מלחי שוסלר

עזבו את המלח המוכר משולחן המטבח. מלחי שוסלר הם 12 מינרלים שיכולים לטפל במגוון שלם של בעיות: מהתכווצויות שרירים ועד הפרעות התפתחות בילדים

דליה מזורי | 7/5/2007 11:14 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לא מדובר במלח רגיל שמלווה את המאכלים שלנו: הפיצוחים, הסלטים והמרק. מדובר בשיטת ריפוי במינרלים, שפותחה על ידי ד"ר וילהלם היינריך שוסלר, ונקראת על שמו. ד"ר שוסלר גילה, כי כל תא מתאי הגוף מורכב מ-12 מינרלים בסיסיים, וכי קיימים מינרלים החיוניים לקיומו של התא. תלמידיו מצאו עוד 12 מינרלים משלימים. התאים בגוף מתחלפים כל 120 יום, והם צריכים את המינרלים האלה למבנה מחודש. אם אין אספקה של מזון לתאים - הם לא מתחלפים כהלכה ונוצר מחסור. חוסר איזון במינרלים גורם להתפתחות של סימפטומים שונים בגוף, ומכאן ועד למחלות - הדרך קצרה.

הנטורופתית ד"ר יפה שמעוני מסבירה: "חוסר של ברזל גורם לאנמיה. מחסור בסידן - לחולשת העצמות. חוסר במגנזיים - לבעיות בשרירים. הסידן עובד גם על השריר כמכווץ, וכך למשל התקפי
לב יכולים להתרחש כתוצאה מחוסר איזון בין סידן למגנזיום, כי הסידן מכווץ את השריר והמגנזיום -
משחרר. המגנזים יכול מאד לעזור ולשחרר את ההתכווצויות באנשים הסובלים מהתכווצויות שרירים, עוויתות "תיקים", וכאבי מחזור.

"הסיליקה או הצורן נמצא בצפרניים, בשיער ובעור. כשלגוף חסר צורן - סובלים למשל מנשירת שיער. עם סיליקה מטפלים בבעיות של הצטברות נוזלים באזניים בפעוטות. הסיליקה היא כמו איזמל שמוציא דברים החוצה בלי ניתוח, ולכן מסייעת להוצאת מוגלה בפצעים מוגלתיים. אבץ חיוני לפוריות הגבר. גברים שמגזימים בפעילות מינית - סובלים ממחסור באבץ".

ד"ר שמעוני, המכהנת כיו"ר האגודה לנטורופתיה, אומרת כי במלחים האלה אפשר לטפל בכמעט כל בעיה רפואית. החל מעצמות, שרירים והצטננות ועד התפתחות  איטית מדי אצל ילדים. "הם יכולים לעזור בבעיות אקוטיות וכרוניות. מלחמי שוסלר מתאימים לטיפול במערכות הנשימה, אלרגיות, מיגרנות, בעיות עור, בעיות חומציות, פרקים ושרירים. בעיות הורמונליות ובעיות של מערכת העצבים. צניחת איברים, עייפות עצירות ושילשולים. דלקות זיהומים ועוד".

ד"ר שוסלר נולד בשנת 1821 באולדנבורג שבצפון גרמניה. הוא היה רופא קונבנציונלי ולאחר מכן התמחה בהומאופתיה. הוא לא היה מרוצה מתוצאות הטיפולים וחיפש שיטת טיפול שתמנע מחלות. בתחילה השתמש לצרכי ריפוי בכל התרופות ההומאופתיות המוצעות, אך בהדרגה צמצם את מגוון תרופותיו והשתמש רק באלו המורכבות מחומרים אי אורגניים. הרעיון שאיברי הגוף תלויים במרכיבים אי אורגניים כדי לקיים את המבנה ואת החיוניות שלהם - הלהיב את דמיונו. כך הגיע למינרלים.

שוסלר חקר וגילה שבתוך התאים נמצאים מינרלים הכרחיים.

מחסור של מינרל או מספר מינרלים - מוביל לחוסר איזון מערכתי ולהתפתחות מחלות. מחקרים שערך מצאו כי מקורן של מחלות רבות הוא בחוסר האיזון של מינרלים חיוניים בתאי הגוף.

בשנת 1873 פרסם מאמר בשם "תורת ריפוי מקוצרת", בו הרחיב את התאוריות שלו על הכימיה של הגוף. אז פירסם לראשונה על אודות 12 המינרלים הבסיסיים מהם מורכבים התאים. מאוחר יותר הרחיב את התאוריה הזו בסדרת מאמרים שהבהירו את שיטת הריפוי באמצעות מלחי רקמות מינרליים, והציגו אותה באופן מושלם, כפי שהיא מוכרת כיום.

את 12 המלחים המינרלים (מלח=תרכובת) שזיהה שוסלר מכינים ורוקחים בדרך מיוחדת. מכיוון ששוסלר עסק בהומאופתיה, הוא בחר לרקוח את מלחיו במינונים הומאופתיים. אם כי רמת הדילול בשיטה זו - נמוכה מאד.

העקרונות הקלאסיים של אופן ההכנה ההומאופתי הם מהילת המרכיב הפעיל - שהוא מלח מינרלי - בסוכר חלב (לוקטוזה). משתמשים ביחס של 9 חלקי סוכר חלב לחלק אחד של מלח מינרלי פעיל. את התערובת המתקבלת טוחנים ביסודיות ואז מדללים אותה שוב על ידי הוספת סוכר חלב. ושוב כותשים כתישה ממושכת ומדללים. כל התהליך הזה של כתישה ממושכת ודילול חוזר על עצמו עד שמתקבל המוצר הסופי. מרבית מלחי הרקמות המינרליים נכתשים 6 פעמים בדילול של 1 ל- 10, ונהוג לסמן זאת בקצרה בסימן X6.

12 המלחים המינרלים שגילה שוסלר במחקריו ממוספרים מ- 1-12, לפי סדר אלפאבתי של שמותיהם
בלטינית. נוהגים להשתמש בשם הלטיני כדי לציין שהמוצר הוכן באופן הומאופתי, כדי להבדילו מהשם הכימי הרגיל של מינרלים אשר לא עברו תהליך כתישה.

12 המינרלים המרכזיים:

סידן פלואורידי - מסייע לטיפול בפגיעות בעצם, בעיות שיניים, דלקת חניכיים, כיבים, טחורים, דלקות כרוניות, רפיון רקמות וצניחת אברים.

סידן זרחתי - מסייע להתאחות שברים ובניית עצמות. בעיות בשיניים. סוגים של חוסר דם. הצטננות.
התכווצויות. פוליפים. כאבים בתפר העצם ומחלות עור.

סידן גופרתי - משתמשים בו להרחקת תאי הדם המתים ממחזור הדם. לטיפול בפצעים, פרונקלים, דלקות שקדים ואזניים, ובעיות עור.

ברזל זרחתי - חומר מחזק במקרה של אנמיה, עצבנות, כאבי שרירים ונקעים.

אשלגן כלורי - טוב לטיפול בזירוז חילוף החמרים וספיגת פחמימות ועודף משקל. מחסור בו גורם
לדלקות וכאבי גרון, אסטמה לחיה ודלקת כרונית של הקיבה והמעיים.

אשלגן זרחתי - מרכיב חיוני בחור האפור של המוח, חוט השדרה והעצבים. מחסור בו גורם לעייפות
נפשית וגופנית, דכאון, חוסר שינה, ותסמונת הקיבה העצבנית.

אשלגן גפרתי - מגן על בריאות העור. מחסור בו גורם לאקנה, אקזמות, הפרעות עיכול וכיבים
ולאנמיה.

מגנזיום זרחתי - טוב לטיפול בבעיות לב ולחץ דם, למקרים של התכווצויות של האברים הפנימיים.
מסייע בהתקפי שיהוק ושיעול.

נתרן כלורי - לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות כרוניים, נזלת וברונכיטים, פעילות יתר של בלוטת
התריס. שינה לא מרעננת ואבדן חוש הטעם והריח.

נתרן זרחתי - מזרז חילוף חמרים וסותר חומצה. משתמשבים בו במקרים של צרבת, כיב קיבה. תולעים
ואי נוחות לאחר אכילת שומנים, אבני מרה הזעה חמוצה ובעיות ראומטיות.

נתרן גפרתי - לטיפול בדלקת במעי, בעיות כבד, מרה ולבלב. מגרה תהליכי הפרשה במיוחד של המרה.
מסייע לדלקות פרקים וראומטיזם.

צורן דו חמצני - מסייע במקרים של חולשה במערכת השלד, ניוון שרירים, תהליכים מוגלתיים כרוניים,
מורסות פריחות והזעת יתר.

לדברי ד"ר שמעוני, בשמטפלים באדם אפשר לתת לו מינרלים בודדים או תשלובת של מינרלים, בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל ולסימפטומים. ניתן ליטול את המינרלים בכל גיל - מינקות ועד זקנה. שמעוני מדגישה כי אין כל סכנה בלקיחת המינרלים של שוסלר. הגוף לוקח את הדרוש לו, ואת העודפים הוא מפריש החוצה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים