גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


הנהלת מכבי ת"א החליטה ללכת על דייויד בלאט

הצהובים מוכנים לשלם סכום משמעותי במטרה להחזיר את המאמן. סיכוי קלוש שפיני יגיע. דרוקר, קטש וגודס מועמדים לתפקיד העוזר. מזרחי יודיע לספאחיה על סיום דרכו. בורשטיין: "נבן עמד יפה בלחץ"

חגי סגל | 3/6/2007 0:30 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
דייויד בלאט הוא האיש שמכבי ת"א רוצה לראות על הקווים, והנהלת הקבוצה החליטה לעשות כל מאמץ כדי להחתימו. בלאט כבר אימן את מכבי במשך שנתיים, אבל כעת הוא אמור לחזור במעמד אחר, אחרי שהפך לאחד המאמנים המצליחים והמוערכים ביותר באירופה. במכבי יודעים שלבלאט יש הצעות שחלקן גבוהות מאוד, אבל ההחלטה העקרונית היא להכניס את היד לכיס ולשלם לו סכומים משמעותיים במטרה להביאו.

בנוגע לפיני גרשון, אין לאף אחד ספק שהוא אחד האנשים שיכולים להוביל את מכבי בהמשך, אבל נכון לעכשיו האפשרות שגרשון יחזור למכבי, אחרי עונה אחת בלבד, לא נראית ריאלית וספק אם גרשון מעוניין בה.

ביום שישי התכנסה הנהלת מכבי לראשונה מזה תקופה ארוכה. ההחלטה הראשונה והטבעית, היתה לשחרר מתפקידו את נבן ספאחיה והשניה להביא לקבוצה מאמן ישראלי, ובלאט הוא כאמור המועמד.

במכבי גם רוצים עוזר ישראלי והמועמדים הם שרון דרוקר, עודד קטש וגיא גודס, כשהמטרה היא לבנות את המאמן הבא, זה שאחרי בלאט. דרוקר הוא בעל הניסיון הגדול מבין השלושה, אחרי שכבר זכה בשני תארים אירופים ונחשב למומחה בשוק השחקנים וגם קבוצתו הנוכחית אוסטנד, אותה הוא מנסה להוביל לזכייה באליפות בלגיה, מעוניינת בו לעונה נוספת.

קטש אוהד מאוד במועדון והיכולת וההתנהלות שלו בפיינל-פור, הוסיפו לו מניות רבות. גודס היה בקבוצה, הפך לחלק ממנה וזוכה להערכה מבפנים. אם בלאט יגיע ואולי גם אם לא, גיסו דניאל גוט צפוי להמשיך בעמדת הסקאוט והעוזר השני.

בישיבה הוחלט שמי שיעביר את ההחלטה לספאחיה יהיה היו"ר שמעון מזרחי, בדרך כלל זה שלוקח אחריות ומעביר הודעות פחות נעימות. ספאחיה עצמו הודה עוד אמש שהוא בערפל. הוא העדיף לנצל את יום החופש שניתן לו כדי לנסוע עם חברים לים המלח והמשיך לטעון שאין לו מושג מה ההנהלה החליטה ושהוא רק יודע שהבוקר הוא אמור לפגוש את מזרחי.

ספאחיה, איש חכם ולא ממש נאיבי, יודע שדברים מתרחשים מאחורי גבו, ידע גם על ישיבת ההנהלה מיום שישי, אבל ממשיך לטעון בתוקף שהוא מחזיק בחוזה ומעוניין לכבד אותו. ספאחיה אמור לעזוב את הארץ ביום שלישי ובהמשך יצטרף לסן-אנטוניו בסדרת הגמר מול המנצחת בין קליבלנד לדטרויט.
ארנולד: לקח לי זמן לעכל את מה שעשיתי

ביום חמישי מכבי חגגה כרגיל במסעדת 206, אבל הפעם החגיגה היתה גדולה ואמיתית מזו של השנים הקודמות. הדרמה של משחק הגמר עשתה וגיבור הערב היה ג'יימי ארנולד, האיש שהציל את מכבי.

ארנולד עדיין לא יודע האם יחזור למכבי בעונה הבאה ובפניו עומדות מספר הצעות מקבוצות בכירות בספרד. את היומיים שאחרי הגמר, ארנולד

העביר בעשרות שיחות טלפון, תוך כדי שהוא ואשתו איריס אורזים את הבית בלי לדעת האם ישובו אליו.

ארנולד חזר לאותו רגע וניסה לתאר את התחושות: "לקח לי הרבה זמן לעכל מה עשיתי. היה צלצול של שעון 24, אז הייתי קצת מבולבל כמו כולם. ראיתי שהכדור פגע בחישוק, אז תפסתי אותו וקלעתי. זה היה אינסטינקט".

איך זה להיות חלק מההיסטוריה של מכבי?
"וואו. לא חשבתי על זה ככה עד עכשיו. חשבתי על זה שאף שחקן במכבי לא רוצה להיכנס לרשימה שלו אלו שהפסידו את האליפות ואני שמח שהצלחתי למנוע את זה מאיתנו. זו האליפות הכי מתוקה שאפשר היה לקבל, כי היינו כל-כך קרובים לאבד אותה".

ועכשיו אחרי כזה סל יכול להיות שתעזוב?
"טוב לי פה ואני מעריך את הקהל והמועדון, אבל בסוף היום צריך להגיע להסכם על התנאים וזה המפתח. עדיין לא ישבנו לדבר, אבל אני אומר לשבת עם מוני בקרוב. בינתיים אני עוד חוגג".

ייתכן שזה היה הסל האחרון שלך במכבי?
"לא יודע, אבל אם כן אז אין דבר מתוק וגדול מזה. הכל יתבהר בימים הקרובים".

מה לגבי הנבחרת?
"הייתי בפגישה ביום שישי וחשוב לי שהנבחרת תצליח. בנוגע אלי אני עדיין לא יודע והרבה תלוי אם אמשיך במכבי או לא".

בורשטיין: לקח לספאחיה זמן להבין לאן הוא נכנס

המצטיין של מכבי במשחק הגמר היה טל בורשטיין. האליפות הזו היתה השביעית של בורשטיין, אבל מיוחדת מכמה סיבות ובעיקר ברמה האישית. בשנה שעברה באותו מעמד, בורשטיין נפצע בצורה קשה והחמיץ חצי מהעונה הזו. ההצטיינות שלו בעיקר ברבע האחרון, היתה עבורו סוג של סגירת מעגל.

"כל השבוע חשבתי על המשחק מהשנה שעברה" הוא מספר. "זה לא שחששתי או פחדתי, אבל לפני הפיינל-פור התסריט ההוא רץ לי בראש. אין ספק שזה סוג של סגירת מעגל כפולה עבורי. ראשית, הניצחון ושנית לגמור את המשחק בחתיכה אחת. הרגשתי שהקבוצה צריכה אותי ברבע האחרון ולקחתי את העניינים לידיים".

עד כמה האליפות הזו שונה מהקודמות?
"שונה, בעיקר בגלל המשחק עצמו. עד שנה שעברה זכינו בסדרות שכולן נגמרו 0-3 קל וחלק. הגמר של השנה שעברה היה חד-צדדי, למרות שלי הוא לא זכור כחוויה טובה. המשחק הזה היה דרמטי, מותח והאווירה מדהימה. לנצח בשניה האחרונה אחרי עונה כזו של כל-כך הרבה ביקורת, כאילו אנחנו לא מספיק טובים ואפשר לנצח אותנו, זה הרבה יותר מרגש".

חטפת את הכדור האחרון ובמקום להקפיץ רצת איתו.
"הייתי בטירוף שניצחנו, רציתי לשמור את הכדור אצלי, עשיתי כמה צעדים ופתאום שמתי לב שיש שניה על השעון אז שוב הקפצתי. בכלל לא חשבתי על האפשרות שעשיתי צעדים ויחזירו את השעון אחורנה, זה פשוט הצחיק אותי".

מה אתה חושה על התלונות של ירושלים על השיפוט?
"אני לא מדבר על שופטים לא אחרי ניצחונות ולא אחרי הפסדים. זה לא התפקיד שלי".

נבן ספאחיה יפרד מכם בקרוב. איך אתה מסכם עונה איתו?
"לקח לו קצת זמן להבין לאן הוא נכנס, לאיזו מערכת לוחצת ולא רק מכיוון ההנהלה, אלא הרבה מהקהל והתקשורת. למרות כל הביקורות והקשיים, בשנה של קבוצה חדשה ושחקנים צעירים ולא מנוסים, הוא עמד יפה מאוד בלחץ ויש לו הרבה כדורסל. אני מאוד מעריך אותו על ההתנהלות שלו מול כולם, התקשורת והקבוצה. הוא אף פעם לא האשים אותנו במשהו מול התקשורת, כל הזמן ניסה לשדר עסקים כרגיל, המשיך לעבוד והפגין הרבה אופטימיות וניסה להעביר אותה אלינו".

מגיע לו להישאר?
"אני לא יודע. אף פעם לא נכנסתי להחלטות של ההנהלה. אני מאוד מעריך אותו כמאמן ואדם".

מה קורה איתך בנוגע לנבחרת?
"אני בקשר עם צביקה ויחד נחליט בקרוב".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים