תופעה: היסטוריית האשראי של מועמדים לעבודה נבדקת

מנהלי משאבי אנוש מזמינים מחברות פרטיות דוח שנועד במקור לשמש גופים פיננסיים בטרם החלטתם לתת אשראי לאנשים פרטיים או לחברות, בו מופיעי מידע על המועמד

מורן רייכמן | 6/6/2012 13:48 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מנהלי משאבי אנוש בישראל משתמשים בכלי חדש לצורך מיון מועמדים לעבודה - בדיקת ההיסטוריה הפיננסית של המועמד. זאת בעזרת דוח מוזמן מחברות פרטיות שנועד במקור לשמש גופים פיננסיים בטרם החלטתם לתת אשראי לאנשים פרטיים או לחברות, מופיעים פריטי מידע רבים. בין היתר מצוינים בו הליכי גבייה מצד בנקים וחברות אשראי, מידע על צ'קים חוזרים, חשבונות בנק מוגבלים, הליכי הוצאה לפועל, הליכי כינוס נכסים והגבלות נוספות.
ראיון עבודה. האם מצבו הפיננסי של אדם הוא קריטריון לקבלתו לעבודה
ראיון עבודה. האם מצבו הפיננסי של אדם הוא קריטריון לקבלתו לעבודה אמיר מאירי
 
"אנחנו מקבלים בקשות למידע על מועמדים לעבודה מכל המגזרים במשק, אם כי מדובר בהיקף מצומצם", אמר חיים כהן, מנכ"ל קבוצת ניהול הסיכונים דן אנד ברדסטריט יש ראל. לדבריו, מדובר בארגונים בעלי מודעות גבוהה לחשיבות ההיסטוריה הפיננסית של מועמד. כהן מציין כי כל אדם יכול להזמין דוח על עצמו כדי לראות את המידע עליו ולבקש לתקנו במקרה שנפלו טעויות וכן להוסיף מידע חיובי. העלות המקסימלית של דוח היא 90 שקלים, וחברות שדורשות דוחות בהיקפים גדולים משלמות סכום נמוך יותר.

"לא הייתי מנחה לבצע בדיקה כזו עבור מועמדים לעבודה", אומר עדי בילדנר, סמנכ"ל משאבי האנוש של חברת ECI. " בדיקה כזו אינה רלוונטית עבור רובם של התפקידים, למעט
תפקידים פיננסיים רגישים". לדבריו , בדיקות כאלה מקובלות יותר בחו"ל. גורם בשוק התקשורת שמוין לתפקיד בכיר בבריטניה סיפר על חוויותיו מבדיקה כזו. "זו בדיקה פולשנית וחדירה לפרטיות, לא הבנתי לשם מה היא נחוצה", אמר הגורם. "ישבתי במשך 3 שעות כשהמראיין מחזיק בדוח על ההיסטוריה הפיננסית שלי וחוקר אותי על כל דבר. חוויה מאוד לא נעימה".

עו"ד חמי לפידור, מומחה לדיני עבודה ממשרד לפידור ושות', מבטל את הטענה לפגיעה במועמד. "הפגיעה בפרטיות מתגמדת נוכח צורכו של המעביד לבחון את התנהלותו הפיננסית של העובד, כל שכן כאשר מדובר בתפקיד שמחייב נגישות של העובד לכספי החברה", אמר , "בל נשכח כי כניסה לתוך סחרור פיננסי עלולה לגרום לעובד להתעסק בענייניו, לעתים על חשבון זמן העבודה. כמו כן, התנהלות פיננסית כושלת ברמה האישית יכולה להוות אינדיקציה ליכולתו למלא בהצלחה את תפקידו במסגרת מקום העבודה".

ב-1 באוגוסט השנה תיכנס לתוקפה הרחבה לחוק, שעל-פיה מידע חיובי יתווסף לדוח באופן אוטומטי. החוק החדש יאפשר לגורמים רבים יותר למסור מידע לחברות המידע העסקי. כך לדוגמה, חברת סלולר תוכל למכור מידע שלילי על לקוחות שלא שילמו את חשבונותיהם.
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים