לנו אין דילמה: ה-LCD LED טושיבה היא טלוויזיה טובה פלוס

ה-XL700 היא טלוויזיה מצוינת, שגם אם תזמן לכם כמה דילמות - עדיין תבטיח צפייה מענגת במיוחד (עם 6 רמקולים)

רן לוי | 15/1/2011 11:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תופעה מעצבנת מאוד, שמאפיינת טלוויזיות LED, היא "עננות אור". מדובר במעין כתמי אור על המסך, שנגרמים במקומות שהגביש בהם לא מצליח לחסום בצורה מספקת את האור המרוכז שמייצרת הנורית. זאת למשל להבדיל מ"זליגת האור" שמאפיינת טלוויזיות LCD רגילות - שבהן יש פחות נוריות, ואור בהיר גולש למקומות שהוא לא נחוץ בהם.

ובכן, בטלוויזיית ה-LED הצדי של טושיבה בגודל 47 אינץ' מסדרת XL700 ישנה רמת העננות הנמוכה ביותר מבין אלה שבחנו השנה. יש 3 גבעות אור זעירות בצדה הימני העליון ועוד אחת קטנטנה בפינה השמאלית התחתונה - וזהו.

אך אליה וקוץ בה: היעדר העננות ורמת ההשתקפות הנמוכה מאוד של המסך מפתה להשתמש בו בחדר חשוך ולו חלקית, אך ברמת תאורה כזו מגלים שרמת השחור במסך אפרורית משהו - תוך זליגת אור בולטת מנורות הלד שלצדי המסך. השחור משתפר במרכז התמונה ומשתבח פלאים גם בצדדים לגוון מבריק-סגלגל אם מגבירים את עוצמת את האור בחדר למקסימום - אבל אז תהפוך גם ההשתקפות לקשה ביותר. בקיצור, דילמה.

סוגיה נוספת עוסקת ביתר הצבעים. דגמי XL700 מיוצרים במפעל טושיבה באינדונזיה ומיועדים לשוק המזרח האסייתי. שם אוהבים במיוחד טלוויזיות עם צבעים "קרים", שנראים לטעמנו יותר מציאותיים מהתמונה הקולנועית שצבעיה "חמים" שבה מודגש גוון החום-צהבהב.

אם אתם כמונו, מעדיפים
שיגישו לכם את הצבע הקר, לא תוכלו להתעלם מהעובדה שלנטייה המבורכת הזו של טושיבה יש גם מגרעות. זהב למשל נראה בה נוטה לכתום, ואילו הצהוב מגלה חיבה לחרדל. אל תחפשו את הפתרון במצבי התמונה הקבועים מראש בטושיבה - מצב "אוטו וויו" מאדים את גוון העור, בעוד "מובי" מעלה על המסך תמונה אנמית וחיוורת.

בשאר התחומים הכל ברור היטב: בצפייה מזווית רמת הדהייה נמוכה, כך שניתן לצפות בטלוויזיה גם מזווית של 110 מעלות. בתוכני HD בסרטי בלו-ריי (קינג קונג, הל בוי 2: צבא הזהב), עומק התמונה בסצינות מוארות מעולה. מעבדי התמונה ב-XL700 עושים עבודה נאמנה בהרגעת הגרעיניות הבוטה בדי.וי.די רגיל של "גיבור", ומוסיפים תחושת עומק לתמונת קרב החצים - השטוחה במקור.

עומקה של הטושיבה הוא 4.8 ס"מ. חזות "המעטפה", פרי יצירתו של המעצב הדני הנודע ג'ייקוב יאנסן, בנויה ממסגרת מסך פנימית שחורה וממסגרת חיצוניות מאלומיניום - כשקווים עדינים בפינות מקשרים בין המסגרות. בחלק התחתון מפנה האלומיניום את מקומו לגריל דק, שמאחוריו ממוקמים לא פחות מ-6 רמקולים. צלילם עשיר בתחום המיד והגבוהים, אך הבס אינו עקבי: בצפייה בסרטים ובאפקטים הוא נשמע סביר, בשמיעת מוסיקה הוא גרוע.

בסופו של יום - לנו אין דילמה. רואים ושומעים שזו טלוויזיה טובה פלוס עם המון יתרונות ומעט חסרונות.

דגם: LCD LED טושיבה 47 XL 700, מחיר: 9,500 שקל, ציון: 8.2
יח''צ
LCD LED של טושיבה. המון יתרונות ומעט חסרונות יח''צ
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/business_channel/tehnology/ -->