ריפמן: "החלטת הממשלה על העלאת הארנונה - בכייה לדורות ונזק עצום"

יו"ר מרכז המועצות האזוריות זועם על יוזמת האוצר להקפיץ את תעריפי הארנונה בשטחי התעשייה והמסחר ב-70%-100%

יובל גורן | 27/6/2011 11:52 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הממשלה קובעת תעריפים חדשים לגביית ארנונה משטחי תעשייה ומסחר, ובמרכז המועצות האזוריות זועמים וטוענים כי ההחלטה עשויה להעלות את תעריפי הארנונה בשטחים אלה בכ-70%-100%.

ההחלטה , שהתקבלה ביוזמת משרד האוצר, נועדה לצמצם את העלויות הכרוכות בהעברת מענקי האיזון לרשויות המקומיות ולמועצות האזוריות, שעליהן סיכמה הממשלה עם השלטון המקומי רק לפני כמה חודשים. ההחלטה תביא לכך שמענקי האיזון שמקבלות הרשויות יקטנו והיא עשויה לגרור את העלאת דמי הארנונה באזורים אלה.

"התוכנית הזאת תפגע קשות בתעשייה בפריפריה וייתכן שתגרום לראשי המועצות האזוריות לפעול בניגוד לחוק, היות שלא קיים מנגנון המאפשר לרשויות להעלות את הארנונה על פי החלטתן, אלא רק באישור ממשלתי,? אמר אתמול יו?ר מרכז המועצות האזוריות
שמוליק ריפמן.

ריפמן מתריע כי האישורים, שלרוב נתונים בסחבת בירוקרטית, עשויים להתעכב ובכך לפגוע במועצות: "הרשויות עלולות להיוותר קירחות מכאן ומכאן. אם עדכון התעריפים לא יבוצע עם תחילת 2012, המועצות ייאלצו להמשיך ולגבות את אותם תעריפי ארנונה שהיו נהוגים עד כה. זאת בעוד משרדי האוצר והפנים יפחיתו את גובה מענקי האיזון תוך התחשבות בגבייה של תעריפי ארנונה גבוהים יותר, אף שבפועל לא תהיה האפשרות לגבות אותם במהלך השנה".

ביום שלישי תעלה החלטת הממשלה לדיון בוועדת הכספים בכנסת, אולם לדברי ריפמן, בכוונת מרכז המועצות האזוריות להילחם בהחלטה ולנסות למנוע בכל דרך. "מדובר בהחלטה שתסגור את הגולל על התעשייה בפריפריה, וחבל שמשרד הפנים לא שם לב לנזק העצום שעלול להיגרם לה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/business_channel/economy/ -->