פז נכנסת לקפה: פותחת ברשת ילו מתחמי קפה בשיתוף עם רשת לוואצה

ההשקעה של פז במיתוג מחדש נאמדת ב-20 מיליון שקל. מנכ"ל החברה, יונה פוגל: "נוביל את מהפכת הקפה"

יהודה שרוני | 13/10/2010 7:43 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חברת האנרגיה פז נכנסת לשוק הקפה. מנכ"ל פז, יונה פוגל, הודיע כי החברה חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם רשת הקפה האיטלקית לוואצה. במסיבת עיתונאים שקיים אתמול בביתו של שגריר איטליה בישראל, הכריז פוגל על מה שהוא מכנה "מהפכת הקפה" ועל פתיחת הדור הבא של חנויות הנוחות ילו שבבעלות פז.

במסגרת שיתוף הפעולה בין פז ולוואצה, תשקיע חברת האנרגיה במיתוג רשת חנויות ילו 20 מיליון שקל, במהלך כולל שאת ביצועו הכינה חברת הייעוץ מקנזי. כמו כן, יעברו עובדי החנויות הכשרה להכנת קפה ברמה גבוהה (בריסטות), וכן קטגוריית המאפים ברשת תשופר.
מחנות נוחות למכולת

הצדדים אף הסכימו כי במסגרת ההסכם יימכרו בחנויות ילו מכונות קפה של המותג סקו מקבוצת פיליפס במחיר של 699 שקל (שניתן יהיה לפרוס ב-10 תשלומים). המכונה תשווק בכל חנויות הרשת ולקונים יוענקו בחינם 40 קפסולות בשווי של 80 שקל. עם היוודע המבצע, נמכרו תוך יום אחד 350 מכונות קפה.

בפז מסרו אתמול כי בכוונת הרשת להרחיב את מגוון המוצרים הנמכרים ברשת ילו ל-250 וכי החנות תהפוך למכולת. נזכיר כי בעבר נמכרו ברשת ילו, בין השאר, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה אחרים, בהתאם לדרישת הלקוחות.

"כבר היום אנחנו רואים כי למעלה מ-50% מהקניות

בחנויות מבוצעות על-ידי לקוחות שבאו במיוחד לילו ללא קשר לתדלוק", אמר פוגל. "זיהינו את הצורך של הלקוחות לרכוש מוצרי השלמה ואנחנו מוצאים בו פוטנציאל להמשך הצמיחה. בשלב זה אנחנו לא מתחרים עם רשתות השיווק הגדולות, אלא נותנים שירות משלים ללקוחותינו".

מפז נמסר כי מחזור המכירות של רשת ילו נאמד ב-500 מיליון שקל לשנה. המכירות צמחו במחצית הראשונה של 2010 ב-11%, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. לדברי פוגל, בשלב זה אין הכוונה להרחיב את מכירות ילו למוצרי ביטוח. "הניסיון שנעשה בעבר להיכנס לתחום זה לא עלה יפה", סיכם .

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צרכנות''

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/business_channel/consumerism/ -->