החוק שמגן על זכויות עובדי קבלן נכנס היום לתוקף

החוק החדש מטיל לראשונה את האחריות לשמירה של זכויות עובדי הקבלן על המעסיקים עצמם ולא על חברת עובדי הקבלן. שר התמ"ת: מעבידים יחשבו פעמיים לפני שיעניקו לעובדיהם שכר הנמוך משכר המינימום"

מיכל תוסייה-כהן | 19/6/2012 8:46 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: עובדי קבלן
החוק להגברת האכיפה של דיני עבודה נכנס היום (ג') לתוקף. החוק צפוי להפחית את הבירוקרטיה הארוכה ולקצר את ההליכים המשפטיים הסבוכים שננקטו עד כה נגד מעסיקים שהפרו דיני עבודה.

הפגנה בעד זכויות עובדי קבלן מול בית הדין הארצי לעבודה
הפגנה בעד זכויות עובדי קבלן מול בית הדין הארצי לעבודה צילום: פלאש 90
לדברי משרד התמ"ת, האכיפה של דיני העבודה תהיה מעתה מהירה ופשוטה יותר, בין היתר בעזרת עיצומים מנהליים נגד מפרים ועיצומים כספיים אישיים כבדים נגד מנכ"לים של חברות שעוברים על החוק.

שר התמ"ת שלום שמחון אמר אתמול כי "מעבידים יחשבו פעמיים לפני שיעניקו לעובדיהם שכר הנמוך משכר המינימום".

החוק החדש מטיל לראשונה את האחריות לשמירה של זכויות עובדי הקבלן על המעסיקים עצמם ולא על חברת הקבלן שדרכה הם פועלים. אם יופרו
זכויות עובדים אלה יהיו המעסיקים הישירים של העובדים חשופים לעיצומים כספיים אישיים בשל אחריותם להפרת זכויות העובדים.

החוק נועד לשפר את מצבם של כלל העובדים בישראל, אך הוא צפוי להיאכף בעיקר בענפים שיש בהם הפרות תכופות מצד חברות שמעסיקות עובדי קבלן בתחומי השמירה והאבטחה, הניקיון וההסעדה וכדומה.

את החוק יאכוף מינהל האכיפה וההסדרה במשרד התמ"ת, והוא יזכה לתוספת כוח אדם של מפקחים. כמו כן, עובדים שיגישו תלונה לאגף האכיפה במשרד התמ"ת על הפרת זכויותיהם ותלונתם תימצא מוצדקת, יוכלו להביא לעיצומים כספיים כבדים נגד המעסיק בהליך מנהלי מקוצר ויעיל מההליך הפלילי הארוך שהיה נהוג עד כה.
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים