיה למשרד בתחילת השנה הבאה, אולם במשרד התקשורת לוחצים על הוועדה להגיש המלצות ביניים כבר לפני תום השנה. הסדרת החכירה תחייב את המדינה בחקיקה מתאימה, שתקבע את מחירי החכירה שיחייבו את בזק.

הוועדה אמורה לדון גם באפשרות שהוט תחכיר תשתיות למתחרים חדשים, אולם במשרד התקשורת נמנעים לפי שעה מהכנסת הוט להסדר, בנימוק שהחכרת תשתיות תפגע בשולי הרווח הצרים של החברה.

ישראל

היא המדינה היחידה בעולם בה נדרש מי שמבקש להתחבר לאינטרנט להתקשר עם שתי חברות שונות, שאחת מהן היא ספקית האינטרנט והשנייה מספקת את התשתית. ההסדר מייקר את השירות ללקוח ומאלץ אותו להתרוצץ בין שני הספקים במקרה של תקלה, או צורך בשירות כגון שדרוג מהירות הגלישה.

משרד התקשורת קיווה שההסדר ירחיב את התחרות בשוק התקשורת, אולם בפועל הוא גורם ללקוחות התקשורת נזקים כבדים. אי לכך, אחת הסוגיות הנידונות בוועדת חייק, כפי שפורסם במעריב עסקים, היא ביטול ההפרדה בין ספקי האינטרנט לספקי התשתיות.

במשרד התקשורת מקווים שהסדר החכרת תשתיות בזק יאפשר את הרחבת התחרות בענף ויכניס מתחרים חדשים גם ללא הרחבת התשתיות. בתוך שנים מספר עשויה חברת החשמל להשלים את פרויקט התקשורת שלה ולספק לענף תשתיות עצמאיות נוספות.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צרכנות''

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/business_channel/consumerism/ -->