חברת עדן תשקיע 100 מיליון שקל בתשתיות בירושלים

עיריית ירושלים ומשרדי התחבורה והתיירות ישקיעו את הסכום ב-5 השנים הבאות. עדן: "המהלך יאפשר לקלוט בניה נוספת של מיליון וחצי מ"ר"

יעל דראל | 29/5/2012 9:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: ירושלים
יוצא לדרך השלב האחרון בפיתוח מרכז העיר בירושלים: עיריית ירושלים ומשרדי התחבורה והתיירות, ישקיעו בחמש השנים הקרובות סכום של כ-100 מיליון שקלים בפיתוח התשתיות במרכז העיר. ההשקעה אשר תבוצע באמצעות חברת עדן, החברה לפיתוח ירושלים, מתווספות להשקעה של כ-250 מיליון שקלים שכבר הושקעו במרכז העיר בעשור האחרון. 
ירושלים. יושקעו עוד 100 מיליון שקל
ירושלים. יושקעו עוד 100 מיליון שקל .


בשיחה עם מעריב עסקים ציין ליאור בר דור, סמנכ"ל החברה, כי המהלך יאפשר לקלוט בניה נוספת של מיליון וחצי מ"ר – בעיקר משרדים ובתי מלון - שיתווספו למרכז העיר ב-25 שנים הקרובות.  "הייחוד בעבודות המתוכננות היא שהן נועדו לתת מענה לצרכים העתידיים של מרכז העיר ירושלים ב-25 השנים הבאות" מבהיר בר דוד. לדבריו, כל התשתיות שמשודרגות במסגרת הפרויקט – בהן תשתיות תקשורת, מים וביוב, חשמל וגם תשתיות התחבורה, ימנעו את המצב בו מדי מספר שנים פותחים מחדש את רחובות העיר.

"ההשקעה קדימה מחייבת גם את חברות התשתית הגדולות במשק להשקיע משאבים ולתכנן תוכניות ארוכות טווח. לדבריו, לא היה קל לשכנע אותן, אך גם הן הבינו כי השקעה בשלב זה, כאשר העירייה ממילא פותחת את הרחובות, תמנע מהן השקעות גדולות פי כמה בהמשך", הוא
אומר.

העבודות המתוכננות במרכז ירושלים הינם כאמור השלב השני והאחרון, במסגרת פיתוח מרכז העיר והשלמת עבודות הרכבת הקלה, על פי תכנית האב לתחבורה של ירושלים. על פי המודל שפועל בירושלים, תחת אחריותה של חברת "עדן", הוגדר מרכז העיר כמשק כספי סגור בכל הקשור לכספים אותה היא גובה מהיטלים הנגזרים מעבודות בניה ופיתוח: אגרות בניה, היטלי השבחה ואגרות סלילה ותיעול.

בעדן מציינים כי במסגרת המודל החדשני כ-50% מסך האגרות שנגבות במרכז העיר משמשות אך ורק לפיתוח הפיזי של האזור, ואינן מיועדות לשימושים של כלל העיר. לאור הצלחת המודל, מציינים בחברה כי הוחלט לאחרונה להאריך אותו, וכעת כל ההיטלים המתוכננים להיגבות מיזמים במרכז העיר בעשור הקרוב, יושקעו על פי המודל.

במסגרת השלב הנוכחי של העבודות, צפויה החברה לפעול ברחובות המרכזיים של ירושלים: הנביאים, אגרון, שלמה המלך, שלומציון, בן סירא ודוד המלך. העבודות צפויות לכלול סלילת כבישים חדשים, החלפת המדרכות הישנות, הקמת מדרחובים ורחובות ממותני תנועה וכיכרות. כמו כן, העבודות יכללו החלפה ושדרוג של תשתיות תת קרקעיות ובכללן תשתיות חשמל, ביוב, מים וסיבים אופטיים.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים