רוכש את החברה-הבת: אלישע ינאי משתלט על ביפר

מנכ"ל מוטורולה לשעבר ושותפו ישלמו עשרות מיליוני שקלים עבור 51% ממניות ביפר; העיסקה נערכה במסגרת ההחלטה האסטרטגית של מוטורולה ישראל למכור את חברות השירותים שבבעלותה

הדר חורש | 6/6/2011 7:17 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
איש העסקים אלישע ינאי רוכש את השליטה בחברת ביפר של מוטורולה. ינאי ירכוש 51% ממניות החברה - עם שותף - ושווי העיסקה נאמד בעשרות מיליוני שקלים. ביתר המניות מחזיקה קבוצת ביפר-פייג' קול, שבשליטת אברהם הרשלום, אמנון אדורם ואמנון בוקר. ינאי שימש כמנכ"ל מוטורולה ישראל וכסגן נשיא בחברת מוטורולה העולמית במשך 20 שנה.

העיסקה מהווה מהלך נוסף של מוטורולה במסגרת ההחלטה למכור את חברות השירותים שבבעלותה. בעבר נהגו במוטורולה להקים חברות שירותים שקידמו את מכירת מוצריה ואת הטמעת הטכנולוגיות שפותחו על-ידה בענף התקשורת.

במסגרת זו הקימה מוטורולה, שהיתה חלוצת הפיתוח של התקשורת הסלולרית, חברות סלולר ותקשורת אלחוטית ברחבי העולם. בשיאה של המדיניות הוקמה חברת אירידיום שסיפקה שירותי טלפון לווייני. לפני כ-12 שנה שינתה מוטרולה את מדיניותה והחליטה להתמקד בפיתוח ובייצור מערכות ולהימנע מאחזקות בחברות שירותים, המתחרות בלקוחות הרוכשים מערכות תקשורת ממוטורולה. במסגרת זו נמכרו ונסגרו עשרות חברות ברחבי העולם.

בישראל מכרה מוטורולה לבזק את אחזקותיה בחברת פלאפון שהקימה. לפני שנתיים מכרה החברה את מירס לפטריק דרהי, המנהל מהלכים למכירתה הלאה לחברת הוט שבשליטתו. בשנה שעברה השלימה מוטורולה את מכירת אחזקותיה בחברת המחשוב טלדור.
יוסי אלוני
ינאי. שווי העיסקה נאמד בעשרות מיליוני שקלים יוסי אלוני
שירותי משרד וירטואלי

חברת ביפר עוסקת בשירותי איתור והעברת הודעות. עד שנות ה-80 היה הענף בו היא פועלת בפריחה, ו-3 חברות לפחות התחרו על שירות "זימונית", אשר היה שירות חיוני בתחומים שבהם נדרשה זמינות גבוהה של אנשי שטח. התפתחות התקשורת הסלולרית הקטינה את הביקוש לשירותים אלה, והחברות המתחרות נעלמו או התמזגו לתוך ביפר.

למרות השינויים בשוק התקשורת ביפר ממשיכה להתקיים. מרכזה של החברה, שמנהל אילן פרידלנד, ברמת גן והיא מעסיקה כ-470 עובדים . הלקוחות העיקריים של החברה הם ארגוני ביטחון, חירום והצלה, הנשענים על האמינות הגבוהה של מערכת התקשורת של ביפר ועל הכיסוי שהיא מעניקה באזורים שלא מכסה התקשורת הסלולרית.

בתחום האזרחי מספקת ביפר שירות המגבה את התא הקולי למנויי סלולר. שיחות טלפון שאינן נענות מופנות

למוקדן ביפר, המעביר הודעת טקסט למכשיר הנייד של המנוי. בשנים האחרונות נעשו בביפר מאמצים להרחיב את הפעילות בתחום האזרחי. תשתית התקשורת של החברה משרתת מערכות לזיהוי מוקדם של רעידות אדמה ומפעילה מרכז שירות, המספק מענה לחברות אחרות ושירותי "משרד וירטואלי".

ינאי , שפרש ממוטורולה לפני למעלה משנה אחרי 40 שנות עבודה כמהנדס וכמנהל בחברה, מכהן בכמה דיקרטוריונים. בין השאר הוא שימש יועץ ל חזי בצלאל, שתכנן להקים חברת סלולר חמישית, אך לא הגיש את כתב הערבות הבנקאית במועד הנדרש על-פי תנאי המכרז.

ממוטורולה נמסר: "עם השלמת מהלך הפיצול בחודש ינואר מתמקדת החברה בתחומים אסטרטגיים, כמו פתרונות תקשורת לגופי חרום והצלה ופתרונות פס רחב. קו מוצרי ביפר אינו משתלב באסטרטגיה של החברה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/business_channel/capital_market/ -->