ניאופארם טרפדה מינוי מנכ"ל חברה מתחרה

החברה אשר מחזיקה במניות מיעוט בחברה המתחרה, כמיפל, התנגדה להצעה למינוי המנכ"ל וטירפדה אותו

יהודה שרוני | 17/11/2011 9:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מהלך חסר תקדים בשוק ההון הישראלי: בעל מניות מיעוט בחברה ציבורית הצליח לטרפד את מינויו של מנכ"ל החברה.

אך הפרשה אינה כה פשוטה ומעורבות בה שתי חברות המתחרות זו בזו. כמיפל היא יבואנית תרופות ודטרגנטים שמוכרת את תוצרתה בין השאר לחברת סופר-פארם. כמיפל כינסה שלשום אסיפה כללית של בעלי המניות בבקשה לאשר את הארכת כהונתו של מנכ"ל החברה איתן גל ב-3 שנים . גל, שהוא גם אחד מהבעלים, משמש בתפקיד מאז 1983. הארכת הכהונה וקביעת תנאי ההעסקה נעשתה במסגרת תיקון 16 לחוק ניירות ערך.

אך כאשר עלתה ההצעה להצבעה התברר למרבה ההפתעה כי המתחרה, חברת ניאופארם המחזיקה ב-
10.16 ממניות החברה, התנגדה להצעה וטירפדה אותה. בעלי מניות מיעוט נוספים הצביעו נגד הארכת המינוי, ובעקבות כך הוחלט על סיום כהונתו של גל.

בלית ברירה ובאלתור של הרגע האחרון הוחלט למנות את גל לתפקיד יו"ר דירקטוריון פעיל במקום מנחם ים שחור, אך תנאי ההעסקה עדיין לא נקבעו. אלתורים נוספים היו מינויים של 3 מבכירי החברה, ניר שי, עומרי עופר ומאיר רוקח, כמנכ"לים משותפים.
ניאופארם: "פעלנו כשורה"

דירקטוריון כמיפל ביקר בחריפות את התנהגות ניאופארם. בהודעה לבורסה הביע הדירקטוריון את צערו על ההחלטה שעלולה להזיק לחברה. "הדירקטוריון מצר על שחברת ניאופארם, שהיא מתחרה של החברה בליבת העסקים, משתמשת שלא כדין בזכות ההצבעה כבעלת מיעוט כדי להחליש את החברה ולפגוע ביכולת התחרות שלה בשווקים".

בכמיפל סבורים כי גל הוא המתאים ביותר מבחינה מקצועית לניהול החברה וכעת משיקולים לא ענייניים לא מונה לתפקיד - ועל-פי ההערכות, המחלוקת תסתיים בסופו של דבר

בתביעה משפטית.

ככל הידוע זו הפעם הראשונה שבה בעלי מיעוט מטרפדים מינוי מנכ"ל לחברה ציבורית שאושר כדין על-ידי דירקטוריון חברה ציבורית. חוגים משפטיים טוענים כי תיקון 16 לחוק ניירות ערך מכיל גם נקודות חיוביות כמו הפחתת תנאי השכר של בכירי החברות הציבוריות. עם זאת, מתברר כי הוא עלול לגרור גם לתוצאות מפתיעות.

מחברת ניאופארם נמסר בתגובה: "פעלנו כשורה. אין שום ממש בטענות כמיפל כי פעלנו נגד הארכת הסכם ההעסקה ממניעים לא עניינים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''כלכלה בארץ''

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים