הצילו, פריחה! איך מטפלים בחררה?

חררה, פריחה אדמומית מגרדת, עלולה להופיע בכל גיל, אבל שכיחותה גבוהה בקרב תינוקות ופעוטות. כך תטפלו בה

הורים
רותי קדוש | 23/9/2012 9:29 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אחת מבעיות הקיץ המטרידות היא הזעה מוגברת, הגורמת לתופעה שכיחה על עורם של תינוקות ופעוטות: נקודות אדומות קטנות הגורמות גרד וחוסר מנוחה, ובקיצור - חררה.

"חררה, או בשמה המקצועי MILIAIA, היא נגע עורי שמקורו בזיעת הקיץ הניגרת. הצינוריות של בלוטות הזיעה נחסמות וכתוצאה מכך מצטברת בהן זיעה שאינה מופרשת בצורה תקינה", מסבירה רופאת העור ד“ר זהבית אקרמן, מנהלת פורום באתר zap doctors.

גרד וחוסר מנוחה.
גרד וחוסר מנוחה. שאטרסטוק

"הזיעה ’נשפכת‘ מהצינורית שנפרצה, ועקב כך נגרמת פריחה אדמומית על עור התינוק. זוהי החררה, שלמעשה היא פריחת חום שנראית כמו בליטה או אבעבועות קטנות. היא עלולה להופיע בכל גיל, אבל שכיחותה גבוהה בקרב תינוקות, בעיקר בקפלי העור ובחלקי הגוף שעליהם בגדים הדוקים כמו חזה, בטן, צוואר, ישבן ומפשעה. לעתים הפריחה מתפשטת מהראש המכוסה בכובע אל המצח".

איך מטפלים?

"הטיפול המומלץ הוא קירור וצינון האזורים הפורחים. יש לשחרר את התינוק מבגדיו ולשהות איתו במקום מוצל ומאוורר. רצוי להשכיבו על מגבת כותנה, לספיגת הזיעה, להניח מטליות רטובות וקרירות על אזור הפריחה, לקלח אותו
במים חמימים עם קצת סודה לשתייה (כפית אחת לשני ליטרים), לאפשר לו להתייבש באוויר ולא לשפשף את גופו במגבת. אין למרוח קרמים או משחות על הפריחה, מאחר שהם עלולים להחמיר אותה (הפריחה לוכדת את הלחות שבקרם)".  
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מחשבון הריון

אנא הזיני את תאריך המחזור האחרון שלך:

פייסבוק

מדורים