ביקר את האוצר - ופוטר בהודעת דואר אלקטרוני

הסטטיסטיקן הראשי פרופ' שלמה יצחקי קיבל הודעה על הפסקת עבודתו ללא התרעה ולפני שמונה לו מחליף: "לא כך מסיימים יחסי עבודה". משרד רה"מ: "כהונתו הייתה אמורה להסתיים לפני שנה וחצי והוארכה באופן חריג"

יוסי גרינשטיין | 31/12/2012 19:38 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: שלמה יצחקי
ימים ספורים לאחר שהשמיע ביקורת על  הממשלה, פוטר היום (ב') הסטטיסטיקן הממשלתי, פרופ' שלמה יצחקי - בהודעת דואר אלקטרוני, ללא התרעה מראש ולפני שנמצא לו מחליף.

"הייתי מצפה ליחס אחר". יצחקי עם הנשיא פרס צילום: אמיל סלמן
"ירדתי להיפרד מכם, הממשלה החליטה באי-מייל לא להאריך את החוזה שלי, והחל מחצות אני כבר לא הסטטיסטיקן הממשלתי", הפתיע יצחקי את העיתונאים שהגיעו היום לתדרוך שגרתי בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. 

"אם אתם שואלים אותי, זו לא צורה נאותה לסיים יחסי עבודה", אמר יצחקי לעיתונאים בנוגע לאופן בו פוטר. "הייתי מצפה ליחס אחר. לא כך מסיימים יחסי עבודה של אחת עשרה שנה, בעיקר כשהלמ"ס השיגה הישגים לא מבוטלים במהלכן".

כהונתו של יצחקי בתפקיד הייתה אמורה להסתיים כבר לפני כשנה וחצי, ומאז האריכה הממשלה את כהונתו כל שלושה חודשים. אתמול התכנסה ועדת החריגים בראשותו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, שם הוחלט על אי המשך כהונתו.  גורמים בממשלה העריכו כי יצחקי ידע כבר אתמול שלא יאריכו את כהונתו. 
  
יצחקי פוטר באופן מייד עוד לפני שמונה לו מחליף, ולכן החל מהלילה אין למעשה מנהל ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הכפופה למשרד ראש הממשלה). רק לאחרונה התריע יצחקי כי אי מינוי סטטיסטיקן ראשי "יהרוס את הלמ"ס". 

ההסבר להחלטה הפתאומית עשוי להימצא בדברים החריפים שאמר יצחקי לפני כמה ימים על הממשלה ופקידי האוצר בכנס כלכלי. "מה שקורה בשוק ההון זה מדהים", טען. "הפרטת מערך הפנסיה גרמה לריכוזיות האדירה של שוק ההון, אני קורא לזה שוד הפנסיה הגדול. דמי הניהול הפכו למס שעובר מעניים לעשירים. זה כמו לתת שלוש שנים של שכר ממוצע במשק לעשירים: מנהלי הפנסיה לוקחים חצי ממנה ולא נושאים בסיכון, וכך צמחו קבוצות של עשירים שחלקם הם יוצאי האוצר. תבדקו מי מנהלי קרנות הפנסיה - יוצאי האוצר. אני כל הזמן אומר את זה: ההפרטה

הטובה ביותר היא זו שכתוצאה ממנה הפקיד בונה לעצמו את מקום העבודה העתידי שלו".
   
ממשרד ראש הממשלה נמסר הערב בתגובה כי "כהונתו של פרופ' שלמה יצחקי כסטטיסטיקן הממשלתי הסתיימה עוד לפני שנה וחצי. מאז, הוארכה הכהונה באופן חריג כל שלושה חודשים עד שייבחר המועמד המחליף. הממשלה קוצבת את כהונת הבכירים כדי להבטיח את רענון בעלי התפקידים הבכירים בשירות המדינה. הליך בחירת הסטטיסטיקן הממשלתי החדש יושלם בימים הקרובים, לכן לא מצאה ועדת החריגים לנכון צורך להאריך שוב את המינוי בניגוד לעיקרון שנקבע".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים