בגלל החום: מחירי פירות וירקות צפויים לעלות ב-18%-12%

עקב מזג האוויר השרבי הושמדה כמות גדולה של פירות וירקות וכתוצאה יעלה מחיר התוצרת החקלאית. עיקר הנזק נגרם לאבטיחים ולמלונים

נורית קדוש | 19/7/2012 8:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הטמפרטורות הגבוהות, שהגיעו בימים האחרונים לרמות שיא, וגל החום שנמשך כבר 9 ימים רצופים צפויים להוביל להשמדת כמות גדולה של פירות וירקות שנפגעו מתנאי מזג האוויר, וכתוצאה לעלייהבמחירי התוצרת החקלאית.
פירות וירקות. מכת שמש
פירות וירקות. מכת שמש מיכל רביבו


עיקר הנזק נגרם לאבטיחים ולמלונים הגדלים באזור הערבה, שנפגעו בין היתר מהבשלה מהירה ומצריבות שמש. גם כמות גדולה של עגבניות הושמדה בשל "מכת שמש", שמתבטאת בכתמים שקועים ומקומטים בצבע צהוב. נוסף על כך, הטמפרטורות הגבוהות גורמות לחמצון אשר מונע את התפתחות הפיגמנט האדום ועגבניות נוספות ייפסלו לשיווק.

דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים, מעריך כי "בעקבות גל החום הכבד והנזקים תצומצם התפוקה המתוכננת, דבר שעשוי להוביל לעליות מחירים של התוצרת". אמיתי מעריך כי חלק מהפירות והירקות יתייקרו ב-18%-12%.

 "אנחנו צופים נזקים נוספים בגידולים כגון תפוחים, שזיפים ותירס", הוסיף אמיתי, "בחממות הטמפרטורות גבוהות יותר מאשר בשטחים הפתוחים, ובחלק מהאזורים הן מגיעות ל-60-50 מעלות ול-70% לחות ". גם בשנת 2010 נגרמה פגיעה קשה בגידולים עקב מהחורף החם ומגלי החום של הקיץ. אז הוערך הנזק לחקלאות ב-30 מיליון שקל.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום צרכנות-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים