אולי גם לכם יש חשבונות רדומים בבנקים

על-פי הערכות, בבנקים מצויים כ-3 מיליארד שקל ב-100 אלף חשבונות שהקשר עם בעליהם נותק, כרבע מהם חשבונות של אנשים שנפטרו

מורן רייכמן | 27/6/2012 17:44 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"לי ולקרוב משפחה נוסף היו 3 חשבונות רדומים בשני סניפים של אותו בנק. אם רק במשפחה אחת מתגלים 3 חשבונות רדומים, אפשר רק לדמיין לכמה אנשים יש חשבונות עם כסף שהם לא יודעים עליהם", כך אמר אריה גבע, פנסיונר ולשעבר בכיר בבנק הפועלים.
שטרות כסף. אין אכיפה של נושא החשבונות הרדומים
שטרות כסף. אין אכיפה של נושא החשבונות הרדומים iStockphoto/amitai1
 
על-פי הערכות, בבנקים מצויים כ-3 מיליארד שקל ב-100 אלף חשבונות שהקשר עם בעליהם נותק, כרבע מהם חשבונות של אנשים שנפטרו.

בשנה שעברה קיבל גבע שיחת טלפון מפקידה בסניף של בנק הפועלים, והיא מסרה לו כי בבעלותו ובבעלות רעייתו חשבון חיסכון שנפתח בשנת 1975 ובו כ-6,000 שקל . התברר כי מהסניף נשלחו מכתבים לכתובת שגויה בחו"ל, ומעבר לכך לא נעשה ניסיון ליצור עמו קשר, אף שעבד במשך שנים רבות בבנק וחשבונו העיקרי מתנהל בסניף אחר של הפועלים.

תקרית זו אירעה לאחר שבאותו הסניף התגלה בשנת 2005 חשבון מט"ח נשכח של חותנתו של גבע, וכן חשבון בסניף נוסף של בן משפחה אחר. לאחר פנייתו קיבל גבע את הסכומים בתוספת ריבית והצמדה. מבנק הפועלים נמסר כי "מקרהו של אריה גבע הוא מקרה חריג, שבו מחמת תקלה לא נוצר עמו קשר, והוא קיבל פיצוי מלא על כך".

"מניסיוני כל הבנקים נוהגים באותה הצורה", אמר גבע. "כל עוד אין אכיפה רצינית, אין להם תמריץ למצוא את האנשים". יש תקנות של בנק ישראל המורות לבנקים כיצד לפעול במקרים כאלה, אך לא ברורה מידת אכיפתם. מבנק ישראל נמסר כי בימים אלה פועל הפיקוח על הבנקים לעדכן את ההנחיות בנושא ולהביא להסדרתו.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום צרכנות-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים