עובדי ח. החשמל: לא נסכים לביטול ההטבות

בתגובה להבטחת שר האוצר כי יעצור את החשמל בחינם, זועם יו"ר המזכירות הארצית ומבטיח: "לא נאפשר זאת, גם בעבר היו ניסיונות והם כשלו"

יונתן הללי | 11/11/2012 16:37 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
התבטאותו של שר האוצר, לפיה יפעל לביטול הטבת החשמל בחינם לעובדי חברת החשמל, מעוררת זעם בקרב העובדים: "לא נאפשר לאף גורם, יהא אשר יהא, לנסות ולפגוע בהטבת החשמל של עובדי החברה", אמר היום (א') ממלא מקום יו"ר המזכירות הארצית ויו"ר הוועד הצפוני של עובדי חברת החשמל, יעקב דבידה.

עובדי חברת חשמל. לא יוותרו על החשמל בחינם
עובדי חברת חשמל. לא יוותרו על החשמל בחינם צילום: אמיר מאירי
אתמול, באירוע שבתרבות בבאר שבע, התייחס שטייניץ להטבות המפליגות הניתנות לעובדי החברה והגדיר את מתן החשמל בחינם כמהלך "פגום": "אני בטוח שברפורמה המתוכננת לחברה נוריד את ההטבה הזו", הודיע.

היום מזהירים העובדים, כי פעולות דומות בעבר לא נשאו פרי: "גם בעבר נעשו ניסיונות רבים ע"י גורמים שונים, כולל יושבי הראש בעבר של דירקטוריון חברת החשמל ומספר מנכ"לים לשעבר של החברה לבטל את הטבת החשמל, אך הם כשלו בכך ואין גם כל סיכוי שניתן את ידינו לפגיעה בהטבת החשמל", הדגיש דבידה.

"הטבת החשמל לעובדי החברה, מעוגנת בהסכם קיבוצי משנת 2002 וארגון העובדים הצפוני בראשותי לא יאפשר הפרת ההסכם הקיבוצי בצורה חד צדדית", הוסיף מ"מ יו"ר המזכירות. "אין לי ספק שאם יתקיימו דיונים על רפורמה בחברת החשמל הנושא יעלה שוב על הפרק, אך הוא יהיה טעון אישור והסכמה על כל שינוי מבני מהמזכירות הארצית של עובדי החברה".
"על גופתי המתה ייגעו בזכויות שלנו"

בתחילת השבוע שעבר נחשף קיומו של חוסר עצום, על סך 1.4 מיליארד שקלים, שקל בתזרים המזומנים של החברה. מקורו של הגירעון – טעות בחישוב. בחברה איימו כי אין באפשרותם להמשיך לתפקד ללא סיוע ממשלתי בהיקף של בין 1-1.5 מיליארד שקל, אך משרד האוצר סירב להעביר את הסכום בשל הפער התזרימי העצום.

כמו כן, לפני כשבועיים גילה מבקר המדינה החדש,

יוסף שפירא, שבחשבון נאמנות שהעובדים פתחו ללא ידיעת הדירקטוריון נצברו כשני מיליארד שקל שמיועדים לפנסיה.

חברת החשמל היא אחת החברות הכושלות, במשק עם חוב של כ-65 מיליארד שקל. היא גם שיאנית השכר במשק, עם ממוצע של 24,025 שקל והטבות מפליגות, בראשן כמובן ההטבה בצריכת החשמל. עם זאת, גם בראיון ל"מוספשבת" של מעריב הבהירו העובדים כי אין הם מתכוונים לוותר על שמץ מההטבות המגיעות להם.

"על גופתי המתה ייגעו בזכויות שלנו", אמר מיקו צרפתי, יו"ר ועד עובדי חברת חשמל. "אף אחד לא יגע בפנסיה שלנו, רק שודדי גופות ושודדי אנשים יעזו לגעת בקופת הפנסיה של עובדי חברת החשמל".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים